Νέα

Ένα θρεντ για τον Paralimnio!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pavlosyn
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 37
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366
και αφηγειται ωραια. τι εγινε με την κορη του ξενοδοχου το αφησε ετσι
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.770
Κριτικές
183
Like
3.161
Πόντοι
8.535
και αφηγειται ωραια. τι εγινε με την κορη του ξενοδοχου το αφησε ετσι
τον ρωτησα κ γω τυπε κ μου ειπε η συνεχεια της ιστοριας μετα τις εκλογες...εχει τρεχαματα τωρα  :-
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Παραλιμνιος ειναι το λαικο παιδι του σαιτ!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
αγαπω παραλιμνιο  :tits2:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
που ειναι ο παραλιμνιος?
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.287
Like
11.920
Πόντοι
2.606
μπηκε τελικα στο μοναστηρι που λεγε εγινε διακονος με τον καιρο τιμημενος και πριν λιγο καιρο με την βοηθεια του μανατζερ πολ κουτσολιακου πηρε μεταγραφη για την μονη πετρακη.εκτοτε η διαδρομη κολωνακι εξαρχεια για μπαφολιβανο εγινε θεσμος  :rockon:
 

Επισκέπτης
Ρε αλανια με συγκινησατε. Δεν περιμενα ποτε οτι θα με κανατε θεμα στο site. Θα μου πειτε εδω εχει η wilde rose, η ανθισμενη λεμονια και η αποτιστη γαρουφαλια γιατι να μην εχεις κι εσυ ? Δεν ξερω τι να γραψω, δεν εχω λογια. Απο τη συγκινηση τα δαχτυλα χτυπανε τα πληκτρα μηχανικα κι ενα δακρυ τρεχει στο μαγουλο μου. Νομιζω οτι θα πεταχτω να παρω μια πιτα με απ΄ολα να χαλαρωσω να συγκεντρωθω και θα επιστρεψω δριμυτερος.
 

Επισκέπτης
Χωρις να το ξερω τον Paraliminio θα κανω μια φανταστικη περιληψη της ζωη του.

Ο Para ηταν ενας Misfit,περναγε την ωρα του στη πλατεια Εξαρχειων εκει καπου στα τελη της δεκαετιας του 80-αρχες 90.
Δεν ηταν 100% πολιτικοποιημεος (αν και αριστερος),γουσταρε τα μπαχαλα αλλα με μετρο αλλα πανω απο ολα ηθελε να περναει καλα με τους "πλατειακους".
Γνωστη φατσα στην ασφαλεια,μετα απο ενα ντου σε τσεους και ψυρισμα ο γνωστος πασοκος Αρκουδεας ηθελε "αιμα",και οι τσεοι τον πηραν στο κατοπι,εκει ηρθε η ωρα να πει αντιο στη πρωτευουσα και να παει στα χωρια.
Καπως ετσι το εχω φανταστει εγω.
Ρε καριολη μεσα επεσα?

Στα γρηγορα γιατι ο προεκλογικος αγωνας περιοριζει το χρονο μου.

Το 1987 ενας τυπος που μολις εχει παρει τη δευτερη αναβολη απο το στρατο, αντι να γυρισει στο χωριο και το σπιτι του καταληγει σ΄ενα παγκακι των Εξαρχειων περιμενοντας εναν κολητο λιγο μεγαλυτερο που σπουδαζε εκεινη την εποχη σε σχολη κινηματογραφου.
Η περιοχη, του ειναι σχετικα γνωριμη γιατι την εχει επισκευτει αλλες 6 φορες απο το 1984. Μαλιστα το καλοκαιρι του 1985 στο πρωτο Rockwave συμετεχει στα πρωτα του μπαχαλα. Τα μονο εφοδια του εκεινο το απογευμα ηταν 600 δρχ, το ναυτικο φυλαδιο που ειχε βγαλει στα 16 κι ενα χαρτι με το τηλεφωνο του κολητου του. Εκεινο το βραδι ειχε αντιμιλιταριστικη συναυλια στα Προπυλαια με Σιδηροπουλο, Πουλικακο και αλλους που δεν θυμαμε. Ειχαν γινει και κατι τσαμπουκαδες με κατι ροκαμπιλια απο το Περιστερι, αλλα δεν εδινα σημασια. Ειχα πλευρισει τον συχωρεμενο το Παυλο, του ειπια σχεδον ολο το μπουκαλι το κονιακ που ειχε. Εκεινο το βραδι ειχα να δω το σπιτι μου 1 βδομαδα και το ξανα ειδα μετα απο 3 χρονια.
 

Επισκέπτης
Αν και δε πολυγουσταρω hip hop, μου το αφιερωνω. Με εκφραζει ο στοιχος.

 

AntonisL

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2012
Μηνύματα
186
Κριτικές
2
Like
52
Πόντοι
1
Νομιζω οτι η μεγαλυτερη απωλεια μετα την καραντινα και το κλεισιμο των λαδομαγαζων ειναι η απωλεια του παραλιμνιου.

Αν ειχαμε τις ιστοριες του και ουισκι τα βραδια θα ηταν μαγικα εν μεσω καραντινας.

Παραλιμνιε γραψε μας τα νεα σου.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.320
Πόντοι
1.706
Νομιζω πως εχει χρονια που διεγραψε το προφιλ του.

Ας ειναι καλα οπου κι αν ειναι...
 

makis52

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
559
Like
1.180
Πόντοι
206
Νομιζω πως εχει χρονια που διεγραψε το προφιλ του.

Ας ειναι καλα οπου κι αν ειναι...

δεν εδιέγραψε κανένα προφίλ.
Η διευθυνσις του σάιτ εδιέγραψε και ακύρωσε τους κωδικούς των παλαιών προφίλ δια αγνώστους εις εμέ λόγους, αντικαθιστώντας το με την σαχλαμάρα "επισκέπτης"
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.157
Κριτικές
10
Like
5.509
Πόντοι
2.816
Τελικά τι έχει γίνει ο Παραλίμνιος; Τον παρακολουθούσα με μανία.. και τι είναι αυτά τα επισκέπτης;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom