Νέα

Ελλάδα - 51η πολιτεία των ΗΠΑ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 765
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Θα συμφωνούσατε η Ελλάδα να γίνει η 51η πολιτεία των ΗΠΑ.

  • ΝΑΙ.

    Ψήφοι: 129 59,2%
  • ΟΧΙ.

    Ψήφοι: 74 33,9%
  • ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΣ.

    Ψήφοι: 4 1,8%
  • ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.

    Ψήφοι: 9 4,1%
  • ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ

    Ψήφοι: 2 0,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    218
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.158
Κριτικές
3
Like
1.317
Πόντοι
566

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Έχετε σκεφτεί πως θα ήταν η Ελλάδα αν υποθέσουμε ότι γινόταν η 51η πολιτεία των ΗΠΑ?  

Αυτομάτως το Ελληνικό έδαφος γίνεται Αμερικανικό, οι πολίτες της χώρας μας αμερικανοί πολίτες, αποκτούμε κυβέρνηση δημοκρατικών,  εγκαταλείπουμε το ευρώ και εκδίδουμε δολάρια, ο GAP γίνεται στη καλύτερη περίπτωση κυβερνήτης της πολιτείας "Ελλάδα", το δημόσιο χρέος μας γίνεται ομοσπονδιακό χρέος των ΗΠΑ, οι πλουτοπαραγωγικές πηγές μας επιτέλους αξιοποιούνται από εγχώριες δλδ αμερικανικές εταιρείες, λύνεται αμέσως το θέμα των γκρίζων ζωνών, το Αιγαίο γίνεται κατά 90% αμερικανική λίμνη, η ΦΥΡΟΜ ονομάζεται ικοιοθελώς ΒΑΡΝΤΑΣΚΑ, οι Τούρκοι αποχωρούν από την Κύπρο η οποία προσαρτάται στην Ελληνική Πολτεία, ιδρύεται δημοκρατικό και ρεπουκλικανικό κόμμα της πολιτείας "Ελλάδα", ενώ όλα τα υπάρχοντα κόμματα διαλύονται....
Aυτήν την μαλακία μόνος σου την σκέφτηκες εεε;;; :idiot:

Κατά τα άλλα ''κρεμάστε τους αναρχικούς'' εεε πατριώταρε;;; :uglystupid:

Άντε εκδηλωθείτε σιγά-σιγά..... :boobies: :boobies: :boobies:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
αυτη την αδικια φροντιζει να την διορθωσει η ΠΑΣΟΚαρα! Συντομα θα ειναι περισσοτεροι!
Εσύ παρλαπιπούλη συμφωνείς να γίνει η Ελλάδα η 51η πολιτεία των ΗΠΑ;;; :booty:
 

Επισκέπτης
Ναι.....μπας και ξεβλαχέψουν οι Έλληνες..... :rockon:



 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Μα ουτε εγω , Αντιπαθουσα την πολιτικη των ΗΠΑ απλα αυτος που ανοιξε το θεμα εγραψε ΗΠΑ
αν εγραφε Γαλλια Σοηδια Γερμανια θα ηθελες ?

Ελληνες θα παωψλυμε να ειμαστε ουτως η αλλως ... θα γινουμε πακηδες  :S
Για ευρωπη το κουβεντιαζα..οχι ρε τι πακιδες αυτα ειναι μαλακιες ....εγω εδω στην κεφαλονια μια χαρα ειμαι ουτε πακιδες φυγανε και οι αλβανοι...Στην αθηνα θα δωθει λυση για το θεμα..οπως εχει γινε και στα αλλα κρατη..
 

Επισκέπτης
έλα να σε πάω τέξας, νεβάντα αριζόνα.
θα παρακαλάς να γυρίσεις στην Καρδίτσα.


Δεν είμαι από Καρδίτσα......αλλά θα προτιμούσα να με πας Μαϊάμι.... :rockon:


Μου αρέσει που απαντάς κ σοβαρά!!! :2funny:


Δε πας να δεις αν έρχομαι;;;
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Μερικά ακόμα....Καταργείται η στρατιωτική θητεία, το πανεπιστημιακό άσυλο, φτιάχνεται φράκτης στα σύνορα αν και τελικά διαπιστώνουμε ότι ήταν άχρηστος αφού οι Τούρκοι σκοτώνουν σαν τις μύγες τους λαθρομετανάστες.

Το FBI συλλαμβάνει δεκάδες πολιτικούς για φοροδιαφυγή, μάλιστα οι Τσοχατζόπουλος, Τσουκάτος, Βουλγαράκης, Μπασιάκος, Αλογοσκούφης καταδικάζονται και εκτελούνται με θανατηφόρα ένεση.

ααααααααααααααχαχαχαχαχχαχααχχαχαχαα

ναι γιατί το αδέκαστο σύστημα της αμερικής δεν επιτρέπει τέτοια. μόνο μερικά πρόσφατα παραδείγματα κοροϊδίας, ασύστολης κλεψιάς και ξεπλύματος χρήματος από πολιτικούς είναι ο μάικλ στιλ και o ταρλς ρέινγκαλ. τουλάχιστον ο στιλ είναι φάνκι και λαρτζ με τις στρίπερ.

η στρατιωτική θητεία καταργείται μεν αλλά από την άλλη είμαστε σε κράτος υπό πόλεμο. αυτό σημαίνει ότι ο θείος σαμ λέει ασύστολα ψέματα και υπογράφεις ψεύτικα συμβόλαια ενός έτους νομίζοντας ότι θα κάνεις τη θητεία σου και θα φύγεις, ενώ στην πραγματικότητα δίνεις το δικαίωμα στην κυβέρνηση άμα θέλει να σε κρατήσεις για έως 30 χρόνια. έχουν το δικαίωμα να λένε ό,τι ψέματα θέλουν για να βρίσκουν στρατιώτες, όπως και στο κοινό.

το φράχτη ναι, τονε φτιάξαν είναι η αλήθεια  :2funny: :2funny:
και έχουν δει πόσο καταπληκτικά αποτελεσματικός είναι  :2funny:
γι'αυτό κατέφυγαν εδώ:
SARAH-PALIN-FENCE.jpg


η αμερική φθίνει, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.158
Κριτικές
3
Like
1.317
Πόντοι
566
Μα ουτε εγω , Αντιπαθουσα την πολιτικη των ΗΠΑ απλα αυτος που ανοιξε το θεμα εγραψε ΗΠΑ
αν εγραφε Γαλλια Σοηδια Γερμανια θα ηθελες ?

Ελληνες θα παωψλυμε να ειμαστε ουτως η αλλως ... θα γινουμε πακηδες  :S

Οι ΗΠΑ έχουν ξεκάθαρη πολιτική σε όλα τα θέματα, η ΕΕ έχει πολύ δρόμο ακόμα....στις ΗΠΑ υπαρχουν ισχυροί μηχανισμοί ενσωμάτωσης των λαών και στην απόκτηση μιας εθνικής ταυτότητας, στην ΕΕ όχι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom