Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
πάντως η αγορά μεταχειρισμένου στη γερμανια - αν μιλάς για μεταχειρισμένο και όχι καινούργιο - είναι κάπως...
πολλοί τούρκοι και βούλγαροι εμπλέκονται συνήθως που κάνουν διάφορες μαλακίες
τι μαλακιες κανουν για πες???

νάτος ο μαλάκας πάλι...:angry:
ξέρεις εσύ με τα σαπακια που φέρνεις από βουλγαρια. τι ρωτας?
λεγε ρε προμοτορα τι μαλακια σου εκανε ο βουλγαρος εσενα.
Σου εβαλε χερι?σε βιασε?σε εκλεψε??
Περιμενω με αγωνια να ακουσω
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.578
Like
21.543
Πόντοι
5.506
Γεια σας αλανια! Γνωριζει κανεις πως γινεται εκτελωνισμος/εισαγωγη αυτοκινητου απο Γερμανια?
Το αγοραζω μονος μου στη Γερμανια και το φερνω οδηγωντας στην Ελλαδα.
Συμφερει ή θα πληρωσω φορο κανα δεκαχιλιαρο?
Σκεφτομαι για το Hyundai i30n

Για πειτε ρε καυλιαρηδες!!!

ΠΟΥΣΤ ΑΛΕΚΟΣ :zfuck:


Παρε απο το χερι εναν καλο εκτελωνιστη για να σου πει ακριβη νουμερα και προυποθεσεις. Παντως, γνωμη μου τουλαχιστον πριν μια δεκαετια που ηταν αλλες οι συνθηκες και τα νουμερα της αγορας, δεν ξερω κατα ποσο συμφερει αν μιλαμε να γλιτωσεις 2-3 χιλιαρικα το πολυ σε σχεση με την εγχωρια αγορα. Το σιγουρο ειναι πως αν κινηθεις σε μεταχειρισμενα μεσω αντιπροσωπειων θα βρεις παρα πολλες επιλογες και ποικιλια αυτοκινητων και κυριως με πληρες ιστορικο βλαβων και σερβις.
Νομος, αποφευγουμε Ελληνες και Τουρκους μαντραδες στη Γερμανια.

Ο τυπος γραφει αγορα απο Γερμανια,εσυ γραφεις να παρει απ το χερι εναν εκτελωνιστη!Καταλαβαινεις αυτο δεν γινεται.

Ο εκτελωνιστης ακριβη νουμερα δεν μπορει να σ πει παρα μονο εαν του δωσεις την αδεια.Οι τωρινοι ξεφτιλες κυβερνητικοι,κανανε ακομη πιο πολυπλοκη την διαδικασια εκτελωνισμου με μπονους λογω κοβιντ αναμονη ανω των 45 ημερων στον εκτελωνισμο .

Εαν κανεις γνωριζει πεντε πραγματα απο αυτοκινητα,ειναι αδιαφορο εαν το αμαξι πωλειται απο Τουρκο-Ελληνα ή Ιρακινο,την στιγμη που το αμαξι "μιλαει" απο μονο του.Εαν δε εχει κ τα νομιμα χαρτια,οπως TUV,τιμολογια κλπ κλαιν μαιν απο ποιον το παιρνεις.

Ο "ρατσισμος" ενος εμπορου βοηθα παντα εμας π γραφουμε στ αρχιδια μας αυτες τις παραμετρους.

Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Τύπε, όταν λέω από το χέρι, προφανώς και δεν κυριολεκτώ αλλά εννοώ να κάνει ένα ραντεβού και να έχει διαρκή επικοινωνία. Euro, εξοπλισμός, κυβισμός, ηλικία και αξία τιμολογίου βγάζουν την ενδεικτική τιμή εκτελωνισμού και ξέρεις που κινείσαι. Και με ένα τηλεφώνημα στον άνθρωπό σου μόλις κατασταλλάξεις σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αυτοκίνητο με συγκεκριμένα δεδομένα στη Γερμανία σου βγάζει τον ακριβή φόρο και προχωράς ή όχι.

Ξανά, ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ-ΤΟΥΡΚΟΥΣ-ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ μαντρατζήδες, οι αντιπροσωπείες εκεί έχουν αξιόλογο στόλο μεταχειρισμένων πελατών τους με πλήρες ιστορικό.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Μαγκες ευχαριστω για τις απαντησεις οσον αφορα τον εκτελωνισμο.
Εκτος απο διαφορα σαιτ εκτελωνιστων, νομιζω οτι οι καλυτερες πληροφοριες βρισκονται εδω, στο σαιτ της εφοριας:

Αν κατεβασετε τα 2 αρχεια εχει αναλυτικες πληροφοριες για τον υπολογισμο του κοστους εκτελωνισμου και παραδειγματα.
Το αναφερω σε περιπτωση που φανει χρησιμο κ σε κανεναν αλλον!

Οσον αφορα την περιπτωση μου τωρα που ηθελα να φερω το Hyundai i30n, εβαλα κατω τα νουμερα κ το κοστος εκτελωνισμου βγηκε γυρω στα 6000 ευρω. Ειναι πολυ υψηλο λογω των υψηλων εκπομπων διοξιδιου παρολο που το αμαξι ειναι EURO 6.
Μεταχειρισμενο στην Ελλαδα εχει 28000ε, ενω στη Γερμανια εχει 24000 και με τον εκτελωνισμο παει 30000 οποτε καλυτερα αγορα απο Ελλαδα.

Ενα αλλο παραδειγμα, με το Fiesta ST, στην Ελλαδα μεταχειρισμενο εχει ~18000 ενω στη γερμανια 17000 και ο εκτελωνισμος βγαινει κοντα στα 1000 οποτε κ παλι δεν πιστευω οτι αξιζει την ταλαιπωρια.

Μιλαω για αυτοκινητα με λιγοτερα απο 50.000 χιλιομετρα και απο το 2019 και μετα.

Σιγουρα αν ψαχτει πολυ καποιος θα βρει και συμφερουσες περιπτωσεις αλλα η διαφορα δε θα ειναι κ μεγαλη!

Μετα τιμης,
ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ, ο ακαποτος τιμωρος της διαπλοκης και της κρεατινης :bigdick::rockon::zfuck:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Ποσο δικιο εχεις ρε καυλεα!!! Μπαινω στο car.gr και βλεπω ολο σαπια σαραβαλα και γενικα ελαχιστες αγγελιες!
Μετα μπαινω σε κανενα αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπως το mobil.de για παραδειγμα, και βλεπω χιλιαδες αγγελιες απο αμαξαρες. Οι πουστηδες οι Γερμανοι τα αλλαζουν στην 5ετια τα αυτοκινητα τους! Λογικο αλλωστε αφου δε ζουνε με μισθους των 700ε!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Εγω ασχολούμαι με το αμαξι και εισαγω απο βουλγαρια,ειχα παει και γερμανια να κανω τη μπιζνα αλλα δεν βρηκα ακρη.
Τα αμαξια ειδικα γερμανια ειναι διαλυμενα,πολλα χιλιομετρα και οι γερμανοι δεν τα προσεχουν.
Εδω στην ελλαδα τα περισσοτερα αμαξια ειναι κουφετα ο ελληνας το προσεχει.
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.433
Κριτικές
21
Like
9.939
Πόντοι
3.346
Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Ποσο δικιο εχεις ρε καυλεα!!! Μπαινω στο car.gr και βλεπω ολο σαπια σαραβαλα και γενικα ελαχιστες αγγελιες!
Μετα μπαινω σε κανενα αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπως το mobil.de για παραδειγμα, και βλεπω χιλιαδες αγγελιες απο αμαξαρες. Οι πουστηδες οι Γερμανοι τα αλλαζουν στην 5ετια τα αυτοκινητα τους! Λογικο αλλωστε αφου δε ζουνε με μισθους των 700ε!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
Δε νομίζω ότι μπορούμε να συγκρίνουμε τις αγορές Γερμανίας - Ελλάδας γιατί αναφερόμαστε σε διαφορετικούς κόσμους.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Ποσο δικιο εχεις ρε καυλεα!!! Μπαινω στο car.gr και βλεπω ολο σαπια σαραβαλα και γενικα ελαχιστες αγγελιες!
Μετα μπαινω σε κανενα αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπως το mobil.de για παραδειγμα, και βλεπω χιλιαδες αγγελιες απο αμαξαρες. Οι πουστηδες οι Γερμανοι τα αλλαζουν στην 5ετια τα αυτοκινητα τους! Λογικο αλλωστε αφου δε ζουνε με μισθους των 700ε!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
Δε νομίζω ότι μπορούμε να συγκρίνουμε τις αγορές Γερμανίας - Ελλάδας γιατί αναφερόμαστε σε διαφορετικούς κόσμους.
Γερμανια βρηκα mb e200 04 στα 3000 με 150χιλιαδες χιλιομετρα.
Η ιδια στην ελλαδα κανει 9000 ευρω.
Στην γερμανια απαξιωνονται τα αμαξια πολυ,και οι γερμανοι δεν παιρνουν ευκολα μτχ.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
στη γερμανία πέφτει πολύ "μαστόρεμα" στα χιλιόμετρα (κάνουν και άπειρα αυτοί πολύ γρήγορα) από βούλγαρους και τούρκους μαντράδες
στη γερμανια πεφτει μαστορεμα στα χιλιομετρα???
Τοτε γιατι πουλανε αμαξια με 500χιλαδες χιλιομετρα?
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
στη γερμανία πέφτει πολύ "μαστόρεμα" στα χιλιόμετρα (κάνουν και άπειρα αυτοί πολύ γρήγορα) από βούλγαρους και τούρκους μαντράδες
στη γερμανια πεφτει μαστορεμα στα χιλιομετρα???
Τοτε γιατι πουλανε αμαξια με 500χιλαδες χιλιομετρα?

πολύ μαστόρεμα...
από βούλγαρο και τούρκο δεν το γλυτώνεις
υπάρχουν γιατί
α. είπα πολύ, δεν είπα σε ποσοστό 100%. φυσικά υπάρχουν και σωστοί επαγγελματίες
β. ποιος σου είπε ότι αυτό που λέει 500.000 δεν είχε 1.000.000...
Β χαχαχαχαχαχααχαχχα
Εχεις ξεφυγει.
Δεν τα γυριζουν οι γερμανοι τα χιλιομετρα και αν το κανουν ειναι λιγοι,εκει υπαρχει ελεγχος.
Στην ελλαδα δεν απορεις που ολα εχουν λιγα χιλιομετρα?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.578
Like
21.543
Πόντοι
5.506
Εγω ασχολούμαι με το αμαξι και εισαγω απο βουλγαρια,ειχα παει και γερμανια να κανω τη μπιζνα αλλα δεν βρηκα ακρη.
Τα αμαξια ειδικα γερμανια ειναι διαλυμενα,πολλα χιλιομετρα και οι γερμανοι δεν τα προσεχουν.
Εδω στην ελλαδα τα περισσοτερα αμαξια ειναι κουφετα ο ελληνας το προσεχει.


Πόσο άσχετος βλάξ είσαι ρε πούστη, μόνος σου καρφώνεσαι και δεν το παίρνεις χαμπάρι. :jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.578
Like
21.543
Πόντοι
5.506
ωχου μωρε ζαν...
φέρε εσύ σαπάκια "με λίγα χιλιόμετρα" και όλα οκ...


Που να ξέρει ο βλαξ οτι όσα έρχονται, ερχόντουσαν συστημένα για Ελλάδα είχαν γυρισμένα χιλιόμετρα, από καμιά αλλαγμένη πόρτα ή φτερό ή και τα δυο, μπορεί να είχαν βαμμένα σασί πάνω από τη σκουριά ή ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ. Αλλά μόνο όσα έφευγαν ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ για την Ελληνική αγορά.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Εγω ασχολούμαι με το αμαξι και εισαγω απο βουλγαρια,ειχα παει και γερμανια να κανω τη μπιζνα αλλα δεν βρηκα ακρη.
Τα αμαξια ειδικα γερμανια ειναι διαλυμενα,πολλα χιλιομετρα και οι γερμανοι δεν τα προσεχουν.
Εδω στην ελλαδα τα περισσοτερα αμαξια ειναι κουφετα ο ελληνας το προσεχει.


Πόσο άσχετος βλάξ είσαι ρε πούστη, μόνος σου καρφώνεσαι και δεν το παίρνεις χαμπάρι. :jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:
η αληθεια ειναι ρε δουλε της ελενας.
Εσυ νομιζεις οτι οι γερμανοι τα χαιδευουν??
Το τουαρεγκ που λες οτι εχεις αν σου εχει έρθει απο γερμανια πες μου να παρω ενα στουκαρισμενο να το φερω εδω και να με κανεις πλουσιο απο τα ανταλλακτικά.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Ποσο δικιο εχεις ρε καυλεα!!! Μπαινω στο car.gr και βλεπω ολο σαπια σαραβαλα και γενικα ελαχιστες αγγελιες!
Μετα μπαινω σε κανενα αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπως το mobil.de για παραδειγμα, και βλεπω χιλιαδες αγγελιες απο αμαξαρες. Οι πουστηδες οι Γερμανοι τα αλλαζουν στην 5ετια τα αυτοκινητα τους! Λογικο αλλωστε αφου δε ζουνε με μισθους των 700ε!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ


Ο πανεξυπνος ελληνας δινει 10.000 ευρω δηλ 10 μισθους για το ιδιο αυτοκινητο που ο Γερμανος δινει 6.000 δηλ 2-3 μισθους

Οι τιμες στα μεταχειρισμενα καθοριζεται απο την ζητηση

Καλη περιπτωση ειναι να φερεις ηλεκτρικο που απαλλασεται απο τελη ταξινομησης

Πχ το bmw i3 Γερμανια το παιρνεις με 12k και Ελλαδα γυρω στα 18k
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Η αγορα Ελλαδας συγκριτικα με Γερμανιας στα αυτοκινητα ειναι οσο κοινη ειναι μια βουρτσα με μια πουτσα.

Ποσο δικιο εχεις ρε καυλεα!!! Μπαινω στο car.gr και βλεπω ολο σαπια σαραβαλα και γενικα ελαχιστες αγγελιες!
Μετα μπαινω σε κανενα αντιστοιχο γερμανικο σαιτ οπως το mobil.de για παραδειγμα, και βλεπω χιλιαδες αγγελιες απο αμαξαρες. Οι πουστηδες οι Γερμανοι τα αλλαζουν στην 5ετια τα αυτοκινητα τους! Λογικο αλλωστε αφου δε ζουνε με μισθους των 700ε!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ

Τυπε,σ αυτο να σε διορθωσω γιατι εχεις αδικο.

Οσο αυτονοητο ειναι για τον Ελληνα να βαλει στην χωριατικη Γκουντα Ολλανδιας και Τσενταρ αντι για φετα,ετσι ειναι κ για τον καυλεα Γερμανο να κρατησει το αμαξι του 8 χρονια.

Δεν ειναι ολοι ετσι,γιατι υπαρχουν εξαιρετικες συγκοινωνιες,ποδηλατοδρομοι κ στη Γερμανια τα κοστη ενος αμαξιου σ θωπευουν την κωλοτρυπιδα.Θες ασφαλειες,θες σερβις,θες παρκιγκ,ολα στα υψη.

Αυτοι ομως π τα παιρνουν σπρωχνουν χρημα.

Ομως ενα αμαξι παρκαρισμενο στον δρομο της Γερμανιας συγκριτικα με τους δρομους της ελλαδας ειναι σχεση βουρτσα με ....ειπαμε τι.

Ελλαδα αν δεν σταματησει ο αλλος στο αμαξι σου ενω παρκαρει δεν γινεται δουλεια,ακομη κ καμερες να χει.

Εχω παρει 7 αυτοκινητα απο γερμανια.Οταν το αμαξι π θα δεις εκει μιλαει,οποιος κ να το πουλαει σ ειναι αδιαφορο.

Πας σε ενα TUV Dekra κ σ βγαζει οτι εχει το αυτοκινητο.Η διαρκεια αγοραπωλησιας συνηθως διαρκει οσο να αγορασεις ενα πακετο τσιγαρα.Μπα μπαμ
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Εγω ασχολούμαι με το αμαξι και εισαγω απο βουλγαρια,ειχα παει και γερμανια να κανω τη μπιζνα αλλα δεν βρηκα ακρη.
Τα αμαξια ειδικα γερμανια ειναι διαλυμενα,πολλα χιλιομετρα και οι γερμανοι δεν τα προσεχουν.
Εδω στην ελλαδα τα περισσοτερα αμαξια ειναι κουφετα ο ελληνας το προσεχει.


Πόσο άσχετος βλάξ είσαι ρε πούστη, μόνος σου καρφώνεσαι και δεν το παίρνεις χαμπάρι. :jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:
η αληθεια ειναι ρε δουλε της ελενας.
Εσυ νομιζεις οτι οι γερμανοι τα χαιδευουν??
Το τουαρεγκ που λες οτι εχεις αν σου εχει έρθει απο γερμανια πες μου να παρω ενα στουκαρισμενο να το φερω εδω και να με κανεις πλουσιο απο τα ανταλλακτικά.

φέρε σάπια ζαν :confused:
σαπια???εγω ρε βλακακο τα περναω απο κοσκινο για να τα φερω.
Αν το αμαξι δεν σηκωθει να το δεις απο κατω δεν ξερεις τιποτα.
Λαδια σκουριες ραφες απο συγκολλησεις κλπ.
Πρωτα το κοιτας απο κατω μετα μεσα στο καπο και μετα το υπολοιπο.
Ειχα βρει ενα αστρα 1.6 07 μοντελο με 120 χιλιαδες ωραιαο αμαξι γυαλιζε το σηκώνω και τι να δω απο κατω στο πισω μερος ειχε ραφες απο συγκοληση συν οτι οτι ειχε πισω φαινοταν πιο καινουργιο αξονας πισω εξατμιση βιδες κλπ.
Μου το βαζει μπροστα μια χαρα δουλευε ολα καλα ηταν αλλα ηταν στουκαρισμενο απο πισω και μολις το ειπα στον μαντρα κοκκινησε οτι πηγαινε να μου πασαρει στουκαρισμενο.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
φίλε τα αμιγώς ηλεκτρικά έχουν θέμα στο ελλάντα...
και θα έχουν για αρκετό καιρό

Σε αλλες χωρες της ΕΕ εχουν ακομα και διαφορετικες πινακιδες
Παρκαρουν σε κεντρα πολεων χωρις χρεωση
Ο Δημος σου εγκαθιστα κατω απο το σπιτι σου σημειο φορτισης και μπορει να παρκαρει μονο το ηλεκτρικο εκει..

Φυσικα δεν θα τα δουμε εδω αυτα αφου το κωλοχανειο βγαζει ενα καρο λεφτα απο τους φορους καυσιμων
Προσφατα που ημουν Γερμανια η βενζινη ειχε γυρω στο 1,20 ενω τωρα στο μπλοκ εχει γυρω στο 1,10
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
φίλε τα αμιγώς ηλεκτρικά έχουν θέμα στο ελλάντα...
και θα έχουν για αρκετό καιρό
αμαξια ειναι αυτα ρε χαζουλη??
Θα χαθει η οδηγικη απολαυση στο τέλος.
Αν το αμαξι δεν εχει v6 κινητηρα να ειναι πισωκουνα και να εχει μανουαλ ταχυτητες δεν ειναι αμαξι αλλα το θεμα με τις ταχυτητες το καταπινω ολα τα αλλα ειναι μαστ.
Εγω δυο μαρκες αμαξιων απο τα συμβατικα αγοραζω για μενα bmw και alfa romeo
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
φίλε τα αμιγώς ηλεκτρικά έχουν θέμα στο ελλάντα...
και θα έχουν για αρκετό καιρό
αμαξια ειναι αυτα ρε χαζουλη??
Θα χαθει η οδηγικη απολαυση στο τέλος.
Αν το αμαξι δεν εχει v6 κινητηρα να ειναι πισωκουνα και να εχει μανουαλ ταχυτητες δεν ειναι αμαξι αλλα το θεμα με τις ταχυτητες το καταπινω ολα τα αλλα ειναι μαστ.
Εγω δυο μαρκες αμαξιων απο τα συμβατικα αγοραζω για μενα bmw και alfa romeo


Το γυρισε και η Porsche στα ηλεκτρικα φιλε Ζαν

Προσωπικη εμπειρια εχω μονο απο Tesla X, γαμουσε:P
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.578
Like
21.543
Πόντοι
5.506
φίλε τα αμιγώς ηλεκτρικά έχουν θέμα στο ελλάντα...
και θα έχουν για αρκετό καιρό
αμαξια ειναι αυτα ρε χαζουλη??
Θα χαθει η οδηγικη απολαυση στο τέλος.
Αν το αμαξι δεν εχει v6 κινητηρα να ειναι πισωκουνα και να εχει μανουαλ ταχυτητες δεν ειναι αμαξι αλλα το θεμα με τις ταχυτητες το καταπινω ολα τα αλλα ειναι μαστ.
Εγω δυο μαρκες αμαξιων απο τα συμβατικα αγοραζω για μενα bmw και alfa romeo

απαξίωσες τα αμάξια μου ρε ζαν γνώστη :confused:


Μεγάλη καταστροφή έπαθες. :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
φίλε τα αμιγώς ηλεκτρικά έχουν θέμα στο ελλάντα...
και θα έχουν για αρκετό καιρό
αμαξια ειναι αυτα ρε χαζουλη??
Θα χαθει η οδηγικη απολαυση στο τέλος.
Αν το αμαξι δεν εχει v6 κινητηρα να ειναι πισωκουνα και να εχει μανουαλ ταχυτητες δεν ειναι αμαξι αλλα το θεμα με τις ταχυτητες το καταπινω ολα τα αλλα ειναι μαστ.
Εγω δυο μαρκες αμαξιων απο τα συμβατικα αγοραζω για μενα bmw και alfa romeo

απαξίωσες τα αμάξια μου ρε ζαν γνώστη :confused:
Εσυ λες οτι εχεις μπενζ.
Εγω ειχα την 156 1.6 και γαμω τα αμαξια κινητηρας spark μεταξενιος και νευρικος,τη στιγμη τοτε που η μπενζ εβγαζε 1.8 με 120 αλογατα.
Η 156 1300 κιλα και η μερσεντα c τοτε ηταν κοντα στα 1450 και τα ειχαμε στησει τοτε με ενα μερσεντακια και να γρυλιζει η δικια μου η αλφα στα 5 χιλιομετρα η κοντρα και να τον αφηνω πισω επιασα τοτε 200 με το θηρειο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom