Νέα

Αθηναίες ή Θεσσαλονικιές;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sonnylock
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
όταν μιλαμε για αθηναιες και θεσσαλονικες μιλαμε για αθηναιες και θεσσαλονικιες. αλλιως αμα συγκρινεις 2 κρητικες ή 2 ποντιες ή 2 ηπειρώτισσες που η μια γεννηθηκε και μεγαλωσε θεσσαλονικη και ή άλλη Αθήνα τοτε συγκρινε και 2 διδυμες που η μια εμαθε γαλλικα και η άλλη γερμανικα, εμφανιση ιδιες θα είναι.
τωρα αν συγκρινεις συμπεριφορά λογω διαφορετικης κοινωνιας από του δικο μου δειγμα σε 1 χρονο γαμησα 4 στην Αθήνα και καμμια τους δεν μου εδωσε κωλο. γαμησα σε 15 χρονια 23 στην θεσσαλονικη και μου δωσαν κωλο οι 3. οποτε συμπερασμα για το ποιες είναι πιο ευκολες και ποιες βγαζουν γουστα δυσκολο να βγει πχ σε μενα φαινεται πιο ευκολο να βρω γκομενα στην αθηνα , αλλα περισσοτερα γουστα μου βγαζαν στην θεσσαλονικη
γιατι τυπε οι θεσσαλονικες είναι ολες από τον λευκο πυργο?
εχουν κατεβει τσούρμα και εκει από τα γειτονικα χωρια της μακεδονιας.
το θεμα αν δινουν κωλο οι θεσσαλονικιες τυπε δεν με ενδιαφερει και αυτό ανηκει σε άλλο θεμα εδώ στο σαιτ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
γιατι τυπε οι θεσσαλονικες είναι ολες από τον λευκο πυργο?
εχουν κατεβει τσούρμα και εκει από τα γειτονικα χωρια της μακεδονιας.
το θεμα αν δινουν κωλο οι θεσσαλονικιες τυπε δεν με ενδιαφερει και αυτό ανηκει σε άλλο θεμα εδώ στο σαιτ.
αυτό λεμε όπως βερες αθηναιες είναι λιγες ετσι λιγες είναι και βερες θεσσαλονικιες.
πχ εγω ειχα μια ξανθια μουναρα στο σχολειο δεν χαλασε παροτι εκανε παιδι και είναι 36, ηξερε τους πιο παλιους παππούδες της θεσσαλονικεις. αντε να πεις θεσσαλονικια και καμμια από την γυρω περιοχη. εγω πχ που γεννηθηκα και μεγαλωσα θεσσαλονικη σε θεματα καταγωγης όταν παει η κουβεντα το ξεκαθαρίζω εχω ριζες από αλλου. οι ποντιες της καλαμαριας πχ δεν είναι θεσσαλονικες. είναι ποντιες σαν τις ποντιες των αθηνων οποτε αφου εχουν ριζα από μικρα ασια συνηθως είναι μελαχροινες, σκουρες και κοντες. τωρα στον δενδροποταμο μενουν τσιγγανοι , ε δεν τους λες θεσσαλονικεις. θα μπορουσες να πεις χαρακτηριστικο τυπο οθωμανου τον κολοκοτρωνη επειδή γεννηθηκε και μεγαλωσε στην οθωμανικη αυτοκρατορια?? όχι βεβαια. οι γεωργιανες με τις γαμψες μυτες λοιπον που ηρθαν ως ρωσοποντιες θεσσαλονικη και είναι αφθονες δεν είναι θεσσαλονικες. η μεση θεσσαλονικια λοιπον ελαχιστα υπερτερει της αθηναιας σε υψος και χρωμα, τα ψυχο-κοινωνικα τα ειπαμε είναι που θα τυχεις και που συχναζεις
 

untd

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2010
Μηνύματα
25
Κριτικές
3
Like
18
Πόντοι
0
Θεσσαλονικιες οι ποιο ωραίες γυναίκες είναι στην βόρεια Ελλάδα!
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.228
Κριτικές
90
Like
10.115
Πόντοι
17.885
:zfuck: αυτές που δίνουν ΚΩΛΟ :zfuck:
 

since1991

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2020
Μηνύματα
2.556
Κριτικές
5
Like
2.530
Πόντοι
736
Ερώτηση είναι αυτή τώρα; Η Βόρεια Ελλάδα έχει εκπληκτικές γυναίκες με αέρα, ευδιάθετες, καλά παιδιά. Η Νότια Ελλάδα που είμαστε οι περισσότεροι είναι φουλ χαμηλοκώλες κομπλεξικές
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Θεσσαλονικιές έχει καλύτερες μπαργούμεν, Αθηναίες έχει καλύτερες σερβιτόρες και υποδοχές.
Για να επιστρέψεις σπίτι, καμία. Πάρε αλλοδαπή καλύτερα.
 

ditis13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.223
Like
3.695
Πόντοι
456
Πω πω ελπίζω irl να μην δίνετε σημασία σε τέτοια στερεότυπα...ότι δηλαδή αν γνωρίσετε 10 γκόμενες είστε σε θέση να καταλάβετε από που κατάγεται η άλλη. Ότι να ναι...και Αθηναίες καύλες υπάρχουν και Σαλονικιές και ότι θέλεις
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
αυτό λεμε όπως βερες αθηναιες είναι λιγες ετσι λιγες είναι και βερες θεσσαλονικιες.
πχ εγω ειχα μια ξανθια μουναρα στο σχολειο δεν χαλασε παροτι εκανε παιδι και είναι 36, ηξερε τους πιο παλιους παππούδες της θεσσαλονικεις. αντε να πεις θεσσαλονικια και καμμια από την γυρω περιοχη. εγω πχ που γεννηθηκα και μεγαλωσα θεσσαλονικη σε θεματα καταγωγης όταν παει η κουβεντα το ξεκαθαρίζω εχω ριζες από αλλου. οι ποντιες της καλαμαριας πχ δεν είναι θεσσαλονικες. είναι ποντιες σαν τις ποντιες των αθηνων οποτε αφου εχουν ριζα από μικρα ασια συνηθως είναι μελαχροινες, σκουρες και κοντες. τωρα στον δενδροποταμο μενουν τσιγγανοι , ε δεν τους λες θεσσαλονικεις. θα μπορουσες να πεις χαρακτηριστικο τυπο οθωμανου τον κολοκοτρωνη επειδή γεννηθηκε και μεγαλωσε στην οθωμανικη αυτοκρατορια?? όχι βεβαια. οι γεωργιανες με τις γαμψες μυτες λοιπον που ηρθαν ως ρωσοποντιες θεσσαλονικη και είναι αφθονες δεν είναι θεσσαλονικες. η μεση θεσσαλονικια λοιπον ελαχιστα υπερτερει της αθηναιας σε υψος και χρωμα, τα ψυχο-κοινωνικα τα ειπαμε είναι που θα τυχεις και που συχναζεις


Οι ποντιες είναι πράγματι άσχημες. Ως Πόντιος το λέω. Αλλά οι νέες γενιές βγάζουν κάτι καλούτσικα μουνακια. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και οι μίξεις που γίνονται. Πάντως στην Μακεδονία οι ντόπιοι Μακεδόνες που είναι αρκετά Σλάβοι γενετικα και ανθρωπολογικα βγάζουν δυνατά κομμάτια σε σύγκριση με τις ποντιες, μικρασιατισες.Παντως στην Καλαμαριά οι Πόντιοι είναι μόνο στο κέντρο κα γύρω στην Πασαλιδη. Αρετσου, Μικρά και Αι Γιάννη ειναι κυρίως μικρασιατες και τα τελευταία χρόνια ήρθανε από όλο τον νόμο της Μακεδονίας. Βλέπεις φάτσες και μούτρα που θα τους πέρναγες ως Βούλγαρους, Σκοπιανούς, Σλάβους κλπ.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Όλες καλές είναι αλάνια, λες και έχετε δοκιμάσει για να ξέρετε. Από θεωρία μπόλικη και από γεγονότα μηδέν. Ο μόνος διαχωρισμός είναι ότι οι Θεσσαλονικιές είναι πιο διεστραμμένες στο σεξ, μαζί τους κάνεις πολλά που η μέση Αθηναία ούτε καν τολμά. Μη ρωτήσετε γιατί, δεν έχω ούτε γω ιδέα.
Γιατί το να έχουμε δοκιμάσει και Αθηναίες και Θεσσαλονικιές είναι ακατόρθωτο, σαν να έχουμε κατακτήσει τις 7 κορυφές των ηπείρων ένα πράμα :idiot:
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.179
Κριτικές
60
Like
20.007
Πόντοι
14.936
Οι ποντιες είναι πράγματι άσχημες. Ως Πόντιος το λέω. Αλλά οι νέες γενιές βγάζουν κάτι καλούτσικα μουνακια. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και οι μίξεις που γίνονται. Πάντως στην Μακεδονία οι ντόπιοι Μακεδόνες που είναι αρκετά Σλάβοι γενετικα και ανθρωπολογικα βγάζουν δυνατά κομμάτια σε σύγκριση με τις ποντιες, μικρασιατισες.Παντως στην Καλαμαριά οι Πόντιοι είναι μόνο στο κέντρο κα γύρω στην Πασαλιδη. Αρετσου, Μικρά και Αι Γιάννη ειναι κυρίως μικρασιατες και τα τελευταία χρόνια ήρθανε από όλο τον νόμο της Μακεδονίας. Βλέπεις φάτσες και μούτρα που θα τους πέρναγες ως Βούλγαρους, Σκοπιανούς, Σλάβους κλπ.
τεμετερον ρατσα.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.995
Πόντοι
1.706
Τι να δοκιμάσεις ρε αλάνι... τσάμπα πρόλογο πας να πουλήσεις. Διάβασα κάτι ποστ σου πριν μου βγήκαν τα μάτια έξω. Τι βλακείες είναι αυτές...
Μην κουράζεσαι με τα δικά μου. Έχεις να ανέβεις τον γολγοθά να γνωρίσεις αθηναίες και θεσσαλονικιές ακόμα. Που να τα προλάβεις σε μια ζωή αυτά
 

firesstarter

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2020
Μηνύματα
27
Like
17
Πόντοι
0
Δεν έχω εικόνα από Αθήνα για να συγκρίνω άλλα θα πω δύω πράματα για Θεσσαλονίκη

Αυτα που γράφονται εδώ για Θεσσαλονίκη συνήθως ισχύουν άλλα μόνο στο κέντρο

Εδω ανατολικά που μένω η επικρατέστερη άποψη είναι ότι οι κοπέλες είναι κουτσομπόλες και γκρινιάρες

Όταν πηγαίνεις κέντρο είναι όντος γεμάτο ωραίες(και βαμμένες) κοπέλες

Ενας φίλος που μετακόμισε κέντρο μου είπε χαρακτηριστικά "στο κέντρο μια πετρά να πετάξεις θα πετύχεις είτε σκύλο είτε ωραία γκόμενα"

Επίσης όπως αναφέρθηκε και πριν οι κοπέλες εδώ πρέπει να είναι πιο ψηλές, τουλάχιστον σε σχέση με Λάμια και Λάρισα αυτό έχω παρατηρήσει
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Δεν έχω εικόνα από Αθήνα για να συγκρίνω άλλα θα πω δύω πράματα για Θεσσαλονίκη

Αυτα που γράφονται εδώ για Θεσσαλονίκη συνήθως ισχύουν άλλα μόνο στο κέντρο

Εδω ανατολικά που μένω η επικρατέστερη άποψη είναι ότι οι κοπέλες είναι κουτσομπόλες και γκρινιάρες

Όταν πηγαίνεις κέντρο είναι όντος γεμάτο ωραίες(και βαμμένες) κοπέλες

Ενας φίλος που μετακόμισε κέντρο μου είπε χαρακτηριστικά "στο κέντρο μια πετρά να πετάξεις θα πετύχεις είτε σκύλο είτε ωραία γκόμενα"

Επίσης όπως αναφέρθηκε και πριν οι κοπέλες εδώ πρέπει να είναι πιο ψηλές, τουλάχιστον σε σχέση με Λάμια και Λάρισα αυτό έχω παρατηρήσει

Ρε τύπε πως θα βρεις άσχημη γκομενα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης? Τα θέλετε και τα λέτε? Εδώ εγώ πριν λίγο ήμουνα εύοσμο και είδα 3,4 δυνατά μουνακια. Στο κέντρο καμμια δεν κυκλοφορεί σαν λεσι. Και στην καλαμαρια στον πεζόδρομο ακόμα και καθημερινή να πας για βόλτα θα δεις δυνατά μουνια περιποίημενα.
 

donpaparion

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2020
Μηνύματα
168
Κριτικές
7
Like
720
Πόντοι
361
Ελλεϊνηδες και οι 2 περιπτώσεις
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Το κουτσομπολιό στη Θεσσαλονίκη πάει σύννεφο παντού, ίσως λιγότερο δυτικά αλλά εκεί ένας στους δυο δε μιλάει ελληνικά έτσι κι αλλιώς.
Τα δυτικά όντως έχουν πάρει την κάτω βόλτα ιδίως αμπελόκηποι, ξυροκρηνη, μενεμενη, Ηλιούπολη, Σταυρούπολη, Κορδελιό, Νεάπολη κλπ. Ο Εύοσμος, Πολίχνη, Συκιές, Μετέωρα καπως κρατάνε ακόμα...
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
Η χρυσή εποχή της καλαμαριας ήταν το 05-07. Η Κρήνη τριπλοπαρκαρισμένη, γεματο μουνια, καλά μουνια όχι τις φόλες που εχει σήμερα, ο πεζόδρομος ασφυκτιούσε, οι γυφτοι γυρνούσαν με αστικό πίσω μέχρι τις 12 γιατί μετά δεν έχει, τα μαγαζιά άλλαζαν όνομα κάθε μήνα (βλ. 2much, cocoon), ο Σολ είχε γύρο καλό τριπλή μερίδα έπαιρνες μετά τα ξύδια και εσκαγες, στο Ρεμέτζο πήγαινες με τη γκομενα, στα παρκάκια γινόταν της πουτανας όλο το βράδυ, το TheWeb ήταν γεμάτο με τυπαδες που έλιωναν στο WoW, τα G-net είχαν την Βάνα (βλ μακιγιάζ), τα τουρνουά CS όλη μέρα φουλ, δεν υπήρχε καλύτερη εποχή λέμε. Κέντρο πήγαινες απόγευμα παραλια ήταν πίτα, ΠΙΤΑ λέμε. Έβγαινα ραντεβού με κάθε λογής μουναρο στο Άσος οντεον όντας μαθητής ακόμα. 5-6 το πρωί έπαιρνες μπουγατσάρα από Αριστοτελους με Μίλκο και πήγαινες για ύπνο. Το ΑΠΘ είχε το ένα πάρτυ μετά το άλλο στη Φιλοσοφική, ξερατα στη Νομική, μεταξύ πλατείας Χημειου έπεφταν ΤΑ γαμησια, εγώ πάντα εκεί γαμουσα, στα όρθια και γρήγορα. Εποχάρες. Οποίος τα έζησε, να νιώθει ευλογημένος.

Στην Αθήνα αυτά λίγο δύσκολο. Η Θεσσαλονίκη είναι μια γροθιά, πας όπου θες άνετα. Όλα αυτά που είπα, προ εποχής πακιών και μπλιατ που γέμισαν Δυτικά και έγινε ο Εύοσμος από χωράφια πολιτεία ολόκληρη.
Δεν είμαι καλαμαριωτης αλλά έχω συγγενείς και δουλεύω εκεί κοντά. Καλά μουνακια έχετε ρε. Εγώ έχω σπρώξει κάνα δυο από εκεί. Εντάξει σίγουρα περισσότερο τουπέ σε σύγκριση με δυτικά δεν χωράει αμφίβολια.. Έτσι και αλλιώς οικονομικά ανατολικά ο κόσμος είναι πιο φορτωμένος. Δυτικά γαμας εύκολα..ολες ειναι καγκουρόγκομενες και παρτάλια.Δεν κάνεις σχέση ιδίως με αυτές τις βλαμμένες που κυκλοφορούν με κάτι τσοπανοσκυλα... αλλα γαμας για χαβαλέ. Στα άλλα που έγραψες για τους μπλιετ... Φιλε γύφτοι και Αλβανοί ειναι αρκετά χειρότεροι. Τις περισσότερες παρανομίες πλέον εδώ στα δυτικά τις κάνουν γύφτοι, Αλβανοί και γεωργιανοι.Οι ρωσσομπλιετ έχουν μαζευτεί τελευταία..
 
  • Like
Αντιδράσεις: abdala

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom