Νέα

Έρευνα – 3 στους 10 άνδρες κακοποιούνται σωματικά από γυναίκες στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giannos69

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2010
Μηνύματα
431
Κριτικές
83
Like
2.121
Πόντοι
3.875
Η συνταγή είναι να σταματήσουμε να κάνουμε τους μαλάκες. Όταν λιγότεροι άντρες ανέχονται κακοποίηση (ψυχική και μη), τότε θα έχουμε και λιγότερες καργιόλες.
Σωστός!!!  :hi:
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Τυποι η πυρφορία έχει κατακλύσει την ελληνική κοινωνία.. οι πυρφόροι δημιούργησαν τις άθλιες ελλεεινήδες με τη μουνοδουλίαση που τους δέρνει..

Ο μόνη σωτηρία είναι φτύσιμο στις ελλεινήδες.. γαμήσια με πουτάνες.. και τους πυρφόρους στον καιάδα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.127
Κριτικές
1
Like
29.822
Πόντοι
8.006
Οταν εγω ελεγα πριν κανενα μηνα οταν καποιοι ανεβαζαν βιντεακια που εδειχναν γυναικες να κακοποιουνται, και ζητούσαν "εκτελεση" των ανδρων που κακοποιούν, και ρωτουσα αν πρεπει να γινει το ιδιο και για γυναικες που κακοποιουν αντρες, καποιες κυριες εδω μεσα ελεγαν κατι παλαβά.
Θα ηθελα την γνωμη της Νιμερτις ας πουμε, που μου εκοψε την καλημερα επειδη ειπα οτι συμπεριφερεται σεξιστικα οταν θεωρει οτι ο αντρας δεν κακοποιειται και οτι φερει ευθυνη και η κακοποιημενη που ανεχεται.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.127
Κριτικές
1
Like
29.822
Πόντοι
8.006
ειμαι παθων.
μου εριξε μια κλωτσια στα αρχιδια και με αφησε κατω να σερνομαι.
αν ομως εσυ της εριχνες μια κλωτσια στο μουνι θα ησουν φαλλοκρατικο γουρουνι που θα ηθελες εκτελεση.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.312
Κριτικές
10
Like
1.626
Πόντοι
5.975
Τυποι η πυρφορία έχει κατακλύσει την ελληνική κοινωνία.. οι πυρφόροι δημιούργησαν τις άθλιες ελλεεινήδες με τη μουνοδουλίαση που τους δέρνει..

Ο μόνη σωτηρία είναι φτύσιμο στις ελλεινήδες.. γαμήσια με πουτάνες.. και τους πυρφόρους στον καιάδα
Να υποθέσω, παίκτη μου, ότι αρχίζεις και ενστερνίζεσαι τον περίφημο νόμο του Picker;  :think: :think: :think:
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Παίζει και αλκοολισμός ειδικά στους άνδρες στο σενάριο αυτό...

Δεν μου φαίνεται περίεργο το 3/10, αλλά είναι λυπηρό.



Μονο τα ζώα δέρνονται μεταξύ τους. Τα ζώα.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Σωστα τα λετε ολοι ετσι ειναι ,εχετε αναρωτηθει γιατι οι αντρες πεθαινουν γρηγοροτερα απο τις γυναικες????αλκοολισμος σιγουρα πεφτει και οχι μονο ,και αλλα συμβαινουν στους αντρες οχι απο τον γαμο ομως αλλα απο τις γυναικες που με την βοηθεια της κοινωνιας εξασκουν απιστευτη ψυχολογικη βια στο ταιρι τους,το χειροτερο απο ολα ειναι οτι το βρισκουν απολυτα φυσιολογικο να καταπιεζουν .
Αναρωτιεμαι τελικα , σε μια σχεση ποιος <<γαμαει>> ποιον???
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
σιγα να μην τις τρωει το 30 τις εκατο των ελληναρων . μια ερευνα της πλακας θα ναι
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
σιγα να μην τις τρωει το 30 τις εκατο των ελληναρων . μια ερευνα της πλακας θα ναι
μαλλον θα πραγματοποιηθηκε μεσανυχτα η ερευνα κ ο φουκαρας ο ελληνας για να ησυχασει πεταξε κ μια κλανια του τυπου
με δερνει η αγαπητικια μου  :P
 

alex967

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
76
Like
11
Πόντοι
0
Σοβαρά τώρα; Η πηγή είναι το newsbomb του Τράκη του Γιαννακόπουλου;
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Τύποι τα παρακάτω μου τα έγραψε στο τσατ μια χωρισμένη μιλφάρα που έστειλε τον άντρα της στον τάφο...   :S


Me ton antra mou...istoria olokliri.

Ton xoriza ke avtos kindinepse na paei sto threlokomio...
15xronia ezisa me avton...ke meta ton xoriza. Se liga xronia meta avtos pethane.
Htan kalos anthrops...morfomenos,diavasnenos...den epine,den koitakse alles ginekes...

Oxi.hthele.Apla den prosfere stin oikogeneia
varetika na eimai kai gineka kai antras na eimai sto spiti...

κτλ κτλ κτλ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.127
Κριτικές
1
Like
29.822
Πόντοι
8.006
Τύποι τα παρακάτω μου τα έγραψε στο τσατ μια χωρισμένη μιλφάρα που έστειλε τον άντρα της στον τάφο...   >:cheesy:


Me ton antra mou...istoria olokliri.

Ton xoriza ke avtos kindinepse na paei sto threlokomio...
15xronia ezisa me avton...ke meta ton xoriza. Se liga xronia meta avtos pethane.
Htan kalos anthrops...morfomenos,diavasnenos...den epine,den koitakse alles ginekes...

Oxi.hthele.Apla den prosfere stin oikogeneia
varetika na eimai kai gineka kai antras na eimai sto spiti...

κτλ κτλ κτλ
Και τωρα θυμαμαι το ανεκδοτο με την γρια που θρηνουσε τον αντρα της στην κηδεια του.
Και της ελεγαν οι αλλες γριες, τι θρηνεις, αυτος σε ειχε φλομωσει στο κερατο.
Και τους απαντα και τι με νοιαζει εμενα, εμενα δεν μου ελειψε τιποτα, περασα τέλεια, ειχα ό,τι ηθελα, με προσεχε, με φροντιζε, με εκανε να νιωθω ασφαλης. Τωρα, αν του περισσευε και εδινε και αλλου, τι με ενδιαφερει?
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Και τωρα θυμαμαι το ανεκδοτο με την γρια που θρηνουσε τον αντρα της στην κηδεια του.
Και της ελεγαν οι αλλες γριες, τι θρηνεις, αυτος σε ειχε φλομωσει στο κερατο.
Και τους απαντα και τι με νοιαζει εμενα, εμενα δεν μου ελειψε τιποτα, περασα τέλεια, ειχα ό,τι ηθελα, με προσεχε, με φροντιζε, με εκανε να νιωθω ασφαλης. Τωρα, αν του περισσευε και εδινε και αλλου, τι με ενδιαφερει?

Ναι αλλα αυτη λεει: Htan kalos anthrops...morfomenos,diavasnenos...den epine,den koitakse alles ginekes...

Και τον έφαγε η κακούργα.. πρώτα τρελοκομείο και μετά στο τάφο και τώρα ψάχνει τεκνά αυτή.. τη ζωάρα της..
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.307
Κριτικές
1
Like
791
Πόντοι
96
Oxi.hthele.Apla den prosfere stin oikogeneia

  Αυτο .

  Κατα τα αλλα ο Al Bundy περναγε καλυτερα παντρεμενος απο πολλους Ελληνες .

  Χαλια δουλεια ,παιδια που τον γραφουν εκτος αν θελουν χαρτζηλίκι ΑΛΛΑ τουλαχιστον η γυναικα του τον κυνηγα για σεξ


605d00d1d50a525ddea9163436667367.jpg
 

condo

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.007
οι παντρεμενοι να μιλήσουν...
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Ναι αλλα αυτη λεει: Htan kalos anthrops...morfomenos,diavasnenos...den epine,den koitakse alles ginekes...

Και τον έφαγε η κακούργα.. πρώτα τρελοκομείο και μετά στο τάφο και τώρα ψάχνει τεκνά αυτή.. τη ζωάρα της..
Σωστα ετσι παει ,αυτη την ζωαρα της ,τρεχουν οι ανδρες να βγαλουν λεφτα να ικανοποιησουν τα γουστα της <<δηθεν>> για να τα ξεσκισει μετα αυτη
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Για σωματική κακοποίηση δεν ξέρω, αλλά σίγουρα 10/10 άντρες κακοποιούνται ψυχικά από τις γυναίκες. Ό,τι είδους σχέση και να κάνεις με ελληνίδα, κερδισμένος δε θα βγεις. Είτε θα σου σπάει τα @@, γιατί θα ζητάει παραπάνω, είτε θα καταλήξεις φυλακισμένος σε μια μονογαμική σχέση να κάνετε σεξ μια φορά το μήνα, να αλληλοκερατώνεστε και στο τέλος να καταστραφείς οικονομικά από ένα διαζύγιο, γιατί ως γνωστόν η νομοθεσία είναι υπερ-ευνοϊκή για τις γυναίκες.

Μια δόση (σχετικά μεγάλη) αλήθειας υπάρχει σ εαυτό που λες.
 

mrhide

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2013
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
0
Για σωματική κακοποίηση δεν ξέρω, αλλά σίγουρα 10/10 άντρες κακοποιούνται ψυχικά από τις γυναίκες. Ό,τι είδους σχέση και να κάνεις με ελληνίδα, κερδισμένος δε θα βγεις. Είτε θα σου σπάει τα @@, γιατί θα ζητάει παραπάνω, είτε θα καταλήξεις φυλακισμένος σε μια μονογαμική σχέση να κάνετε σεξ μια φορά το μήνα, να αλληλοκερατώνεστε και στο τέλος να καταστραφείς οικονομικά από ένα διαζύγιο, γιατί ως γνωστόν η νομοθεσία είναι υπερ-ευνοϊκή για τις γυναίκες.

...και το κακό είναι ότι στο θέμα κακοποίηση υπάρχει προκατάληψη: ο άνδρας "κακοποιεί" αφού αυτός έχει βαφτιστεί το "δυνατό" φύλο. Οπότε αν μιλήσεις για ψυχική κακοποίηση ορισμένοι θα γυρίσουν να σε πουν και αδερφή, λες κι εμείς ψυχή δεν έχουμε για να μας την τσαλακώσουν. Κι ενώ οι άνδρες είμαστε δυνατότεροι σωματικά, οι γυναίκες έχουν πιο "σκληρό" ψυχισμό (σαν μέσο όρο μιλάμε πάντα).
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Mέσα από μία ευρωπαϊκή μελέτη, της οργάνωσης Domestic Violence in Europe, η οποία έγινε σε Ελλάδα, Βρετανία, Βέλγιο, Ουγγαρία, Σουηδία, Πορτογαλία, Γερμανία και Ισπανία. Βλέπουμε λοιπόν από τη μελέτη ότι οι Έλληνες άνδρες πέφτουν θύματα ψυχολογικής βίας σε ποσοστό 72%, ενώ έχουν υποστεί σωματική βία σε ποσοστό 31,7%. Στην Ελλάδα, την Ουγγαρία, το Βέλγιο και την Ισπανία, εντοπίστηκαν μάλιστα τα συχνότερα κρούσματα ψυχολογικής βίας στον άνδρα, ενώ όσον αφορά τη σωματική βία η Ελλάδα έρχεται πρώτη με το 31,7% και ακολουθεί η Αγγλία με 15,1% και το Βέλγιο με 14,2%. Τα στοιχεία της μελέτης ουσιαστικά σταματούν το 2010, ωστόσο οι εκτιμήσεις των ειδικών, είναι ότι αυτά τα ποσοστά έχουν αυξηθεί, αλλά δεν έχουμε νεότερες καταγραφές.
Και τονίζω το μεγάλο ποσοστό της ψυχολογικής βίας, αλλά και της σωματικής βίας -γιατί πραγματικά ο άνδρας λαμβάνει και σωματική βία μέσα στο σπίτι του και μάλιστα μία μορφή βίας που σπάνια θα παραδεχτεί γιατί αισθάνεται ότι απειλείται ακόμα περισσότερο η εικόνα του, αν βγει προς τα έξω και αποκαλύψει κάτι τέτοιο.
Ερ.: Δηλαδή τρεις στους δέκα Έλληνες τρώνε ξύλο;
Απ.: Ακριβώς. Και μάλιστα μιλάμε για ελαφριάς μορφής σωματική βία, δηλαδή η γυναίκα τραβάει απότομα τον άνδρα, τον σπρώχνει, του πετάει αντικείμενα, τον χαστουκίζει. Αυτές είναι οι μορφές σωματικής βίας που παρατηρούμε όλο και πιο συχνά πια, από τη γυναίκα προς τον άνδρα.



:s&m_1:   :bigdick:   :s&m_2:
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    5,7 KB · Εμφανίσεις: 9
  • 623a.jpg
    623a.jpg
    26,3 KB · Εμφανίσεις: 12

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom