Νέα

Εμπλοκή Μαρινάκη στο Noor 1 με τους τόνους ηρωίνης; (Zougla.gr)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxxniner
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 395
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Για λαθρεμπόριο πετρελαίου είχε κατηγορηθεί και αθωώθηκε.Είναι γνωστό.Για Ναρκωτικά από πού προκύπτει ότι τη δεκαετία του 80 τα έφερνε στην Ελλάδα;

πριν συνεργαστει με Καρα , ηταν ως γνωστον  δασκαλος οδηγησης και στη συνεχεια ιδιοκτητης με νταλικες που εφερνε φρουτα απο Βενεζουελα τα οποια εκανε εξαγωγη με τις νταλικες του στο Ιραν απο το οποιο γυρνουσαν ανετα οι νταλικες του μεσα απο πολεμο ......γκεγκε ;
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Είναι γνωστό ότι κάποτε Πατέρας, Τίγρης, Μαρινακης ήταν παρεακι και ο Κοτσωνης ΜΕΚΟ ήταν παρατρεχάμενος .
Τυχαίο;

δεν νομιζω , μονο πατερας μαρινακης συνομιληκοι και φιλοι .....
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Εν τέλει δε κατάλαβα: ποιος ψεύδεται σε αυτήν την υπόθεση;
 
OP
OP
xxxniner

xxxniner

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2016
Μηνύματα
1.655
Like
158
Πόντοι
16

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
ο στηβ  Κακετσης τα έχει πει αναλυτικά

το θεμα ειναι οτι ο Τιγρης και ο Πατερας την σκαπουλαρανε με τα λαθραια και ειναι τωρα παμπλουτοι . Τον Μαρινακη θελουνε να πηδηξουνε γιατι τους εχει πει στην μυτη παρολο που σαν επιχειρηματιας εχω ακουσει ειναι πολυ καλος και μορφωμενος οχι οπως ο Τιγρης που δεν μπορει να βαλει την υπογραφη του ...

βεβαια το θεμα του ειναι οτι ειναι αδυφαγος και οπου του πουνε οτι εχει κερδος μπαινει .... ακομα και οτι συνεργαστηκε με τον τυπο που διακινει ολες τις βιζιτες της αθηνας ( γιαννοπουλο) εχω ακουσει
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
το ολο αστειο στην υποθεση ειναι οτι ο γιαννουσακης ειναι μεσα επειδη βρηκαν ηρωινη στο σπιτι της πρωην γυναιακς του στην φιλοθεη.νομιζω ειχαν χωρισει τοτε.γιατι με το πλοιο ουτε εφοπλιστης ειναι ουτε πλοιοκτητης.το οτι ειχε ανοιξει εταιρεια με πετρελαια δεν εχει να κανει broker πετρελαιου φαση.Ενω ξερει το ολο στησιμο της μπιζνας απο τουρκους βελγους κτλπ αυτος ουσιαστικα και πρακτικα δεν μπλεκεται καπου.Γιατι η ερωτηση ειναι απλη οταν το πλοιο εσκασε ελευσινα ειναι δυνατον να μην ξερουμε ποια ειναι η διαχειριστρια εταιρεια?ο καλαφατης με την γυναικα του ειναι δικο τους το πλοιο ωραια απλα αυτη το ναυλωσαν σε εναν εφοπλιστη.τωρα ο εφοπλιστης αν μεταφερει αγγουρια κοκες η πετρελαιο δεν μπορουν να το ξερουν και δεν τους αφορα.....

εκτος αν γνωριζει κανεις κατι παραπανω.......
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
Καμιά σοβαρή πηγή να αναφέρει ότι ο Μελισσανίδης έκανε εμπόριο ναρκωτικών τη δεκαετία του 80 έχετε να παραθέσετε;Τι είπε ο Κακέτσης και άλλοι τέτοιοι,και τι λέγεται στην "πιάτσα" δεν είναι πηγές.Πηγή είναι μια επίσημη καταγγελία,διερεύνηση από τη δικαιοσύνη και πόρισμα από τις αρχές.Όλα τα άλλα είναι κουτσομπολιά και μόνο.Και τον Λαλιώτη τον κατηγορούν για δεκάδες μίζες κλπ αλλά στα δικαστήρια που έσυρε Κουρή,και Ψωμιάδη τον πουράτο,δεν απέδειξαν τίποτα και τους πήρε και λεφτά από αγωγές.Με αυτό θέλω να πω ότι ο καθένας φτιάχνει ένα μύθο,που αν "γυρίσει" από 2-3 άτομα γίνεται "είδηση"...Αλλά μόνο τέτοια δεν είναι.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
Τον Μαρινακη θελουνε να πηδηξουνε γιατι τους εχει πει στην μυτη παρολο που σαν επιχειρηματιας εχω ακουσει ειναι πολυ καλος και μορφωμενος οχι οπως ο Τιγρης που δεν μπορει να βαλει την υπογραφη του ...

Ο Μαρινάκης ναι είναι τρομερός επιχειρηματίας.Όλα τα καράβια τα έχει υπό σημαία Λιβερίας...Ο Μελισσανίδης τουλάχιστον έχει κάποια στην Ελληνική σημαία και πληρώνει φόρους και ΝΑΤ.Όσο για την υπογραφή του,μια χαρά τη βάζει ο Μελισσανίδης γι'αυτό έχει τη μεγαλύτερη εταιρεία ανεφοδιασμού πλοίων στον κόσμο,και συμβάσεις και με το Αμερικανικό ναυτικό και βάσεις σε πολλά λιμάνια στον κόσμο.Όχι δε δουλεύω για τον Μελισσανίδη,και στην ΑΕΚ,της οποίας οπαδός είμαι,κακό έχει κάνει,αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται.Όπως και ότι και ο Αλαφούζος έχει πολλά καράβια στην Ελληνική σημαία,και κάποιοι άλλοι πλοιοκτήτες και εφοπλιστές.Ο Μαρινάκης όχι.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Καμιά σοβαρή πηγή να αναφέρει ότι ο Μελισσανίδης έκανε εμπόριο ναρκωτικών τη δεκαετία του 80 έχετε να παραθέσετε;Τι είπε ο Κακέτσης και άλλοι τέτοιοι,και τι λέγεται στην "πιάτσα" δεν είναι πηγές.Πηγή είναι μια επίσημη καταγγελία,διερεύνηση από τη δικαιοσύνη και πόρισμα από τις αρχές.Όλα τα άλλα είναι κουτσομπολιά και μόνο.Και τον Λαλιώτη τον κατηγορούν για δεκάδες μίζες κλπ αλλά στα δικαστήρια που έσυρε Κουρή,και Ψωμιάδη τον πουράτο,δεν απέδειξαν τίποτα και τους πήρε και λεφτά από αγωγές.Με αυτό θέλω να πω ότι ο καθένας φτιάχνει ένα μύθο,που αν "γυρίσει" από 2-3 άτομα γίνεται "είδηση"...Αλλά μόνο τέτοια δεν είναι.

Οπως ακριβώς δεν μπορούν να πιασουν το Μαρινακη τωρα , ετσι και τον Τιγρη δεν καταφέρανε τα τον χώσουν γερά κυρίως γιατι λάδωνε δεξια αριστερα. Καρταρχήν ποιος σου ειπε οτι δεν μπηκε φυλακη ?? Εχει κανει φυλάκα νομίζω εναν χρονο και τον εβγαλε ο Κοκκαλης . Επίσης όλα τα δικαστήρια που έχει ακομα και τώρα έχουν παρει αναβολή μεχρι παραγραφής (το λαθρεμποριο παραγραφεται 20 ετια ). Το οτι ενας δάσκαλος οδήγησης μέσα σε μια δεκαετία εχει λαφτά να συνεργαστή με τον εφοπλιστή Καρρα δεν σου κάνει εντύπωση ??? Αμα υπήρχαν αποδείξεις και μαρτυρίες οι πρώτοι που θα τον είχαν χώσει μέσα θα ηταν οι ανταγωνιστές του , οχι βέβαια το κράτος που ως γνωστον όλοι λαδώνονται ....
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
Οπως ακριβώς δεν μπορούν να πιασουν το Μαρινακη τωρα , ετσι και τον Τιγρη δεν καταφέρανε τα τον χώσουν γερά κυρίως γιατι λάδωνε δεξια αριστερα. Καρταρχήν ποιος σου ειπε οτι δεν μπηκε φυλακη ?? Εχει κανει φυλάκα νομίζω εναν χρονο και τον εβγαλε ο Κοκκαλης . Επίσης όλα τα δικαστήρια που έχει ακομα και τώρα έχουν παρει αναβολή μεχρι παραγραφής (το λαθρεμποριο παραγραφεται 20 ετια ). Το οτι ενας δάσκαλος οδήγησης μέσα σε μια δεκαετία εχει λαφτά να συνεργαστή με τον εφοπλιστή Καρρα δεν σου κάνει εντύπωση ??? Αμα υπήρχαν αποδείξεις και μαρτυρίες οι πρώτοι που θα τον είχαν χώσει μέσα θα ηταν οι ανταγωνιστές του , οχι βέβαια το κράτος που ως γνωστον όλοι λαδώνονται ....

Είχε προφυλακιστεί.Δεν είχε καταδικαστεί.Και δεν τον έβγαλε κανένας Κόκαλης.Βγήκε αφού στο δικαστήριο δεν αποδείχτηκε τίποτα για λαθρεμπόριο πετρελαίου.
Δάσκαλος οδήγησης ήταν παλιά,τέλη δεκαετίας 60  και τη δεκαετία 70.Μετά κράτησε τη σχολή αλλά παράλληλα είχε αγοράσει ένα τσόφλι και έπαιρνε τα λάδια από τα πλοία και τα κατάλοιπα των δεξαμενών τους.Έτσι ξεκίνησε.Αν εν έχεις αποδείξεις δεν υπάρχει κι ενοχή.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Είχε προφυλακιστεί.Δεν είχε καταδικαστεί.Και δεν τον έβγαλε κανένας Κόκαλης.Βγήκε αφού στο δικαστήριο δεν αποδείχτηκε τίποτα για λαθρεμπόριο πετρελαίου.
Δάσκαλος οδήγησης ήταν παλιά,τέλη δεκαετίας 60  και τη δεκαετία 70.Μετά κράτησε τη σχολή αλλά παράλληλα είχε αγοράσει ένα τσόφλι και έπαιρνε τα λάδια από τα πλοία και τα κατάλοιπα των δεξαμενών τους.Έτσι ξεκίνησε.Αν εν έχεις αποδείξεις δεν υπάρχει κι ενοχή.

Ακόμα και τώρα υπάρχουν δικαστήρια που δεν έχουν παραγραφεί με Καρρα . Εγω ο ίδιος έχω δεί σε πινακίδιο πριν ένα χρόνο , σε δικαστηριο το όνομα του και του Καρρα. Βέβαια πηρε αναβολή ....
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
Ακόμα και τώρα υπάρχουν δικαστήρια που δεν έχουν παραγραφεί με Καρρα . Εγω ο ίδιος έχω δεί σε πινακίδιο πριν ένα χρόνο , σε δικαστηριο το όνομα του και του Καρρα. Βέβαια πηρε αναβολή ....

Ωραία,άσε να τελεσιδικήσουν και αν βγει ένοχος ο Μελισσανίδης το λες.Μέχρι να βγει όποια απόφαση δεν είναι ένοχος για τίποτα.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Ωραία,άσε να τελεσιδικήσουν και αν βγει ένοχος ο Μελισσανίδης το λες.Μέχρι να βγει όποια απόφαση δεν είναι ένοχος για τίποτα.

ολα καλα και ολα ωραια , αν περιμένεις απο Ελληνική δικαιοσύνη να τους καταδικάσει είτε το ένα είτε τον άλλο γελάστηκες . Αυτοί οι τύποι κυκλοφορούν στο γραφείο τους με περίστροφο . Οι δικαστές κοροιδα είναι η δεν έχουν παιδιά ??
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
ολα καλα και ολα ωραια , αν περιμένεις απο Ελληνική δικαιοσύνη να τους καταδικάσει είτε το ένα είτε τον άλλο γελάστηκες . Αυτοί οι τύποι κυκλοφορούν στο γραφείο τους με περίστροφο . Οι δικαστές κοροιδα είναι η δεν έχουν παιδιά ??

Άρα με τη θεώρηση αυτή που κάνεις τους βγάζεις όλους ένοχους για όποια κατηγορία θέλεις.
Το κακό είναι ότι έχεις και δικαίωμα ψήφου.Καλημέρα
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Άρα με τη θεώρηση αυτή που κάνεις τους βγάζεις όλους ένοχους για όποια κατηγορία θέλεις.
Το κακό είναι ότι έχεις και δικαίωμα ψήφου.Καλημέρα

Κατι φανατίλες ΑΕΚζήδες σαν και εσενα δεν θα επρεπε ουτε δικαίωμα ψηφου ουτε γνώμης να έχουν 
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.942
Πόντοι
2.696
Χαχαχαχα σιγουρα γαυρος εισαι.Ετσι εξηγειται...
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Φιλε το οτι ειμαι γαυρος το έγραψα και πιο πάνω αλλα τον Μαρινακη λαδι δεν τον εβγαλα, δες τι γραφω πιο πανω. Αλλα να υποστηρίζεις τον μεγαλύερο λαθρεμπορα των τελευταιων χρόνων στην Ελλαδα οτι ειναι αρνακι (που δεν έχει κανει μονο αυτο) πρεπει να είσαι πολύ μαστούρα Original
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom