Νέα

Chatroulette

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xerw_gw?
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 146
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Ανοίγω ένα θεματάκι με αφορμή ένα site που έμαθα για την ύπαρξη του χθες το βράδυ από την εκπομπή "Το κουτί της Πανδώρας",το οποίο είναι το chatroulette.Την ιδέα για το προαναφερθέν site την είχε ένας Ρώσσος εμπνευσμένος από τη ταινία "Ελαφοκυνηγός"(Deer Hunter) με τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο, όπου φυσικά η πιο "δυνατή" σκηνή ήταν η "Ρώσικη Ρουλέττα" που αναγκάστηκαν να παίξουν οι αιχμάλωτοι από τους Βιετκόνγκ Αμερικανοί στρατιώτες.Για να μη μακρυγορώ από περιέργεια "επισκέφτηκα" το εν λόγω site και αντίκρισα αυτά που υποψιαζόμουν...πολύ ανωμαλία και αρρώστια.Φαντάζομαι ότι κ άλλοι θα το έχουν "επισκεφτεί"(έστω από περιέργεια όπως εγώ) και θα ήθελα να μάθω τη γνώμη τους.
Υ.Γ:Το τρομερό είναι ,ότι αν και δε μου άρεσε,"έπιασα" τον εαυτό μου να καθηλώνεται για πολύ ώρα μέσα χωρίς κάνα ιδιαίτερο λόγο.
 

Makis89

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
652
Like
3
Πόντοι
6
Δηλαδη που ειναι το περιεργο να βλεπεις 1000 αντρες να την παιζουν και 5-10 γυναικες να χαζευουν?
 

niced

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.709
Κριτικές
8
Like
177
Πόντοι
16
καπου υπαρχει και σχετικο θρεντ
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Δηλαδη που ειναι το περιεργο να βλεπεις 1000 αντρες να την παιζουν και 5-10 γυναικες να χαζευουν?
Δεν είπα ότι είναι περίεργο αλλά ολίγον τι άρρωστο ναι είναι.Και επιπλέον ο υποβιβασμός πρέπει να έχει και κάποια όρια...δεν παίζεται στο τροχό της τύχης η ανθρώπινη αξιοπρέπεια(δεν τα βάζω με τις ενέργειες on cam αυτών που μπαίνουν στο site,αλλά με αυτούς που μπορούν συνολικά να χαρ/στούν ως "ιθύνων νους").
Υ.Γ:Ζητώ συγνώμη αν υπάρχει αντίστοιχο-σχετικό thread
 

Makis89

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
652
Like
3
Πόντοι
6
Δεν είπα ότι είναι περίεργο αλλά ολίγον τι άρρωστο ναι είναι.Και επιπλέον ο υποβιβασμός πρέπει να έχει και κάποια όρια...δεν παίζεται στο τροχό της τύχης η ανθρώπινη αξιοπρέπεια(δεν τα βάζω με τις ενέργειες on cam αυτών που μπαίνουν στο site,αλλά με αυτούς που μπορούν συνολικά να χαρ/στούν ως "ιθύνων νους").
Υ.Γ:Ζητώ συγνώμη αν υπάρχει αντίστοιχο-σχετικό thread
Ο πατος δεν εχει ορια  :o :sunglasses:
Η γκαντεμια ειναι οτι οταν ειχα μπει εγω μονο κατι τριχωτους 50αρηδες πετυχαινα  :'(
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Και εγώ μετά την εκπομπή μπήκα και είναι μια μαλακία και μισή
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Ο πατος δεν εχει ορια  :o :sunglasses:
Η γκαντεμια ειναι οτι οταν ειχα μπει εγω μονο κατι τριχωτους 50αρηδες πετυχαινα  :'(
Ρε φίλε εμένα ξέρεις τι ακόμα μου κάνει εντύπωση?
σίγουρα θα παρατήρησες ότι η αναλογία ανδρών-γυναικών είναι συντριπτικά υπέρ των ανδρών,οπότε δε μπορώ να καταλάβω το νόμηα της on line μαλακίες...διότι:
1)η πιθανότητα να "πέσεις" σε γυναίκα είναι πολύ μικρή
2)η πιθανότητα εφόσον έχεις πέσει σε γυναίκα αυτή να "βλέπεται" είναι ακόμα μικρότερη
3)η πιθανότητα στο 2) μειώνεται ακόμα περισσότερο αν λάβεις υπόψιν σου ότι η εν λόγω μπορεί να μη "ψήνεται" για "τρελίτσες"
Τέσπα μπορεί να φταίει κ η ώρα που μπήκα στο site(αν και δε νομίζω) για το μεγάλο πλήθος 50αρηδων πιθηκανθρώπων που αυνανίζονταν :2funny:
 

Jarlaxle

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Ειχαμε μπει με τον ξαδερφο μου μια φορα οταν αυτος ειχε λιωσει απο τα γελια λεγοντας μου οτι ειχε βρει το πιο αστειο site στο νετ. Η αληθεια ειναι οτι το θεαμα ειναι φριχτο! Ψωλες παντου, τυποι που τον παιζουν, μερικα τυπακια σα και εμας που ειχανε μπει απο περιεργεια, ταμπελες με μηνυματα (αστεια και μη), 1 (!) γυναικα αναμεσα σε browsing 1 ωρας περιπου και αυτη φυσικα την ειδαμε για 2 δευτερολεπτα.  :grin:

Στο chatroullette επαληθευεται ο νομος του ιντερνετ. 99% καβλωμενοι αντρες μεσα στην μοναξια και την αγαμια ενω το νιμου χτενιζεται και δεν ασχολειται με τετοιες παπαριες αφου το κινητο της χτυπαει ηδη ολη μερα. Στο ιντερνετ θα μπει να βρει πουλι?  :2funny: :2funny:
 

Makis89

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
652
Like
3
Πόντοι
6
Ειχαμε μπει με τον ξαδερφο μου μια φορα οταν αυτος ειχε λιωσει απο τα γελια λεγοντας μου οτι ειχε βρει το πιο αστειο site στο νετ. Η αληθεια ειναι οτι το θεαμα ειναι φριχτο! Ψωλες παντου, τυποι που τον παιζουν, μερικα τυπακια σα και εμας που ειχανε μπει απο περιεργεια, ταμπελες με μηνυματα (αστεια και μη), 1 (!) γυναικα αναμεσα σε browsing 1 ωρας περιπου και αυτη φυσικα την ειδαμε για 2 δευτερολεπτα.  :grin:

Στο chatroullette επαληθευεται ο νομος του ιντερνετ. 99% καβλωμενοι αντρες μεσα στην μοναξια και την αγαμια ενω το νιμου χτενιζεται και δεν ασχολειται με τετοιες παπαριες αφου το κινητο της χτυπαει ηδη ολη μερα. Στο ιντερνετ θα μπει να βρει πουλι?  :2funny: :2funny:
Yπαρχουν αρκετες που ψαχνουν απλα το κανουν απο αλλου (βλεπε facebook) :)
 

Jarlaxle

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Εχεις ενα δικιο εδω. Αλλα και παλι εκει αντρες κυριαρχουν. Κανε ενα ψευτικο προφιλ γκομενας και σε 2 μερες θα γεμισεις friend request και τρελλα μηνυματακια απιστευτης λιγουρας. Κανε ενα αντρικο και γελα μετα :P
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Ειχαμε μπει με τον ξαδερφο μου μια φορα οταν αυτος ειχε λιωσει απο τα γελια λεγοντας μου οτι ειχε βρει το πιο αστειο site στο νετ. Η αληθεια ειναι οτι το θεαμα ειναι φριχτο! Ψωλες παντου, τυποι που τον παιζουν, μερικα τυπακια σα και εμας που ειχανε μπει απο περιεργεια, ταμπελες με μηνυματα (αστεια και μη), 1 (!) γυναικα αναμεσα σε browsing 1 ωρας περιπου και αυτη φυσικα την ειδαμε για 2 δευτερολεπτα.  :grin:

Στο chatroullette επαληθευεται ο νομος του ιντερνετ. 99% καβλωμενοι αντρες μεσα στην μοναξια και την αγαμια ενω το νιμου χτενιζεται και δεν ασχολειται με τετοιες παπαριες αφου το κινητο της χτυπαει ηδη ολη μερα. Στο ιντερνετ θα μπει να βρει πουλι?  :2funny: :2funny:
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες και συμπληρώνω εγώ...
πόσο απελπισμένος και βυθισμένος στη μοναξιά πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο?πρώτα απ'όλα πως ερεθίζονται ξέροντας ότι κατά 95% θα πετύχουν σε κάποια άλλον άνδρα(μαλακιζόμενο ή μη) ή σε κάποια που απλά θα πατήσει "next"?.
Πάντως δεν είναι αλήθεια πως δε ψάχνονται καθόλου οι γυναίκες που το επισκέφτονται(έστω και για το χαβαλέ),διότι έτυχα σε 2 Ιταλίδες που με περάσαν για Ιταλό(μου μίλαγαν στα Ιταλικά) και έβγαζαν προκλητικά γλώσσες έξω κ άλλα τέτοια συναφή(μπορεί να έτυχα κ στη περίπτωση ντάξει).Γενικά όμως πρόκειται για ακόμα μία "πατάτα" του νετ και ποιος ξέρει τι ακόμα θα προκύψει στο μέλλον
 

nacho_scocco

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.716
Κριτικές
3
Like
192
Πόντοι
16
Και ένα χιουμοριστικό βιντεάκι που αντικατοπτρίζει το τι συμβαίνει :cheesy:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
υπαρχει παρομοιο θρεντ καπου
πολυ λιλας παιζει εκει
σπανια βρισκεις γυναικες
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
δεν τα βάζω με τις ενέργειες on cam αυτών που μπαίνουν στο site,αλλά με αυτούς που μπορούν συνολικά να χαρ/στούν ως "ιθύνων νους").

Αυτό δε θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση, φίλε.
Ο "ιθύνων" προσπαθεί να κάνει μια δουλειά. Που θα του αποδώσει (ίσως) κάτι. Δεν πρέπει να τον κατηγορείς.

Πάρε σαν παράδειγμα (πιο κοντινό μας) αυτή τη μαλακία το Big Brother που παίζει η TV. Εδώ έχεις να κάνεις με:
1) Τους παίκτες
2) Το κοινό που βλέπει απ' το σπίτι, ψηφίζει, κλπ.
3) Το κανάλι που το αργανώνει.

Με ποιους πρέπει να τα βάλει κανείς γι' αυτό το χάλι?

Με τους παίκτες? Όχι, αυτοί πάνε για να πάρουν τα λεφτά (ίσως και τη δημοσιότητα), και εν πάσει περιτώσει πάντα θα βρεθούν 10-12 τρελλοί μέσα στα εκατομμύρια των ανθρώπων να πάνε.

Με το κανάλι? Όχι αυτό κάνει τη δουλειά του (έσοδα από διαφημίσεις, SMS, ακροαματικότητα κλπ), αν δε το έκανε ΑΥΤΟ το κανάλι, θα το έκανε κάποιο άλλο.

Τι μένει?  Οι τηλεθεατές!  Με αυτούς πρέπει να τα βάζεις! Αφού αυτοί δίνουν (με την τηλεθέαση) τη δυνατότητα να "παίζουν" τέτοια πράματα.

Κατ' επέκταση, και στο site που είπες, το γεγονός ότι έχει επισκεψιμότητα είναι που το "δυναμώνει", και δε φταίει αυτός που το σκέφτηκε.

Επομένως όταν όλα αυτά τα φαινόμενα έχουν σαν αιτία την προσέκλυση της μάζας, η μάζα φταίει (που τσιμπάει), και όχι κάτι άλλο. "Κάτι άλλο" πάντα θα βρίσκεται, γιατί πάντα κάποιος θα σκέφτεται να "δοκιμάζει" κάποιες ιδέες. Μερικές πιάνουν, και αυτός πετυχαίνει. (Πολλοί, ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ξεκινάνε πράματα που ΔΕΝ πετυχαίνουν - αλλά αυτά συνήθως δεν τα μαθαίνουμε).

Οπότε άσ' τα...  Είμαστε άξιοι της (συνολικής) τύχης μας!
Αυτό που μπορείς να κάνεις (εσύ, εγώ, ο καθένας) είναι να ΜΗ συμμετέχεις. Έστω και αν αυτό σε πάει "κόντρα στο ρεύμα".

Εγώ π.χ. έχω αρνηθεί να "μπώ" στο facebook. Να πα να γαμηθεί. Δε με ενδιαφέρει. Ας μη βρω τους παλιούς μου συμμαθητές.
Και όταν εδώ έγραψα (στο αντίστοιχο thread) ότι το έχω χεσμένο, μου την πέσανε κι όλας.

Ασ' τους λοιπόν να μαλακίζονται δημόσια, καλά κάνουν. Σε πειράζει? Όχι. Έ, στ' αρχίδια σου.
 

Makis89

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
652
Like
3
Πόντοι
6
O καθενας οτι γουσταρει κανει ρε σαμσουνγκ
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Χρειάζεται να έχεις άλλους 50 να μαλακίζονται παρέα σου.....??? :think:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Δικιο εχει ο σαμσουνγκ....
δεν υπαρχει μεγαλυτερη παπαρια απο το φεησμπουκ...

αλλα αν η ηλιθια η μαζα δεν καταλαβαινει.... εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι
απλα δεν παμε με το ρευμα.

Αδυναμα ανθρωπακια ειναι και ματαιοδοξες γκομενιτσες που δεν εχουν
πως αλλιως να σκοτωσουν τον χρονο τους (αντι να πιασουν να ασχοληθουν με κατι σοβαρο για να μην παραπονιουνται αυριο μεθαυριο πως ειναι η γενια των 700) και επειδη δεν εχουν πως αλλιως να προβληθουν... μπαινουν εκει μεσα ανεβαζουν φωτογραφιες κτλπ και απλα τρωνε χρονο.

Μαλακιες ειναι ολα αυτα... καλυτερα να κατσεις να διαβαζεις αψυχα πραγματα στο ιντερνετ μεσα στην μοναξια σου....(που μελλοντικα θα σου δωσουν και κατι) παρα να εχεις την ψευδιασθηση μπαινοντας σε τετοια σαιτ οτι βρεθηκες σε μια μεγαλη παρεα και εισαι κοινωνικοποιημενος..

Μαχαιρι ολα αυτα... και τσατ... και φεησμπουκ και γενικα οποιοδηποτε φορουμ.

Μονο εδω για την γυροβολια μας  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom