Νέα

Eκλεισε το zoo...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Matt LeBlanc
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Matt LeBlanc

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
21
Like
6.823
Πόντοι
6.745
Επειδή μου ήρθαν pm για να μην απαντάω στο καθένα ξεχωριστά...

Από control panel, network and internet, network connection βρείτε adaptor settings, κοινώς τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου που συνδέεστε στο router, συνήθως με όνομα local area connection.  Δεξί κλικ, properties, επιλέγετε internet protocol version 4, ξανά μανά properties (από το tab properties) και επιλέγετε use the following dns server adresses.  Στο πρώτο καλού κακού βάλτε την εσωτερική ip του router (αν την ξέρετε) και στη δεύτερη 8.8.8.8. Αλλιώς βάλτε στη πρώτη θέση 8.8.8.8 και στη δεύτερη 4.4.4.4.
το θεμα ειναι οτι ενω σε ολους επαιζε κανονικα μεχρι εχτες,σημερα βγαζει το μηνυμα που εβαλα στην φωτο στην αρχη..εμενα δεν παιζει ουτε με εξπλορερ,ουτε με τιποτε και δεν θελω να κανω μουνι το pc για να παιζει? ενα σαιτ...δλδ αν πειραξω τις ρυθμισεις που λες,θα μπορω να δω ενα σαιτ που απαγορευτηκε η λειτουργεια του? :think:
 

Giorgos____30kati

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2013
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
εγω το έκανα αλλά δεν παίζει και πάλι... Μόνο αν κάνεις την ip σου να φαινεται ότι είναι από το εξωτερικό θα μπορείς να μπεις σε sites που απαγορεύονται στην Ελλάδα
 

kavlilas

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2005
Μηνύματα
489
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
Μπουρδελοχυστες εγκαταστήστε τον browser comode dragon και όλα μια χαρά

καλά γαμήσια.....
 

deuka75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.599
Κριτικές
16
Like
123
Πόντοι
356
το θεμα ειναι οτι ενω σε ολους επαιζε κανονικα μεχρι εχτες,σημερα βγαζει το μηνυμα που εβαλα στην φωτο στην αρχη..εμενα δεν παιζει ουτε με εξπλορερ,ουτε με τιποτε και δεν θελω να κανω μουνι το pc για να παιζει? ενα σαιτ...δλδ αν πειραξω τις ρυθμισεις που λες,θα μπορω να δω ενα σαιτ που απαγορευτηκε η λειτουργεια του? :think:

Ρε παιδιά δεν απαγορεύτηκε το site.

Οι dns servers μεταφράζουν την λεκτική διεύθυνση π.χ bourdela.com σε αυτό που καταλαβαίνουν οι υπολογιστές, νούμερα και συγκεκριμένα την ip address π.χ 92.240.234.100. Δοκιμάστε το βάλτε αντί για , 92.240.234.100

Όταν θέλουν να μπλοκάρουν ένα site λένε στους παρόχους να αντιστοιχήσουν την πραγματική διεύθυνση (92.240.234.100 για το bourdela) στο πουθενά, οπότε εσύ γράφεις και όταν το αίτημα πάει στον dns server δίνει διεύθυνση που οδηγεί στο πουθενά (μία ανακοίνωση πχ ότι η πρόσβαση στο site δεν επιτρέπεται) αλλά φυσικά το site συνεχίζει να υπάρχει κανονικά.

Οπότε ή βάζεις την πραγματική διεύθυνση του site, για το zoo είναι 54.43.35.218 ή αλλάζεις τους dns server στο pc σου (όλοι οι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να έχουν και όποιου και να βάλεις παίζει κανονικά, είτε ελλάδας είτε εξωτερικού) και φυσικά το pc δεν παθαίνει τίποτα.  Extra bonus βλέπεις και τα betting site που έχουν κόψει Ελλάδα.

Γιατί να βάλω τους dns της google για παράδειγμα;  Γιατί στα αρχίδια της η google αν στην Ελλάδα δεν γουστάρουν το zoo οπότε κατευθύνει σωστά στη σωστή διεύθυνση, ενώ οι εδώ πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να περιορίσουν την πρόσβαση.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
ρε παιδια μη μεν κραξετε αλλα τι ειναι το zoo? :(
 
OP
OP
Matt LeBlanc

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
21
Like
6.823
Πόντοι
6.745
εχει λιγα παιχνιδια αλλα και αρκετο..παιχνιδι.με βαριεστημενες νοικοκυρες...προσωπικα εχω φαει αρκετες απο εκει μεσα,οχι επι χρημασι βεβαια και η αλαηθεια ειναι οτι εχει και πολλα μπαζα,ευτυχως μονο σε ενα εχω πεσει και την εκανα με ελαφρα :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.705
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Ρε παιδιά δεν απαγορεύτηκε το site.

Οι dns servers μεταφράζουν την λεκτική διεύθυνση π.χ bourdela.com σε αυτό που καταλαβαίνουν οι υπολογιστές, νούμερα και συγκεκριμένα την ip address π.χ 92.240.234.100. Δοκιμάστε το βάλτε αντί για , 92.240.234.100

Όταν θέλουν να μπλοκάρουν ένα site λένε στους παρόχους να αντιστοιχήσουν την πραγματική διεύθυνση (92.240.234.100 για το bourdela) στο πουθενά, οπότε εσύ γράφεις και όταν το αίτημα πάει στον dns server δίνει διεύθυνση που οδηγεί στο πουθενά (μία ανακοίνωση πχ ότι η πρόσβαση στο site δεν επιτρέπεται) αλλά φυσικά το site συνεχίζει να υπάρχει κανονικά.

Οπότε ή βάζεις την πραγματική διεύθυνση του site, για το zoo είναι 54.43.35.218 ή αλλάζεις τους dns server στο pc σου (όλοι οι πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να έχουν και όποιου και να βάλεις παίζει κανονικά, είτε ελλάδας είτε εξωτερικού) και φυσικά το pc δεν παθαίνει τίποτα.  Extra bonus βλέπεις και τα betting site που έχουν κόψει Ελλάδα.

Γιατί να βάλω τους dns της google για παράδειγμα;  Γιατί στα αρχίδια της η google αν στην Ελλάδα δεν γουστάρουν το zoo οπότε κατευθύνει σωστά στη σωστή διεύθυνση, ενώ οι εδώ πάροχοι είναι υποχρεωμένοι να περιορίσουν την πρόσβαση.

Ρε τύπε πώς δεν απαγορεύτηκε?
Ούτε εγω μπορω να μπω.

Τωρα αν υπαρχει τροπος να μπεις με καποια πατεντα με την ip, δεν σημαινει οτι δεν εχει απαγορευθει η προσβαση.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.705
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Επειδή μου ήρθαν pm για να μην απαντάω στο καθένα ξεχωριστά...

Από control panel, network and internet, network connection βρείτε adaptor settings, κοινώς τις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου που συνδέεστε στο router, συνήθως με όνομα local area connection.  Δεξί κλικ, properties, επιλέγετε internet protocol version 4, ξανά μανά properties (από το tab properties) και επιλέγετε use the following dns server adresses.  Στο πρώτο καλού κακού βάλτε την εσωτερική ip του router (αν την ξέρετε) και στη δεύτερη 8.8.8.8. Αλλιώς βάλτε στη πρώτη θέση 8.8.8.8 και στη δεύτερη 4.4.4.4.
Ρε φιλε σορυ κιολας, νομιζεις οτι εχουμε πτυχιο υπολογιστων? Εκει που μπαιναμε, δεν μας βαζει πια. Αυτο δεν λεγεται απαγορευση προσβασης? τωρα αν ειναι να βρω τροπο να μπω απο τσέχικο σερβερ, τι σημασια εχει? Στο λεω επειδη λες οτι ΔΕΝ απαγορευτηκε. Τι ειναι απαγορευση για σενα?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.568
Like
67.629
Πόντοι
12.756
Ρε φιλε σορυ κιολας, νομιζεις οτι εχουμε πτυχιο υπολογιστων? Εκει που μπαιναμε, δεν μας βαζει πια. Αυτο δεν λεγεται απαγορευση προσβασης? τωρα αν ειναι να βρω τροπο να μπω απο τσέχικο σερβερ, τι σημασια εχει? Στο λεω επειδη λες οτι ΔΕΝ απαγορευτηκε. Τι ειναι απαγορευση για σενα?

το να βαλεις dns google δεν ειναι παρανομο , και επεισης μπορει να παιχτηκε κατι αλλο , και οχι να απαγορεύτηκε..

Λες και πας παντα με τον σταυρο στο χερι ρε τυπε 
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.705
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
το να βαλεις dns google δεν ειναι παρανομο , και επεισης μπορει να παιχτηκε κατι αλλο , και οχι να απαγορεύτηκε..

Λες και πας παντα με τον σταυρο στο χερι ρε τυπε 
Ρε φιλε ελεος, τι "αλλο" να παιχτηκε?
Απαγορευση προσβασης απο την Επιτροπη Παιγνιων λεει.
Τι δεν καταλαβαινεις?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.568
Like
67.629
Πόντοι
12.756
Ρε φιλε ελεος, τι "αλλο" να παιχτηκε?
Απαγορευση προσβασης απο την Επιτροπη Παιγνιων λεει.
Τι δεν καταλαβαινεις?

αυτα ειναι φουμαρα της αριστερας μαν , εσυ εισαι δεξιος δεν μετρανε για σενα
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
εκλεισε το zoo και που θα μαζευεστε τωρα ζωα; :grin:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
τοσα σαιτ υπαρχουν ρε μαγκες.μπητε στο cosmopolitan αν μπορειτε να αντεξετε τη χαζομαρα του.γεματο γκομενες ειναι και κυριως νεαρης ηλικιας.τωρα αν ειναι ευκολογαμιτες δεν το ξερω  :hi:
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Ναι, έκλεισε το zoo αλλά εγώ έχω ακόμα το προνόμιο να μπαίνω, να κάνω chat και να γνωρίζω γκόμενες! :cheesy: Τι λέτε ρε παιδιά; Διάβαζα χθες αυτά που γράφετε και νόμιζα ότι κάνετε πλάκα. Μπαίνω κανονικά και ποτέ δε σταμάτησα να μπαίνω δηλαδή. Τώρα αν για κανα 2ωρο-3ωρο έπαθε καμιά εμπλοκή, δεν ξέρω. Πάντως εγώ δεν το πήρα χαμπάρι.
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
αν και δεν το ξερω πατησα και μπηκε στην σελιδα
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
15
Πόντοι
16
Ναι, έκλεισε το zoo αλλά εγώ έχω ακόμα το προνόμιο να μπαίνω, να κάνω chat και να γνωρίζω γκόμενες! :cheesy: Τι λέτε ρε παιδιά; Διάβαζα χθες αυτά που γράφετε και νόμιζα ότι κάνετε πλάκα. Μπαίνω κανονικά και ποτέ δε σταμάτησα να μπαίνω δηλαδή. Τώρα αν για κανα 2ωρο-3ωρο έπαθε καμιά εμπλοκή, δεν ξέρω. Πάντως εγώ δεν το πήρα χαμπάρι.

Δεν προσεξες πως ο αριθμος επισκεπτων ειναι πλεον στο μισο ?
 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
Ναι, έκλεισε το zoo αλλά εγώ έχω ακόμα το προνόμιο να μπαίνω, να κάνω chat και να γνωρίζω γκόμενες! :cheesy: Τι λέτε ρε παιδιά; Διάβαζα χθες αυτά που γράφετε και νόμιζα ότι κάνετε πλάκα. Μπαίνω κανονικά και ποτέ δε σταμάτησα να μπαίνω δηλαδή. Τώρα αν για κανα 2ωρο-3ωρο έπαθε καμιά εμπλοκή, δεν ξέρω. Πάντως εγώ δεν το πήρα χαμπάρι.
Λες να το γραφουμε για πλακα?Ακομα και σημερα κλειστο ειναι εδω Θεσσαλονικη,και μαλιστα εχουν κλεισει και αλλα site που ασχολουνται με μη νομιμο στοιχημα.
 

kavlilas

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2005
Μηνύματα
489
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
ρε λαλακες είπαμε οι Ελλεηνίδες είναι για πολύ σκαμπιλέτο αλλά θέλετε και εσείς το ξυλαράκι σας.


Με τον browser comodo dragon έχετε πρόσβαση στο zoo
αν σας φαίνεται δύσκολο να το καταλάβετε κάντε μία τσάρκα να ξελαμπικάρετε

καυλό μεσημέρι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom