Νέα

Εκλογές ΣΥΡΙΖΑ: Τί θα ρίξεις;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι θες / ψηφίζεις για αρχηγό τΣΥΡΙΖΑ

  • Έφη Αχτσιόγλου

  • Νίκος Παππάς

  • Στέφανος Κασσελάκης

  • Στέφανος Τζουμάκας

  • Ευκλείδης Τσακαλώτος

  • Άκυρο

  • Λευκό

  • Ρε δεν πάνε να γαμηθούν και αυτοί


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.004
Πόντοι
3.936
1694847441607.png



ΚΑΡΠΟΥΖΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.254
Πόντοι
8.006
Οι παραπανω τουλαχιστον εχουν δουλεψει στην ζωη τους και απ' οτι γνωριζεις εχουν καποια ιδιοτητα. Οι παρακατω ποια ιδιοτητα εχουν; Του κηφηνα;
Για πες μου πού εχουν δουλεψει η Αχτσιογλου και ο Παππάς?
Ειδικα η Αχτσιογλου, υπουργος στα 30 της, προφανως σκοτωθηκε στη δουλεια πιο πριν.
Ενταξει, ο Τσακαλωτος ειναι καθηγητης στο πανεπιστημιο και ο Κασσελακης εφοπλιστης (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ).
Για πες? Στηριζομαι στην αντικειμενικοτητα σου επειδη οπως λες δεν εισαι Συριζα. Περιμενω
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.307
Κριτικές
6
Like
10.342
Πόντοι
3.936
Για πες μου πού εχουν δουλεψει η Αχτσιογλου και ο Παππάς?
Η πρωτη επαγγελεται αυτο που λες οτι επαγγελεσαι εσυ. Και ο δευτερος εργαζοταν Μ.Β. Ωσπου τον καλεσε ο Τσι να κατεβει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.254
Πόντοι
8.006
Η πρωτη επαγγελεται αυτο που λες οτι επαγγελεσαι εσυ. Και ο δευτερος εργαζοταν Μ.Β. Ωσπου τον καλεσε ο Τσι να κατεβει
Πρωτον, "επαγγελλεται" δεν σημαινει οτι εργασθηκε κιολας. Δικηγορος που στα 30 ειναι υπουργος, και 2-3 χρονια πριν ασχολειται με το κομμα, προφανως δεν εχει εργασθει ποτέ. Εγω δεν λεω οτι ειναι κακο, εσυ λες οτι ειναι κακο. Αν δηλαδη εχουμε ενα μεγαλο ταλεντο στην πολιτικη, πρεπει να περιμενουμε να δουλεψει και 10 χρονια πριν για να ικανοποιηθουν διαφοροι κολλημενοι?
Δευτερον. Εργαζοταν Μ.Β.? Ως τι? Ερευνητης σε ενα πανεπιστημιο?
Ελεος ρε φιλε, απο την κάψα σου να πεις κατι και να μας τους παρουσιασεις ως σκυλιά της εργασιας, το εκανες λυσσα.
Και τριτον. Μου ειναι εντελως αδιαφορο αν εχει εργασθει ή οχι καποιος που πολιτευεται.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.307
Κριτικές
6
Like
10.342
Πόντοι
3.936
Κασελάκης: Άλλη μία "φυτευτή" μαριονέττα που δεν την ήξερε ούτε η μάνα της... Τον ετοιμάζουν ως εναλλακτική λύση γιά να πάρει σειρά. Πόσο ζώα είμαστε ώστε να γινόμαστε χειροκροτητές αυτών των τύπων;
Εδω πριν χρονια εκοψαν τον Ναούμ που εβγαινε με φορα στις εσωκομματικες απο τη λαικη δξ. Και εβαλαν φυτευτο απο τον κομματικο σωληνα για αρχηγοπουλο τον τυπο με τα πολλα τικ. Λογω καντεμονοματος. Σαν εναν αλλο Λουδοβικο. Με το οποιο σκεφτεσαι.. μηπως κατι δεν παει καλα με το ατομο αυτο;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.488
Κριτικές
1
Like
30.254
Πόντοι
8.006
Εδω πριν χρονια εκοψαν τον Ναούμ που εβγαινε με φορα στις εσωκομματικες απο τη λαικη δξ. Και εβαλαν φυτευτο απο τον κομματικο σωληνα για αρχηγοπουλο τον τυπο με τα πολλα τικ. Λογω καντεμονοματος. Σαν εναν αλλο Λουδοβικο. Με το οποιο σκεφτεσαι.. μηπως κατι δεν παει καλα με το ατομο αυτο;
Και κοιτα να δεις ρε παιδι μου....
Το αρχηγοπουλο με τα τικ παει να γινει ο πρωτος πρωθυπουργος με τρεις τετραετιες σερι.
Και μεχρι να καταλαβετε αν κατι παει καλα με αυτον, που δεν εχει χασει εκλογη εδω και 8 χρονια, θα παρει και τεταρτη. Ποσες εκλογες εχει κερδισει ήδη? 7, 8? Αυτα να πιστευετε εσεις, οτι ειναι χαζος και αυτιστικος και στο τελος θα κυβερναει μεχρι να βγει απο το Μαξιμου με το Πι.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.307
Κριτικές
6
Like
10.342
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • mme_tv_m_28.jpg
    mme_tv_m_28.jpg
    40,4 KB · Εμφανίσεις: 19
  • tv-media-provata.jpg
    tv-media-provata.jpg
    26,1 KB · Εμφανίσεις: 27
  • images.png
    images.png
    7,6 KB · Εμφανίσεις: 26

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.527
Κριτικές
22
Like
6.702
Πόντοι
3.346
Και κοιτα να δεις ρε παιδι μου....
Το αρχηγοπουλο με τα τικ παει να γινει ο πρωτος πρωθυπουργος με τρεις τετραετιες σερι.
Και μεχρι να καταλαβετε αν κατι παει καλα με αυτον, που δεν εχει χασει εκλογη εδω και 8 χρονια, θα παρει και τεταρτη. Ποσες εκλογες εχει κερδισει ήδη? 7, 8? Αυτα να πιστευετε εσεις, οτι ειναι χαζος και αυτιστικος και στο τελος θα κυβερναει μεχρι να βγει απο το Μαξιμου με το Πι.
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι γινεται.. Οποιος βαλει περισσοτερα προεκλογικα, κερδιζει και τις εκλογες.
Γνωριζω βουλευτη στην επαρχια που βγηκε πρωτη φορα.. και ηταν τριτος σε ψηφος στην περιοχη για την νδ.
αυτος εχωσε περισσοτερα απο ολους μαζι του συριζα. Παραδειγμα πηγε σε καθε συλλογο της περιοχης απινιδωτες, ενω του συριζα δεν περασαν ουτε απ εξω.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.527
Κριτικές
22
Like
6.702
Πόντοι
3.346
Aλλο παραδειγμα... για να καταλαβετε οτι οποιος χωνει τα πιο πολλα κερδιζει.
Στην ιδια πολη παλι στην επαρχια, υποψηφιος δημαρχος που βαζει πρωτη φορα αλλα εχει πολυ χρημα..λαδωσε μεχρι και την κουτση μαρια για να κατεβει μαζι του υποψηφια δημοτικη συμβουλος και ετσι εφτασε στο μεγιστο επιτρεπτο οριο.
Γνωστος μ για να κατεβει στο χωριο του.. του ζητησε και πηρε δυο χιλιαρικα και μιλαμε για ενα μικρο χωριο περιπου 350 κατοικων.
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
14.004
Πόντοι
3.936
Η πρωτη επαγγελεται αυτο που λες οτι επαγγελεσαι εσυ. Και ο δευτερος εργαζοταν Μ.Β. Ωσπου τον καλεσε ο Τσι να κατεβει

Δηλαδή η Εφη πρόλαβε τελείωσε νομική, έκανε την πρακτική της ως ασκούμενη και έγινε και υπουργός κ όλα αυτά μέχρι τα 30 της;

Αυτή να βγάλουμε πρόεδρο.
1694865706763.png

Κορίτσι θαύμαααααααα!
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.437
Κριτικές
8
Like
11.288
Πόντοι
3.786
Tζουμάκας: ΠΑΣΟΚτζής ,υπουργός του Σημίτη από αυτούς που δε θέλει κανείς να τους βλέπει ούτε ζωγραφιστούς, γενιά του Πολυτεχνείου επίσης μια ζωή στο κόμμα. Λάθος και που τον δέχτηκαν στο ΣΥΡΙΖΑ ,απορώ ποιος περιμένουν να τον ψηφίσει.

Παππάς: Φανατικός σταλινιστής ,αντιευρωπαϊστής, μπορεί να συγκινήσει τους πιο "επαναστάτες" του ΣΥΡΙΖΑ αλλά αν ήταν αρχηγός κόμματος θα τον πέρναγε και ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ.

Ακτσιόγλου: Νέα, γυναίκα, δυναμική, μορφωμένη. Συγκινεί τις φεμινίστριες ,τους γκέι, όσους ονειρεύονται γυναίκα πρωθυπουργό, συνεχίστρια της γραμμής Τσίπρα ,κατά την ταπεινή μου άποψη η μόνη που μπορεί να ανεβάσει το ΣΥΡΙΖΑ 2-3% ανάλογα με τις συγκυρίες πάντα.

Κασελάκης: Πλουσιόπαιδο, ωραίος, για γαμπρός καλός είναι ,πολιτικά όμως ο τύπος είναι παντελώς άγνωστος. Δεν τον ξέρει κανείς, δεν ξέρει τι να περιμένει. Από την πρώτη μέρα δέχεται επιθέσεις κυρίως από την αριστερά κάτι που σημαίνει ότι ο πυρήνας του ΣΥΡΙΖΑ δεν τον θέλει. Νομίζω ότι είναι πολύ λίγος, πιο κοντά στο ΠΑΣΟΚ του Ανδρουλάκη μου κάνει παρά σαν αρχηγός.
 

nikolakis66

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
983
Κριτικές
4
Like
796
Πόντοι
366
Οι παραπανω τουλαχιστον εχουν δουλεψει στην ζωη τους και απ' οτι γνωριζεις εχουν καποια ιδιοτητα
η αχτσιογλου δεν ειχε δηλωσει οτι προσληφθηκε εποχικη σαν καθαριστρια μονο για να παρει τα μορια και δεν ειχε πατησει ποτε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom