Νέα

Αυτό είναι το Ελλάντα. Μια εικόνα Χίλιες Λέξεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 528K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
:hi: :hi: :hi:

Εγώ θα γούσταρα τον Mindreader ως "καπετάνιο" και κυβερνήτη αυτής της χώρας μόνο απο όσα διαβάζω εδώ! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Είναι ό άνθρωπος με τις πιο συγκροτημένες απόψεις, πατριώτης, ρεαλιστής που μπορεί να πάρει σωστές αποφάσεις! Εδώ δεν θέλουμε ούτε υπερμορφωμένο ούτε υπερεξειδικευμένο ούτε μάστερ σε ένα αντικείμενο! Θέλουμε άνθρωπο με βούληση και σωστή "ανάγνωση" της κατάστασης! Άνθρωπο που ξέρει τη κοινωνία σε όλες της εκφάνσεις της αλλά και να μπορεί να κρατήσει ισσοροπίες σε διεθνές επίπεδο! 

Και σιχαίνομαι την διαδικασία των εκλογών... :vomit: :vomit: :vomit:

Απ' ευθείας διορισμό!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
οχι αγορακι μου...οι αλλοι ηταν μουνια απο τα γεννοφασκια τους και δηλωμενοι σε αντιπαλα στρατοπεδα....στην ουσια εκαναν αυτο που ηταν να κανουν....αυτος ο λαγος πουλησε τους δικους του,τις ιδεες του ...σκεψου το παιδι του το λεει ερνεστο....προς τιμη του ΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΣΕπου δεν κατεβασε ποτε τη σημαια του αγωνα....σκεψου τι γυρες θα φερνει τωρα στον ταφο(λεμε )...
ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ......Ο ΞΕΦΤΙΛΑΣ!

Θα ήθελα πολύ να ήμουν αγοράκι φίλε αλλά δυστυχώς απέχω πολϋ από αυτό !! :grin:

Η φωτογραφία αποδίδει πλήρως τα γραφόμενά σου με τα οποία σε μεγάλο βαθμό συμφωνώ !! :hi:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1462946094150.jpg
    FB_IMG_1462946094150.jpg
    18,1 KB · Εμφανίσεις: 14
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
οχι αγορακι μου...οι αλλοι ηταν μουνια απο τα γεννοφασκια τους και δηλωμενοι σε αντιπαλα στρατοπεδα....στην ουσια εκαναν αυτο που ηταν να κανουν....αυτος ο λαγος πουλησε τους δικους του,τις ιδεες του ...σκεψου το παιδι του το λεει ερνεστο....προς τιμη του ΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΣΕπου δεν κατεβασε ποτε τη σημαια του αγωνα....σκεψου τι γυρες θα φερνει τωρα στον ταφο(λεμε )...
ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ......Ο ΞΕΦΤΙΛΑΣ!

Ομως ρε φίλε πιστεύω οτι η Ανγκελα στη φωτογραφία στους ψηφοφορους του Συριζα αναφέρεται !!

Περαν των οσων λεει κατ' ιδιαν στον Αλεξη στην αλλη φωτογραφια !!
 

Συνημμένα

  • 13239113_809554815843375_4652817229042614131_n.jpg
    13239113_809554815843375_4652817229042614131_n.jpg
    49,5 KB · Εμφανίσεις: 10
  • FB_IMG_1464035863113.jpg
    FB_IMG_1464035863113.jpg
    42,6 KB · Εμφανίσεις: 14
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
:hi: :hi: :hi:

Εγώ θα γούσταρα τον Mindreader ως "καπετάνιο" και κυβερνήτη αυτής της χώρας μόνο απο όσα διαβάζω εδώ! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Είναι ό άνθρωπος με τις πιο συγκροτημένες απόψεις, πατριώτης, ρεαλιστής που μπορεί να πάρει σωστές αποφάσεις! Εδώ δεν θέλουμε ούτε υπερμορφωμένο ούτε υπερεξειδικευμένο ούτε μάστερ σε ένα αντικείμενο! Θέλουμε άνθρωπο με βούληση και σωστή "ανάγνωση" της κατάστασης! Άνθρωπο που ξέρει τη κοινωνία σε όλες της εκφάνσεις της αλλά και να μπορεί να κρατήσει ισσοροπίες σε διεθνές επίπεδο!  

Και σιχαίνομαι την διαδικασία των εκλογών... :vomit: :vomit: :vomit:

Απ' ευθείας διορισμό!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ναι οπωσδήποτε !!! :grin: :grin:

Στειλε μου ενα pm αυριο να μην ξεχάσω να ιδρύσω κόμμα. :2funny: :2funny:

Οπως σε μια παλια ελληνική κωμωδία με τον Βουτσά και τον Δαδινοπουλο, που ιδρυσαν ενα κομμα αριστεροκεντροδεξιο. :2funny: :2funny:

Εχω βρεί και το συμβολο του κομματος αν και ρεαλιστικά θα μπορούσε να αποτελεσει συμβολο των περισσοτερων συγχρονων ελληνικών κομματων !! :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1472365611983.jpg
    FB_IMG_1472365611983.jpg
    8,9 KB · Εμφανίσεις: 17
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Και μια και πιασαμε τις συγκρισεις με τα "ιερά τερατα" του διεθνούς σοσιαλισμού η παρακάτω αναφορά είναι αναποφευκτη !! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • Picture150.png
    Picture150.png
    329,5 KB · Εμφανίσεις: 28
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Βεβαια για να μην ξεχνιομαστε καποιοι εχουν μείνει με αποροιες !! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1464036128743.jpg
    FB_IMG_1464036128743.jpg
    36,7 KB · Εμφανίσεις: 13

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Στειλε μου ενα pm αυριο να μην ξεχάσω να ιδρύσω κόμμα. :2funny: :2funny:
Δεν χρειάζεται κόμμα! Έναν Στρατιωτικό Σύνδεσμο χρειάζεται στα πρότυπα αυτου του 1912!

Κόμμα θα φτιάξεις μετά το συμμάζεμα της κατάστασης...που θα μπορούσε  να ονομαστεί "Ενωμένη Ελλάδα" και θα εντάσσονται αξιόπιστα άτομα που έχουν να προσφέρουν...

...όνειρα φθινοπωρινού μεσημεριού...

Πρέπει όμως να μπει ΦΡΕΝΟ ΣΤΗ ΚΑΤΡΑΚΥΛΆ :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:!!!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Δεν χρειάζεται κόμμα! Έναν Στρατιωτικό Σύνδεσμο χρειάζεται στα πρότυπα αυτου του 1912!

Κόμμα θα φτιάξεις μετά το συμμάζεμα της κατάστασης...που θα μπορούσε  να ονομαστεί "Ενωμένη Ελλάδα" και θα εντάσσονται αξιόπιστα άτομα που έχουν να προσφέρουν...

...όνειρα φθινοπωρινού μεσημεριού...

Πρέπει όμως να μπει ΦΡΕΝΟ ΣΤΗ ΚΑΤΡΑΚΥΛΆ :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:!!!

Εχει ακομα αρκετό κατηφορο φίλε !!

Δυστυχώς πιστεύω οτι ζούμε στην κατάσταση που ο Γκράμσι αναφέρεται !!
 

Συνημμένα

  • 14495442_1007281156049946_176885279017864086_n(2).jpg
    14495442_1007281156049946_176885279017864086_n(2).jpg
    24,9 KB · Εμφανίσεις: 12
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Αγαπητε Mindreader,

αν και γελάμε με τους σολοικισμούς Πολάκη, φοβάμαι ότι όσο στεκόμαστε στα "χιβ" και στα "κόπι πάστε" του, τοῦ κάνουμε τη χάρη να παίξουμε στο σίριαλ στο οποίο αυτός υποδύεται το λαϊκό παληκάρι και εμείς τη μαντάμ Σουσού.

Στην ουσία, ουδείς εξ ημών άκουσε χθες τίποτα πιο σοβαρό από τη συζήτηση περί της (παραπαίουσας) Υγείας..

Σωστός !! :hi: :hi:
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Θα πληρώσει !!

Αλλα θα πληρώσει οπως πληρωσαν και οι προηγουμενοι φερελπιδες σωτήρες φίλε.

Οπως λέγαμε για το κυκλο των χαμένων ποιητών.

Ετσι θα λέμε για το κυκλο των χαμενων σωτήρων !!

τυπε παντα πληρωνουν οι πλουσιοι στον καπιταλισμο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
:hi: :hi: :hi:

Εγώ θα γούσταρα τον Mindreader ως "καπετάνιο" και κυβερνήτη αυτής της χώρας μόνο απο όσα διαβάζω εδώ! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Είναι ό άνθρωπος με τις πιο συγκροτημένες απόψεις, πατριώτης, ρεαλιστής που μπορεί να πάρει σωστές αποφάσεις! Εδώ δεν θέλουμε ούτε υπερμορφωμένο ούτε υπερεξειδικευμένο ούτε μάστερ σε ένα αντικείμενο! Θέλουμε άνθρωπο με βούληση και σωστή "ανάγνωση" της κατάστασης! Άνθρωπο που ξέρει τη κοινωνία σε όλες της εκφάνσεις της αλλά και να μπορεί να κρατήσει ισσοροπίες σε διεθνές επίπεδο! 

Και σιχαίνομαι την διαδικασία των εκλογών... :vomit: :vomit: :vomit:

Απ' ευθείας διορισμό!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
τον ψηφιζω!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Σκίτσο του Δ.Χαντζόπουλου (Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, 30.9.2016)
CtmfbDjWIAASEZ3.jpg:large

Ο χαντζοπουλος προφανως αναφερεται στην ομιλια του τσιπρα για τη παιδεια, που ετυχε να την δώ ολη !!

Η εκφραση "Ολες οι αγελαδες φαινονται ιδιες στο σκοτάδι" ειναι του Χαιγκελ. Προφανως ο λογογραφος του Τσιπρα ηθελε να δωσει εμφαση στο "φαινονται: και στο "σκοτάδι". Υπο την εννοια οτι οταν το σκοτάδι αντικατασταθεί με φως τοτε θα φανει οτι οι "νεες αγελαδες" ειναι διαφορετικες.

Δεν ξέρω ποσοι την κατάλαβαν την "μεταφορά" !!

Και θα ψαξω να βρώ το λογογράφο του Τσίπρα που ξεκινησε απο τον Χαιγκελ και εφτασε στον Πρωταγόρα ( παντός χρήματος μετρον ο ανθρωπος) περνώντας λίγο από τον Χαλιλ Γκιμπραν και δεν θυμαμαι ποιον άλλο.

Δεν ξέρω αν στις καταλήψεις ο Τσίπρας και οι δικοί του διαβαζαν Χαιγκελ, Πρωταγορα, και Γκιμπραν.

Ξέρω ομως οτι ο τσίπρας τα παιδιά του στη σχολή Hill τα στέλνει και αυτό μου φθανει.

Ισως ο λογογραφος του να του επισημανε στη ζούλα οτι ο Πρωταγόρας μονο εναντι αμοιβής παρεδιδε μαθηματα !!! :grin: :grin:

Και μια και πιασαμε τους φιλοσόφους, θα θυμισω ενα γνωμικό του τεράστιου Σοπενχαουερ που πιστεύω ταιριάζει στη περίσταση

"Τιμή είναι η εξωτερική συνειδηση.Συνειδηση είναι η εσωτερική τιμή".

Κάτι μου λέει οτι ο πρωθυπουργός ( και ειλικρινά λυπάμαι για αυτό ) νοιώθει τελευταία μια τεραστια "εσωτερική υποτίμηση".  :grin: :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
τυπε παντα πληρωνουν οι πλουσιοι στον καπιταλισμο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

"Εξ απ ανέκαθεν" !!! :grin: :grin:

Οι πλούσιοι στον καπιταλισμό και οι ελλεεινιδες στο πρώτο ραντεβου !! :grin: :grin:

Αααα να μη ξεχάσω οτι πληρώνουν και οι πουτάνες στα μπουρδέλα !! :grin: :grin:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.780
Like
20.678
Πόντοι
5.006
την πήγαινε την πούτσα σύννεφο κ αυτός μαζί με την κομμώτρια...............


δηλωση - επος  :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker: :wanker:

" Γενικά δεν έκανα σπατάλες,αλλά έχει τύχει να πάω στα μπουζούκια στον Παντελίδη και να χαλάσω 40.000 ευρώ σε ένα βράδυ. "
 

ferdinando

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2012
Μηνύματα
100
Κριτικές
18
Like
350
Πόντοι
291
Εβλεπα χθες αποσπάσματα τη κηδεία Peres στο Ισραήλ και αναρρωτηθηκα στην Ελλάδα για ποιον θα κανουμε αντίστοιχο με ηγέτες απο όλον τον κοσμο!
Μακάβριο σχόλιο σε αναζήτηση ηγεσίας.

Όσο οι έλληνες θα ψάχνουν ηγεσία και ηγέτες για να τους αναθέσουν τη "σωτηρία" τους, τόσο θα ξεπετάγονται απατεώνες (σαν όλους αυτούς που έχουμε τις τελευταίες δεκαετίες) που θα ξεπουλάνε τη χώρα και οι έλληνες να παρακολουθούν χωρίς αντίδραση.
Οι πραγματικοί ηγέτες είναι αυτοί που ενσαρκώνουν σε μιά δεδομένη στιγμή ένα (υπάρχον) παλλαϊκό αίτημα που βγαίνει όχι απ' τους ηγέτες, αλλά από όλους τους έλληνες. Κι αυτό φίλε μου δεν υπάρχει ... οι έλληνες κοιμούνται βαθειά και ελπίζουν να ψοφίσει η κατσίκα του γείτονα μιας και ψόφησε η δικιά τους ... δεν τους αφορά η πλήρης χρεωκοπία και το ξεπούλημα της χώρας, ασχολούνται με τους καναλάρχες και τα θρησκευτικά!!!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
:hi: :hi:Παρακαλώ μην μου αποπαίρνετε τον Κμαν και τις μεθόδους του...που θυμίζουν Άραβες πετρελαιάδες )))))Ας φτάσουν και άλλοι σε επίπεδο να πετάνε 500ευρα για την γκ...μιας βραδιάς και τότε σίγουρα κάτι θα αλλάξει στη χώρα!Όσο όμως εδώ θα περιμένουμε παθητικά την ανάπτυξη επειδή έτσι λεει η επίσημη πολιτική ηγεσία εμείς θα θρέφομαστε με την παρακάτω τροφή----->
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    110,3 KB · Εμφανίσεις: 32
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Όσο οι έλληνες θα ψάχνουν ηγεσία και ηγέτες για να τους αναθέσουν τη "σωτηρία" τους, τόσο θα ξεπετάγονται απατεώνες (σαν όλους αυτούς που έχουμε τις τελευταίες δεκαετίες) που θα ξεπουλάνε τη χώρα και οι έλληνες να παρακολουθούν χωρίς αντίδραση.
Οι πραγματικοί ηγέτες είναι αυτοί που ενσαρκώνουν σε μιά δεδομένη στιγμή ένα (υπάρχον) παλλαϊκό αίτημα που βγαίνει όχι απ' τους ηγέτες, αλλά από όλους τους έλληνες. Κι αυτό φίλε μου δεν υπάρχει ... οι έλληνες κοιμούνται βαθειά και ελπίζουν να ψοφίσει η κατσίκα του γείτονα μιας και ψόφησε η δικιά τους ... δεν τους αφορά η πλήρης χρεωκοπία και το ξεπούλημα της χώρας, ασχολούνται με τους καναλάρχες και τα θρησκευτικά!!!

Οι Ελληνες είναι εξυπνος λαος μέσα στη βλακεία του φίλε !! :grin: :grin:

Η φωτογραφία το αναλύει διεξοδικά !! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1475336661525.jpg
    FB_IMG_1475336661525.jpg
    90,9 KB · Εμφανίσεις: 10
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
:hi: :hi:Παρακαλώ μην μου αποπαίρνετε τον Κμαν και τις μεθόδους του...που θυμίζουν Άραβες πετρελαιάδες )))))Ας φτάσουν και άλλοι σε επίπεδο να πετάνε 500ευρα για την γκ...μιας βραδιάς και τότε σίγουρα κάτι θα αλλάξει στη χώρα!Όσο όμως εδώ θα περιμένουμε παθητικά την ανάπτυξη επειδή έτσι λεει η επίσημη πολιτική ηγεσία εμείς θα θρέφομαστε με την παρακάτω τροφή----->

Δεν εχω τιποτα προσωπικο με τον Κman φιλε. Αλλά τις προφανείς εξωπραγνατικές υπερβολες του σε βσθμό  μαλακίας καποιοι τις παιρνουν μετρητοις. Για αυτο και αραια και που απαντώ !!

Τελος παντων σταματαω γιατι ειμαστε off topic εδώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom