Νέα

Επενδύσεις στην Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ANOSX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 423
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.674
Κριτικές
1
Like
29.391
Πόντοι
8.006
τυπε ,νομιζω μετα απο σχετικη ευρωπαικη ερευνα αναδειχτηκαμε ο λαος με το χαμηλοτερο iq
Ξερω κι αλλη περιπτωση τύπε απο τη δουλεια μου. 22 ετων απατεωνάκος, βαζει μια αγγελια στην εφημεριδα, οτι πουλαει μια μερσεντες 5.000 ευρω. Τον παιρνουν πολλοι τηλεφωνο, και βρισκονται πέντε (!!!) να του βαλουν τα 5.000 ευρω στην τραπεζα λαμβανοντας απλως την υποσχεση οτι θα τους στειλει το αυτοκινητο σε δέκα μερες (!!!). Ειλικρινα δεν πιστευω πώς καποιοι ανθρωποι εχουν δουλειες, οικογενειες, παιδια με τετοιο μυαλο. Και απορω μετα πώς πιστεψαν τον Τσιπρα.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Απολίθωμα παλαιών πολιτικών στοιχείων, για δες το χάλι που είναι η κεντροαριστερά που παίζει ή δεν παίζει να υπάρχει μέχρι το τέλος του έτους, η πλειοψηφία των βουλευτών του σύριζα παλαιό πασόκ είναι! Πήγαινε στο απολειφάδι σου για το οποίο όλοι οι αποτυχημένοι πολιτικοί πολεμάνε να δουν ποιος θα το ηγηθεί!

το πασοκ ειναι θυμα των αριστεροδεξιων αλητων και απατεωνων

γρηγορα θα ανακαμψει και θα τρεχετε να κρυφτειτε

 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Ξερω κι αλλη περιπτωση τύπε απο τη δουλεια μου. 22 ετων απατεωνάκος, βαζει μια αγγελια στην εφημεριδα, οτι πουλαει μια μερσεντες 5.000 ευρω. Τον παιρνουν πολλοι τηλεφωνο, και βρισκονται πέντε (!!!) να του βαλουν τα 5.000 ευρω στην τραπεζα λαμβανοντας απλως την υποσχεση οτι θα τους στειλει το αυτοκινητο σε δέκα μερες (!!!). Ειλικρινα δεν πιστευω πώς καποιοι ανθρωποι εχουν δουλειες, οικογενειες, παιδια με τετοιο μυαλο. Και απορω μετα πώς πιστεψαν τον Τσιπρα.

πιστεψαν και τον πιτσαδορο
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ναι έτσι ειναι alex71. Ηδη άρχισαν να λένε οτι η απόφαση της εταιρείας, ελήφθει σε συνεννόηση με την ΝΔ και επίτηδες ανακοινώθηκε σήμερα, ως εκβιασμός. Για εκβιασμό μιλάει και ο κυβερνητικός εκπρόσωπος. Πρέπει πάντως να παραδεχτούμε οτι ειναι μανούλες στην προπαγάνδα και την διαστρέβλωση της αλήθειας.

είχαν καλούς δασκάλους... Γκαίμπελς, Γεωργαλά κλπ κλπ κλπ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.674
Κριτικές
1
Like
29.391
Πόντοι
8.006
το πασοκ ειναι θυμα των αριστεροδεξιων αλητων και απατεωνων

γρηγορα θα ανακαμψει και θα τρεχετε να κρυφτειτε
Δεν θα ανακαμψει τύπε. Μην γινεσαι γραφικος και εμμονικος. ΠΑΣΟΚ τέλος.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
το πασοκ ειναι θυμα των αριστεροδεξιων αλητων και απατεωνων

γρηγορα θα ανακαμψει και θα τρεχετε να κρυφτειτε

Τι ν' ανακάμψει;!

Το αίμα της καρδιάς του είναι στον σύριζα, ό,τι έχει μείνει κάνει το παν δυνατόν να κρύψει το σήμα. Καμένη μάρκα είναι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.674
Κριτικές
1
Like
29.391
Πόντοι
8.006
ζηστε με τις αυταπατες σας

δεν εχω προβλημα
Εσυ εισαι στο 4%, εγω εχω αυταπατες? Και δεν φτανει που ειστε πλεον σε εκλογικη δυναμη κατι σαν το παλιο ΛΑΟΣ και την παλια ΔΗΜΑΡ, ψωνιζεστε κιολας οτι θα παιξετε σημαντικο ρολο στις εξελιξεις και κανετε και εκλογη αρχηγου οπου ξεφτιλιζεστε με 10 υποψηφιους.
Κοιταξτε να βολευτειτε στο χρονοντουλαπο της ιστοριας, διπλα στην ΕΡΕ, στην Ενωση Κεντρου, στους Φιλελευθερους του Βενιζελου. Τελειωσατε.
Η περιφορα της εικονας του Ανδρεα πλεον δεν μπορει να φερει ψηφους αλλά θλιψη. Ποιον αφορουν αυτα που λετε? Ποιον αφορουν τα βιντεακια με τον Ανδρεα εν ετει 2017?
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
983
Κριτικές
4
Like
796
Πόντοι
366
Εσύ είσαι Βουλγαρία και όσο μπορείς ποίο μακρυά Ευρώπη κτλ. Κάτσε εκεί...έκανες την αρχή
ναι αλλα για να βρουν δουλεια τα παιδια μας εδω πρεπει να φυγεις εσυ και οι ομοιοι σου. Μιλας χωρις ουτε ενα στοιχειο μονο με οσα αναμασας απο τα κοματοσκυλα.Τι ζητησαν και δεν το πήραν; εφαρμογή της συμβασης που συμφωνηθηκε ζητανε.

Εσυ βεβαια θα αρχισεις τα τροπαρια με τις μολυνσεις τη περιβαντολογικη επιβαρυνση και αλλα ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ. γιατι αν υπηρχαν στοιχεια θα ειχαμε δικη για ασφαλιστικα μετρα και ΝΟΜΙΜΟ μπλοκαρισμα. Αλλά νομιμοτητα και σταθακης δεν συμβαδιζουν.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306

η αλαζονεια του χαμενου
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
νομιζω υπαρχουν ευκαιριες στην ελλαδα σε επαρχεια.
σουβλατζιδικο-οτιδήποτε φαγαδικο χωρις να κοβεις αποδειξη παρα μονο αν δεις αγνωστη φατσα που δεν είναι από το χωριο σου.
επισης κωλομπαρο-μπουρδελο και τα συναφή αρκετα μακρια από πολη που να μην σε κυνηγαει τοπικη μαφια για εκμεταλευση...

γενικα σε κρστος που εχει μεγαλύτερους μισθους, μεγαλυτερη φορολογια, ασταθεις νομους γιατι να επενδυσει κανεις όταν πχ διπλα είναι ανοικτα τα σύνορα με βουλγαρια, ρουμανια κλπ χωρες τις εε????

εγω αν εκανα πλανο επενδυσης σε καμμια ρουμανια, ουγγαρια, πολωνια, βαλτικες χωρες θα σκεφτομουν
για να εχω μικροτερο κοστος και ταυτόχρονα καλυτερη ασφαλεια στην επενδυση μου.
πχ καφε ή φαγητο με γυναικες σερβιτόρες και τουλάχιστον έναν γκεη που λειτουργει σαν μαγνήτης για τις γυναικες.
για μαγαζι με ρουχα ή άλλο εμποριο επισης το ιδιο προσωπικο.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
νομιζω υπαρχουν ευκαιριες στην ελλαδα σε επαρχεια.
σουβλατζιδικο-οτιδήποτε φαγαδικο χωρις να κοβεις αποδειξη παρα μονο αν δεις αγνωστη φατσα που δεν είναι από το χωριο σου.
επισης κωλομπαρο-μπουρδελο και τα συναφή αρκετα μακρια από πολη που να μην σε κυνηγαει τοπικη μαφια για εκμεταλευση...

γενικα σε κρστος που εχει μεγαλύτερους μισθους, μεγαλυτερη φορολογια, ασταθεις νομους γιατι να επενδυσει κανεις όταν πχ διπλα είναι ανοικτα τα σύνορα με βουλγαρια, ρουμανια κλπ χωρες τις εε????

εγω αν εκανα πλανο επενδυσης σε καμμια ρουμανια, ουγγαρια, πολωνια, βαλτικες χωρες θα σκεφτομουν
για να εχω μικροτερο κοστος και ταυτόχρονα καλυτερη ασφαλεια στην επενδυση μου.
πχ καφε ή φαγητο με γυναικες σερβιτόρες και τουλάχιστον έναν γκεη που λειτουργει σαν μαγνήτης για τις γυναικες.
για μαγαζι με ρουχα ή άλλο εμποριο επισης το ιδιο προσωπικο.



Με ΑΦΜ Κύπρου/Βουλγαρίας και εργάτες Αλβανούς/Βουλγάρους, με νόμισμα φυσικά το €,

και την μπότα των Γερμανών για άλλα 97 χρόνια....

Αυτό είναι το επενδυτικό περιβάλλον στην Ελλάδα το 2017.

 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ο Πρωθυπουργός χθες και προχθες, στην ΔΕΘ, ισχυρίστηκε οτι υπάρχουν ξένες επενδύσεις και οτι η κυβέρνηση διακατέχεται απο φιλοεπενδυτική λογική. 
Σήμερα, μια μόλις μέρα μετά, η Eldorado Gold  ανακοινώνει οτι η μεγαλύτερη επένδυση στην χώρα, τις επόμενες ημέρες θα σταματήσει την χρηματοδότηση των έργων και θα αποχωρήσει,επιρρίπτοντας ευθέως ευθύνες στους κυβερνητικούς χειρισμούς. Ο Σύμβουλος Στρατηγικού Σχεδιασμού στο Μαξίμου, Καρανίκας, γράφει: " Στα τσακίδια"!
Έρχονται επενδύσεις? τι λέτε?

στα τσακίδια η ελ ντοράντο αλλά δεν το βλέπω 3 φορές έχει απειλήσει ότι θα φύγει και ακόμα εδώ έχει στρογγυλοκάτσει για τα καλά

image.jpg




 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ήμουν με τη καλλιτέχνη του δρόμου είχαμε αράξει θησείο γατί σου έλειψα?

είχατε βάλει και κεσεδάκι να μαζεύετε σέντσια από τους περαστικούς ?

καλλιτέχνης του δρόμου δηλαδή ζητιάνα...
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
όλοι οι υπερασπιστές της ελ ντοράντο μπορούν αν μας πούν

1ον πότε έχει καταθέσει επίσημα ισολογισμούς σε ελληνική εφμερίδα
2ον πόσα έχει πληρώσει στα ασφαλιστικά ταμεία
3ον πόσα έχει πληρώσει σε φόρους για τις δραστηριότητες της εταιρίας στην ελλάδα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.674
Κριτικές
1
Like
29.391
Πόντοι
8.006
όλοι οι υπερασπιστές της ελ ντοράντο μπορούν αν μας πούν

1ον πότε έχει καταθέσει επίσημα ισολογισμούς σε ελληνική εφμερίδα
2ον πόσα έχει πληρώσει στα ασφαλιστικά ταμεία
3ον πόσα έχει πληρώσει σε φόρους για τις δραστηριότητες της εταιρίας στην ελλάδα

Πες μας εσυ που τα ξερεις.
Με αυτα ασχολεισαι.
Να βελτιωσεις την μορφωση σου μπας και βρεις δουλεια ουτε λογος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom