Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 452K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

konsolasg3

Μέγας
Εγγρ.
27 Μαΐ 2016
Μηνύματα
218
Κριτικές
52
Like
2.191
Πόντοι
4.461
Μπορείς να πας και σε χώρες που εχει καλα κορίτσια και νοικοκυρες. Για να κάνεις σπίτι. . Γεωργία Αρμενία.φιλιπινες Ινδονησία για τους ασιατολαγνους. Και πολλές άλλες. Έχετε φάει κόλλημα με τα μπάζα τις ελλεεινιδες. Σας έχουν πείσει ότι είναι οι καλύτερες δεν είναι πουτανες κτλ.. Από αυτά που σας έχουν πείσει μάλλον τα ανάποδα ισχύουν για τις ελλεεινιδες
Λάθος αντίληψη
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Να συνοψίσουμε:

Η γυναίκα έχει περισσότερη αυτοπεποίθηση από τον άντρα, διότι ξέρει ότι τη θέλουν, ξέρει ότι μπορεί να βρει σεξ οποιαδήποτε ώρα. Αυτό είναι πολύ σημαντικός παράγοντας, γιατί μπορεί να ασχολείται με άλλα στη ζωή που τη γεμίζουν.
Ο άντρας που δε βρίσκει εύκολα σεξ, δεν έχει αυτοπεποίθηση . Αυτό τον εμποδίζει να συνεχίσει φυσιολογικά τη ζωή του...Δε φεύγει από το μυαλό του αυτό το πρόβλημα, το πρόβλημα του σεξ, της σχέσης γενικά.
Γι' αυτό βλέπεις άντρες-μπακούρια που τριγυρνάνε σαν ερείπια, ενώ γυναίκες στην ίδια κοινωνικο-οικονομική κατάσταση φαίνονται σα σταρ του Χόλιγουντ.

Η διάθεση του άντρα δεν ανεβαίνει μόνο με το σεξ,και σε μπουρδέλα να πηγαίνει,πάλι ψυχολογικά μπορεί να είναι χώμα αφού θα του λείπει μια γκόμενα για βόλτες και όλα τα υπόλοιπα.

Ανεβαίνει σίγουρα με μια εμφανίσιμη γκόμενα,με βλέμματα γυναικών στο δρόμο,με likes στα σόσιαλ,ότι ακριβώς συμβαίνει και μ'αυτές.Φυσικά είναι και το οικονομικό,αλλά όταν πχ σε κοιτάνε έξω χωρίς να ξέρουν πως είσαι οικονομικά,κι αυτό σε ανεβάζει έστω και πρόσκαιρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Πρωτα απο ολα να πω οτι χαιρομαι την κουβεντουλα που κανουμε, σεβαστες ολες οι αποψεις, γιατι τα θελω του καθενος, οι αναγκες, οι αντιληψεις, ειναι διαφορετικα και δεν μπορεις να πεις 100% οτι αυτο ειναι σωστο και το αλλο λαθος.
Λοιπον, εγω θεωρω λαθος τον γαμο μου και γι αυτο χωρησα. Καποιος αλλος μπορει να πει οτι φταιω εγω που χωρησα. Μπορει! Δεν το εξεταζω, δεν κραταω κακια ουτε στην πρωην μου. Κραταω κακια σε τριτους που τυχον ανακατευτηκαν. Δεν θελω γαμο, ουτε σχεση με δεσμευσεις, ουτε υποχρεωσεις. Υπηρξαν γυναικες, που βγηκα μια φορα μαζυ τους κι εξαφανιστηκα. Γυναικες που βγηκα αρκετες φορες ειδα στην συνεχεια οτι... δεν ειμαι ο καταλληλος, γι αυτες και την εκανα. Υπηρξαν και γυναικες που με απεριψαν για τους δικους τους λογους και καλα κανανε. Υπηρξαν και δυο που ψιλοταιριαξα και πολλα χρονια νταραβερι. Γιατι θα πρεπει να βαλω "πρεπει" στην ζωη μου και στις σχεσεις μου γενικοτερα.
Και με 2-3 φιλους εχω σχεση 40 χρονια, αλλα δεν σημαινει οτι πρεπει να εχουμε κοινα πορτοφολια, να φορτοθει ο ενας τις υποχρεωσεις του αλλου κτλ. Γιατι και καλα η σχεση με μια γυναικα να εχει και υποχρεωσεις? Το ατιμο θαταν να ταξω λαγους με πετραχειλια για να καταφερω να τις κουτουπωσω. Εφ'οσον απο την αρχη, ξεκαθαριζω οτι δεν ψαχνω για δεσμευσεις και αποκατασταση, ειμαι κυριος και πολυ σπορτης νομιζω.
Τωρα για παιδια και γυναικα, τα χαρτια δεν ειναι αυτο που θα σε κανει οικογενεια μαζυ τους, αν εσυ θελεις νασαι μακρυα τους.
Τελος οσοι δυσκολευεστε να βρειτε, αντε γεια! χαπι, αφηστε μια συνβολαιογραφικη εντολη, πως αν ειστε στα τελευταια σας να παρουν οσα περισσοτερα οργανα χρειαζοναται και θα σας πεθανουν πριν την ωρα σας, για το εμποριο οργανων, σηγουρα
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Η διάθεση του άντρα δεν ανεβαίνει μόνο με το σεξ,και σε μπουρδέλα να πηγαίνει,πάλι ψυχολογικά μπορεί να είναι χώμα αφού θα του λείπει μια γκόμενα για βόλτες και όλα τα υπόλοιπα.

Ανεβαίνει σίγουρα με μια εμφανίσιμη γκόμενα,με βλέμματα γυναικών στο δρόμο,με likes στα σόσιαλ,ότι ακριβώς συμβαίνει και μ'αυτές.Φυσικά είναι και το οικονομικό,αλλά όταν πχ σε κοιτάνε έξω χωρίς να ξέρουν πως είσαι οικονομικά,κι αυτό σε ανεβάζει έστω και πρόσκαιρα.
Φιλε αν με θαυμαζουν οχι για μενα αλλα για το Rolex που φοραω, να το βρασω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
394
Like
403
Πόντοι
21
Μεγάλε άρχοντα, δώσε τα φώτα σου στις μικρότερες γενιές. Πες μας τι να κάνουμε εμείς εδώ μέσα που σκεφτόμαστε τι να κάνουμε στη ζωή μας, πως να γαμάμε, αν θα δεσμευτούμε κλπ κλπ
Κανεις δεν μπορει να σου πει για την ζωη σου, τις δεσμευσεις σου, τα γαμησια σου, για τον απλουστατο λογο οτι τα θελω και οι αναγκες του, ειναι διαφορετικες απο τις δικες σου.
Μονο εσυ μπορεις να αποφασισεις γι αυτα. Ο αλλος μονο την εμπειρια του κι αυτα που εχει ζησει μπορει να πει, κι εσυ να κρινεις αν σου ταιριαζουν η οχι.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Θα ξεκινήσω με το 1ο ερώτημα. Αν δεν έχεις ευκαιρίες να γνωρίσεις γυναίκες, πας εκεί που πάνε οι αντίστοιχες γυναίκες που είναι ελεύθερες, δηλ οποιοδήποτε μικτό γκρουπ (γυμναστική, χορός, ορειβασία κλπ), κάνεις διάφορα χόμπι, κυκλοφορείς, έχω φίλο που παντρεύτηκε γκαρσόνα από την καφετέρια που σύχναζε. Το θέμα είναι να κυκλοφορείς. Τα social media είναι μια επιλογή, πιο δύσκολα είναι εκεί βέβαια τα πράγματα.

Κινήσεις απελπισίας είναι αυτά.Τι χοροί και ορειβασίες...Ποιος βρήκε γυναίκα εκεί πέρα;

Θα το ξαναπώ,όποιος παραμένει single μέχρι τα 35-40...οι πιθανότητες δεν είναι μαζί του.Μόνο παντρεμένες και χωρισμένες με παιδιά θα έχει γύρω του
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

Vasco Da Gamage

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
145
Like
235
Πόντοι
21
Κινήσεις απελπισίας είναι αυτά.Τι χοροί και ορειβασίες...Ποιος βρήκε γυναίκα εκεί πέρα;

Θα το ξαναπώ,όποιος παραμένει single μέχρι τα 35-40...οι πιθανότητες δεν είναι μαζί του.Μόνο παντρεμένες και χωρισμένες με παιδιά θα έχει γύρω του
Και αν σου πω ότι στα 35-40 μπορείς να χτυπήσεις ελεύθερες από 25-35; Ή μήπως είναι όλες παντρεμένες;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Και αν σου πω ότι στα 35-40 μπορείς να χτυπήσεις ελεύθερες από 25-35; Ή μήπως είναι όλες παντρεμένες;

Για τις 25,είσαι μεγάλος

30-35 συνήθως έχουν παντρευτεί οι περισσότερες.Στην επαρχία όλες.Ελεύθερες παίζουν μόνο καμια Αθήνα,οπότε αν δεν ζεις εκεί,δεν τις βρίσκεις
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.751
Like
2.806
Πόντοι
456
Γιατί για τους άντρες δεν συμβαίνει το ίδιο; Δηλαδή να θέλουν τις 10-20 γυναίκες; Όταν κυκλοφορείς στο δρόμο, απ'τις 100 γυναίκες που θα δεις, για πόσες θα πεις "αυτή μάλιστα"
Οι Αντρές παίρνουν ότι κάτσει, ειδικά εδώ ελλαδα
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.659
Πόντοι
2.456
Για τις 25,είσαι μεγάλος

30-35 συνήθως έχουν παντρευτεί οι περισσότερες.Στην επαρχία όλες.Ελεύθερες παίζουν μόνο καμια Αθήνα,οπότε αν δεν ζεις εκεί,δεν τις βρίσκεις
Πλάκα κάνεις η 25αρα τον 40 θα κοιτάξει όχι τον 30αρι
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.751
Like
2.806
Πόντοι
456
40αρης με 25 άρα.. Μόνο αν ο 40αρης έχει λεφτά.. Και πάλι θα το έχει για sugar daddy.. Και θα τρώει τα λεφτά με τον 25 Άρη γαμια που γνώρισε από την παρέα της.. Στην υγεία του κοροιδου
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Πλάκα κάνεις η 25αρα τον 40 θα κοιτάξει όχι τον 30αρι
μπα οχι...στην εποχη που ζουμε οι 25ρες με μαξ 35ρηδες εχουν νταραβέρια...αν παιζουν φραγκα και και καλη δουλεια,ναι κοιτανε και 40 (μπορει και 50)...
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.751
Like
2.806
Πόντοι
456
Ούτε τον 30αρη θα κοιτάξει,κι αυτός μεγάλος της πέφτει
Αν ο 30 Άρης έχει λεφτά από μπαμπά, θα του κάθετε.. Αλλά συμφωνώ, μια 25 άρα θα πάρει με έναν 27αρη max..μια 18αρα με έναν 20,μια 20αρα με έναν 22 23max.. Δύσκολα τα πράγματα..ακομα και αν κρύβεις χρόνια.. Δεν μπορείς να κρύψεις πάνω από 3,4 άντε 5 χρόνια αν είσαι είσαι σε πολύ καλή κατασταση(γυμναστική, διατροφή, καλος ύπνος, όχι δουλειά)
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.751
Like
2.806
Πόντοι
456
Γιατι λάθος? Είναι πιο νοικοκυρές οι ελλεεινιδες από τις φιλιπινιζες τις γεωργιανες και αρμενιες?η μήπως είναι πιο ντροπαλες? Για επίπεδο ελλεεινιδων.
Άστο μη μιλήσουμε καλυτερα.. Οι γεωργιανες φαινοντε για καθηγήτριες πανεπιστημίου μπροστά στις ελλεεινιδες
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω πως συμπέρανες ότι οι άντρες είναι οι απελπισμένοι που τα δέχονται όλα ενώ οι γυναίκες είναι επιλεκτικές.
Συμπεραίνει για όλους μας από τον εαυτό του. Ο τύπος είναι ultra ναυάγιο. Δες avatar που έχει.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.339
Like
2.899
Πόντοι
456
Παιδιά συγγνώμη αλλά αυτά που λέτε δεν ισχύουν...Τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία κάτι 20χρονες μια χαρά πάνε με 35ρηδες και είναι και ξεκωλα μέχρι αηδίας δυστυχώς...:2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Οταν ειμαστε νεοι λεμε ευκολα μεγαλες κουβεντες οτι καλυτερα μονος,ηρεμια και χωρις να μας ζαλιζουν το κεφαλι, ελλεηνιδες κλπ αλλα πρεπει να τα χεις παρα μα παρα πολυ καλα με τον εαυτο σου για να πεις υπευθυνα οτι ναι φιλε γουσταρω και ειμαι μονος απο επιλογη κι οχι να να κοροιδευεις τον εαυτο σου οτι ΕΣΥ επελεξες να μεινεις μονος ενω καταβαθος δεν σε ηθελε/αντεξε/ταιριαξες με καμια.
Εγώ το λέω ακόμα στα 56, τύπε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom