Νέα

Δημιουργία οικογένειας -Αξίζει ή όχι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 449K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
σιγά σιγά θα καταλήξουμε σ αυτό που πολλοί υποψιάζονται ήδη : Μύθος ότι οι γυναίκες θέλουν παιδιά !!! Έτσι δεν μας μεγάλωσε η κοινωνία? Ε τελικά μύθος θα αποδειχτεί.....
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
226
Κριτικές
9
Like
972
Πόντοι
301
Όχι δεν αξίζει, αλλιώς οι μισοί και πλέον γάμοι δεν θα καταληγαν σε διαζύγιο
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.087
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Ένα θα σου πω φίλε και τελειώνω με αυτό!Το συναίσθημα που νιώθεις όταν παίρνεις το νεογέννητο παιδί σου στην αγκαλιά σου στο μαιευτήριο και σε κοιτάει στα μάτια (νομίζεις δηλαδή γιατί βλέπει μόνο σκιές)δεν συγκρίνεται με καμία υπερκορμαρα γκόμενα.Αξιζει να ρισκάρεις όντας με τις πιθανότητες κατά σου 90προς 10% να γίνει η γυναίκα σου μέγαιρα.Δεν γίνεται άνθρωπος να βιώσει δυνατότερο συναίσθημα.Και εννοείτε ότι με την γυναίκα σου μέχρι τότε έχετε τις καλύτερες προθέσεις δεν παντρεύεσαι μόνο για να κάνεις παιδί.Ασχετα τι θα επακολουθήσει είπαμε οι πιθανότητες είναι εναντίον σου.

Αρκεί βέβαια να'ναι δικό σου...

Γιατί με τις σημερινές πουτάνες γυναίκες,δεν είσαι για τίποτα σίγουρος
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Αυτές γαμιουντε με πολλούς..γιατί νομίζετε όσοι βλάκες είναι παντρεμένοι με παιδιά?είναι δικό τους το να παιδί?η μήπως ειναι του κουμπάρου,κολλητού,γνωστού..και αυτοί το μεγαλώνουν και το πληρωνουνε κάθε μέρα?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.087
Like
15.669
Πόντοι
3.656
Τι κερδισε ο παντρεμενος απο τη ζωη ? Μαλλον εχασε. Την ελευθερια του, τις παρεες του, τον τροπο ζωης που ειχε πριν το γαμο την ψυχικη του ηρεμια.
Βλεπω συγγενεις μου με παιδια και τους λυπαμε. Τρεχουν ολη μερα. Δουλεια, γιατρους για τα παιδια μετα φροντιστηρια, καρατε, μπαλετο, μπασκετ μουσικη κτλ.....κτλ... Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω. Αν ειναι να καταληξω σε ψυχιατρειο προτημω το γεροκομειο στα στερνα μου.

Αν κάποιος είναι μόνο δουλειά-σπίτι...φίλοι όλοι παντρεμένοι...απομόνωση...μοναξιά...καταθλιψάρα...αυτός αν κάνει οικογένεια-παιδιά,ίσως δώσει κάποιο νόημα στη ζωή του.Τι (δεν) είχε,τι έχασε...
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Αν κάποιος είναι μόνο δουλειά-σπίτι...φίλοι όλοι παντρεμένοι...απομόνωση...μοναξιά...καταθλιψάρα...αυτός αν κάνει οικογένεια-παιδιά,ίσως δώσει κάποιο νόημα στη ζωή του.Τι (δεν) είχε,τι έχασε...
Ας είχα εγώ λεφτά θα σου έλεγα εγώ..ταξιδακια εξωτερικό κάθε τρις και λίγο ακριβά αμάξια ρολόγια κουστουμια έξω βράδυ βόλτα κάθε μέρα σε ακριβά μαγαζιά
.και μετά οι ελλεινιδες θα ερχόντουσαν μόνες τους..τι να τη κάνω την οικογένεια?γκόμενες θέλω και ελφτα!!
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
228
Like
517
Πόντοι
81
Ας είχα εγώ λεφτά θα σου έλεγα εγώ..ταξιδακια εξωτερικό κάθε τρις και λίγο ακριβά αμάξια ρολόγια κουστουμια έξω βράδυ βόλτα κάθε μέρα σε ακριβά μαγαζιά
.και μετά οι ελλεινιδες θα ερχόντουσαν μόνες τους..τι να τη κάνω την οικογένεια?γκόμενες θέλω και ελφτα!!
Προφανως εισαι νεος ηλικιακα. Τι να το κανεις το ακριβο αμαξι, να το μοστραρεις στις ελεινιδες ? Μεγαλωνοντας ενα μετριο αμαξι για καμια εκδομη ή οταν βρεχει ειναι αρκετο μαζι μ ενα μικρο μηχανακι για την πολη. Ακριβο ντυσιμο αμα σ αρεσει ΟΚ, εγω βολευομαι και με φτηνα.
Ταξιδια, εξοδους, μπουρδελα, βιζιτες και κανα χομπι, ναι μεσα σε ολα. Εννοειτε να μη χρωστας και να παιζει καμια ψιλο καβατζα για τις δυσκολες.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.305
Like
2.086
Πόντοι
216
Αρκεί βέβαια να'ναι δικό σου...

Γιατί με τις σημερινές πουτάνες γυναίκες,δεν είσαι για τίποτα σίγουρος

Ισχύει, αλλά δεν είναι και δύσκολο να το τσεκάρεις με ένα DNA τεστ.

Καλό είναι να έχει κάνει κανείς παιδιά.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.057
Πόντοι
2.356
Ας είχα εγώ λεφτά θα σου έλεγα εγώ..ταξιδακια εξωτερικό κάθε τρις και λίγο ακριβά αμάξια ρολόγια κουστουμια έξω βράδυ βόλτα κάθε μέρα σε ακριβά μαγαζιά
.και μετά οι ελλεινιδες θα ερχόντουσαν μόνες τους..τι να τη κάνω την οικογένεια?γκόμενες θέλω και ελφτα!!
Σου έχω λύση. Θα δουλέψεις σκληρά καμιά 30αριά χρόνια να κάνεις λεφτά (σιγά τα λεφτά που θα κάνεις) :2funny:
και μετά που θα έχεις γίνει σαν ντόνατ με πόδια :2funny:θα έρθουν οι γκόμενες πουτάνες μόνες τους
και θα τις πληρώνεις παρέα με τα βιάγκρα.

:confused:
 

Andy-tse

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
Αρκεί βέβαια να'ναι δικό σου...

Γιατί με τις σημερινές πουτάνες γυναίκες,δεν είσαι για τίποτα σίγουρος
Είναι δεν είναι δικό σου φίλε θα τα αγαπήσεις να το αγαπήσεις τα παιδιά είναι η μόνη μας ελπίδα να σωθούμε και αυτός ο πλανήτης επίσης.Τι χειρότερο νομίζεις ότι θα πάθεις από αυτό που ήδη έχεις πάθει ήδη!Βρε ρεμαλια μην σκέφτεσαι μόνο με το κάτω κεφάλι εντάξει στο bou βρισκόμαστε αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το πιο σημαντικό στη ζωή μας!
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Είναι δεν είναι δικό σου φίλε θα τα αγαπήσεις να το αγαπήσεις
Κάτι τέτοια διαβάζουν οι φεμινίστριες και ζητάνε μεγαλύτερο επίδομα μονογονεικής οικογένειας από το κράτος. Το οποίο φυσικά το χρεωνόμαστε όλοι οι υπόλοιποι για παιδιά που δεν θα δούμε ποτέ.

τα παιδιά είναι η μόνη μας ελπίδα να σωθούμε και αυτός ο πλανήτης επίσης.
Παλιό ρητό που δεν ξέρουμε αν ισχύει πλέον. Στην Ελλάδα τουλάχιστο τα μισά θέλουν να γίνουν κομματόσκυλα βολεμένα, τα άλλα θα πάρουν επίδομα αναπηρίας για τα ψυχολογικά τους και όσα αξίζουν θα φύγουν για εξωτερικό.
 

Andy-tse

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
Κάτι τέτοια διαβάζουν οι φεμινίστριες και ζητάνε μεγαλύτερο επίδομα μονογονεικής οικογένειας από το κράτος. Το οποίο φυσικά το χρεωνόμαστε όλοι οι υπόλοιποι για παιδιά που δεν θα δούμε ποτέ.


Παλιό ρητό που δεν ξέρουμε αν ισχύει πλέον. Στην Ελλάδα τουλάχιστο τα μισά θέλουν να γίνουν κομματόσκυλα βολεμένα, τα άλλα θα πάρουν επίδομα αναπηρίας για τα ψυχολογικά τους και όσα αξίζουν θα φύγουν για εξωτερικό.
Δεν μπορούνε όλοι οι άνθρωποι όλα τα παιδιά να γίνουν σωτήρες αλλά κάποια μοναδικά από αυτά.Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα είναι το δικό σου;
 

Andy-tse

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
Κάτι τέτοια διαβάζουν οι φεμινίστριες και ζητάνε μεγαλύτερο επίδομα μονογονεικής οικογένειας από το κράτος. Το οποίο φυσικά το χρεωνόμαστε όλοι οι υπόλοιποι για παιδιά που δεν θα δούμε ποτέ.


Παλιό ρητό που δεν ξέρουμε αν ισχύει πλέον. Στην Ελλάδα τουλάχιστο τα μισά θέλουν να γίνουν κομματόσκυλα βολεμένα, τα άλλα θα πάρουν επίδομα αναπηρίας για τα ψυχολογικά τους και όσα αξίζουν θα φύγουν για εξωτερικό.
Και άσε ρε φίλε το παραμύθι με τις φεμινίστριες αυτή είναι μια μειονότητα στην Ελλάδα.Ακομα και οι φυσιολογικές γυναίκες να έχουν επηρεαστεί από τις απόψεις τους πίστεψε με καμία σχέση με τις άθλιες απόψεις τους αλλά μιλάμε για τους φυσιολογικούς ανθρώπους πάντα.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Δεν μπορούνε όλοι οι άνθρωποι όλα τα παιδιά να γίνουν σωτήρες αλλά κάποια μοναδικά από αυτά.Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα είναι το δικό σου;
Όποιος έχει χρήμα και χρόνο ας κάνει. Απλώς λέω όποιος κάνει να κρατάει μικρό καλάθι και να παίζει με ποσά που δεν θα του καταστρέψουν τη ζωή άμα χάσει. Ναι, μπορεί να πιάσει και τζόκερ άμα τον θέλει η τύχη. Αλλά το πιο πιθανό είναι να μείνει με την ελπίδα.
 

Andy-tse

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
Όποιος έχει χρήμα και χρόνο ας κάνει. Απλώς λέω όποιος κάνει να κρατάει μικρό καλάθι και να παίζει με ποσά που δεν θα του καταστρέψουν τη ζωή άμα χάσει. Ναι, μπορεί να πιάσει και τζόκερ άμα τον θέλει η τύχη. Αλλά το πιο πιθανό είναι να μείνει με την ελπίδα.
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι χωρίς παιδιά έχεις το απαιτούμενο χρήμα και χρόνο να κάνεις αυτά που θες;Πες μου γιατί δεν το πιστεύω;Όχι για εσένα αλλά γενικά.Ολα στο μυαλό μας βρίσκονται.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι χωρίς παιδιά έχεις το απαιτούμενο χρήμα και χρόνο να κάνεις αυτά που θες;Πες μου γιατί δεν το πιστεύω;Όχι για εσένα αλλά γενικά.Ολα στο μυαλό μας βρίσκονται.
Μια πολυτέλεια είναι η οικογένεια που την κάνεις αν σου περισσεύουν. Από οικονομικής άποψης δεν είναι επένδυση που θα αποδώσει κάτι. Σαν ταξίδι αναψυχής.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Andy-tse

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2024
Μηνύματα
19
Like
27
Πόντοι
0
Μια πολυτέλεια είναι η οικογένεια που την κάνεις αν σου περισσεύουν. Από οικονομικής άποψης δεν είναι επένδυση που θα αποδώσει κάτι. Σαν ταξίδι αναψυχής.
Όποιοι δεν κάνουν οικογένεια και παιδιά και είναι συνηδειτοποιημενοι λόγω της βλαβερής εποχής που ζούμε το σέβομαι.Οχι βέβαια για τους λόγους που έχουν αναφερθεί στο νήμα αυτό.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Και άσε ρε φίλε το παραμύθι με τις φεμινίστριες αυτή είναι μια μειονότητα στην Ελλάδα.Ακομα και οι φυσιολογικές γυναίκες να έχουν επηρεαστεί από τις απόψεις τους πίστεψε με καμία σχέση με τις άθλιες απόψεις τους αλλά μιλάμε για τους φυσιολογικούς ανθρώπους πάντα.
Άντε τις αρλούμπες του τύπου "θα σε εκδικηθώ για τις μάγισσες που κάψατε στο μεσαίωνα", "θα κάνω παιδί μόνη μου στα 40 με τη βοήθεια της τεχνολογίας", "θέλω ο άντρας να μεγαλώνει το παιδί" που ακούω από τα περισσότερα κορίτσια να τις παραβλέψω, μετά το γαμήσι θα μελώσουνε και θα τις βάλω στη θέση τους. Άντε πες θα κυκλοφορώ με σπασουάρ για να γλιτώνουν τα αρχίδια μου από τις κλωτσιές κάθε φορά που διαφωνώ με κάτι ή πω κάτι αστείο.

Αλλά το "παίρνω το παιδί και σηκώνομαι και φεύγω" δεν μπορώ να το δεχτώ ρε φίλε μου. Ούτε και τις διατροφές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
530
Κριτικές
11
Like
2.315
Πόντοι
496
σιγά σιγά θα καταλήξουμε σ αυτό που πολλοί υποψιάζονται ήδη : Μύθος ότι οι γυναίκες θέλουν παιδιά !!! Έτσι δεν μας μεγάλωσε η κοινωνία? Ε τελικά μύθος θα αποδειχτεί.....
Παιδιά στο στόμα θέλουν, όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom