Νέα

Bitcoin - Κρυπτονομίσματα και Φορολόγηση σε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tkinaliss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 681
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pulse987

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2019
Μηνύματα
61
Κριτικές
3
Like
295
Πόντοι
20
παιδιά όποιος έχει όρεξη να κάνει ένα μάθημα ας στείλει
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
140
Like
429
Πόντοι
21
Ο Έλληνας κύριος Κρύπτο που χρωστούσε σε τοκογλύφους και ήπιε χλωρίνη και άκουα φόρτε, γιατί δεν περίμενε το bull run αραγε; Όταν μας το έπαιζε γκραν μαιτρ και πανέξυπνος μπροστά σε εμάς τους φτωχάλες, ήταν καλά;
 

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
855
Πόντοι
81
Ο Έλληνας κύριος Κρύπτο που χρωστούσε σε τοκογλύφους και ήπιε χλωρίνη και άκουα φόρτε, γιατί δεν περίμενε το bull run αραγε; Όταν μας το έπαιζε γκραν μαιτρ και πανέξυπνος μπροστά σε εμάς τους φτωχάλες, ήταν καλά;
Όταν ακούω "Έλληνας κρύπτο" μου'ρχεται κάτι σε φάση "Πρώτος σκύλος οδηγός F1".
Επίσης μετά από τέτοιο rugpull προτείνω τίποτα πιο αποτελεσματικό από χλωρίνη.
1705306020787.png
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
615
Πόντοι
81
Δεν είναι καλό το bybit για fees.Λιγοτερα έχει το binance νομίζω
Και η bingx έχει χαμηλά fees. Η Βybit δέχεται κατάθεση τραπέζης που είναι η πιο φθηνή μέθοδος. Πέρα από τη bybit και η Kucoin και η Binance και η Coinbase δέχονται κατάθεση τραπέζης με FIAT, δηλαδή Ευρώ, δολάριο κλπ.
Καλό είναι να έχεις 3-4 ανταλλακτήρια, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
 

crazy bunny

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2021
Μηνύματα
453
Κριτικές
32
Like
2.582
Πόντοι
2.471
Και η bingx έχει χαμηλά fees. Η Βybit δέχεται κατάθεση τραπέζης που είναι η πιο φθηνή μέθοδος. Πέρα από τη bybit και η Kucoin και η Binance και η Coinbase δέχονται κατάθεση τραπέζης με FIAT, δηλαδή Ευρώ, δολάριο κλπ.
Καλό είναι να έχεις 3-4 ανταλλακτήρια, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

Και το kraken δέχεται κατάθεση σε FIAT
 

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
615
Πόντοι
81
Και το kraken δέχεται κατάθεση σε FIAT
Ναι αλλά είναι ακριβή στα fees και έχει και πολύ λιγότερα νομίσματα(όπως και η Coinbase) από Binance και Kucoin(η οποία επίσης είναι πιο ακριβή). Η Kucoin και η Bybit βγάζουν και κάρτες, η Binance είχε, πιθανότητα θα ξαναβγάλει τώρα που βρήκε τράπεζα στη Λιθουανία να συνεργαστεί μετά από τα προβλήματα που είχε ο CZ..
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Και η bingx έχει χαμηλά fees. Η Βybit δέχεται κατάθεση τραπέζης που είναι η πιο φθηνή μέθοδος. Πέρα από τη bybit και η Kucoin και η Binance και η Coinbase δέχονται κατάθεση τραπέζης με FIAT, δηλαδή Ευρώ, δολάριο κλπ.
Καλό είναι να έχεις 3-4 ανταλλακτήρια, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
Τα στέλνω όλα κρακεν, τα αλλάζω σε ευρώ και μετά revolut.Αυτα τα 3-4 που λες,καλό είναι να είναι μεγάλα ανταλλακτηρια.Το kucoin βγάζει συνέχεια καινούργια meme.Εκει έχω εστιάσει.Τα παλιά πλέον το πολύ επί δέκα άντε να πανε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το μεγάλο ποσο το έχω στο ledger
 

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
615
Πόντοι
81
Τα στέλνω όλα κρακεν, τα αλλάζω σε ευρώ και μετά revolut.Αυτα τα 3-4 που λες,καλό είναι να είναι μεγάλα ανταλλακτηρια.Το kucoin βγάζει συνέχεια καινούργια meme.Εκει έχω εστιάσει.Τα παλιά πλέον το πολύ επί δέκα άντε να πανε
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το μεγάλο ποσο το έχω στο ledger
Ναι, Binance, Kucoin, Bybit, είναι μεγάλα, έχω λογαριασμό και σε Bitget, Bitmart, Bingx, Coibase, Kraken, χαχαχαχα. Κάποια στιγμή πρέπει να τα φέρεις και σε τράπεζα, να πληρώσεις το 15% και να είσαι άρχοντας. Αν αρχίσεις να ξοδεύεις μεγάλα ποσά ακόμα και με τη Revolut θα αρχίσουν να ψάχνουν...Τα παλιά πράγματι άντε να σου κάνουν 10Χ αλλά με κάποια ασφάλεια, τα meme μπορούν να σου δώσουν πολλά επί αλλά να ξυπνήσεις μία μέρα και να έχουν πάει στο μηδέν...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Ναι, Binance, Kucoin, Bybit, είναι μεγάλα, έχω λογαριασμό και σε Bitget, Bitmart, Bingx, Coibase, Kraken, χαχαχαχα. Κάποια στιγμή πρέπει να τα φέρεις και σε τράπεζα, να πληρώσεις το 15% και να είσαι άρχοντας. Αν αρχίσεις να ξοδεύεις μεγάλα ποσά ακόμα και με τη Revolut θα αρχίσουν να ψάχνουν...Τα παλιά πράγματι άντε να σου κάνουν 10Χ αλλά με κάποια ασφάλεια, τα meme μπορούν να σου δώσουν πολλά επί αλλά να ξυπνήσεις μία μέρα και να έχουν πάει στο μηδέν...
Ναι θέλει προσοχή με τα μικρά γιατί είναι πολλά πλέον και θέλει πολύ ψάξιμο.Προς το παρόν είμαι all in σε btc...μια 80ρα περίπου.Δεν έμπλεξα με τράπεζες,πούλησα μια άδεια ταξί που είχα,έδωσα τα μετρητά σε ένα κολλητό και αυτός μέσω wallet τα έβαλε στο δικό μου ledger.Τωρα στο τέλος του bull αν βγάλω πολλά...εκεί θα δούμε.Σιγουρα μέχρι ένα ποσό μπορούν κάποιοι φίλοι να με βοηθήσουν σε μετρητο και τους τα βάζω μετά στο wallet τους.
 

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
615
Πόντοι
81
Ναι θέλει προσοχή με τα μικρά γιατί είναι πολλά πλέον και θέλει πολύ ψάξιμο.Προς το παρόν είμαι all in σε btc...μια 80ρα περίπου.Δεν έμπλεξα με τράπεζες,πούλησα μια άδεια ταξί που είχα,έδωσα τα μετρητά σε ένα κολλητό και αυτός μέσω wallet τα έβαλε στο δικό μου ledger.Τωρα στο τέλος του bull αν βγάλω πολλά...εκεί θα δούμε.Σιγουρα μέχρι ένα ποσό μπορούν κάποιοι φίλοι να με βοηθήσουν σε μετρητο και τους τα βάζω μετά στο wallet τους.
Με 80Κ καλά κάνεις καλά είσαι προσεκτικός. Ένα απλό 10Χ να κάνεις στο bullrun θα έχεις 800Κ.
Τα φέρνεις τράπεζα πληρώνεις 120Κ εφορία και σου μένουν 680Κ....ότι γουστάρεις κάνεις μετά..
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Με 80Κ καλά κάνεις καλά είσαι προσεκτικός. Ένα απλό 10Χ να κάνεις στο bullrun θα έχεις 800Κ.
Τα φέρνεις τράπεζα πληρώνεις 120Κ εφορία και σου μένουν 680Κ....ότι γουστάρεις κάνεις μετά..
Το btc δε νομίζω να πάει επί δέκα.Σκεφτομαι να τα σπάσω σε 2-3 μικρά.Αν τα αφήσω όλα σε btc ....άντε να βγάλω επί 4-5.Σκεφτομαι ότι ίσως το Ethereum θα έχει καλύτερη αποδοση
 

bolivar

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
434
Κριτικές
1
Like
615
Πόντοι
81
Θα έλεγα ADA οπωσδήποτε, θα δώσει περισσότερα από το ETH, αλλά έχει και κάτι MANA, SAND κλπ κλπ
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.821
Κριτικές
8
Like
19.194
Πόντοι
4.636
Το btc δε νομίζω να πάει επί δέκα.Σκεφτομαι να τα σπάσω σε 2-3 μικρά.Αν τα αφήσω όλα σε btc ....άντε να βγάλω επί 4-5.Σκεφτομαι ότι ίσως το Ethereum θα έχει καλύτερη αποδοση
τι ποσο εχεις στο btc...?
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.662
Like
2.298
Πόντοι
456
IMG_20240115_120345.jpg

Προς το παρόν αυτά έχω βάλει στοχο
Ωραίος. Υπάρχουν άλλα 5-6 που τα έχω μελετήσει αρκετά και υπολογίζω να δώσουν αρκετά Χ. Εκεί εστιάζω και εγω. Έχω αρκετά απο τα τοπ 5. Ένα 60-70%.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom