Νέα

Επάγγελμα security

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα leader96
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 447
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.313
Like
11.159
Πόντοι
3.656
Τραβα βρες εσυ σεκιουριτου,εχει μπολικες θειαδες στο μετρο αν ενδιαφερεσαι.Οποιος κατευθυνει τη ζωη του αναλογα με τα θελω της κακομαθημενης Ελληνιδας,ας παει να πεσει απο κανα γκρεμο καλυτερα.
Τι δουλεια κανεις εσυ φιλε? Λογικα η δουλεια σου πρεπει να ειναι σκετος γκομενομαγνητης για να εχεις αυτο το υφος.
ρε τύπε....για να είμαστε και λίγο σοβαροί..

έκανα ένα σχόλιο στις 13 Ιανουαρίου...που αφορούσε άλλη συζήτηση....και το παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω.....η τότε συζήτηση (από ότι βλέπω τώρα) αφορούσε το πως βλέπουν οι γκόμενες μια δουλειά του σεκιουριτά επειδή έχει σταθερά (αλλά λίγα) λεφτά....

εγώ είπα ότι οι γκόμενες προφανώς δεν εντυπωσιάζονται από κάποιον που παίρνει 600 ευρώ αλλά σταθερά. Τι να κάνουμε τώρα? εγώ τις έφτιαξα??? μπορεί να είσαι ο καλύτερος άνθρωπος...αυτές θέλουν αυτά που θέλουν.

λοιπόν μετά από 2 μήνες θα κάθομαι να επαναφέρω μια τέτοια συζήτηση? Είπα μια μαλακία στην πλάκα γιατί δεν έχω σκοπό να κάνω άλλη μια συζήτηση για τι θέλουν οι Ελλεηνίδες και τι αξίζουν κτλπ.

Οπότε αν εσύ δεν άγεσαι και φέρεσαι από τις γκόμενες καλά κάνεις. Άσε τώρα τι κάνω εγώ σιγά μη κάτσω να φλεξάρω σε αυτό το θρεντ για αυτή τη συζήτηση.

Αν σε ενοχλεί ο τρόπος που σκέφτονται οι γυναίκες πες το σε αυτές :confused:
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.032
Κριτικές
27
Like
17.208
Πόντοι
7.415
ρε τύπε....για να είμαστε και λίγο σοβαροί..

έκανα ένα σχόλιο στις 13 Ιανουαρίου...που αφορούσε άλλη συζήτηση....και το παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω.....η τότε συζήτηση (από ότι βλέπω τώρα) αφορούσε το πως βλέπουν οι γκόμενες μια δουλειά του σεκιουριτά επειδή έχει σταθερά (αλλά λίγα) λεφτά....

εγώ είπα ότι οι γκόμενες προφανώς δεν εντυπωσιάζονται από κάποιον που παίρνει 600 ευρώ αλλά σταθερά. Τι να κάνουμε τώρα? εγώ τις έφτιαξα??? μπορεί να είσαι ο καλύτερος άνθρωπος...αυτές θέλουν αυτά που θέλουν.

λοιπόν μετά από 2 μήνες θα κάθομαι να επαναφέρω μια τέτοια συζήτηση? Είπα μια μαλακία στην πλάκα γιατί δεν έχω σκοπό να κάνω άλλη μια συζήτηση για τι θέλουν οι Ελλεηνίδες και τι αξίζουν κτλπ.

Οπότε αν εσύ δεν άγεσαι και φέρεσαι από τις γκόμενες καλά κάνεις. Άσε τώρα τι κάνω εγώ σιγά μη κάτσω να φλεξάρω σε αυτό το θρεντ για αυτή τη συζήτηση.

Αν σε ενοχλεί ο τρόπος που σκέφτονται οι γυναίκες πες το σε αυτές :confused:
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα ποτε εγινε το σχολιο. Τελοσπαντων για να το κλεισω,προτιμω να εχω μια δουλεια ωστε να μπορω να πληρωνω ολα μου τα παγια εξοδα, να μου μενει κ ενα 700αρι να καψω κ ας ειναι γκομενοδιωχτης η δουλεια αυτη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.313
Like
11.159
Πόντοι
3.656
Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδα ποτε εγινε το σχολιο. Τελοσπαντων για να το κλεισω,προτιμω να εχω μια δουλεια ωστε να μπορω να πληρωνω ολα μου τα παγια εξοδα, να μου μενει κ ενα 700αρι να καψω κ ας ειναι γκομενοδιωχτης η δουλεια αυτη.
Και πολύ καλά κάνεις


αυτό που παρέθεσε ο φίλος αφορούσε μια άλλη τελείως συζήτηση.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.032
Κριτικές
27
Like
17.208
Πόντοι
7.415
Και πολύ καλά κάνεις


αυτό που παρέθεσε ο φίλος αφορούσε μια άλλη τελείως συζήτηση.
Το λαθος ηταν που δεν ειδα ουτε ημερομηνια ουτε το υπολοιπο της συζητησης και πιαστηκα απο ενα κομματι.Να 'μαστε καλα αδερφε,παμε παρακατω.
 
OP
OP
leader96

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.595
Like
2.620
Πόντοι
456
Στο σούπερ μάρκετ έχει πάντα σεκιουριτι..παρατηρώ.οτι κάθε δέκα μέρες έχουν και από καινούργιο άτομο..καθοντε κάνα δύο βδομάδες και μετά φεύγουν όλοι..δείχνουν να μη την παλεύουνε και πολύ..με το οχτάωρο εκεί..
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
H δική μου η δουλειά πχ σεκιούριτι μόνο σεκιούριτι δεν τη λες. Ρεσεψιόν κ πληροφορίες κ κάμερες. Εννοείται κ σεκιούριτι αλλά ούτε ορθοστασίες ούτε αλεξίσφαιρα κ τέτοια. Και μισθός κοντά στα 1000.Κσι όχι 12ωρα. Μόνο 8ωρα. 5μερο. Το μόνο κακό οι βάρδιες κ το κυλιόμενο... και κάποιες νύχτες. Και ότι πρέπει να είσαι πρόβλεπε γιατί μπαινοβγαίνουν επισκέπτες κόσμος κλπ.

Φυσικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Συμφωνώ με όλους τους φίλους που σχολιάζουν από πάνω.
Απλά ως εργασία σε ηλικία 40 ετών πχ που είμαι εγώ είναι γκομενοδιωχτης. Μόνο κάτι πολύ μέτριες θα προσεγγίσουν. Πλέον οι γκόμενες κοιτάνε σχεδόν μόνο το στάτους... Και το στάτους αυτού του επαγγέλματος είναι άθλιο.
Και στο εξωτερικό ισχύει αυτό αλλά στην Ελλάδα ισχύει σε τεράστιο βαθμό. Γενικά στις ανατολικές χώρες ισχύει πολύ.
Πηγαίνετε Ουκρανία πχ ή Ρωσία... Εκεί να δείτε...
Και δε λέμε να γαμησεις. Γαμας φυσικά και στην Ελλάδα αν είσαι πολύ εμφανησιμος κ προπάντων πιτσιρικάς - αλλά όχι για πολύ. Πλέον κ οι μικρούλες ξύπνησαν. Ψάχνουν να καλό περνάνε. Μόνο μπάζα βάζουν νερό στο κρασί τους αλλά με τους μουνόδουλους πυρφόρους που έχουμε γεμίσει και αυτές ψωνιστηκαν.
 

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
355
Like
1.224
Πόντοι
201
Με μαύρο δάκρυ ψάχνουν οι εταιρείες σεκιούριτι κ δεν βρίσκουν. Ένας σοβαρός λόγος είναι τα logistics που χρειάζονται για να δουλέψεις: Να τρέχεις για 105 ώρες μαθήματα, διάβασμα, εξετάσεις κλπ ναι όσο και αν ακούγεται εύκολο πολλοί δυσανασχετούν... Θέλει ένα 5μηνο όλο αυτό μέχρι να πάρεις την άδεια στα χέρια σου.
Φίλε μου, οι εταιρείες ψάχνουν με μαύρο δάκρυ γιατί η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι αρπακολλατζήδες και δεν πληρώνουν.
Τα ξέρω από φίλο που είναι χρόνια στη φάση.

Διάβασα και τα άλλα σχόλια που έγραψες.
Και στο εξωτερικό το επάγγελμα δεν έχει κάποιο prestige,το βλέπεις και από τα άτομα που απασχολούνται σε αυτό.
Κάτι τουρκοάραβες,κάτι στραβοχυμένους ή κάτι θείες.

Τουλάχιστον στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτή η μαλακία που υπάρχει στην Ελλάδα να σε θεωρούν αποτυχημένο μπάτσο και όλες αυτές οι αντιεξουσιαστικές παπαριές.
Τώρα εσύ είσαι και Ελλάδα, οπότε στο γκομενικό σαν σεκιουριτάς αν δε δουλεύεις για κανάν τράκη, είσαι χλωμός..

Μη σε παίρνει πάντως από κάτω, ζεις στη χώρα της μαλακίας, που εσύ που σηκώνεσαι ξημερώματα να δουλέψεις θεωρείσαι αποτυχημένος μπάτσος ενώ ο κάθε αμπελοφιλόσοφος χασικλής με μηδέν ένσημα θεωρείται πρωτοπορία..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.645
Κριτικές
15
Like
11.202
Πόντοι
3.846
Φίλε μου, οι εταιρείες ψάχνουν με μαύρο δάκρυ γιατί η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι αρπακολλατζήδες και δεν πληρώνουν.
Τα ξέρω από φίλο που είναι χρόνια στη φάση.

Διάβασα και τα άλλα σχόλια που έγραψες.
Και στο εξωτερικό το επάγγελμα δεν έχει κάποιο prestige,το βλέπεις και από τα άτομα που απασχολούνται σε αυτό.
Κάτι τουρκοάραβες,κάτι στραβοχυμένους ή κάτι θείες.

Τουλάχιστον στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτή η μαλακία που υπάρχει στην Ελλάδα να σε θεωρούν αποτυχημένο μπάτσο και όλες αυτές οι αντιεξουσιαστικές παπαριές.
Τώρα εσύ είσαι και Ελλάδα, οπότε στο γκομενικό σαν σεκιουριτάς αν δε δουλεύεις για κανάν τράκη, είσαι χλωμός..

Μη σε παίρνει πάντως από κάτω, ζεις στη χώρα της μαλακίας, που εσύ που σηκώνεσαι ξημερώματα να δουλέψεις θεωρείσαι αποτυχημένος μπάτσος ενώ ο κάθε αμπελοφιλόσοφος χασικλής με μηδέν ένσημα θεωρείται πρωτοπορία..
Και οι 2 πλευρές έχουν τα θέματα τους. Δε φταίνε πάντα οι εταιρείες.

Ξέρω παιδιά σπουδαγμένοι που δουλεύουν εκεί γιατί δε βρίσκουν δουλειά στο αντικείμενο τους και ξέρω και άτομα που δουλεύουν εκεί γιατί είναι άχρηστοι να κάνουν κάτι άλλο. Θυμάμαι σε ένα καζίνο που δούλευα, ο ένας σεκιούριτι έλεγε τα ψέματα του αιώνα και έτρωγε λεφτά από γκόμενα και φίλους, ο άλλος με ψυχολογικά, του γαμαγε τη γκόμενα κάποιος άλλος.
Σε ένα άλλο κατάστημα που είχα πάει και γνώρισα το παιδί, αμόρφωτος, έμενε με την μαμά του μέχρι τα 40 και το μόνο ότι είχε λέγειν και γαμουσε καμία πωλήτρια του μαγαζιού που και που.
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.884
Like
5.579
Πόντοι
1.056
Πλέον οι γκόμενες κοιτάνε σχεδόν μόνο το στάτους...
Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι γκομενες, ειναι οτι το <<status>> που κοιτανε (τρομαρα τους) απευθυνεται στο 1-2 %..

Γιαυτο η θα ειναι μονες και αγαμητες.., η μολις βρουν αυτον τον <<τελειο>> δεν θα εχουν καμια εμπειρια και θα τον χασουν και αυτον.., η θα παραπονιουνται οτι δεν τις φλερταρουν οι αντρες.., η οτι δεν υπαρχουν αντρες πια.., και οτι αλλη μαλακια τους ξηνισει..

Και επισης ξεχνανε το πιο σημαντικο: Οτι αυτες δεν εχουν καμια αξια!!!
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Φίλε μου, οι εταιρείες ψάχνουν με μαύρο δάκρυ γιατί η συντριπτική πλειοψηφία τους είναι αρπακολλατζήδες και δεν πληρώνουν.
Τα ξέρω από φίλο που είναι χρόνια στη φάση.

Διάβασα και τα άλλα σχόλια που έγραψες.
Και στο εξωτερικό το επάγγελμα δεν έχει κάποιο prestige,το βλέπεις και από τα άτομα που απασχολούνται σε αυτό.
Κάτι τουρκοάραβες,κάτι στραβοχυμένους ή κάτι θείες.

Τουλάχιστον στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτή η μαλακία που υπάρχει στην Ελλάδα να σε θεωρούν αποτυχημένο μπάτσο και όλες αυτές οι αντιεξουσιαστικές παπαριές.
Τώρα εσύ είσαι και Ελλάδα, οπότε στο γκομενικό σαν σεκιουριτάς αν δε δουλεύεις για κανάν τράκη, είσαι χλωμός..

Μη σε παίρνει πάντως από κάτω, ζεις στη χώρα της μαλακίας, που εσύ που σηκώνεσαι ξημερώματα να δουλέψεις θεωρείσαι αποτυχημένος μπάτσος ενώ ο κάθε αμπελοφιλόσοφος χασικλής με μηδέν ένσημα θεωρείται πρωτοπορία..
Σε ευχαριστώ για τα λόγια. Όχι δεν με ενοχλούν τα σχόλια των ανθρώπων. Εξαλου την αλήθεια λένε: Είναι ένα επάγγελμα το οποίο προσδίδει πολύ χαμηλό κοινωνικό κύρος. Αποτυχημένο μπάτσο σε θεωρούν μόνο κάποιοι ανόητοι - οι πιο πολλοί ειδικά οι γκόμενες, μόλις ακούσουν ότι είσαι σεκιουριτας λακιζουν.

Πράγματι, δεν έχεις κ πολλές δυνατότητες στο επάγγελμα αυτό στο γκόμενικο.

Εμένα, εκεί που είμαι όμως μου αρέσει πολύ. Έχω πάρα πολλά θετικά στοιχεία. Μισθός, απόσταση από σπίτι, σταθερότητα κλπ.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι γκομενες, ειναι οτι το <<status>> που κοιτανε (τρομαρα τους) απευθυνεται στο 1-2 %..

Γιαυτο η θα ειναι μονες και αγαμητες.., η μολις βρουν αυτον τον <<τελειο>> δεν θα εχουν καμια εμπειρια και θα τον χασουν και αυτον.., η θα παραπονιουνται οτι δεν τις φλερταρουν οι αντρες.., η οτι δεν υπαρχουν αντρες πια.., και οτι αλλη μαλακια τους ξηνισει..

Και επισης ξεχνανε το πιο σημαντικο: Οτι αυτες δεν εχουν καμια αξια!!!
Μην το λες αυτό... Μια χαρά αξία έχουν. Έχεις δει τι γίνεται; Όλες βρίσκουν γκόμενο γιατί έχουμε γεμίσει μουνόδουλους φίλε.

Μόνο τα μπάζα μένουν φρι
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.884
Like
5.579
Πόντοι
1.056
Επισης θελω να πω στους φιλους εδω μεσα να μην επαναπαύονται απο αυτου του ειδους τις καταστασεις και να κοιταξουν να κανουν την δουλεια τους..

Σημασια δεν εχει τι δουλεια κανεις, αλλα πως πλασάρεις τον εαυτο σου!!
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.884
Like
5.579
Πόντοι
1.056
Μην το λες αυτό... Μια χαρά αξία έχουν. Έχεις δει τι γίνεται; Όλες βρίσκουν γκόμενο γιατί έχουμε γεμίσει μουνόδουλους φίλε.
Δεν βρισκουν γκομενο με την <<αξια>> τους..

Βρισκουν γκομενο επειδη το 98% των αντρων ειναι beta males..

Beta males= Ενας απο τους πιο σημαντικους λογους που οι γυναικες εξελίχθηκαν σε αυτο το χαλι..
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.226
Κριτικές
89
Like
10.074
Πόντοι
17.885
Είχα δουλέψει μια τριετία ως σεκιουριτας. Θα έλεγα πως ήμουν και από τους τυχερούς! Δεν τη συνιστώ ως δουλεια για τα παρακάτω...
1) θυμίζει κάτι από στρατό
2) κυλιόμενα ωράρια γιορτές αργίες μαλακίες
3) είσαι ο κυματοθραύστης/
παιδί της φαπας/αυτός που τις τρώει όταν πάει να χωρίσει αυτούς που καυγαδίζουν
4) max 3 εταιρείες πληρώνουν είναι καλές οι άλλες είναι χάος
5) το να κάθεσαι όρθιος ή καθιστός 8+ ώρες μπορεί ν ακούγεται καλό αλλά θα διαπιστώσετε πως δεν λεει
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.937
Like
15.532
Πόντοι
3.656
Μην το λες αυτό... Μια χαρά αξία έχουν. Έχεις δει τι γίνεται; Όλες βρίσκουν γκόμενο γιατί έχουμε γεμίσει μουνόδουλους φίλε.

Μόνο τα μπάζα μένουν φρι

Έχεις δει μπάζο χωρίς γκόμενο; :think:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Δεν βρισκουν γκομενο με την <<αξια>> τους..

Βρισκουν γκομενο επειδη το 98% των αντρων ειναι beta males..

Beta males= Ενας απο τους πιο σημαντικους λογους που οι γυναικες εξελίχθηκαν σε αυτο το χαλι..
Τρελό δίκιο έχεις λέμε. Τρελό.
 
OP
OP
leader96

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.595
Like
2.620
Πόντοι
456
Δηλαδή ο σεκιουριτας δε φτάνει που τρώει το γαμησι της δουλειάς κάθε μέρα όρθιος..μέσα στο κρυο..δε φτάνει που παίρνει λίγα λεφτά..δεν μπορεί να βρει και γκομενα γιατι οι ελλεινιδες αν ακούσουν ότι είσαι σεκιουριτας αρχίζουν τη κοροϊδία..τύπος μενεδημος είναι ήρωας!!
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
219
Κριτικές
9
Like
952
Πόντοι
301
Εννοείται ότι υπάρχουν κ τέτοιοι που λες. Αλλά ΜΟΝΟ ΑΝΟΗΤΟΙ είναι τέτοιοι. Δεν είναι οι σεκιούριτι κατά φαντασία μπάτσοι. Και όσοι το εκφράζουν ως άποψη είναι στερεότυπο.

Για την Ελλάδα μια χαρά δουλειά είναι.

Σε κάθε εργασία θα βρεις βλάκες ή κακούς.
Συμφωνώ μαζί σου, πιο πολύ τρολαρα τους σικιούρτι γιατί ήξερα ότι θα είναι εδώ μαζεμένοι, παρά το εννοούσα...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.375
Κριτικές
2
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ μαζί σου, πιο πολύ τρολαρα τους σικιούρτι γιατί ήξερα ότι θα είναι εδώ μαζεμένοι, παρά το εννοούσα...
Ναι ρε εννοείται πως το κατάλαβα - αλλά σε μέσες άκρες σιγά σιγά φτιάχνει το επάγγελμα. Εγώ σήμερα και γενικά αυτές τις μέρες χρησιμοποιώ πάρα πολύ το μετρό και έχω πετύχει σεκιουριτάδες να πηγαίνουν στις δουλειές τους, οι περισσότεροι καθαροί και πολύ περιποιημένοι, ειδικά όσοι πάνε αεροδρόμιο αλλά και σε άλλες φυλάξεις. Φυσικά υπάρχουν και τα "ναυάγια" ακόμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom