Νέα

Αξίζει πιστός στην τέλεια σχέση, ή μια ζωή την έχουμε, ας γαμάμε ο,τι κινείται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos9595
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 127
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αξιζει πιστος στην τελεια σχεση η μια ζωη την εχουμε ας γαμαμε οτι κινηται!!!

  • Σχεση

    Ψήφοι: 23 28,4%
  • Ασταματητα γαμησια

    Ψήφοι: 58 71,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    81

nikos9595

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
103
Πόντοι
0
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.
 

KapetanIsovitis

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2016
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
49
Πόντοι
0
Φίλε μου, αυτή την απάντηση θα την δώσεις μόνο εσύ στον εαυτό σου. Ένας καλός μου φίλος έγραψε ένα βιβλίο επάνω ακριβώς σε αυτό το ζήτημα, ίσως σου προσφέρει μια ματιά στο μέλλον.
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.157
Like
3.997
Πόντοι
456
λεμε και καμια μαλακια να περναει η ωρα ε?

ΥΓ-49χρ παντρεμενος, με πολυ καλο γαμο και παρα πολλα γαμησια.
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.506
Κριτικές
21
Like
10.047
Πόντοι
3.346
Με άλλα λόγια μονογαμικός ή πολυγαμικός?
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.157
Like
3.997
Πόντοι
456
ασε τα Υπαρξιακα ρε μαγκα και καρφωνε τωρα που μπορεις.
 
OP
OP
N

nikos9595

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2018
Μηνύματα
62
Κριτικές
3
Like
103
Πόντοι
0
Τυψεις?? Αγχος μην τα κατστρεψεις ολα??
 

IvanTheGreat

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
18 Μαΐ 2019
Μηνύματα
68
Κριτικές
107
Like
5.682
Πόντοι
24.130
Η φύση όταν είμαστε πιστοί, μας "τιμωρεί". Μας κανει φλώρους. Αν κάνεις μονογαμικό σεξ για διάστημα μηνών, πέφτουν τα επίπεδα τεστοστερόνης για να μην αφήσεις την έγκυο σύντροφό σου. (η φύση δεν κατλααβαίνει από μεθόδους αντισύλληψης). Επίσης αν δεν πηδάς άλλες και δεν έχεις εναλλακτικές, δε θα νιώθεις δυνατός σε μία σχέση / σε έναν τσακωμό στη σχέση. Θα νιώθεις οτι την κοπελα σου την εχεις αναγκη. Λες και δεν μπορεις να γνωρισεις καποια αλλη.

Νομιζω οτι εχει 4 δις γυναίκες ο πλανήτης Γη. Καμία δεν είναι η ιδανική και η καλύτερη που θα γνωρισεις ειναι παντα η επόμενη. Καλή η μονογαμία αλλά έχει πολλές φορές πολύ κακές συνέπειες.
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
γάμα αβέρτα, σχέση ξε-σχέση αν έχεις αυτή την τάση σημαίνει ότι δεν είσαι ικανοποιημένος πλήρως σε αυτό το κομμάτι, αν κάνεις παιδιά αργότερα το πιο πιθανό να σου φύγει η μανία για πουτάνες 
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.598
Κριτικές
12
Like
6.510
Πόντοι
2.646
:s&m_2: ρε τυπε, ήμαρτον.Γαμα σαν μην υπάρχει αύριο.Τις άλλες .
 

hornyasfuck

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2018
Μηνύματα
3.836
Κριτικές
27
Like
25.363
Πόντοι
12.896
γάμα αβέρτα, σχέση ξε-σχέση αν έχεις αυτή την τάση σημαίνει ότι δεν είσαι ικανοποιημένος πλήρως σε αυτό το κομμάτι, αν κάνεις παιδιά αργότερα το πιο πιθανό να σου φύγει η μανία για πουτάνες  

Συμφωνῶ μαζί σου φίλε! Γαμᾶμε ὄτι κινεῖται! Ὅλα τά ἄλλα εἶναι βερεσές...
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.598
Κριτικές
12
Like
6.510
Πόντοι
2.646
:s&m_3: αυτος που έχει ψηφίσει το σχέση, ας πάει να τον κοιτάξει κανένας γιατρός.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.394
Πόντοι
2.786
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.

Καταρχήν είσαι 26 ετών. Σε αυτή την ηλικία δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι. Μπορείς να έχεις σχέση, μπορείς να γαμάς ότι κινείται. Your choice!

Αυτό που θα πρέπει να κοιτάξεις πρώτα είναι η δουλειά σου. Δεν θες να φτάσεις 40 χρονών και να μην έχεις τακτοποιηθεί, έχοντας μισθό κάνα χιλιάρικο το μήνα και αλλάζοντας δουλειές. Δεν εννοώ και ζάμπλουτος (πράγμα που στο εύχομαι!), αλλά να ζεις κάπως άνετα. ΜΕΤΑ, μπορείς να αρχίσεις να σκέφτεσαι αν θα παντρευτείς ή όχι. Πως θα το σκεφτείς αυτό? Με το να συζήσεις με την γκόμενα!!!! 2 χρονάκια minimum. Εκεί βγαίνουν πολλά χρήσιμα συμπεράσματα!!! Αυτό είναι και το κλειδί ;)
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Και τα δύο μαζί (με λίγη προσοχή) μια χαρά είναι
 

The Keeper

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2019
Μηνύματα
609
Κριτικές
21
Like
5.673
Πόντοι
1.436
Αξιότιμε νηματοθέτη,
είμαι στην ίδια ηλικία. Κάνω πολλές παερόμοιες ή και τις ίδιες σκέψεις. Αλλά βρίσκομαι σε άλλο μετερίζι. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση.
Έπαιξαν πολλά ρόλο. Είχα στη ζωή μου να αντιμετωπίσω αρκετά προβλήματα και δεν ιεράρχησα το ζήτημα "σχέσεις". Όχι πως δεν το ηθελα.
Το επεδίωξα αλλά πάρα πολλές φορές απέτυχα ή σαμπόταρα τον εαυτό μου και με σταματούσα.
Για την ηλικία των 26 40-50 γαμήσια που έχω ρίξει είναι ελάχιστα. Όλα σε οίκους. Είμαι πια σε θέση να δω ωστόσο με πιο ώριμο βλέμμα τις επιλογές μου.
---
Οι σχέσεις μου με το άλλο φύλο είναι μια χαρά. Δηλαδή συνανατρέφομαι με γυναίκες όπως ο μέσος άνδρας. Ανέφερα όμως τη διαφορά μου πιο πάνω.
Όσο μεγαλώνω ωστόσο βλέπω ότι το θέμα " σχέση" όπως το κυρίαρχο μοντέλο δεν μου ταιριάζει. Δηλαδή ναι μεν μου λειπει έτσι να το πούμε απλά μια γυναικεία αγκαλιά ή ένα φιλί ρε παιδί μου. Αλλά δεν μπορώ να με φανταστώ διαρκώς να δηλώνω το "παρών" ή να έχω στο νου μου να τηλεφωνηθούμε όταν είμαι πιεσμένος με τη δουλειά ή για μια δυο μέρες να μην τα πούμε.
Αν τύχει μια δυο μέρες να μην τα πείτε θα σου πει "Πού εξαφανίστηκες;".
---
Όσον αφορά τις σχέσεις, θεωρώ ότι η ζωή του ανθρώπου είναι μια περιπλάνηση.
Κατά την περιπλάνηση αυτη στον κόσμο συναντάς άλλους περιπλανώμενους. Ανοίγει ένας κύκλος (σχέση) και όταν κλείσει (ας πούμε για παράδειγμα χωρισμός) είστε καλύτεροι και οι δύο, εμπειρότεροι, ωριμότεροι.
Φεύγετε καλύτεροι ο ενας από τον άλλο να συνεχίσετε την περιπλάνησή σας. Να συναντησετε άλλους ανθρώπους, να ανοίξει ένας νέος κύκλος.
Η περιπλάνηση του ανθρώπου σταματά με το θάνατό του.
---
Το ζήτημα είναι να συμφιλιωθείς με τον τόπο της περιπλάνησής σου. Όσο είσαι φιλοξενούμενος στον κόσμο. Εσύ θέτεις τους στοχους σου. Να μην σου επιβάλλει η κοινωνία τους στόχους σου. Να μην πάρεις αυτοκίνητο αν δεν θέλεις γιατί " ο άντρας πρέπει να οδηγεί". Να μην κάνεις οικογένεια γιατι "πρέπει να έχεις μια δουλίτσα κ μετά να βρεις ένα καλό κορίτσι" κλπ κλπ.
Έτσι ορίζεις εσύ τον σκοπό σου. Προσωπικά θα αφιερωθώ στην ακαδημαϊκή καριέρα κ σταδιοδρομια. Το βρήκα ως στάση ζωής κ είμαι ανοικτός φυσικά σε κάτι διαφορετικό.
---
Τραγική ειρωνεία: Εχθές κατάλαβα ότι αρέσω σε μια κοπέλα 19 χρόνων. Δεν ειναι κάτι ιδιαίτερο ως περίπτωση εμφανισιακά. Ωστόσο θεώρησα καλό να ανοίξουμε μια κουβέντα να γνωριστούμε.
Προσωπικά πάντως δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα δεσμευόμουν και θα ήμουν κτήμα κάποιου ώστε να έχει το μονοπώλιο της πρόσβασης στο σώμα μου.
Δηλαδή μια "ισόβια σχέση" δεν τη θεωρώ δυνατή. Πρέπει να αυτοκαταπιεστεις πολυ για να γεύεσαι το σεξ μόνο με μία. Θα γερνάς, θα βαρεθείς τον άλλον, θα συμβιβαστείς όπως πολλοί. Προσωπικά είμαι αντίθετος.
Αν έχω μια σχέση θα έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν θα υπάρχει ο στενός κορσές της παρακολούθησης, του χειρισμού, του σαδομαζοχισμού, του "σου κρατώ μούτρα" σαν να είμαστε παιδάκια κλπ.
Κ αν κάνω σχέση θα πηγαίνω κ σε οίκους ανοχής για να απολαμβάνω το αγαθό του σεξ. Το τι είναι απάτη το οριζει το ζευγάρι.
Δεν θα της έλεγα ότι θα πηγαίνω κ στους οίκους ανοχής. Ίσως να μην το καταλάβαινε. Θεωρώ ότι θα την απατούσα αν υπηρχε συναίσθημα με την κοπέλα με την οποία κάνω σεξ.
Το ίδιο θεωρώ καλό και για την κοπέλα, ιδανικά. Θα ειχε το ελεύθερο να γεύεται τους καρπούς της ηδονης και με άλλους.
Κατά τα άλλα θα λειτουργουσαμε ως κανονικοί συντροφοι και περιπλανητές.
---
Μπορεί να είμαι στον κόσμο μου. Ο καθένας εδώ μέσα λέει την άποψή του.
Έρωτα και αγάπη ένιωσα αλλά ποτέ δεν ήταν αμοιβαία όσον αφορά το άλλο φύλο. Επομένως δεν έχω εμπειρία όσον αφορά την αμοιβαία έλξη και αφοσίωση, εντός ή εκτός εισαγωγικών.
*Τέλος, οι απόψεις μου για την περιπλάνηση οφείλονται στις απόψεις του Κώστα Αξελού.
:hi:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.670
Κριτικές
22
Like
7.024
Πόντοι
3.346
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.
Σε καμια περιπτωση 26αρης στην εποχη μας δεν εχει τετοια διλημματα..βιαζεσαι χωρις λογο.
Εαν εισαι καλα με την σχεση σου συνεχισετο μεχρι που παει ειτε τελειωσει η σχεση σας αυριο ειτε παει για μονιμο.
το να λες τωρα οτι ειμαι με μια καλα και να σκεφτεσαι..αν θα πρεπει να γαμαω αλλες μηπως και χανω τα χρονια μου τζαμπα εισαι πολυ λαθος.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.

Φίλε για να έχεις τόσα χρόνια σχέση και να την λες ακόμα 'όμορφη',άσ'το.Αν εσύ απιστήσεις,έλα και τρύπισε μου τη μύτη.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.670
Κριτικές
22
Like
7.024
Πόντοι
3.346
Φίλε για να έχεις τόσα χρόνια σχέση και να την λες ακόμα 'όμορφη',άσ'το.Αν εσύ απιστήσεις,έλα και τρύπισε μου τη μύτη.
Ε αυτο σου λεει αν δεν καταλαβες..να απιστιση η οχι..δεν ξερει ο ιδιος τι θελει να κανει και ρωταει εμας  :2funny:
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Πόσα είναι τα πολλά χρόνια? Μήπως είναι και η πρώτη σου σχέση?
Εάν πρόκειται για την κλασσική περίπτωση από μικρή ηλικία μαζί, για πολλά χρόνια. Πρώτη σοβαρή σχέση και για τους δύο.  Συνήθως δεν κρατάνε.
Ίσως και οι δύο πρέπει να δοκιμάσετε κάτι διαφορετικό.
 

championagain79

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2018
Μηνύματα
705
Κριτικές
1
Like
962
Πόντοι
86
Βασικά, αξίζει να μάθουμε να γράφουμε και να μιλάμε σωστά τα Ελληνικά.
Μετά συζητάμε για τα υπόλοιπα.
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.063
Like
1.494
Πόντοι
216
Εχοντας φτασει 26 ετων πια ειμαι σε μεγαλο διλημμα και βρισκομμενος με την ιδια σχεση εδω και αρκετα χρονια αναρρωτιεμαι αν αξιζει να θυσιασεις μια πολυ ομορφη σχεση στο βωμο της απολαυσης και αν ειναι καλυτερο να απιστησεις απο το να εχεις τεραστεια αποθυμενα στο μελλον!!!Θα ηθελα γνωμες καθως παρα πολλοι απο εδω μεσα θα εχουν ανναρωτηθει το ιδιο σε καποια φαση της ζωης τους.
ρώτα τον giasou τύπε, αυτός έχει όλες τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom