Νέα

Bitcoins, το νέο νόμισμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 286
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιό κρυπτονόμισμα πιστεύετε οτι έχει την καλύτερη προοπτική?????

  • BITCOIN

    Ψήφοι: 8 32,0%
  • BITCOIN CASH

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • ETHEREUM

    Ψήφοι: 9 36,0%
  • LITECOIN

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • XRP RIPPLE

    Ψήφοι: 2 8,0%
  • ETHEREUM CLASSIC

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • XLM STELLAR

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • DASH

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • NEO

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • EOS

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • CARDANO

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • IOTA

    Ψήφοι: 1 4,0%
  • MONERO

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • NEM

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • TRON

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    25

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.664
Κριτικές
11
Like
12.491
Πόντοι
5.060
το σκεφτηκα να κανω Mining σε cloud αλλα αμα είναι απατεώνες και μου φαν τα λεφτά τι γίνεται;
Φίλε είναι και αυτό ένα θέμα. Πχ στο usitech που είναι παρόμοιο site με mining contract, όσα πακέτα είχαν αγοραστεί παλιά είναι πλέον δεσμευμένα λόγω έλλειψης ρευστότητας μέχρι νεωτέρας. Επίσης από εκεί που σου έδινε 1% payout κάθε εργάσιμη μέρα μέχρι να φτάσεις 140% δηλαδή το έκλεινες για 140 μέρες, τώρα σου δίνει ένα γελοίο 0,14% ημερησίως και σε υποχρεώνει να τα έχεις κλειστά για 2 χρόνια. Do it at your own risk.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
το σκεφτηκα να κανω Mining σε cloud αλλα αμα είναι απατεώνες και μου φαν τα λεφτά τι γίνεται;
Το λειτουργει χρονια και θεωρειται ενα απο τα 2-3 πιο εμπιστα site για cloud mining με εκατονταδες χιλιαδες πελατες σε ολο το κοσμο.
Εχω δει τυπους να επενδυουν ποσα πανω απο 50.000 δολαρια.

Δεν ταζει λαγους με πετραχιλια οπως κατι αλλα site που σου λενε δωσε μας 1000 ευρω και θα σου δωσουμε σε ενα μηνα 10.000.
Δινει λιγα και πιο σιγουρα..χωρις αυτο να σημαινει πως στο κοσμο των κρυπτονομισματων υπαρχει 100% σιγουρια..Ρισκο ειναι..τζογαρεις...
Αλλωστε ειμαστε ενηλικες και υπευθυνοι των πραξεων μας.Και ΠΑΝΤΑ τζογαρουμε λεφτα που δεν θα πρεπει να κρεμαστουμε αν τα χασουμε.

Απλα οταν πηγαινεις σε site που σου ταζουν πως θα σου 10πλασιασουν τα λεφτα σε ενα μηνα,μαλλον τα θελει ο κωλος σου.

ΑΝ βεβαια το bitcoin ανεβει ξανα και χτυπησει τα 20 χιλιαρικα,τοτε ακομα και τα site που κανουν cloud mining,προσφερουν ενα σεβαστο κερδος της ταξης του 300-400% σε ενα χρονο.Αν δεν ανεβει,τοτε βγαζεις απλα ενα χαρτζηλικι..Αν πεσει,τοτε ισως να εχεις και απωλιες απο το κεφαλαιο που επενδυσες..Αλλα σε καθε περιπτωση,αφου πληρωνεσαι σε bitcoin,μπορει αυτα που λες λιγα σημερα,μετα απο 2 η 3 χρονια να ειναι ενα σεβαστο ποσο...
Αρα τα βαζεις στη καβατζα και περιμενεις να ανεβει για να τα γυρισεις σε ευρωπουλα..
 
Εγγρ.
26 Νοε 2016
Μηνύματα
443
Κριτικές
1
Like
82
Πόντοι
1
Για οσους θελουν να κανουν cloud mining,δηλαδη συμβολαιο ενοικιασης εξοπλισμου για mining σε bitcoins ..
Το hashflare εχει promotion στις τιμες των συμβολαιων τωρα.
Καντε εγγραφη απο το link  και πριν τη πληρωμη,προσθεσετε τον εκπτωτικο κωδικο HF18SPRNGSL10

Εγω ειχα αγορασει στα 2.20 δολαρια τα 10 GHS και με το κολπο που σας περιγραφω πιο πανω,η τιμη πεφτει σε 1.60 δολαρια!!!!
Δηλαδη με 160 δολαρια παιρνεις συμβολαιο 1 TH/s ενεργεια mining bitcoins για εναν ολοκληρο χρονο!!

Μπορεις να κανεις αν θες και mining οχι σε bitcoin,αλλα σε Etherium (ETH) και τοτε με τον κωδικο που σας δινω πιο πανω θα εχετε 10% εκπτωση οταν αγορασετε συμβολαιο.

λαθος τους έκανες τους υπολογισμούς γιατι υπάρχει και το maintenance fee. Βγαίνει 307 δολαρια το χρόνο το συμβολαιο 1 TH/s
 
Εγγρ.
26 Νοε 2016
Μηνύματα
443
Κριτικές
1
Like
82
Πόντοι
1
πως γίνεται το 1 mh/sec να είναι πιο ακριβό από τα 10 gh/sec; ετσι λέει στην ιστοσελίδα που αναφέρεσαι.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
πως γίνεται το 1 mh/sec να είναι πιο ακριβό από τα 10 gh/sec; ετσι λέει στην ιστοσελίδα που αναφέρεσαι.
Τα MH/s ειναι για ETH mining,που χρειαζεται πολυ λιγοτερη ενεργεια για να γινει mining.Γι αυτο υπαρχει αυτη η διαφορα στη τιμη.
Οσον αφορα το παραπανω ποστ για τα maintenance fees ειναι 127 δολαρια και αρα το συνολο ειναι 287 δολαρια.
Γιατι υπολογιζεις το 1 ΤΗ με 180$ και οχι με 160$ που γινεται οταν βαλεις τον κωδικο εκπτωσης.
 

DSK_ 4.7.2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
26
Like
670
Πόντοι
991
Καμιά ιδέα για να βγάλουμε καλά λεφτά?

(η απάντηση " όλα στο κόκκινο" δεν μετράει)
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Φίλε είναι και αυτό ένα θέμα. Πχ στο usitech που είναι παρόμοιο site με mining contract, όσα πακέτα είχαν αγοραστεί παλιά είναι πλέον δεσμευμένα λόγω έλλειψης ρευστότητας μέχρι νεωτέρας. Επίσης από εκεί που σου έδινε 1% payout κάθε εργάσιμη μέρα μέχρι να φτάσεις 140% δηλαδή το έκλεινες για 140 μέρες, τώρα σου δίνει ένα γελοίο 0,14% ημερησίως και σε υποχρεώνει να τα έχεις κλειστά για 2 χρόνια. Do it at your own risk.
Αυτό το μπουρδέλο η usitech είναι μεγάλη απάτη! Μου έφαγε 8 πακέτα btc=412 ευρώ! Να τους κλείσουν  άμεσα! Φτάνει πια με τις απατεωνιές!
 

MIKADOXXX

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
153
Like
63
Πόντοι
1
Για day trading εχει πολυ χρημα αλλα πρεπει να ξερεις. Επισης καθε συναλλαγη φορολογειται. Εαν αγορασω 1000 ευρω bitcoin και φτασει 1500, αν παρω 1500 Ethereum η πωληση πριν την αγορα θεωρειται αυξηση κεφαλαιου. Ετσι την πατησε ενας στην Αμερικη και φορολογηθηκε για 200.000 δολαρια χωρις να εχει τιποτα στο τελος. Απλα μονο με τις συνεχομενες αμετρητες συναλλαγες.

Η τεχνολογια ειναι απιστευτη δε το συζηταμε.

Εγω αυτο που εκανα ειναι να παρω ενα ποσο bitcoin (ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ) και απλα περιμενω. Αν σε 10 χρονια φτασει 1 εκ το νομισμα ή 200,000 καλα θα μου χει κατσει!

Απο τα υπολοιπα νομισματα μονο με Vechain θα ασχολιομουν. Αλλα περα απο bitcoin δε βλεπω τιποτα για long term για την ωρα.

Τελος αν παρετε, αγοραστε hardware πορτοφολι οπωσδηποτε και τραβηξτε τα αμεσα απο το exchange. Εγω εχω ledger nano s.
 

DSK_ 4.7.2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2008
Μηνύματα
245
Κριτικές
26
Like
670
Πόντοι
991
Για το XRP έχετε εικόνα τι παίζει?

βλέπω πολύ μεγάλη κεφαλαιοποίηση και ισχυρίζονται οτι έχει και μεγάλη διασπορά...

επίσης, τεστάρουν τη λειτουργία του εταιρίες όπως η AMAZON και η MONEYGRAM, αλλά και μεγάλες τράπεζες.

Αυτό ακούγεται σημαντικό
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Μπα έχει φάει δυνατή κριτική από το χώρο επειδή είναι βαρύτατα centralized για παράδειγμα μπορεί αύριο μεθαύριο να δεσμεύσουν ή να παγώσουν το νόμισμα αν θέλουν, πράγμα που δεν γίνεται με decentralized νομίσματα πχ bitcoin,monero.
Το πορτοφόλι του θα σου δεσμεύσεις τα πρώτα 20 xrp που θα του βάλεις δήθεν για ασφάλεια κτλ  >:(.
Από την άλλη κάποιος μπορεί να βγάλει λεφτά από αυτό αλλά θέλει πολύ μελέτη για να μπεις και να βγεις όταν πρέπει όπως σε όλα τα κρυπτονομίσματα.
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Το πιο πιθανό είναι οι τράπεζες που είναι πανίσχυρες να αναπτύξουν τη δική τους blockchain λύση για να κάνουν τη δουλειά τους δε χρειάζονται την συνεργασία με το XRP και σύμφωνα με αυτό το σενάριο δεν είναι τόσο καλό για long term Hodling.
Πάντως πριν λίγο που τσέκαρα είχε μεγάλη άνοδο και με το swing trading κάποιος που ασχολείται και ξέρει τι κάνει μπορεί να αυξήσει τα έσοδά του.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
αυτο το long term για τα bt με φοβιζει κι εμενα.
10χρονια ελεγε ο αλλος... no way! μεχρι τοτε θα εχει υπαρξει αααααααλλο bt και το παλιο καλο κλασσικο bt (που θα εχω στα χερια μου) δεν βλεπω γιατι να εχει ζητηση μεχρι τοτε.... θα εχει παει αλλου το ρευμα!
 

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.223
Like
46.891

Σοκαριστικές εικόνες του «Mr. Bitcoin» μέσα από την φυλακή
90 μέρες σε απεργία πείνας

https://[URL unfurl="true"]www.newsit.gr/wp-content/uploads/2019/02/vinik-apergia-1200x600.jpg[/img[/URL]]

Σε κίνδυνο βρίσκεται η ζωή του Mr. Bitcoin Αλεξάντερ Βίνικ , αποκαλούμενου και Mr.Bitcoin που εκζητείται από ΗΠΑ, Γαλλία και Ρωσία σύμφωνα με τους συνηγόρους του Ζωή Κωνσταντοπούλου και Τιμοφέυ Μουσάτωφ.

Ο Mr. Bitcoin πραγματοποιεί εδώ και 90 ημέρες απεργία πείνας διαμαρτυρόμενος για την παράνομη όπως υποστηρίζει κράτησή του η οποία ξεπερνά πλέον τους 18 μήνες, το ανώτατο χρονικό όριο προφυλάκισης που προβλέπεται από το ελληνικό σύνταγμα.

Στον Βίνικ αποδίδεται ότι μέσω ηλεκτρονικής πλατφόρμας ξέπλενε δεκάδες εκατομμύρια ευρώ που προέρχονταν από εκβιάσεις μετά από κυβερνοεπίθεσεις και απαίτηση λύτρων. Ο ίδιος, αν και αρνείται τις κατηγορίες που του αποδίδονται, έχει συναινέσει στην έκδοσή του στη Ρωσία από όπου κατάγεται και βρίσκεται η οικογένειά του, η σύζυγός του, καρκινοπαθής με διαγνωσμένο καρκίνο στον εγκέφαλο και τα δύο ανήλικα παιδιά του.

[url=https://[URL unfurl="true"]www.newsit.gr/ellada/sokaristikes-eikones-tou-mr-bitcoin-mesa-apo-tin-fylaki-90-meres-se-apergia-peina-video/2728559/]Newsit.gr[/url[/URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom