Νέα

εγχείρηση ρινικού διαφραγματος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ozzy13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
Καμιά δεκαριά χρόνια τραβιόμουν με την ίδια μαλακία, 4 διαφορετικοί γιατροί, όχι απλώς δεν συμφώνησαν σε τίποτα όλοι αλλά ο ένας έλεγε ακριβώς τα αντίθετα από τον προηγούμενο:

Γιατρός Α διάγνωση: διογκωμένες κόγχες, στραβό διάφραγμα, υπερτροφικά κρεατάκια
Γιατρός Β: καυτηριάζει μόνο τις κόγχες διότι το διάφραγμα δεν κρίνεται έντονα προβληματικό. Βελτίωση μηδέν.
Γιατρός Β: 2 χρόνια μετά, εγχείρηση στο διάφραγμα, "τα κρεατάκια δεν χρειάζονται κάτι έχουν συρρικνωθεί". Βελτίωση μηδέν.
Γιατρός Γ: 5 χρόνια μετά "Βλέπω έχεις κάνει και εγχείρηση στο διάφραγμα, είναι μια χαρά,  :jerking:  αλλά δεν αναπνέεις γιατί υπάρχει ιστός  (κρεατάκια) και επιπλέον έχεις αλλεργική ρινίτιδα". Αγωγή για ρινίτιδα, πρόοδος μηδέν.
Γιατρός Δ: 3 χρόνια μετά, "η εγχείρηση διαφράγματος ήταν αποτυχημένη (πάλι στραβό), ρινίτιδα, ξηρότητα στη μύτη λόγω του καυτηριασμού των κογχών (που μπορεί να εντείνει το αίσθημα βουλώματος), μέτρια κρεατάκια."
Τελικά με αγωγή για ρινίτιδα, και νέα εγχείρηση διορθώθηκε το πρόβλημα.

Για να μην περάσουμε κι εμείς τα ίδια, δεν δίνεις στοιχεία για τον σωτήρα σου ? (με pm αν θέλεις)
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
κ γω το ιδιο θεμα εχω με το διαφραγμα ρε γαμωτο...δεν αναπνεω σωστα,δεν κοιμαμαι σωστα,νιωθω κουρασμενος συνεχως...γαμησε τα.
Θελω να την κανω την επεμβαση αλλα φοβαμαι...εχω δει πως βγαινεις απο το χειρουργειο και τρομοκρατηθηκα...
 

xp-user

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
75
Like
16
Πόντοι
0
Λοιπον ... 3 επεμβασεις ρινικου διαφραγματος εχω κανει μεσα σε μια 15ετια και δεν μπορω να πω οτι ειναι τελεια η αναπνοη μου η εν πασει περιπτωση οπως θα ηθελα εγω να ειναι.Παιζει μεγαλο ρολο ποιος γιατρος υα βαλει πρωτος χερι στη μυτη .Εμενα ηταν χασαπης παρολο που ειναι φιρμα και βγαινει και στις τηλεορασεις.Η τελευταια που εκανα με εμφυτευμα απο το αυτι για να κρατησει τα ρουθουνια ανοιχτα και διορθωμα στις κογχες βελτιωσε κατα πολυ την κατασταση.Για πιο βαριες περιπτωσεις υπαρχει και η μεθοδος που παιρνουν κοκαλο απο τα πλευρα και αναπλαθουν το κοκαλο αν το εχει σακατεψει ο προηγουμενος.Το 2χιλιαρο που εγραψε καποιος πιο πανω ουτε να το σκεφτεστε ειναι πολυ περισοτερα τα λεφτα σε ιδιωτικο νοσοκομειο.Η μεθοδος με το κοκαλο απο τα πλευρα παει γυρω στπ 8χιλιαρο  .Ο Παυλιδελης οντως ειναι φαρμακειο.Μου ειχε κανει εμενα αμυγδαλες και ειχε παρει παρα πολλα λεφτα για την εποχη εκεινη ενεκα ιδιωτικης ασφαλειας.
 
OP
OP
O

ozzy13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
608
Κριτικές
44
Like
55
Πόντοι
606
Λοιπον ... 3 επεμβασεις ρινικου διαφραγματος εχω κανει μεσα σε μια 15ετια και δεν μπορω να πω οτι ειναι τελεια η αναπνοη μου η εν πασει περιπτωση οπως θα ηθελα εγω να ειναι.Παιζει μεγαλο ρολο ποιος γιατρος υα βαλει πρωτος χερι στη μυτη .Εμενα ηταν χασαπης παρολο που ειναι φιρμα και βγαινει και στις τηλεορασεις.Η τελευταια που εκανα με εμφυτευμα απο το αυτι για να κρατησει τα ρουθουνια ανοιχτα και διορθωμα στις κογχες βελτιωσε κατα πολυ την κατασταση.Για πιο βαριες περιπτωσεις υπαρχει και η μεθοδος που παιρνουν κοκαλο απο τα πλευρα και αναπλαθουν το κοκαλο αν το εχει σακατεψει ο προηγουμενος.Το 2χιλιαρο που εγραψε καποιος πιο πανω ουτε να το σκεφτεστε ειναι πολυ περισοτερα τα λεφτα σε ιδιωτικο νοσοκομειο.Η μεθοδος με το κοκαλο απο τα πλευρα παει γυρω στπ 8χιλιαρο  .Ο Παυλιδελης οντως ειναι φαρμακειο.Μου ειχε κανει εμενα αμυγδαλες και ειχε παρει παρα πολλα λεφτα για την εποχη εκεινη ενεκα ιδιωτικης ασφαλειας.
ποιος ήταν ο χασάπης ρε φίλος μη την πατήσουμε κ μεις
 
OP
OP
O

ozzy13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
608
Κριτικές
44
Like
55
Πόντοι
606
Έχω βρει έναν καλό Τιμολέων τερζής λέγεται αλλά θέλει 2000 ο τύπος δε βάζει καν γάζες μετά μόνο ένα ραμα το οποίο αποροφαται από τον οργανισμό σου
 

xp-user

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
75
Like
16
Πόντοι
0
Αν εννοείς τον Σκούρα είναι αυτός που έγραψα για τα 8000 ότι στοιχίζει.Έχω ακούσει πολλή καλά λόγια για αυτόν και τη μέθοδο του άλλα είχα πρόβλημα με την ασφάλεια μου και δεν πήγα τελικά σε αυτόν.
 

Dimitrios_76_Ps

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2014
Μηνύματα
436
Κριτικές
1
Like
46
Πόντοι
1
Eγω παλι η μυτη μου ειναι μια χαρά αλλά έχω θέμα σοβαρο με το ροχαλητό το οποίο δεν ειναι απο τη μυτη αλλά απο το φαρυγγα :(
Αρχίδια! Μολις πεσω για υπνο και χαλαρώσουν οι μυες, αρχιζει! Εκει να δειτε που δεν ξεκουραζομαι καθολου! Ολη νυχτα παλευω!
Εχω παει σε γιατρο, δεν εβγαλά ακρη...
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
478
Κριτικές
1
Like
411
Πόντοι
21
Eγω παλι η μυτη μου ειναι μια χαρά αλλά έχω θέμα σοβαρο με το ροχαλητό το οποίο δεν ειναι απο τη μυτη αλλά απο το φαρυγγα :(
Αρχίδια! Μολις πεσω για υπνο και χαλαρώσουν οι μυες, αρχιζει! Εκει να δειτε που δεν ξεκουραζομαι καθολου! Ολη νυχτα παλευω!
Εχω παει σε γιατρο, δεν εβγαλά ακρη...

Χρειάζεσαι μελέτη ύπνου φίλε μου, έχεις υπνικη άπνοια. Μόνη θεραπεία το c-pap. Καθόλου ευχάριστο αλλά σωτήριο.
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
478
Κριτικές
1
Like
411
Πόντοι
21
continuous positive airway pressure - συσκευη συνεχους θετικης πίεσης. Το φοράς το βράδυ που κοιμάσαι σαν μάσκα, αυτό δίνει συνεχώς αέρα και κρατάει τους αεραγωγούς ανοικτούς.
Συζήτησε το με πνευμονολόγο.
 

zdrinis

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.418
Like
2
Πόντοι
16
μαλακας μεγαλος εχω παει πολυ διαφημιση εχει κανει ο τυπος και ειναι κ φαρμακειο
γιατι σου φανηκε μαλακας  :grin: τον εχω ακουστα αλλα τι να πει κανεις ....
εγω δεν εχω κανει πλαστικη αλλα το θεμα ειναι οτι κ στο δημοσιο να πας κ σε ιδιωτες να πας καποιος απο πριν πρεπει να σου συστησει εναν οντως καλο γιατρο . παντου μπορει να πεσεις σε αχρηστους ειδικα εδω στην ελλαδα που κανεις δεν τους ελεγχει
εγω ξερω ως κορυφη τον γιαννη λυρα αλλα ειναι ακριβος .
στη θεσ νικη εχω ακουσει καλα λογια για το ιπποκρατειο νοσοκομειο αλλα εσυ θες αθηνα
 
OP
OP
O

ozzy13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2009
Μηνύματα
608
Κριτικές
44
Like
55
Πόντοι
606
Ναι για το ιπποκράτειο στη σαλονικη έχω ακούσει κ γω καλά λόγια βρε μήπως να ανέβω πάνω να κανω την εγχείρηση;
 

Kathigitarakos

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2018
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Εγω εκανα εγχειρηση κ μετα επαθα συμφηση και χρειαζεται ν ξανακανω.. το εχει παθει κανεις αυτο?
 

panagos7

Πορνοστάρ
Εγγρ.
5 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.540
Κριτικές
53
Like
7.645
Πόντοι
8.816
Είχα κάνει και εγώ παλιά. Γενικά το στραβό διάφραγμα είναι κάτι συνηθισμένο. Από το ένα ρουθούνια καλά αναπνέω από το άλλο παπαρια μπλε. Στο 401 το είχα κάνει με βυσμα
 

nuber1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2014
Μηνύματα
2.904
Κριτικές
14
Like
1.021
Πόντοι
386
Είχα κάνει και εγώ παλιά. Γενικά το στραβό διάφραγμα είναι κάτι συνηθισμένο. Από το ένα ρουθούνια καλά αναπνέω από το άλλο παπαρια μπλε. Στο 401 το είχα κάνει με βυσμα
Και εκεί βύσμα ρε Πανάγο και στης τσόντες! :headbaning2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom