Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Ενα Ε220 1998 πετρελαιο και την ησυχια μου! Αρχοντικο και ασφαλες με 300,000 χιλιομετρα, καθως και ενα yaris για την πολη
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Μια κίνηση που σκέφτομαι είναι μια Ε190, W201, με κινητήρα, ψαλίδια, φρένα, κιβώτιο απο 6κύλινδρο Μερσεντες. Χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πλαστικό πρόσθετο, δεν τα γουστάρω τα φτερά. Το έχει κάνει κανείς;
 

Marcus77

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Αυγ 2019
Μηνύματα
476
Κριτικές
27
Like
1.434
Πόντοι
1.071
Περιγραφη ασφαλιστη-αστυνομικου: μπλα μπλα μπλα...αυτοκινητο μαρκας αλφα ρομεο μοντελο ταδε και χρωματος ταδε.

Αυτοκινητο.

Το αυτοκινητο λεμε.

Το alfa romeo, το fiat, το bmw, το mercedes, το ford.

Το η δεν υπαρχει, ειναι αυτοκινητο.

Ερωτηση αστυνομικου: Τι αμαξι σας εκλεψαν - σας τρακαρε; Τι θα πεις; Ενα alfa romeo μοντελο ταδε χρωματος ταδε με αριθμο κυκλοφοριας ταδε θα πεις. Δεν θα πεις μια alfa romeo, το μια θα το πει μονο ενας που ειναι πορωμενος με την εν λογω εταιρια. :S

Ακομα και ο τιτλος του νηματος, ποιο εχουμε; Ποιο θελουμε;

Ποιο γραφει, οχι ποια.

Πως θα το κανουμε γραφει, οχι πως θα τη κανουμε.
Εξαρτάται πως το βλέπεις. Αν το βλέπεις απλά σαν αντικείμενο, ίσως να είναι έτσι. Εγώ δεν ε΄χω αυτή την άποψη
Μια Giulieta θα πεις, μια Porsche. Σίγουρα θα πεις ένα opel ή ένα Toyota. Δεν είναι όλα το ίδια.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Μια κίνηση που σκέφτομαι είναι μια Ε190, W201, με κινητήρα, ψαλίδια, φρένα, κιβώτιο απο 6κύλινδρο Μερσεντες. Χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πλαστικό πρόσθετο, δεν τα γουστάρω τα φτερά. Το έχει κάνει κανείς;

 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Μια κίνηση που σκέφτομαι είναι μια Ε190, W201, με κινητήρα, ψαλίδια, φρένα, κιβώτιο απο 6κύλινδρο Μερσεντες. Χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πλαστικό πρόσθετο, δεν τα γουστάρω τα φτερά. Το έχει κάνει κανείς;

 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16

Ωστε πέρασε V8 ο τύπος. Οταν το είχα ψάξει όταν ήμουν νέος, πολύ νέος και με λιγότερα χρήματα (αλλά περισσότερη όρεξη) δεν είχα κάνει το βήμα λόγω του ότι δεν είχα μάστορα καλό για πατέντες αξιόπιστες - δεν είναι μόνο οτι οι βάσεις του κινητήρα είναι άλλες (ακόμα και το cosworth είναι 4 κύλινδρο σε σειρά) - δε χωράει ο V8. Αλλά ο τύπος το έκανε. Αλλα ψαλίδια..άλλο διαφορικό...βασικά άλλο αμάξι είναι.

Ωραίο, γουστάρω
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146

Προτιμω αυτη τη σειρα.

Ενα απο τα πρωτα μου αυτοκινητα ηταν αυτο, τελειο αμαξι.

 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: 968

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Ε είσαι πιο νέος. Εγω σαν πιο μεγάλος, προτιμώ αυτό

 

Συνημμένα

  • Screenshot 2020-01-30 at 19.42.33.png
    Screenshot 2020-01-30 at 19.42.33.png
    3,1 MB · Εμφανίσεις: 29
  • Like
Αντιδράσεις: 968

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Ωστε πέρασε V8 ο τύπος. Οταν το είχα ψάξει όταν ήμουν νέος, πολύ νέος και με λιγότερα χρήματα (αλλά περισσότερη όρεξη) δεν είχα κάνει το βήμα λόγω του ότι δεν είχα μάστορα καλό για πατέντες αξιόπιστες - δεν είναι μόνο οτι οι βάσεις του κινητήρα είναι άλλες (ακόμα και το cosworth είναι 4 κύλινδρο σε σειρά) - δε χωράει ο V8. Αλλά ο τύπος το έκανε. Αλλα ψαλίδια..άλλο διαφορικό...βασικά άλλο αμάξι είναι.

Ωραίο, γουστάρω

Εχεις απολυτο δικιο στο θεμα μαστορας. Εαν δεν ειναι καυλωμενος με το θεμα και απλα το εχει ως δουλεια για να μαδαει κοροιδα, δεν κανει.

Πρεπει να βρεις εναν καυλωμενο με το θεμα μαστορα, να γουσταρει, να ειναι πορωμενος.

Αρχικα, απο αυτο ξεκινας, απο αυτο θα εξαρτηθουν ολα.

 :hi:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
ΜΟΥΝΑΡΑ ΤΟ ΔΙΠΟΡΤΟ

  Μουναρα το εργαλειο, το ειχα στησει στον Μπουκη (κορυφαιο συνεργειο ειναι γνωστες του αντικειμενου), ειχε μοτερ αναρτησεις φρενα ζαντες ολα απο την AMG, γαμουσε το αμαξι. Ειδικα ο ηχος.

  :hi:
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
  Μουναρα το εργαλειο, το ειχα στησει στον Μπουκη (κορυφαιο συνεργειο ειναι γνωστες του αντικειμενου), ειχε μοτερ αναρτησεις φρενα ζαντες ολα απο την AMG, γαμουσε το αμαξι. Ειδικα ο ηχος.

  :hi:
ΕΥΓΕ ΤΥΠΕ ΜΟΥ..
ΜΟΥΝΟΠΑΓΙΔΑΡΑ...
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Εχεις απολυτο δικιο στο θεμα μαστορας. Εαν δεν ειναι καυλωμενος με το θεμα και απλα το εχει ως δουλεια για να μαδαει κοροιδα, δεν κανει.

Πρεπει να βρεις εναν καυλωμενο με το θεμα μαστορα, να γουσταρει, να ειναι πορωμενος.

Αρχικα, απο αυτο ξεκινας, απο αυτο θα εξαρτηθουν ολα.

 :hi:

Είναι δύσκολο πια σε μένα να βρώ κάποιον, ειδικά στη δουλειά που κάνω μόνο φλώροι με καινούργια αμάξια - τόσο μεγάλα όσο πιο μικρό είναι το καβλί τους.

Δυστυχώς όλοι μου οι φίλοι που είχαν την τρέλα, για τον Α ή Β λόγο εγκατέλειψαν το θέμα, είχαμε και 2 απώλειες ξαφνικές παιδών που μας μπλόκαραν ψυχολογικά για χρόνια. Αλλα το μικρόβιο υπάρχει, και αποφάσισα να ξαναμπώ στο παιχνίδι. Εδω που είμαι αυτή την περίοδο, βρίσκω παλιές μερσεντες Ε190 με 800 ευρώ. Ταλαιπωρημένες μηχανικά, αλλά στ'αρχίδια μου καλύτερα. Και donor vehicle φέρνω απο Γερμανία.

Οταν επιστρέψω Ελλάδα θα αρχίσω. Το scouting για Μερσεντες έχει φέρει αποτελέσματα.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
ΕΥΓΕ ΤΥΠΕ ΜΟΥ..
ΜΟΥΝΟΠΑΓΙΔΑΡΑ...

Δεν αρκει μονο το αυτοκινητο, βοηθαει ομως σε μεγαλο βαθμο.

Αυτο δεν σημαινει οτι καποιος που εχει ενα τετοιο αμαξι θα γαμαει μουναρες, εαν ειναι μπουλης-μουνοδουλος-βλαμμενος-αποτυχημενος δεν προκειται. Ακομα και να του κατσει καμια, θα τον εχει μαδησει πρωτα και συντομα θα τον σιχαθει.

Ουτε φυσικα οποιος εχει ενα νορμαλ αμαξι δεν μπορει να γαμαει μουναρες. Φυσικα και μπορει. Αντρικη συμπεριφορα ψαχνουν τα μουνακια, να νιωσουν καυλες-ερωτες-δραματα αυτα θελουν, κυριως να μη βαριουνται και να ειναι παντα καυλωμενες (συναισθηματα ασανσερ). Εαν τους τα παρεχεις αυτα μεσω της συμπεριφορας σου, ας εχεις και ενα απλο φιατακι, δεν παιζει ρολο.

Εαν εχεις και τη συμπεριφορα και το ντυσιμο και ενα νορμαλ (οχι υπερβολες) αντρικο σωμα και το αμαξι τοτε απλα θα βαρεθεις να γαμας. Ειδικα στην εποχη μας, παιζεις μπαλα σχεδον μονος σου.

 :hi: :hi: :hi:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Είναι δύσκολο πια σε μένα να βρώ κάποιον, ειδικά στη δουλειά που κάνω μόνο φλώροι με καινούργια αμάξια - τόσο μεγάλα όσο πιο μικρό είναι το καβλί τους.

Δυστυχώς όλοι μου οι φίλοι που είχαν την τρέλα, για τον Α ή Β λόγο εγκατέλειψαν το θέμα, είχαμε και 2 απώλειες ξαφνικές παιδών που μας μπλόκαραν ψυχολογικά για χρόνια. Αλλα το μικρόβιο υπάρχει, και αποφάσισα να ξαναμπώ στο παιχνίδι. Εδω που είμαι αυτή την περίοδο, βρίσκω παλιές μερσεντες Ε190 με 800 ευρώ. Ταλαιπωρημένες μηχανικά, αλλά στ'αρχίδια μου καλύτερα. Και donor vehicle φέρνω απο Γερμανία.

Οταν επιστρέψω Ελλάδα θα αρχίσω. Το scouting για Μερσεντες έχει φέρει αποτελέσματα.

Οταν θα εχεις τα λεφτα και την ορεξη για να το στησεις, πες μου.

  :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom