Νέα

Χρησιμοποίηση παραθέσεων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Odysseas74
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.825
Πόντοι
9.295
σ ευχαριστω συναγωνιστη,αυτο το copy taste δεν ξερω πως γινεται,θα το ψαξω,με αυτο το usrename που εχεις δεν μπορω να πω και ευχαριστω psolara :cheesy:
να σαι καλα φιλαρακι.
Καλη μερα και σε σενα και καλα γαμησια παντα!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
παμε ενα φρεσκαρισμα..  :)
 
Εγγρ.
20 Αυγ 2011
Μηνύματα
151
Like
0
Πόντοι
1
Συμφωνώ με τις επισημάνσεις του Odysseas74 και θα ήταν καλό όλοι να τις έχουμε υπόψη μας.
Ένα επίσης σημαντικό είναι το εξής: όταν παραθέτουμε κάποιο προηγούμενο post, το δικό μας μήνυμα πρέπει να ξεκινάει μετά απ' τον κωδικό {/quote}.
Αντί για αγκύλες { στο post εμφανίζονται [ και ] . 
Αλλιώς το δικό μας μήνυμα δεν ξεχωρίζει απ' την παράθεση που χρησιμοποιύμε.
o .k
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
εχεις σχεση με τον Ανωνυμο Λεπρον δικε μου ?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.579
Like
67.677
Πόντοι
12.756
Συμφωνώ με τις επισημάνσεις του Odysseas74 και θα ήταν καλό όλοι να τις έχουμε υπόψη μας.
Ένα επίσης σημαντικό είναι το εξής: όταν παραθέτουμε κάποιο προηγούμενο post, το δικό μας μήνυμα πρέπει να ξεκινάει μετά απ' τον κωδικό {/quote}.
Αντί για αγκύλες { στο post εμφανίζονται [ και ] . 
Αλλιώς το δικό μας μήνυμα δεν ξεχωρίζει απ' την παράθεση που χρησιμοποιύμε.

Αρχηγε , δεν μπορεις να το κανεις αυτο οπως ειναι και σε αλλα φορα , οταν κανεις reply να σου δινει κερσορα μετα και απο κατω απο το quote ? θα βολεψει του μπουρδελιαρηδες πιστευω
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16
Η χρήση των παραθέσεων γίνεται πολύ συχνά και με λάθος τρόπο από πολλά μέλη. Από την εμπειρία μου σε άλλα forum (γιατί σε αυτό είμαι καινούριος) θα πρότεινα το εξής:
1. Όταν η απάντηση μας αναφέρεται στο ακριβώς προηγούμενο post δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε παράθεση.
2. Όταν χρησιμοποιούμε παράθεση, είναι καλό αυτή να περιλαμβάνει τη φράση, ή την παράγραφο που θέλουμε να σχολιάσουμε και να μην κάνουμε παράθεση ολόκληρα Post που φτάνουν τις 30-40 γραμμές γιατί είναι κουραστικό για τον αναγνώστη.

Σχετικά με τις προτάσεις.
1. Δεν πειράζει ούτε είναι κανόνας αν πρόκειται για παράθεση του προηγούμενου post.

2.Aν απο παράθεση απομονωθεί φράση η παράγραφος μπορεί να αλλοιωθεί η αντιστραφεί το νόημά της, γι'αυτό δεν απομονώνουμε κομμάτια,μπορούμε να τα επισημάνουμε. Οποιος κουράζεται δεν ασχολείται.
 

Τρυποκάρυδος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
10.420
Like
399
Πόντοι
166
Συμφωνώ απόλυτα. Το κακό αρχίζει και παραγίνεται ιδίως με τα θέματα που ποστάρονται φωτογραφίες. Γίνεται παράθεση σε προηγούμενο σχόλιο, το οποίο περιέχει αρκετές φωτογραφίες για να διαβάσεις ένα emotion.  :headbang:
 

sergyma

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2006
Μηνύματα
278
Κριτικές
21
Like
397
Πόντοι
6.060
Η χρήση των παραθέσεων γίνεται πολύ συχνά και με λάθος τρόπο από πολλά μέλη. Από την εμπειρία μου σε άλλα forum (γιατί σε αυτό είμαι καινούριος) θα πρότεινα το εξής:
1. Όταν η απάντηση μας αναφέρεται στο ακριβώς προηγούμενο post δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε παράθεση.
2. Όταν χρησιμοποιούμε παράθεση, είναι καλό αυτή να περιλαμβάνει τη φράση, ή την παράγραφο που θέλουμε να σχολιάσουμε και να μην κάνουμε παράθεση ολόκληρα Post που φτάνουν τις 30-40 γραμμές γιατί είναι κουραστικό για τον αναγνώστη.

Σχετικά με τις προτάσεις.
1. Δεν πειράζει ούτε είναι κανόνας αν πρόκειται για παράθεση του προηγούμενου post.

2.Aν απο παράθεση απομονωθεί φράση η παράγραφος μπορεί να αλλοιωθεί η αντιστραφεί το νόημά της, γι'αυτό δεν απομονώνουμε κομμάτια,μπορούμε να τα επισημάνουμε. Οποιος κουράζεται δεν ασχολείται.
αυτό που βγάζει ένα κατεβατό παραθέσεων την μια μέσα στην άλλη είναι ενοχλητικό
γεμίζει τις σελίδες με κατεβατά παραθέσεων
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.830
Κριτικές
93
Like
46.040
Πόντοι
17.311
Η χρήση των παραθέσεων γίνεται πολύ συχνά και με λάθος τρόπο από πολλά μέλη. Από την εμπειρία μου σε άλλα forum (γιατί σε αυτό είμαι καινούριος) θα πρότεινα το εξής:
1. Όταν η απάντηση μας αναφέρεται στο ακριβώς προηγούμενο post δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε παράθεση.
2. Όταν χρησιμοποιούμε παράθεση, είναι καλό αυτή να περιλαμβάνει τη φράση, ή την παράγραφο που θέλουμε να σχολιάσουμε και να μην κάνουμε παράθεση ολόκληρα Post που φτάνουν τις 30-40 γραμμές γιατί είναι κουραστικό για τον αναγνώστη.

Σχετικά με τις προτάσεις.
1. Δεν πειράζει ούτε είναι κανόνας αν πρόκειται για παράθεση του προηγούμενου post.

2.Aν απο παράθεση απομονωθεί φράση η παράγραφος μπορεί να αλλοιωθεί η αντιστραφεί το νόημά της, γι'αυτό δεν απομονώνουμε κομμάτια,μπορούμε να τα επισημάνουμε. Οποιος κουράζεται δεν ασχολείται.
αυτό που βγάζει ένα κατεβατό παραθέσεων την μια μέσα στην άλλη είναι ενοχλητικό
γεμίζει τις σελίδες με κατεβατά παραθέσεων

Και πως θα γινεται κουβεντα για να ξερεις τι εχει παιχτει πριν ρε c παιχτη??
Αν δε θελεις ομως να μη βαλεις καποιον μεσα, μπορεις να σβησεις τη δικια του. Ευκολο ειναι.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.647
Πόντοι
5.506
ειδα και συζητησα πολλες φορες τελευταια οτι η τεχνητη νοημοσυνη στους υπολογιστες εχει προ πολλου ξεπερασει τον ανθρωπο.....
:confused::confused::confused: δεν θα ειχε μπει στο νημα της μαλεσκου τοτε :2funny::2funny::2funny:
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.556
Πόντοι
2.456
ειδα και συζητησα πολλες φορες τελευταια οτι η τεχνητη νοημοσυνη στους υπολογιστες εχει προ πολλου ξεπερασει τον ανθρωπο.....
:confused::confused::confused: δεν θα ειχε μπει στο νημα της μαλεσκου τοτε :2funny::2funny::2funny:
ποια ειναι η μαλεσκου?:confused:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.647
Πόντοι
5.506
ειδα και συζητησα πολλες φορες τελευταια οτι η τεχνητη νοημοσυνη στους υπολογιστες εχει προ πολλου ξεπερασει τον ανθρωπο.....
:confused::confused::confused: δεν θα ειχε μπει στο νημα της μαλεσκου τοτε :2funny::2funny::2funny:
ποια ειναι η μαλεσκου?:confused:
αμαν πια με αυτην την αμορφψσια εδω μεσα :confused::confused::confused:
 

digger

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.629
Κριτικές
34
Like
4.319
Πόντοι
7.195
πάω να γράψω παράθεση και όταν πατάω το Απάντηση μου βγάζει μη επιτρεπόμενη ενέργεια. Παίζει κάτι ;
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.158
Like
15.890
Πόντοι
3.556
πάω να γράψω παράθεση και όταν πατάω το Απάντηση μου βγάζει μη επιτρεπόμενη ενέργεια. Παίζει κάτι ;

τύπε περνα απο νήμα μαλεσκου εκει θα βρεις γνωστες του ειδους :confused:
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.556
Πόντοι
2.456
πάω να γράψω παράθεση και όταν πατάω το Απάντηση μου βγάζει μη επιτρεπόμενη ενέργεια. Παίζει κάτι ;
τυπε η παραθεση επιτρεπεται μονο σε συγκεκριμενα νηματα:confused:
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.180
Like
8.627
Πόντοι
1.406

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.180
Like
8.627
Πόντοι
1.406
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom