Νέα

Club για να "ψωνίσεις"

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ναι οντος δε λεει και τιποτα σα μαγαζι !πολι γερουσια!αστα να πανε!
 

Επισκέπτης
να επισιμανο επισισ ποσ το ροντολφο εχει κλισει στο σινταγμα!!!
 

Επισκέπτης
Στο ΕΝΤΑΣΗ παίζει μόνο σκυλάδικα, γενικά είναι ήσυχο μαγαζί όπου μπορείς να συναντήσεις από 20χρονο μωρό μέχρι 60αρα θεία
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Νομιζω και το Ραδιο ειναι τετοια φαση........στην Αλεξανδρας.......τουλαχιστον οσες φορες ειχα παει αυτη την εντυπωση μου ειχε δωσει εκτος αν ηταν τυχαιο που μια φορα κρυβανε τις ρωσιδες μπαργουμαν στην τουαλετα σε ντου της αστυνομιας :P
πσντως ειχε πλακα το μαγαζι....πολυυυυυ παρακμη........
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Νομιζω και το Ραδιο ειναι τετοια φαση........στην Αλεξανδρας.......τουλαχιστον οσες φορες ειχα παει αυτη την εντυπωση μου ειχε δωσει εκτος αν ηταν τυχαιο που μια φορα κρυβανε τις ρωσιδες μπαργουμαν στην τουαλετα σε ντου της αστυνομιας :P
πσντως ειχε πλακα το μαγαζι....πολυυυυυ παρακμη........

+1, αν και έχω καμιά δεκαρια χρόνια να πάω...Φαίνεται πως μερικά πράγματα μένουν αναλλοίωτα στο χρόνο :boobies:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Και εγω εχω να παω κανα τεσσαρι χρονια απλα μου εχει μεινει αξεχαστο οπως βλεπεις :P γενικα παντως αν και παρακμη μαγαζι ειχα περασει πολυ ωραια οσες φορες ειχα παει!!!η υποκουλτουρα και το καλτ ειναι στο αιμα μουυυυυυυ χαχαχαχαχα
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
η υποκουλτουρα και το καλτ ειναι στο αιμα μουυυυυυυ χαχαχαχαχα

Εγώ πάλι τα απεχθάνομαι (μπλιαχχχχχχχ)!!!Βλέπω μόνο ποιοτικές ταινίες (από Ταρκόφσκι και πάνω), ακούω μόνο Satie και Debussy, και στις εξόδους μόνο ... Λυρική και Ηρώδειο ;)
 

kosfra

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
652
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
6
Ρε παιδια το Ενσταση που λετε ειναι το παλιο ΡΕΤΡΟ ? Πατησιων, υπογειο? Εαν ειναι αυτο δεν νομιζω οτι αξιζει να χανει καποιος των καιρο του. Εχω παει 2 - 3 φορες παλιοτερα,κατι θειτσες ειναι μεσα, συνηθως με παρεα κατι 65αρηδες που εχουν βγει απο αλλο ανεκδοτο,πουκαμισο με λουλουδακια κλπ κλπ Ο χαρακτηρισμος καμακια της δεκαετιας 80 ταιριαζει απολυτα. Anyway εγω οσες φορες πηγα δεν ειδα κατι το αξιολογω αφηστε που το μαγαζι σαν χωρος ειναι χαλια. Τωρα εαν καποιος την βρισκει με γιαγιαδες καλως γουστα ειναι αυτα,αλλα δεν μιλαμε καν για mature αλλα για grandmums περιπου στα 70.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
παιδια το ξερω το μαγαζι γεματο αλβανους ζιγκολο .γριες απο 45 και πανω και απο ψιλοπατσαβουρες στην καλυτερη εως πατσαβουρες στην χειροτερη...παρακμιακη φαση  10ετιας του 80 ...μακρια
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Εγώ πάλι τα απεχθάνομαι (μπλιαχχχχχχχ)!!!Βλέπω μόνο ποιοτικές ταινίες (από Ταρκόφσκι και πάνω), ακούω μόνο Satie και Debussy, και στις εξόδους μόνο ... Λυρική και Ηρώδειο ;)

Εχμ........ναι....... οκ :P (η boom boom ανηκει σε αυτα τα περιβοητα πολιτισμικα κεντρα ή οχι? )
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Προσωπικά έχω περάσει πολύ καλύτερα σε μη mainstream μαγαζιά (αποφεύγω τον όρο "παρακμιακά" μιας και θα ήταν χρήσιμο πριν τα χαρακτηρίσουμε έτσι να ορίσουμε τι εννοούμε σαν "παρακμή") σε σύγκριση με τα mainstream.

Για κάποιο λόγο τα βρίσκω πιο ειλικρινή.

Η ντίσκο Boom Boom είναι ένα μαγαζί εξαιρετικό με κόσμο που διασκεδάζει και γουστάρει που είναι εκεί.

Μακριά από mainstream γυφτο-ποζάτους και των 2 φύλλων.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Η Boom boom ειναι κορυφη.....εκανα περσι και τα γεννεθλια μου εκει και γενικως την τιμουμε παρα πολυ.......συμφωνω απολυτα μαζι σου για τον διαχωρισμο της διασκεδασης μεταξυ mainstream και παρακμιακων (μου αρεσει αυτος ο ορος γιατι διαχωριζει αυτην ακριβως την διαφορετικοτητα).....ο κοσμος εκει δεν ειναι δηθεν και μπορεις να συμπεριφερθεις οπως ακριβως γουσταρεις, να χορεψεις και να ακουσεις τη μουσικη που θες χωρις να πρεπει να κρατας ενα ηλιθιο ποτο στο χερι και απλα να κουνιεσαι σαν μιξερ πανω κατω....
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
1.886
Like
1.127
Πόντοι
216
που ειναι η boom boom ρε παιδια?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Τζιτζιφιεςςςςς.......τερμα θησεως.....στο δεξι σου χερι ερχομενος απο αθηνα.....γωνιακο μαγαζι σε οροφο και απεξω εχει πολλες αφισες samantha fox και τα σχετικα :P

εκει γυρισε και το βιντεο κλιπ της η Θοδη.....αυτο που εχει τη ντισκομπαλα και τους αφρους....(γιου αρ τζαστ του γκουντ του μπι τρου...)
 

leon23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
1.886
Like
1.127
Πόντοι
216
καταλαβα !!! εσυ μουνιτσα εχεις γνωρισει κανα καλο παλικαρι εκει ?
 

rofolos

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
56
Like
0
Πόντοι
0
Απέναντυ απο τον ΟΤΕ και λίγο πιο κάτω από την ΑΣΟΕΕ είναι το κλαμπ 78 στο νούμερο 78. 

Club 72 παιδια γιατί είναι στο 72 νούμερο της Πατησίων.
Μπαίνεις στην είσοδο της πολυκατοικίας ανεβαίνεις τα σκαλάκι ως τον ημιόροφο και σου ανοίγει την πόρτα ο μετρ που είναι σαν τον τσουκαλά.
Πολύ γιαγια μέσα αλλά και χαβαλές. Παίζουν και κανα δυο κονσομες μέσα.
Για χαβαλέ καλή φάση είναι για παραπάνω αναλόγως τα κουράγια...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Boom-boom με d.j. τον ΜΕΓΑ ΣΟΥΛΗ(είναι κ ο ιδιοκτήτης συνάμα).Είναι αυτός που είναι στα πλατό(που μιλάει κ στο μικρόφωνο).Μια cult φιγούρα γύρω στα 60,με γυαλάκια ,φαλάκρα(τύπου Τσάκωνα) κ κοτσιδούλα αλά Σαολίν!!!!!!!Έκανε παλιά με τον Ρακιτζή(S.A. A.G.A.P.O. :jerking:) εκπομπή σε έναν ραδιοφωνικό σταθμο(δεν θυμάμαι ποιον)γύρω στα '90s.Την δεκαετία του '80 είχε την ΘΡΥΛΙΚΗ & ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ BOOM-BOOM στον Πειραιά ,στην παραλία της Καστέλλας στην Βασιλέως Παύλου(εκεί που ενώνεται με την Β.Γεωργίου δίπλα στο ξενοδοχείο CAVO DORO).Τώρα είναι η καφετέρια ''VIEW'' εκεί.
Μια κυρία γύρω στα 60  που είναι στην ΒΟΟΜ-ΒΟΟΜ στο πρώτο μπαρ φάτσα μόλις μπεις ως barwoman!!!!,που φοράει γυαλιά κ έχει κάτασπρα κοντά μαλλιά κ μοιάζει γενικώς με καθαρίστρια είναι η γυναίκα του ΜΕΓΑ ΣΟΥΛΗ!!!!
Γενικώς πρόκειται για cult μαγαζί,θα καταλάβετε όσοι πάτε,αλλά πρόκειται για την τελευταία ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ disco που ακόμα υπάρχει.ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.Κάποια στιγμή στο άσχετο ,ο ΜΕΓΑΣ ΣΟΥΛΗΣ πετάει κ κλαρίνο.ΝΑ ΠΑΤΕ.

mounitsa να βρεθούμε να πάμε ρε.Να γνωριστούμε κ στα αλήθεια επιτέλους.

Γενικώς πάω κ εγώ σε αυτό το μαγαζί.
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Tωρα ενα σας πω οτι το καλυτερο μα καλυτερο καμακι γινεται σε Θεατρα οταν εχει ματς - οπου παρεες με MILFS και μικροτερες πανε εκει μονες γιατι οι αντρες και γκομενοι τους πινουν μπυρες και βλεπουν μπαλα?
Θα γελασετε πιθανον... αλλα κανετε λαθος!
Επισης καλο μερος ειναι τα βιβλιοπωλεια το πρωί του Σαββατου ( καλες γκομενες που ο γκομενος βαριεται να τις συνοδεψει οπως και επισης οι αντρες εκει - οι μονιμοι- δεν ειναι ανταγωνισμος γιατι απλα πανε για να βρουν βιβλια...

Φυσικα η κατασταση δεν εινα κλασσικο καμακι αλλα με μια στοιχειωδη κουλτουρα γινεται δουλεια

Δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Dark πας και βινυλιο μηπως? πλακα πλακα απο τοτε που γνωρισα την boom boom δεν ξαναπατησα βινυλιο....ειμαι χαρακτηριστικο σουργελο παντως δεν περναω απαρατηρητη πιστεψε με κανω πολλα ακροβατικα  :2funny: απο καλοκαιρι και επειτα που θα γυρισω ελλαδα εχε το νου σου....χεχεχε
ο κυριος σουλης μου εκανε κατι απιστευτα καλλλλτττττ δωρακια στα γεννεθλια που εκανα εκει....ασε που στελνει και συνεχεια μηνυματα για να με ενημερωσει για events!! χαχαχαχαχαχα

λεον οχι.......δεν εχω γνωρισει κανενα καλο παλληκαρι εκει μεσα.......μονο μουρλους θελω.... :P


count πλακα πλακα στην FNAC μια φιλη μου ψαχουλευοντας ενα βιβλιο βρηκε ενα χαρτακι μεσα απο τον "φιλαναγνωστη" (πως λεμε μοναχικο κυκλαμινακι?) που εδινε το νουμερακι του σε οποια "ευαισθητη ρομαντικη ψυχη βρει αυτο το σημειωμα... :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom