Νέα

Δεν ξέρω πως να το χειριστώ....

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΓΙΑΝΝΗΣ DR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 128
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Χαιρετώ όλους τους συναγωνστές.

Θα σας πω την ιστορία μου και απλώς θέλω γνώμες. Όλες θα είναι ευπρόσδεκτες.

Πήρα στη δουλειά τον Ιούλιο μια κοπέλα για λίγες ώρες για διανομή φυλλαδίων. Είναι 33 ετών και είναι αρκετά εντυπωσιακή (θα την αποκαλούσα ναυαρχίδα) :). Είναι πολύ φιλότιμη και πολύ εντάξει και στη δουλειά της αλλά και σαν άτομο. Έμεινε για λίγες μέρες τον Ιούλιο στη δουλειά γιατι τον Αύγουστο θα κλείναμε αλλά και αυτή θα δούλευε αλλού. Ήμουν ευγενικός μαζί της χωρίς να της την πέσω. Αντιθέτως έκανα μικρές κινήσεις (όπως πχ να της πάρω το πρωι έναν χυμο) και με χιλιοευχαριστούσε. Δεν έδινα τόση σημασία σε αυτά γιατί εάν είναι ένα άτομο εντάξει απέναντί μου τότε είμαι και γω μαζί του και με το παραπάνω. Της χαμογελούσα αρκετές φορές και προσπαθούσα να της δείξω με πολύ λεπτές κινήσεις το κάτι παραπάνω. Μια μέρα από αυτές με πήρε τηλέφωνο κλαίγοντας και μου ζήτησε μια χάρη (ανούσια σχετικά για μένα, αλλά με ουσία για εκείνη) αφού περνούσε από το χέρι μου, το έκανα. Και εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.

Δεν είχε πολύ δουλειά και έτσι αρχίσαμε να κουβεντιάζουμε μετά το τέλος της βάρδιας. Κατάλαβα ότι τον τελευταίο  χρόνο είχε χάσει κοντινό οικογενειακό πρόσωπο και πως είχαν προβλήματα. Δε ρώτησα εάν έχει αγόρι αλλά αναλύσαμε λίγο τα της δουλειάς και ελάχιστα οικογενειακά. Της είπα και γω κάποια δικά μου. Έδινε ωραίες συμβουλές, βγαλμένες μέσα από τη ζωή. Γενικώς είμασταν και οι δύο σε μια άσχημη φάση.
Σίγουρα πιστεύω είχε καταλάβει ότι μου άρεσε (αν δεν το είχε καταλάβει τότε σίγουρα είναι χαζή) χωρίς όμως να έχω κάνει καμία παραπάνω κίνηση. Ήταν και το επαγγελματικό στη μέση και από τη μια ήταν κάπως.... και για μένα.

Όταν τελείωσε από μένα, ανανεώσαμε το ραντεβού μας μέχρι να την ξαναπάρω μέσα στον Σεπτέμβρη τηλέφωνο και δεν ξαναμιλήσαμε. Ένα βράδυ λοιπόν μου έστειλε μήνυμα και πιάσαμε την κουβέντα. Μου είπε για ένα περιστατικό που έγινε στην καινούρια δουλειά που πήγε. Με είχε σε εκτίμηση γενικά μου είπε, μέχρι τουλάχιστον τη στιγμή που με ήξερε. Μέσα στις κουβέντες υπήρξαν μηνύματα που και ένας ξένος να τα διάβαζε θα καταλάβαινε ότι υπάρχει ένα αθώο φλερτ (του τύπου: σου πάει όταν κοκκινίζεις, σε έχω δει να κοκκινίζεις, σου πάει το τάδε χρώμα ρούχου κλπ κλπ κλπ). Ίσως μια γυναίκα να το έβλεπε πιο φιλικά από έναν άντρα???
Να πέφτω τόσο έξω?? Τί να πω.
Μετά τις επόμενες 2-3 μέρες έκανα την αρχή να της στείλω μόνο εγώ και εκείνη απαντούσε. Να πω εδώ πως πάρα πολλές φορές οι απαντήσεις της, καθυστερούσαν πολύ και κάποιες φορές μου απαντούσε την επόμενη μέρα. Πάντα μου έλεγε έναν λόγο που αργούσε και συνήθως ήταν το παλιό τηλέφωνο που είχε (μια η μπαταρία, μια η μνήμη των μηνυμάτων γέμιζε κλπ κλπ κλπ). Σταμάτησα να της στέλνω γιατί σεβάστηκα το γεγονός ότι μπορεί να είχε αγόρι. Αν και να τονίσω πως της είχα πει πολλές φορές ότι δε θέλω να ενοχλώ (γιατί μπορεί να έχει αγόρι) και πως δε θέλω να μου λέει γιατί αργεί να απαντήσει διότι αισθανόμουν λίγο άσχημα και ως προς τον εαυτό μου αλλά και απέναντί της. Μου είχε πει πως ποτέ δεν ενοχλούσα και πως πάντα ηθελε να μου λέει τον λόγο που αργούσε διότι ήμουν και γω εντάξει απέναντί της και πως όποτε ήθελα μπορούσα να της στέλνω.
Οι μέρες πέρασαν και εμφανίστηκε από μόνη της (μετά περίπου από 10-15 μέρες). Είπαμε απλώς τυπικά πράγματα πάλι μέσα από μηνύματα.
Πριν μερικές μέρες εθεάθη και σε παραλία από έναν γνωστό μου με άλλες δυο κυρίες (είναι μικρός ο κόσμος).
Τις προάλλες πάλι μιλήσαμε και μέσα από μηνύματα μου είπε πως είναι χαρούμενη και είναι καλά (δε μου είπε τον λόγο, και δε ρώτησα κιόλας). Πιο μετά της είπα ένα πολύ ωραίο κοπλιμέντο αφού το έφερε η κουβέντα και είπε πως δεν της έχουν πει ωραιότερο ποτέ ξανά και πως της άρεσε πολύ. Και εκείνη ανταπέδωσε με ένα επίσης ωραίο γλυκό κοπλιμέντο. Μετα από 4-5 μέρες  που την πήρα μου τηλέφωνο για να έρθει για δουλειά δέχτηκε και πιο μετά από είπε πως έχει πρόβλημα και πως δε θα μπορέσει να έρθει για εκείνη τη μέρα. Τη ρώτησα για να μην τη ζαλίζω αν θέλει να την έχω στο νου ή να μην την ξαναπάρω για δουλειά. Και μου είπε όχι. Θέλει να την έχω στο νου.
Δε θα πω περισσότερα γιατί μπορεί να κουράσω και ίσως φανούν ανούσια. Απλώς δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Η τύπισσα δεν ξέρω τι προβλήματα έχει και θέλω να είμαι πολύ διακριτικός σε οποιαδήποτε κίνησή μου. Δεν έχει πει πολλά… Έχει πει λίγα και πολύ μετρημένα. Δε μου ανοίχτηκε, παρά ελάχιστα. Επίσης είναι και το θέμα της δουλειάς στη μέση, βεβαία δε θα είναι και για πάντα αλλά όταν γίνονται τέτοια πράγματα στο χώρο εργασίας και φας χυλόπιτα ευγενικά, πιστεύω είναι κάπως….

Σκέφτομαι να την ξαναφήσω για λίγο. Να μην τη ζαλίσω ούτε και για την δουλειά. Άμα θέλει θα βρει να χτυπήσει την πόρτα και αν η θέση είναι κενή, μπορεί να την πάρω.

Δε ζητάω απαραίτητα απαντήσεις. Απλά κάποιες γνώμες από κάποιον που μπορεί να έχει κάποια ανάλογη ή παρόμοια εμπειρία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παλικάρια!










 

Mark84

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
31
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε για μενα εισαι πολυ συναισθηματικος και πολυ ενταξει ακουγεσαι σαν ανθρωπος. Κάτι τετοιους τύπους οι περισσοτερες τους εχουν καβαντζα γιατι τους θεωρουν και λιγο 'μαλακεσ'. Γυναικα ωραια και εντυπωσιακη στα 33 και απο αυτα που λες τεινει προς καμμενη περιπτωση. Να την βγαλεις γκόμενα ναι, αλλα δε θα σε συμβουλευα για πολυ παραπανω....

Φιλικα
 
OP
OP
Γ

ΓΙΑΝΝΗΣ DR

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2014
Μηνύματα
274
Like
11
Πόντοι
1
Φίλε για μενα εισαι πολυ συναισθηματικος και πολυ ενταξει ακουγεσαι σαν ανθρωπος. Κάτι τετοιους τύπους οι περισσοτερες τους εχουν καβαντζα γιατι τους θεωρουν και λιγο 'μαλακεσ'. Γυναικα ωραια και εντυπωσιακη στα 33 και απο αυτα που λες τεινει προς καμμενη περιπτωση. Να την βγαλεις γκόμενα ναι, αλλα δε θα σε συμβουλευα για πολυ παραπανω....

Φιλικα

Ναι το ότι δένομαι το έχω μερικές φορές. Όμως αν σταματήσω να την βλέπω την οποιαδήποτε, μετά συνήθως τέλος. Έτσι έγινε και με μια περίπτωση που είχα περυσι. Το θέμα είναι ότι θέλει αυτοσυγκράτηση πιστεύω. Θέλω να αρχίσω να είμαι και λίγο πιο τυπικός μαζί της χωρίς να φανεί έντονα.

Αν θέλει μια γυναίκα θα το δείξει από μόνη της. Δε γουστάρω κάποιες φορές να κυνηγάω άσκοπα. Κοπελιές υπάρχουν πολλές για δουλειά. Απλά έχω φάει κάποιο σκάλωμα. Θέλω να την γνωρίσω πιο καλά.

Την γουστάρω και μου αρέσει.
 

coolfly

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2016
Μηνύματα
110
Κριτικές
15
Like
758
Πόντοι
991
Αγαπητέ μου φίλε, πάσχεις από το σύνδρομο της Χυλόπιτας!
Από τη στιγμή που σου αρέσει κάνε το επόμενο βήμα και πρότεινε της να βγείτε.
Τι άλλο περιμένεις να σου δείξει? Να σου φέρει ανθοδέσμη??
Θέλεις να διαλέγεις γκόμενες ή να σε διαλέγουν?
Διότι φίλε μου, εάν μία γυναίκα κάνει την κίνηση και σε διαλέξει, από εκεί και πέρα θα έχει εκείνη το κουμάντο στην όλη φάση...
Και από Γιάννη....θα σε κάνει Γιαννάκη...
ΧΩΣΟΥ  :rockon:
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.845
Κριτικές
8
Like
1.420
Πόντοι
216
Δεν ξέρω τι ηλικία είσαι,αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι μία γυναίκα δεν σε γουστάρει είσαι άξιος της μοίρας σου χαχα  :grin: :grin:
Έχει μία λίστα με καμιά 200 ονόματα με πιθανούς γαμιάδες,γαμπρούς κτλ εσύ δεν είσαι ούτε μέσα στους πρώτους 100.000 χαχα

Εσύ είσαι για να σε στείλει να την αγοράσεις καμια τυρόπιτα (εννοείται εσύ πληρώνεις):grin: :grin:

Αυτήν είναι η αλήθεια,όσο και να πονάει,δεν έχεις καμία πιθανότητα σαν τον Jim Carrey στο Dumb and the Dumber.

Οι μπουρδελιάρηδες τι περιμένεις να σου πουν ?? Να τη ρωτήσεις στα ίσα πόσα θέλει,και αν κάνει ακάποτο τσιμπούκι ?? χαχα

Μια χαρά το χειρίζεσαι , που δεν κάνεις τίποτα  :grin: :grin:
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.845
Κριτικές
8
Like
1.420
Πόντοι
216
Άλλη φορά που θα σου ζητήσει χάρη να της πεις να πάει να γαμηθεί,να νοιώσεις λίγο άντρας και εσύ χαχα  :grin: :grin:

Και χούφτωσε την ... στην ψύχρα και άσε τα χαμογελάκια  :jerking:,τουλάχιστον να σε θεωρεί άντρα (ανώμαλο και διαστρεμμένο πάντα) χαχα
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.742
Κριτικές
10
Like
2.113
Πόντοι
3.187
Φιλαράκο η τύπισσα είναι μια χαρά. Εσύ έχεις το πρόβλημα που είσαι άβγαλτος και δεν ξέρεις απο γυναίκες. Ρώτησε την διακριτικά αυτά που θέλεις και σε ενδιαφέρουν και άσε τα μηνύματα και τα κοκκινισματα. Βούρ στο ψητό. Πες της να βγείτε και άσε τις  :jerking: Άντε ......
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Καλά ρε θεματοθέτη πόνεσαν τα μάτια μου με αυτά που διάβασα.. Μην ξανασχοληθείς με την καργιολίτσα να πούμε, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω όπως είπαν και οι παραπάνω τύποι σε έχει για μαλάκα.. Το βασικότερο με τη συμπεριφορά σου έχεις βάλει μία εντελώς της διπλανής πόρτας σε βάθρο..
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Φιλαράκο η τύπισσα είναι μια χαρά. Εσύ έχεις το πρόβλημα που είσαι άβγαλτος και δεν ξέρεις απο γυναίκες. Ρώτησε την διακριτικά αυτά που θέλεις και σε ενδιαφέρουν και άσε τα μηνύματα και τα κοκκινισματα. Βούρ στο ψητό. Πες της να βγείτε και άσε τις  :jerking: Άντε ......
Μπα δεν θα τη γαμήσει και σίγουρα θα του ζητηθεί να εκπληρώσει κάποια επιθυμία. Καλύτερα να μην ασχοληθεί.  :grin:
 
Εγγρ.
19 Σεπ 2016
Μηνύματα
277
Like
0
Πόντοι
1
η γκομενα σιγουρα εχει γκομενο . αστην φιλε και βρες μια απλη κοπελιτσα ..
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.587
Κριτικές
12
Like
6.469
Πόντοι
2.646
Τύπε,αν είσαι αφεντικό δε γαμας υπαλλήλους. Βασικός νόμος της αγοράς.Πες της how much,πάρε την για βιζιτα να σου φύγει η καψουρα και βρες άλλη καργια για σχέση και άλλη για τη δουλεια
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
539
Πόντοι
96
Καταρχήν ξέμπλεξε τη δουλειά με το σοσιαλ και μην χρησιμοποιείς το ενα για το άλλο και αντίστροφα.
Οταν έχεις δουλειά πάρτη τηλέφωνο για δουλειά. Όταν θες σοσιαλισινγκ πάρτη για να τα πείτε ή να βγείτε.
Αφου τα ξεμπερδέψεις εντελώς μπορεί να βγάλεις και άκρη αν θα γαμήσεις η όχι. Όσο τα μπλέκεις εγώ λέω οτι δεν πρόκειται να γαμήσεις
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.110
Κριτικές
16
Like
1.734
Πόντοι
3.425
Φιλτατε,

Ειναι πρωι, πινω καφε. Διαβασα αυτα που εγραψες. Δε σκοπευω να κρινω τις κινησεις σου, εισαι αυτος που εισαι και δε χρειαζεται να αλλαξεις για κανεναν, παρα μονο για την παρτη σου. Εαν ετσι θελεις να πλησιαζεις τις γυναικες και να φλερταρεις, μαγκια σου και να σου πω την αληθεια μου, το θεμα ειναι να νοιωθεις εσυ καλα με αυτα που κανεις, ανεξαρτητου αν πετυχαινεις τους στοχους σου ή οχι.

Το βασικο πραγμα που ''μυριζεται'' μια γυναικα ειναι η αυτοπεποιθηση. Μπορεις να εισαι γλυκουλης ή οχι, μπορεις να εισαι ευαισθητος ή οχι, μπορεις να εισαι ρομαντικος η΄οχι, μπορει να γουσταρεις ανωμαλιες ή οχι, αλλα σιγουρα θα πρεπει να εισαι ευθυς με το τι θες απο εκεινη.

Τωρα, λεγοντας αυτα, ειμαι βεβαιος οτι η κυρια σε εχει σε αποσταση με το να μη σου απανταει αμμεσα και φυσικα να μην ερχεται για δουλεια. Ξερει ομως οτι αν χρειαστει θα ειναι μπροστα στη λιστα για τη θεση αυτη. Οποτε, προσωπικα, εφ'οσον φερθηκε ετσι και αρνηθηκε εργασιακη προταση, θα της εκλεινα την πορτα εργασιας.

Π



 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Γιατι δεν της εχεις προτεινει καφε?
Το εκαψες τωρα, θα σε θεωρει τοσο looser που μονο για χαρες θα σε εχει
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
λοιπον, θα πω κι εγω μια γνωμη απο τη μικρη μου (την ελαχιστη) εμπειρια
το θεμα φιλε μου δεν ειναι η δικη σου προσεγγιση, δηλ. αν εισαι γαμιας και εχεις αυτοπεποιθηση, η αν εισαι αβγαλτος και το πας απεξω απεξω
το θεμα ειναι αν η γκομενα γουσταρει το πακετο σου
δηλ. αν σε γουσταρει εμφανισιακα, απο αποψη κοινωνικης θεσης, οικονομικα κλπ
ακομα και μουροχαυλος να εισαι και να κοκκινιζεις οταν της μιλας, αμα δε σε γουσταρει θα σε πει μαλακα και δε θα ασχοληθει περαιτερω
αμα γουσταρει θα σε πει γλυκουλη, καλο παιδι κλπ και θα ασχοληθει περαιτερω
απο αυτα που εγραψες δεν συμπερανα οτι σε γουσταρει γκομενικα, ισως φιλικα, ισως περναει μια δυσκολη φαση και εχει εναν ανθρωπο να ασχολειται και να πει τον πονο της
αμα σε γουσταρε γκομενικα πιστευω εκει που μιλουσατε πιο ανοιχτα εκτος εργασιας θα στο ειχε δειξει μονη της "ΠΡΟΧΩΡΑ"
αν θελεις να σου φυγει ομως η απορια και να μη συ μεινει αποθημενο, 2 ειναι οι δρομοι που κατα τη γνωμη μου μπορεις να διαλεξεις:
1) ειτε την ξαναπαιρνεις στη δουλεια αλλα σταματας καθε ειδους πεσιμο και τη βλεπεις αυστηρα ως συνεργατη
2) ειτε της προτεινεις καφεδακι, της την πεφτεις κανονικα να το καταλαβει αλλα δεν την ξαναπαιρνεις στη δουλεια, ειτε σου απαντησει θετικα, ειτε αρνητικα
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
539
Πόντοι
96
2 ειναι οι δρομοι που κατα τη γνωμη μου μπορεις να διαλεξεις:
1) ειτε την ξαναπαιρνεις στη δουλεια αλλα σταματας καθε ειδους πεσιμο και τη βλεπεις αυστηρα ως συνεργατη
2) ειτε της προτεινεις καφεδακι, της την πεφτεις κανονικα να το καταλαβει αλλα δεν την ξαναπαιρνεις στη δουλεια, ειτε σου απαντησει θετικα, ειτε αρνητικα

+1 ακριβώς αυτό. Το 1 με το 2 είναι mutually exclusive όπως έγινε ή το ένα ή το άλλο
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
συμφωνώ κι εγώ ότι  πρεπει να της δειξεις οτι σ' ενδιαφερει.
Μετά θα φανεί αν θα προχωρήσεις ή θα μείνετε "φίλοι" ή συνεργάτες ή δεν θα την ξαναδεις
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Φίλε μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, άσε τα κοκκινίσματα και τη συμπεριφορά σχολιαρόπαιδου.
Παρ΄την τηλέφωνο και ζήτα της να βγείτε.
Αν δεχτεί πες της ότι τη γουστάρεις και θέλεις να κάνεις σχέση μαζί της.
Αν δεχτεί μέχρι το τρίτο το πολύ ραντεβού πρέπει να την έχεις πηδήξει.
Αν δεν γίνει κάτι από τα παραπάνω μην ξανά ασχοληθείς...  Εκτός να θέλεις μια φίλη να ανταλλάζετε μηνύματα σαν δεκαεξάχρονα....
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
Φίλε μου, χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, άσε τα κοκκινίσματα και τη συμπεριφορά σχολιαρόπαιδου.
Παρ΄την τηλέφωνο και ζήτα της να βγείτε.
Αν δεχτεί πες της ότι τη γουστάρεις και θέλεις να κάνεις σχέση μαζί της.
Αν δεχτεί μέχρι το τρίτο το πολύ ραντεβού πρέπει να την έχεις πηδήξει.
Αν δεν γίνει κάτι από τα παραπάνω μην ξανά ασχοληθείς...  Εκτός να θέλεις μια φίλη να ανταλλάζετε μηνύματα σαν δεκαεξάχρονα....

:rockon: :rockon: :rockon:
 
Εγγρ.
18 Οκτ 2012
Μηνύματα
910
Κριτικές
3
Like
219
Πόντοι
26
Χαιρετώ όλους τους συναγωνστές.

Θα σας πω την ιστορία μου και απλώς θέλω γνώμες. Όλες θα είναι ευπρόσδεκτες.

Πήρα στη δουλειά τον Ιούλιο μια κοπέλα για λίγες ώρες για διανομή φυλλαδίων. Είναι 33 ετών και είναι αρκετά εντυπωσιακή (θα την αποκαλούσα ναυαρχίδα) :). Είναι πολύ φιλότιμη και πολύ εντάξει και στη δουλειά της αλλά και σαν άτομο. Έμεινε για λίγες μέρες τον Ιούλιο στη δουλειά γιατι τον Αύγουστο θα κλείναμε αλλά και αυτή θα δούλευε αλλού. Ήμουν ευγενικός μαζί της χωρίς να της την πέσω. Αντιθέτως έκανα μικρές κινήσεις (όπως πχ να της πάρω το πρωι έναν χυμο) και με χιλιοευχαριστούσε. Δεν έδινα τόση σημασία σε αυτά γιατί εάν είναι ένα άτομο εντάξει απέναντί μου τότε είμαι και γω μαζί του και με το παραπάνω. Της χαμογελούσα αρκετές φορές και προσπαθούσα να της δείξω με πολύ λεπτές κινήσεις το κάτι παραπάνω. Μια μέρα από αυτές με πήρε τηλέφωνο κλαίγοντας και μου ζήτησε μια χάρη (ανούσια σχετικά για μένα, αλλά με ουσία για εκείνη) αφού περνούσε από το χέρι μου, το έκανα. Και εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.

Δεν είχε πολύ δουλειά και έτσι αρχίσαμε να κουβεντιάζουμε μετά το τέλος της βάρδιας. Κατάλαβα ότι τον τελευταίο  χρόνο είχε χάσει κοντινό οικογενειακό πρόσωπο και πως είχαν προβλήματα. Δε ρώτησα εάν έχει αγόρι αλλά αναλύσαμε λίγο τα της δουλειάς και ελάχιστα οικογενειακά. Της είπα και γω κάποια δικά μου. Έδινε ωραίες συμβουλές, βγαλμένες μέσα από τη ζωή. Γενικώς είμασταν και οι δύο σε μια άσχημη φάση.
Σίγουρα πιστεύω είχε καταλάβει ότι μου άρεσε (αν δεν το είχε καταλάβει τότε σίγουρα είναι χαζή) χωρίς όμως να έχω κάνει καμία παραπάνω κίνηση. Ήταν και το επαγγελματικό στη μέση και από τη μια ήταν κάπως.... και για μένα.

Όταν τελείωσε από μένα, ανανεώσαμε το ραντεβού μας μέχρι να την ξαναπάρω μέσα στον Σεπτέμβρη τηλέφωνο και δεν ξαναμιλήσαμε. Ένα βράδυ λοιπόν μου έστειλε μήνυμα και πιάσαμε την κουβέντα. Μου είπε για ένα περιστατικό που έγινε στην καινούρια δουλειά που πήγε. Με είχε σε εκτίμηση γενικά μου είπε, μέχρι τουλάχιστον τη στιγμή που με ήξερε. Μέσα στις κουβέντες υπήρξαν μηνύματα που και ένας ξένος να τα διάβαζε θα καταλάβαινε ότι υπάρχει ένα αθώο φλερτ (του τύπου: σου πάει όταν κοκκινίζεις, σε έχω δει να κοκκινίζεις, σου πάει το τάδε χρώμα ρούχου κλπ κλπ κλπ). Ίσως μια γυναίκα να το έβλεπε πιο φιλικά από έναν άντρα???
Να πέφτω τόσο έξω?? Τί να πω.
Μετά τις επόμενες 2-3 μέρες έκανα την αρχή να της στείλω μόνο εγώ και εκείνη απαντούσε. Να πω εδώ πως πάρα πολλές φορές οι απαντήσεις της, καθυστερούσαν πολύ και κάποιες φορές μου απαντούσε την επόμενη μέρα. Πάντα μου έλεγε έναν λόγο που αργούσε και συνήθως ήταν το παλιό τηλέφωνο που είχε (μια η μπαταρία, μια η μνήμη των μηνυμάτων γέμιζε κλπ κλπ κλπ). Σταμάτησα να της στέλνω γιατί σεβάστηκα το γεγονός ότι μπορεί να είχε αγόρι. Αν και να τονίσω πως της είχα πει πολλές φορές ότι δε θέλω να ενοχλώ (γιατί μπορεί να έχει αγόρι) και πως δε θέλω να μου λέει γιατί αργεί να απαντήσει διότι αισθανόμουν λίγο άσχημα και ως προς τον εαυτό μου αλλά και απέναντί της. Μου είχε πει πως ποτέ δεν ενοχλούσα και πως πάντα ηθελε να μου λέει τον λόγο που αργούσε διότι ήμουν και γω εντάξει απέναντί της και πως όποτε ήθελα μπορούσα να της στέλνω.
Οι μέρες πέρασαν και εμφανίστηκε από μόνη της (μετά περίπου από 10-15 μέρες). Είπαμε απλώς τυπικά πράγματα πάλι μέσα από μηνύματα.
Πριν μερικές μέρες εθεάθη και σε παραλία από έναν γνωστό μου με άλλες δυο κυρίες (είναι μικρός ο κόσμος).
Τις προάλλες πάλι μιλήσαμε και μέσα από μηνύματα μου είπε πως είναι χαρούμενη και είναι καλά (δε μου είπε τον λόγο, και δε ρώτησα κιόλας). Πιο μετά της είπα ένα πολύ ωραίο κοπλιμέντο αφού το έφερε η κουβέντα και είπε πως δεν της έχουν πει ωραιότερο ποτέ ξανά και πως της άρεσε πολύ. Και εκείνη ανταπέδωσε με ένα επίσης ωραίο γλυκό κοπλιμέντο. Μετα από 4-5 μέρες  που την πήρα μου τηλέφωνο για να έρθει για δουλειά δέχτηκε και πιο μετά από είπε πως έχει πρόβλημα και πως δε θα μπορέσει να έρθει για εκείνη τη μέρα. Τη ρώτησα για να μην τη ζαλίζω αν θέλει να την έχω στο νου ή να μην την ξαναπάρω για δουλειά. Και μου είπε όχι. Θέλει να την έχω στο νου.
Δε θα πω περισσότερα γιατί μπορεί να κουράσω και ίσως φανούν ανούσια. Απλώς δεν ξέρω πως να το χειριστώ. Η τύπισσα δεν ξέρω τι προβλήματα έχει και θέλω να είμαι πολύ διακριτικός σε οποιαδήποτε κίνησή μου. Δεν έχει πει πολλά… Έχει πει λίγα και πολύ μετρημένα. Δε μου ανοίχτηκε, παρά ελάχιστα. Επίσης είναι και το θέμα της δουλειάς στη μέση, βεβαία δε θα είναι και για πάντα αλλά όταν γίνονται τέτοια πράγματα στο χώρο εργασίας και φας χυλόπιτα ευγενικά, πιστεύω είναι κάπως….

Σκέφτομαι να την ξαναφήσω για λίγο. Να μην τη ζαλίσω ούτε και για την δουλειά. Άμα θέλει θα βρει να χτυπήσει την πόρτα και αν η θέση είναι κενή, μπορεί να την πάρω.

Δε ζητάω απαραίτητα απαντήσεις. Απλά κάποιες γνώμες από κάποιον που μπορεί να έχει κάποια ανάλογη ή παρόμοια εμπειρία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παλικάρια!
Tυπε μου ποσο χρονων εισαι 15?Mιλουσατε τοοοσο καιρο και υποτιθετε απο οτι καταλαβα εχεις μια δικη σου δουλεια.Και δεν βρηκες θαρρος να πεις πως αιστθανεσε?Κανε κινηση να φας την χυλοπιτα να ξεκολησεις.Αν κατσει καλως.Μην εισατε μαμαουχαλοι γαμω το σπιτακι μου μεσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom