Νέα

Ασφαλιση στον ΟΓΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα meredi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Karaman 7

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
6.846
Κριτικές
384
Like
5.417
Πόντοι
11.585
Και το καλο δεν ξερω εαν το μαθατε η εαν εχει εφαρμοστει. Θελουνε σε αυτο το ταμειο που το λενε ΟΑΕΕ να κανουν τις εισφορες απο 6 δυμηνιεες σε 7.! Γιατι? Γιατι λενε οτι καταβαλουν δωρο χριστουγεννων και πασχα χωρις να το εισπρατουν.! :jerking:
Που ακουστηκε να πληρωνεις το δωρο που σου κανουν!!!!???? :headbang: :jerking: :jerking:
Και το αλλο...το ετος 2009 το ποσοστο των ασφαλισμενων οι οποιοι δεν μπορεσαν να αντεπεξελθουν στις πληρωμες του ΟΑΕΕ εφτασε στο 38%.!!! και αυτοι αντι να το μειωσουν εως οτου να μπορουν να πληρωνουν ολοι το αυξανουν.! :jerking:
 

rolaho

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
332
Like
0
Πόντοι
1
κανεισ λαθοσ οσο αυξανεται το κλεψιμο,αυξανονται και οι εισφορεσ.
 

Επισκέπτης
τον τελευταιο μηνα τωρα το μπουρδελο σασ ξερω οτι αυξηθηκε ενα 80αρι .το μηνα εεε.
Κοψε κατι ρε φιλε,αμα ηταν ετσι θα ειχα αρχισει να την ψαχνω για ΟΓΑ λεμε,χα,χα,χα.
και αυτοι αντι να το μειωσουν εως οτου να μπορουν να πληρωνουν ολοι το αυξανουν.! :jerking:
Τα λεφτα ειναι πολλα πραγματι,αλλα το προβλημα το μεγαλο ειναι οτι δεν υπαρχει αντικρυσμα.

 

rolaho

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
332
Like
0
Πόντοι
1
με αυτα τα λεφτα που πληρωνεται ρε παιδια η συνταξη στην χειροτερη επρεπε να ειναι 1300 ευρω.
 

MAXIM

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
142
Like
0
Πόντοι
1
το ποσοστο των ασφαλισμενων οι οποιοι δεν μπορεσαν να αντεπεξελθουν στις πληρωμες του ΟΑΕΕ εφτασε ΠΛΕΟΝ στο 51%.!!!και να δουμε...παντως το ΤΕΜΠΕ θα δωσει χαμηλοτοκα δανεια που θα καλυπτουν και το 90% του χρεους ενω το αλλο 10% απο τραπεζα....φυσικα και παλι οι τράπεζες θα αποριψουν αιτησεις και ο κουβας θα μεγαλωσει......ΟΠΟΙΟς μπορει να δουλεψει μαυρα ή να συστησει υπερακτια ειναι η μονη λύση.  
 

Επισκέπτης
ΟΠΟΙΟς μπορει να δουλεψει μαυρα ή να συστησει υπερακτια ειναι η μονη λύση.  
Δλδ.,αντι να βρεθει μια λυση ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ εσυ λες ο σωζων εαυτον σωθητω...Ελλας το μεγαλειο σου βασιλεμα δεν εχει.
 

rolaho

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
332
Like
0
Πόντοι
1
παιδια να ρωτησω κατι οποιοσ δεν μπορει να ανταπεξελθει στησ εισφορεσ αυτο δηλαδη το 50 τησ εκατο πωσ δουλευουν πωσ βγαζουν τιμολογια στην εφορια.
 

MAXIM

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
142
Like
0
Πόντοι
1
Δλδ.,αντι να βρεθει μια λυση ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ εσυ λες ο σωζων εαυτον σωθητω...Ελλας το μεγαλειο σου βασιλεμα δεν εχει.

Βλέπεις εσυ πουθενα μια διαθεση να δωθει μια λυση?????Μονο αυξησεις,και αυτο η μονη λυση για να κλεισουν τις τρυπες που ιδιοι ανοιξαν και τωρα ας τις κλεισουν μονοι τους.Κακη διαχειριση,σπαταλες,κουμπαριες κτλ που ολοι τα ξερουμε.....και φυσικα θα σπρωξω τη δουλεια μου στους 2 παραπανω τροπους που προτεινα......στη παροχη υπηρεσιων ειμαι δεν εχω καμμια μεγαλη εταιρια.....δε θα καταστρεψω τη ζωη μου επηδει ενα κοπαδι ηλιθιων ρηαζει τα παντα.
 

MAXIM

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2005
Μηνύματα
142
Like
0
Πόντοι
1
παιδια να ρωτησω κατι οποιοσ δεν μπορει να ανταπεξελθει στησ εισφορεσ αυτο δηλαδη το 50 τησ εκατο πωσ δουλευουν πωσ βγαζουν τιμολογια στην εφορια.

Οταν ειναι να πας να τρυπησεις βιβλια ή πας στον ΟΑΕΕ και δινεις κατι σαν διακανονσιμο και μετα τον αφηνεις στη τυχη του ,περνεις την ενημερωτητα ή καταφευγεις στο μαγικο ΦΟΤΟΣΟΠ δηλαδη περνεις μια παλια ενημερωτητα και ενας σχετικος στην κανει καινουργια....την πας εφορια και τρυπας...προς το παρον η εφορια και ο οαεε δεν διασταυρωνουν τιποτα....
 

Επισκέπτης
Οταν ειναι να πας να τρυπησεις βιβλια ή πας στον ΟΑΕΕ και δινεις κατι σαν διακανονσιμο και μετα τον αφηνεις στη τυχη του
Κλασσικο κολπο,αλλα εγω βεβαια σαν μαλακας που ειμαι πληρωσα ντουκου κατι διμηνιες που στελνανε σε λαθος διευθυνση,περσι τετοια εποχη.
ή καταφευγεις στο μαγικο ΦΟΤΟΣΟΠ δηλαδη περνεις μια παλια ενημερωτητα και ενας σχετικος στην κανει καινουργια....
ΑΥΤΑ ειναι!
την πας εφορια και τρυπας...προς το παρον η εφορια και ο οαεε δεν διασταυρωνουν τιποτα....
Κακως,κακιστα.
 

rolaho

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
332
Like
0
Πόντοι
1
σε ευχαριστο πολυ φιλε γιατι ειμαι ασφαλισμενοσ μετα το 1993 εκανα επιλογη φορεα και δεν πληρωνο τεβε,ακουσα ομωσ οτι αφτο μετα το πασχα κατα ργηται  .θελο λοιπον να βρω τροπο αν γινει να μην πληρωνο 2  ασφαλειεσ.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Bρε παιδες κατανοώ την πικρα σας αλλά γιατί δεν κανετε ανάλο θρεντ;;;;;

Εδώ γραφουμε για τον ΟΓΑ

 

PEOKLHS

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Εγω πληρωσα 872.60(ειμαι ασφαλιστικη κατηγορια 6)ασφαλισμενος στο πρωην ΤΕΒΕ(τωρα ΟΑΕΕ),απο το 1997.Η απορια μου ειναι γιατι ασφαλισμενοι που εχουν περισσοτερα χρονια απο μενα στο ιδιο ταμειο πληρωνουν λιγοτερο?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
παιδια να ρωτησω κατι οποιοσ δεν μπορει να ανταπεξελθει στησ εισφορεσ αυτο δηλαδη το 50 τησ εκατο πωσ δουλευουν πωσ βγαζουν τιμολογια στην εφορια.
Πας στον ΟΑΕΕ και περνεις ενα χαρτι με το πόσο χρωστας και με αυτο πας στην εφορια για θεωρηση.ΤΟ εκανε γνωστος (το εμαθε απο τον λογιστη του) αλλα αυτος θεωρησε βιβλιο λογιστικης αν παιζει καποιο ρολο.
 

panourgos

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
759
Like
6
Πόντοι
6
Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις κτηματα. Και με απλη δηλωση αγροτη οτι κανεις μεροκαματα σε αυτον, 150 νομιζω, ασφαλιζεσαι.
σωστος ...ετσι αλλωστε ασφαλιζονται και ολοι οι αλλοδαποι , σαν ΕΡΓΑΤΕΣ ΓΗΣ
 

Blg69

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
82
Like
0
Πόντοι
0
Πας στον ΟΑΕΕ και περνεις ενα χαρτι με το πόσο χρωστας και με αυτο πας στην εφορια για θεωρηση.ΤΟ εκανε γνωστος (το εμαθε απο τον λογιστη του) αλλα αυτος θεωρησε βιβλιο λογιστικης αν παιζει καποιο ρολο.

Δεν παίζει ρόλο το τι θα θεωρήσεις και 2ον, κατα 99% μέχρι 6000 ευρώ οφειλή, εκτός αν άλλαξε το όριο τώρα με τις αλλαγές του Μαρτίου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom