Νέα

Επιλογή Μεταπτυχιακού ΜΒΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
454
Κριτικές
9
Like
315
Πόντοι
281
Θέλω μια γνώμη , έχω τελειώσει Marketing το 2012 στο Mediterranean College έκτοτε κάνω δουλειές άσχετες γιατί δεν βρήκα τίποτα.
Στα 28 μου τώρα , σκεφτομαι να κάνω μεταπτυχιακό στο ALBA πάνω στο marketing μπας και χωθώ πουθενά γιατί βαρέθηκα τα call center και τις πωλήσεις.

To ερώτημα μου λοιπόν είναι, "αξίζει στα 28 χωρίς εργασιακή εμπειρία στον τομέα να το επιχειρήσω;"


ευχαριστώ για τον χρόνο μύστες

αδελφε, το να παρεις χαρτι απο το ALBA δε θα σου προσθεσει τιποτα, εαν ειναι να σκασεις τοσα λεφτα σου προτεινω τo online ΜΒΑ του Warwick τουλαχιστον αυτο το ξερουν στο μισο πλανητη, το ALBA απο την ημερα που το αγορασε το Deree εχει πεσει παρα ποολυ , αλλιως τσεκαρε εδω

 

gp200067

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
αδελφε, το να παρεις χαρτι απο το ALBA δε θα σου προσθεσει τιποτα, εαν ειναι να σκασεις τοσα λεφτα σου προτεινω τo online ΜΒΑ του Warwick τουλαχιστον αυτο το ξερουν στο μισο πλανητη, το ALBA απο την ημερα που το αγορασε το Deree εχει πεσει παρα ποολυ , αλλιως τσεκαρε εδω


Πολυ καλο, θεωρείται ίσως το καλύτερο online MBA, δεν ειναι φθηνό και θέλει μεγάλη επένδυση σε χρόνο
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
454
Κριτικές
9
Like
315
Πόντοι
281
Το να δώσεις 20.000€ δίδακτρα και 3.000€-4.000€ στα γύρω γύρω για ένα 3rd class MBA ;
 

mpourdeli@ris

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2007
Μηνύματα
378
Κριτικές
1
Like
22
Πόντοι
1
μυαλο  χρειαζεται να βαλετε πανω απο ολα .....
3 χαζουλιδες εχω στη δουλεια  μου με MBA Και  εχτες ενας  ηρθε να  μου ζητησει δουλεια ..ειδα στο  cv  του μεχρι  και  διδακτορικο ... ειχε ..
βγειτε εξω να αφουγκραστειτε την  πιατσα ...  μην γινεστε  ψευτογιαπιδες  οπου με ενα μαστερακι θα πιστεψετε οτι ολος  ο κοσμος  θα σας υποκλιθει ...

Εσύ που μιλάς με ολίγον κόμπλεξ, πρέπει να είσαι απόφοιτος Λυκείου ή ΙΕΚ.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom