Νέα

Ελληνίδα vs ξένης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xristos1000
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ελληνιδα εναντιον Αλλοδαπης. Ποια τα λεει καλυτερα?

  • Ελληνιδα?

    Ψήφοι: 1 16,7%
  • Αλλοδαπη?

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • καμια απο τις δυο?

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • και οι δυο ?

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    6

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Χριστο δεν ειναι καλο να εισαι απολυτος.
Κι εγω ημουν καποτε ΑΠΟΛΥΤΟΤΑΤΟΤΑΤΟΣ σε καποια θεματα και εφαγα κατι σφαλιαρες απο την ιδια την ζωη που εκανα στροφη 180 μοιρων σε αυτα που πιστευα.
 

Επισκέπτης
καλα κ η ξενη οντως εχει κ καποια θετικα που η ελληνιδα δεν τα εχει,ενα απο αυτα που εγω το εχω εκτιμησει πολυ σε αυτες τις γυναικες ειναι οτι σου λενε οτι σκεφτονται,μπορει να ειναι πουταναρες,μπορει σκατοψυχες αλλα ειναι καθαρες στα λεγομενα τους...σου λενε σε γουσταρω σε γουσταρω,μπορει κ οι ελληνιδες να ειναι ετσι αλλα οσες φορες εχω συναναστραφει ποτε δεν μου ελεγε καμια σε γουσταρω,μου αρεσεις τιποτα ενω κ εκεινες με ειχαν επιλεξει,παντα προσπαθουσαν να μην φανει οτι με γουσταρουν,γιατι μαλλον πιστευαν οτι εαν μου το λεγανε θα ειχαν ηττηθει κ θα τις εκανα οτι ηθελα...επισης ενα αλλο σημαντικο στοιχειο ειναι ο εγωισμος που η ελληνιδα τον εχει φουυυυυυυλ ενω η ξενη αμα σε γουσταρει δεν εχει τετοια θα σε παρει που λεει ο λογος ολη μερα τηλεφωνα ενω η ελληνιδα κ σε αυτο εχει κολλημα...τελος παντων υπαρχουν κ τα καλα κ τα κακα κ στις δυο ασημασια εχει να περνεις μονο τα καλα με οτι γυναικα συναναστρεφεσαι

Το οτι δεν λεν σε γουσταρω, μ'αρεσεις κλπ κλπ..μαλλον βγαινει απο μια ανασφαλεια η απο το οτι μπορει ο αλλος να την θεωρει πλεον δεδομενεη. Εγω παντος, παντα λεω αυτα που αισθανομαι, που σκεφτομαι... κ πιστεψεμε οτι δεν μου εχουν βγει παντα σε καλο. Εχω καταλαβει οτι τελικα αρεσει η υποκρισια 
 
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Χριστο δεν ειναι καλο να εισαι απολυτος.
Κι εγω ημουν καποτε ΑΠΟΛΥΤΟΤΑΤΟΤΑΤΟΣ σε καποια θεματα και εφαγα κατι σφαλιαρες απο την ιδια την ζωη που εκανα στροφη 180 μοιρων σε αυτα που πιστευα.
Μπορω και ειμαι απολυτος για πολλους λογους.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
δεν ξερω παντως οτι με αντιμετωπιζαν σαν εξωγηινη ειναι αληθεια για να μην πω το τι εχουν πει για μενα αμα αρχισω να λεω θα απορεισετε

Και που να ακουσεις για μενα οταν κατεβαινω Ελλαδα.
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Και που να ακουσεις για μενα οταν κατεβαινω Ελλαδα.

συνενοουμαστε. και στην τελικη μενω σαν χανος και αναρωτιεμαι τι κακο εκανα; για να μην πω τι παθαινει η αυτοπεποιθηση μου
 

Επισκέπτης
Εγω παντος, παντα λεω αυτα που αισθανομαι, που σκεφτομαι... κ πιστεψεμε οτι δεν μου εχουν βγει παντα σε καλο. Εχω καταλαβει οτι τελικα αρεσει η υποκρισια   

η υποκρισια αρεσει στους υποκριτες,στους ειλικρινης αρεσει η ειλικρινεια..αμα εισαι ευχισμενη με τον υποκριτη οκ,αλλα δεν νομιζω  ;)
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Μπορω και ειμαι απολυτος για πολλους λογους.

Ναι φυσικα δικαιωμα σου να εισαι απολυτος, αλλα ρε συνφορουμιτη μου, δες τα πιο Cool λιγο τα πραγματα.
Αυτο λεω.
Ποτε μην λες ποτε.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
συνενοουμαστε. και στην τελικη μενω σαν χανος και αναρωτιεμαι τι κακο εκανα; για να μην πω τι παθαινει η αυτοπεποιθηση μου

Ασε....δεν θελω να το αναπτυξω αυτο το θεμα διοτι θα με πουν κακο και πολλα πολλα αλλα.
 
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
ελα μια βολτα απο ευρωπη να δεις πως ειναι, γτ εσυ τωρα λιωνεις απο την ζεστη και τον ηλιο εδω ομως εγω κυκλοφορω με μπουφαν και μποτες
Και τι με αυτο.....

Ξ Ελλαδα ειναι για διακοπες καμια φορα και μονο...... και αμα.......με τοση ακριβεια.......

 
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Παντα χωρις καποτα και αν γινεται και απο τον .... κωλο !!!!

Αλλο μας απασχολει : Ροδο τι λεει ??? - εχουν μαζευτει τουριστριες να τραβηξουμε κανενα μανικι ή  να την κανουμε για εξωτερικο ????
Ρε φιλε στη Ροδο εχει Ρωσιδες 20 χρονων οπως λεει και ενα αρθρο......
...........
 

Επισκέπτης
η υποκρισια αρεσει στους υποκριτες,στους ειλικρινης αρεσει η ειλικρινεια..αμα εισαι ευχισμενη με τον υποκριτη οκ,αλλα δεν νομιζω  ;)
Δεν ειπα οτι υποκρινομαι, αντιθετος, απλα αυτο εχω καταλαβει οτι σε πολλους αρεσει η υποκρισια
 
OP
OP
X

xristos1000

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2007
Μηνύματα
2.432
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ρωσιδες 20 χρονων στη Ροδο

Νέες πρακτικές υιοθετούν οι ιδιοκτήτες μπαρ και καφετεριών προκειμένου να προσελκύσουν πελάτες και να τους προκαλέσουν «εξάρτηση». Η νέα πρακτική ακούει στο Τατιάνα, Ολγα, Μαρούσκα ή οποιοδήποτε άλλο, είναι νέα, όμορφη, καλλίγραμμη και προέρχεται από την πρώην Σοβιετική Ενωση.


Όλο και περισσότερα μπαρ και καφετέριες στη Ρόδο προσλαμβάνουν νεαρές ρωσίδες για την εξυπηρέτηση των πελατών τους και καταφέρνουν με τον τρόπο αυτό να δημιουργούν νέα δεδομένα για την επιχείρησή τους. Ρωσίδα δεν σημαίνει εκδιδόμενη κοπέλα. Απλώς είναι μια κοπέλα όμορφη ταυτόχρονα δεν έχει ιδιαίτερες μισθολογικές απαιτήσεις. Τα δύο αυτά στοιχεία δίνουν συγκριτικό πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων γυναικών οι οποίες διεκδικούν μια θέση σερβιτόρας.

Οι Ρωσίδες σερβιτόρες αυξάνονται όλο και περισσότερο και σύμφωνα με τα στοιχεία του ΙΚΑ οι κοπέλες που προέρχονται από τις χώρες της πρώην Σοβιετικής Ενωσης βρίσκονται στη δεύτερη θέση της κλίμακας με τους περισσότερους εργαζομένους σε επιχειρήσεις των νησιών του Αιγαίου, που προέρχονται από χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ενωσης.

Σύμφωνα με τα στοιχεία αυτά, οι αλλοδαποί ασφαλισμένοι του Ι.Κ.Α. αντιπροσωπεύουν το 12,90% των ασφαλισμένων, οι άνδρες το 15,27% και οι γυναίκες το 9,44%. Οι Αλβανοί υπήκοοι αντιπροσωπεύουν το 54,46% των αλλοδαπών ασφαλισμένων. Στους άντρες αλλοδαπούς οι Αλβανοί αποτελούν τη συντριπτική πλειοψηφία αφού αντιπροσωπεύουν το 61,43% και ακολουθούν οι Ρώσοι και οι Πακιστανοί με 6,50% και 6,01% αντίστοιχα. Στις γυναίκες, οι Αλβανίδες αντιπροσωπεύουν το 38,04%, οι Ρωσίδες το 20,89% και οι Βουλγάρες το 13,08%.

Μικρής ηλικίας κορίτσια, από 18 ετών έως 25, εργάζονται για ένα μεροκάματο, όμως ταυτόχρονα η ομορφιά τους αποτελεί κράχτη για όλους εκείνους που αρέσκονται στο να βλέπουν το ωραίο φύλο. Η ομορφιά αυτή προκαλεί, ωστόσο και σοβαρά προβλήματα, καθώς η μεσογειακή γυναίκα δεν ανέχεται έστω και την σκέψη ότι κάποια μπορεί να τη συναγωνίζεται. Σε αυτό τον παράγοντα αποδίδονται και οι αντιδράσεις που ήδη ξεσήκωσε η είδηση πως σε χωριό της βόρειας πλευράς της νήσου Ρόδου θα λειτουργήσει καφετέρια με Ρωσίδες σερβιτόρες. Δεν θα πρόκειται για μπαρ με κονσομασιόν, αλλά για μια απλή καφετέρια, που το πρωί σερβίρει «φρεντουτσίνα» και «ρουμιτσίνα» και το απογευματάκι μπυρίτσες και άλλα οινοπνευματώδη. Όπως έγινε γνωστό, οι γυναίκες του χωριού έχουν αρχίσει να αντιδρούν και να δρομολογούν κινητοποιήσεις για να μην λειτουργήσει η συγκεκριμένη καφετέρια, ή τουλάχιστον να λειτουργήσει χωρίς την παρουσία των καλλίγραμμων κοριτσιών. Οι φόβοι των γυναικών αυτών δεν αφορούν μόνο τους συζύγους τους, αλλά και τους γιους τους, οι οποίοι ως γνήσιοι Έλληνες δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουν «ενδιαφέροντα» ποδόγυρο χωρίς να τον διεκδικήσουν.

Οι Ρωσίδες, οι Ουκρανές και οι λοιπές κοπέλες από τη πάλαι ποτέ ΕΣΣΔ φεύγουν από τον τόπο τους σε αναζήτηση ενός καλύτερου αύριο. Στοιχεία που συγκέντρωσε η Δράση σε ό,τι αφορά στο βιοτικό επίπεδο των γυναικών αυτών δείχνουν δραματικές καταστάσεις. Εάν η νεαρή Ρωσίδα δεν παντρευτεί μέχρι τα 20 της χρόνια, τότε θεωρείται ότι θα βρεθεί στο ράφι. Οι ξυλοδαρμοί των γυναικών είναι υπόθεση ρουτίνας... Οι στατιστικές έδειξαν ότι 12.000 Ρωσίδες σκοτώνονται κάθε χρόνο από τους συζύγους τους. Οι γυναίκες αυτές στη χώρα τους αφού δουλέψουν σκληρά όλη την ημέρα, θα πληρωθούν πολύ λιγότερο απ' ό,τι οι άνδρες στα αντίστοιχα πόστα. Το χειρότερο απ' όλα όμως είναι η άρνηση των συντρόφων τους στο να παίρνουν μέτρα αντισύλληψης. Στις δέκα κυήσεις μόνο τέσσερις γυναίκες γεννούν ενώ οι υπόλοιπες έξι επιλέγουν την άμβλωση.

Όλα αυτά τα δεδομένα οδηγούν τις νεαρές προς την αναζήτηση καλύτερης τύχης και σε αυτό το όνειρο εισέρχονται σ� ένα δρόμο που ουδείς μπορεί να γνωρίζει για το που αυτός θα οδηγήσει. Οι πιο τυχερές μπορεί να βρεθούν σε κάποιο καφέ για να εργαστούν ως σερβιτόρες ή σε κάποιο ξενοδοχείο καμαριέρες. Σε αντίθετη περίπτωση είναι πολύ πιθανό να καταλήξουν σε κάποιο κακόφημο μπαρ και να πωλούν το κορμί τους για να μπορέσουν να επιβιώσουν. Η Ρόδος και γενικότερα η Δωδεκάνησος όχι μόνο δεν αποτελεί εξαίρεση σε αυτή τη πτυχή της κοινωνίας, αλλά επιπρόσθετα τα στοιχεία που συγκέντρωσαν οι Αμερικανικές υπηρεσίες έδειξαν ότι η διακίνηση αλλοδαπών γυναικών από τα νησιά μας είναι αυξημένη.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
ελα μια βολτα απο ευρωπη να δεις πως ειναι, γτ εσυ τωρα λιωνεις απο την ζεστη και τον ηλιο εδω ομως εγω κυκλοφορω με μπουφαν και μποτες

Εδω απλα εχει λιγα συννεφα. 20 βαθμοι εχει τωρα.  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom