Νέα

Εγκατάσταση m2 ssd σκληρός σε win 7 64 bit

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα baklavatzioglou
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Το ρώτησα για να αποκλείσω την περίπτωση να έχεις κάνει μαλακία με το filesystem.
Εφόσον λες ότι με απλό ssd δεν έχεις θέμα, σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι στη συμβατότητα των windows 7 με τον m2 ssd. Ψάξε αν υπάρχουν drivers για τα 7, αλλιώς τα 10 είναι μονόδρομος.
Και κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβετε ότι το υλικό εξελίσσεται και μαζί του εξελίσσεται και το λογισμικό. Δε μπορεί να θέλετε καινούριες τεχνολογίες στο υλικό και να ζητάτε παράλληλα παλιό λογισμικό.
γιατι?
γιατι ετσι το θελουν οι εταιρειες (microsoft)???
ειχα παρει lenovo laptop πριν χρονια τοτε που εγιναν τα capital control
ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ, τον πουλατε χωρις λειτουργικο, μπορω να βαλω παλιοτερα λειτουργικα, πχ παλια windows???
η απαντηση του ηταν "ναι ολοι υπολογιστες ειναι συμβατοι με τα παλια"
ΠΑΠΑΡΙΑ, επαιρνε windows απο τα 7 ρια και μετα, οποτε τους το γυρισα πισω και πηρα ταμπλετ και σμαρτφον στα ιδια λεφτα, θεωρουσαν δεδομενο μου λεει οτι λειτουργικο 5ετιας δεν  θα του εβαζα, ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ 20ΕΤΙΑΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΑΠΟ ΤΑ 7ΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ
 
OP
OP
baklavatzioglou

baklavatzioglou

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
530
Like
51
Πόντοι
6
γιατι?
γιατι ετσι το θελουν οι εταιρειες (microsoft)???
ειχα παρει lenovo laptop πριν χρονια τοτε που εγιναν τα capital control
ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ, τον πουλατε χωρις λειτουργικο, μπορω να βαλω παλιοτερα λειτουργικα, πχ παλια windows???
η απαντηση του ηταν "ναι ολοι υπολογιστες ειναι συμβατοι με τα παλια"
ΠΑΠΑΡΙΑ, επαιρνε windows απο τα 7 ρια και μετα, οποτε τους το γυρισα πισω και πηρα ταμπλετ και σμαρτφον στα ιδια λεφτα, θεωρουσαν δεδομενο μου λεει οτι λειτουργικο 5ετιας δεν  θα του εβαζα, ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ 20ΕΤΙΑΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΑΠΟ ΤΑ 7ΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ
δυστυχώς φίλε μου πλέον οτι υπολογιστή και να πάρεις αν θες να μπεις στο ιντερνετ  πρέπει να έχεις windows απο 7 και μετά και οι περισσότερο πωλητές δεν τα λένε αυτά 1) γιατί μερικοί δεν το ξέρουν, και 2) γιατί θέλουν να πουλήσουν .και άντε έβαλες ότι θες το θέμα είναι η γαμημένη οι drivers που με παιδεύουν και έμενα και σένα και τον οποιοδήποτε .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom