Νέα

Εμπειρίες από Βουλγάρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dpk69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Απλα και ξεκαθαρα:Ξερω πολυ καλα οτι τα τελευταια 2 χρονια εχουν μπει παρα πολλες κοπελες απο βουλγαρια γιατι δεν την παλευουν εκει και εδω κανουν οτι βγει και οι περισσοτερες αμα ειναι και λιγο καλες στρεφονται στο ευκολο κερδος.Απλα εμενα ο ερωτας της ζωης μου ειναι μια κοπελα απο κει με την οποια ημασταν μαζι,περναγε πολυ δυσκολα αλλα ηταν σπαθενιος χαρακτηρας και εγω δεν την συγκρινω ουτε με την καλυτερη απο τις συματριωτισσες μου.Πιθανον η πλειοψηφια να ειναι ετσι οπως λεει ο "σοφος ελληνικος λαος".Απλα εγω μια ξερω και δεν ηταν ετσι.Ισως να ηταν η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.
για ανελυσε λιγο την εμπειρια σου.
Και εγω υπερ ειμαι.
 

Mimis75

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2008
Μηνύματα
140
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
αμαν ρε παιδες....εδω εχει ψωμι
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Απλα και ξεκαθαρα:Ξερω πολυ καλα οτι τα τελευταια 2 χρονια εχουν μπει παρα πολλες κοπελες απο βουλγαρια γιατι δεν την παλευουν εκει και εδω κανουν οτι βγει και οι περισσοτερες αμα ειναι και λιγο καλες στρεφονται στο ευκολο κερδος.Απλα εμενα ο ερωτας της ζωης μου ειναι μια κοπελα απο κει με την οποια ημασταν μαζι,περναγε πολυ δυσκολα αλλα ηταν σπαθενιος χαρακτηρας και εγω δεν την συγκρινω ουτε με την καλυτερη απο τις συματριωτισσες μου.Πιθανον η πλειοψηφια να ειναι ετσι οπως λεει ο "σοφος ελληνικος λαος".Απλα εγω μια ξερω και δεν ηταν ετσι.Ισως να ηταν η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.

Φιλαράκο είσαι απο τους τυχερούς. Γνώρισες κοπέλα σπέσιαλ και μπράβο σου

Στηριξε την εμπειρία σου και τη γνώμη σου, μην κάνεις βήματα πίσω γιατί άλλα λέει "ο σοφός λαός" - δεν υπάρχει τέτοιο πράμα.
 

snns21

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2006
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδή ρε παίδες οι Ελληνίδες έγιναν άγιες ξαφνικά?Που μας τα έχουνε κάνει να με τα συγχωρήσεως?
 

Επισκέπτης
η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗΣ ΠΑΣΤΑΣ ξενοφερτες που ερχονται εδω ειναι οι βουλγαρες κ οι ρουμανες....ΟΙ ΧΕΙΡΤΟΤΕΡΕΣ....τι να πουμε για ψυχη,για αποψη για τη ζωη,για το πως συμπερερονται στους ανθρωπους....τουλαχιστον οι ρωσσιδες ειναι κ απο μια χωρα που καποτε οπως κ τωρα αρχιζει να γινεται υπερδυναμη κ μια κουλτουρα οσο να το κανεις την εχουν...
το μονο θετικο που βρισκω σε βουλγαρες κ ρουμανες ειναι αυτα τα ξεκωλα που φορανε κ τα τετραπατα ψηλοτακουνα που ξεροχυνεις σε 3 δευτερολεπτα...
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Ακριβως.Ειναι η μοναδικη γυναικα με την οποια ημουν μαζι και δεν εχω μετανιωσει δευτερολεπτο.Τεσπα,ειναι μια αλλη ιστορια.Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος φιλος που να εχει παει προσφατα στο bg club (πρωην milion dolars) στην γ σεπτεμβριου να μας πει τι παιζει.Ειναι στριπ η απλα κλαμπ που συχναζουν βουλγαρες?Εγω περασα κατα τις 23.30 σημερα και ηταν κλειστο παντως.
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Δηλαδή ρε παίδες οι Ελληνίδες έγιναν άγιες ξαφνικά?Που μας τα έχουνε κάνει να με τα συγχωρήσεως?
Εαν το λες αυτο με αφορμη το δικο μου σχολιο,δεν εννοουσα αυτο.Εννοουσα ακριβως το αντιθετο.Φυσικα και δεν ειναι αγιες.Το ακρως αντιθετο μαλλον.
 

spartakos2000

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
1.062
Like
0
Πόντοι
16
Ακριβως.Ειναι η μοναδικη γυναικα με την οποια ημουν μαζι και δεν εχω μετανιωσει δευτερολεπτο.Τεσπα,ειναι μια αλλη ιστορια.Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος φιλος που να εχει παει προσφατα στο bg club (πρωην milion dolars) στην γ σεπτεμβριου να μας πει τι παιζει.Ειναι στριπ η απλα κλαμπ που συχναζουν βουλγαρες?Εγω περασα κατα τις 23.30 σημερα και ηταν κλειστο παντως.
το bg club δεν ξέρω τι παίζει σήμερα αλλά το Σάββατο το βράδυ πρέπει να δουλεύει σαν Βουλγάρικη disco και την Κυριακή από της 14μμ έως της 20μμ δουλεύει με ζωντανή Βουλγάρικη μουσική....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
το bg club δεν ξέρω τι παίζει σήμερα αλλά το Σάββατο το βράδυ πρέπει να δουλεύει σαν Βουλγάρικη disco και την Κυριακή από της 14μμ έως της 20μμ δουλεύει με ζωντανή Βουλγάρικη μουσική....
ενδιαφερον!μπορει να εχει ψωμι!!!
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδια οποιος ξερει κατι να μας πει,παντως αν ειναι ανοιχτο μονο σαβατο βραδυ,ειναι μεγαλο μειον αυτο.
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Απλα και ξεκαθαρα:Ξερω πολυ καλα οτι τα τελευταια 2 χρονια εχουν μπει παρα πολλες κοπελες απο βουλγαρια γιατι δεν την παλευουν εκει και εδω κανουν οτι βγει και οι περισσοτερες αμα ειναι και λιγο καλες στρεφονται στο ευκολο κερδος.Απλα εμενα ο ερωτας της ζωης μου ειναι μια κοπελα απο κει με την οποια ημασταν μαζι,περναγε πολυ δυσκολα αλλα ηταν σπαθενιος χαρακτηρας και εγω δεν την συγκρινω ουτε με την καλυτερη απο τις συματριωτισσες μου.Πιθανον η πλειοψηφια να ειναι ετσι οπως λεει ο "σοφος ελληνικος λαος".Απλα εγω μια ξερω και δεν ηταν ετσι.Ισως να ηταν η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.
Μπραβο φιλε.
Εισαι τυχερος.
Ποσο ομορφη ειναι?
Πχ. μοιαζει με Ρωσιδα ας πουμε?
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Διαβαστε ιστοριουλα μαγκες!

Κυριακή μεσημέρι, πρέπει να πάω να αφήσω κάποια πράγματα σε μια γνωστή μου και ψάχνω για ταξί. Στο δρόμο γίνεται πανικός λόγω πασοκικών εκλογών αλλά με τα πολλά καταφέρνω να βρω ένα. "Που πάτε;" κλασική ερώτηση, του απάντησα, ευτυχώς τον βόλευε το δρομολόγιο και δεν με κατέβασε κάτω (τι πρόβλημα κι αυτό ρε παιδί μου, κάθε φορά που βρίσκεις ταξί να εύχεσαι να ταιριάζουν τα δρομολόγιά σας... ). "Πατησίων ή Γ Σεπτεμβρίου;" με ρώτησε. Δεν είχα πρόβλημα οπότε διάλεξε την δεύτερη επιλογή. "Α, ωραία" μου λέει, "θα περάσουμε μπροστά και από το BG!" Ορίστε; τον ρώτησα με γουρλωμένο μάτι. "Μα δεν το ξέρεις;" Θα 'πρεπε; Και τι είναι αυτό ρε φίλε; "Είναι το μοναδικό μπουζουξίδικο που δουλεύει Σάββατα και Κυριακές από τις 8 το πρωί". Τι είπες τώρα... Υπάρχει τέτοιο πράγμα; "Φυσικά! Μαζεύονται όλοι οι Βούλγαροι εκεί, παίζει βουλγάρικη μουσική ζωντανή παρακαλώ, με ορχήστρα, και ορισμένες φορές βάζει και κανένα ελληνικό". Πέφτω κάτω από το γέλιο... "Κάτσε να σου βάλω να ακούσεις" μου κάνει "δίνουν και cd από το πρόγραμμα αν θέλεις!". Και βάζει το CD, και δυναμώνει την ένταση και να γίνεται μέσα στο ταξί το έλα να δεις! Δεν ξέρω αν έχετε ακούσει ποτέ Βουλγάρικα σκυλάδικα τραγούδια, αλλά δεν σου κάνει καμία διαφορά από τα ελληνικά. Μόνο τους στίχους που δεν πιάνεις. Όλα τα άλλα είναι ίδια! Τι Μαζωνάκης και Καρράς, εδώ μιλάμε για τα απόλυτα χιτάκια! Ανοίγει και τα παράθυρα ο ταξιτζής, είμαστε και με χαμηλή ταχύτητα λόγω κίνησης, το παίρνουν πρέφα οι Βουλγάρες που περπατούν στο δρόμο με λαμέ μπλουζάκια και μισό κιλό ρίμελ (μάλλον εκεί πήγαιναν δεν εξηγείται αλλιώς) και αρχίζουν να κουνιούνται πάνω στα πεζοδρόμια και να φωνάζουν και να χειροκροτούν... Μιλάμε έζησα φοβερές στιγμές! "Αν δεν σε είχα κούρσα" μου λέει" θα πήγαινα για ένα ποτάκι! 4 ευρώ το ποτήρι το ουίσκι και η πορτοκαλάδα 2!" Α, είναι και οικονομικό... Πορτοκαλαδίτσα στο ποτήρι, και η 2μετρη Βουλγάρα πάνω στο τραπέζι να χορεύει πρωινιάτικα μερακλωμένη...
Περάσαμε μπροστά από το κέντρο και γινόταν στην είσοδο όρκος, παιδιά. Τέτοιο κόσμο δεν έχω δει κυριακάτικο πουθενά! Λίγο πιο κάτω ήταν και ένα εκλογικό κέντρο για τους πασόκους και η ουρά ήταν μικρότερη από την είσοδο του BG. "Το BG" μου λέει ο ταξιτζής "σημαίνει Bulgaria". Σώπα καημένε, ούτε που μου πέρασε από το μυαλό... Με το 'να και με τ' άλλο όμως, έφτασα στον προορισμό μου χωρίς να το καταλάβω και αφού είχα λυθεί στα γέλια. Να 'ναι καλά ο άνθρωπος... Άσε που μπήκα στον πειρασμό να του ζητήσω το CD, ποιος εγώ, το παιδί του Μίκη, του Μάνου και του Σταύρου... :-Ρ

Γράφει η Μαρία στις 10:42 πμ 
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Οχι δεν ειναι σα ρωσιδα.Ειναι τελειως μεσογειακο στυλ.Δε θελω να κανω περιγραφη για τη συγκεκριμενη κοπελα.Ηταν ωραια,αλλα οχι κατι τρελο.Απλα σα χαρακτηρας ηθελα να τονισω οτι δεν ηταν αυτο που πιστευαν ολοι οταν ακουγαν οτι τα ειχα με βουλγαρα.Ηταν το αλλο ακρο απο το κακο προτυπο που ειχαν στο μυαλο τους.Και το λεω τωρα που εχουμε κοψει τελειως επαφη,δεν εχω λογο να την εκθειασω.
 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Καλη η ιστορια αλλα δεν προκυπτει οτι ειναι αυτο που "ψαχνουμε".4 και 2 ευρω?τιμες βουλγαριας στην αθηνα?πως τα βγαζουν περα?Ισχυει παντως για τα τραγουδια.Παιρνουν την ελληνικη μουσικη και κολλανε βουλγαρικο στιχο.Αλλωστε ολοι οι γνωστοι τραγουδιστες εδω,εκει ειναι πρωτες φιρμες στο ραδιο.(Επισης απο προσωπικη πειρα)
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Kαποιος σε αυτο το θρεντ ειχε βαλει μια φωτο βουλγαρας οχι προσωπο
εννοειται,και ηταν πολυ καλο μωρο.
Εσυ την ειχες βαλει?


 

lolita2006

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
223
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Οχι δεν εχω ανεβασει εγω τιποτα τετοιο.
 

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Tη δικια σου που τη γνωρισες?
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Έχω μιλήσει μέσω ίντρνετ με πολλές Βουλγάρες όλες γουστάρουν Έλληνες και με μία έγινε φάση η καλύτερη πίπα έβερ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom