Νέα

Απορίες - Προτάσεις προς τους Μods & Admin...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τον θέλετε για άντμιν του σάιτ τον γκλ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 33 47,1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 37 52,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Όταν έγραψα την απορία ήταν 3 moderators μέσα

Και κανεις δεν απάντησε

Λυπηρό..
 

rebel 7

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2009
Μηνύματα
185
Like
0
Πόντοι
1
Εδώ και λίγο καιρό έχουν εμφανιστεί χρηστες οι οποιοι απλά και μονο βρίζουν και προσβάλουν

Χωρίς ποτε να τους έχει γίνει παρατήρηση

Θα ήθελα λοιπόν να με ενημερώσει κάποιος moderator με ποιο σκεπτικό υπάρχει αυτή η ανοχή

επίσης, θα ήθελα μια ξεκάθαρη απάντηση όσον αφορά στον πόσοι από αυτούς είναι κλώνοι, με ότι αυτό συνεπάγεται για τις οποιες μελλοντικές ενέργειες


σε σενα ποτε θα γινει παρατηρηση που βριζεις συνεχεια?
 

SEX_PYR

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2009
Μηνύματα
345
Like
1
Πόντοι
1
Σχετικά με την αυτόματη μετατροπή από greeklish σε Ελληνικά θα ήθελα να ρωτήσω επειδή δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ αν η μετατροπή είναι μόνο ακουστική δηλαδή το treho το κάνει τρεχο ή διορθώνει και την ορθογραφία, δηλαδή το treho το κάνει τρέχω. Αυτό το ρωτάω γιατί πιστεώ πως είναι λιγότερο κουραστικό να διαβάζουμε ένα κείμενο στα greeklish παρά ένα κείμενο το οποίο δεν ακολουθει κανένα ορθογραφικό κανόνα.  Χαρακτηριστικά θα αναφέρω τα κείμενα του pitsilisti τα οποία εμένα προσωπικα μέχρι να τα διαβάσω με πιάνει πονοκέφαλος. Πλήρης καταστρατήγηση κάθε ορθογραφικού κανόνα και κανένας τόνος. Ελεος ρε παιδιά, και μετά τα greeklish σας χαλάσανε. Προς αποφηγή παρεξηγήσεων ανέφερα τον συγκεκριμένο γιατί είναι από τις πιο χαρακτηριστικές περιπτώσεις και είναι και moderator. Ειναι απαράδεκτα πραγματικά τα κείμενα κάποιων. Δεν θα πω πως εγώ είμαι ο μέγας ορθογράφος αλλά στην τελική γι αυτό και υπάρχει το word ρε παιδιά. Αυτά.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
διορθώνει και τη λέξη.
μερικές φορές όμως δεν μπορεί να τα μεταφράσει οπότε καλό είναι να βάζεις  αντί για o και κανένα w  όοπυ υπάρχει ω στις λέξεις.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.

τον αρκάνς γιατί τον μπανάρετε αφού μετά από 5 λεπτά έχει φτιάξει άλλο αριθμό.
άμα είναι να κάνετε μπαν να κάνετε κανονικά, ip, κλώνους .

με τον αβράμη τι θα γίνει.
θα ανοίγει όλες τις μαλακίες σε θέματα και  θα γαμάει ψηφοφορίες;
κυνηγάτε κλώνους μόνο με χρήστες που έχετε προσωπικές διαφορές;
οι υπόλοιποί μπορούν να βολοέρνουν χωρίς καμία ενόχληση;
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.

τον αρκάνς γιατί τον μπανάρετε αφού μετά από 5 λεπτά έχει φτιάξει άλλο αριθμό.
άμα είναι να κάνετε μπαν να κάνετε κανονικά, ip, κλώνους .

με τον αβράμη τι θα γίνει.
θα ανοίγει όλες τις μαλακίες σε θέματα και  θα γαμάει ψηφοφορίες;
κυνηγάτε κλώνους μόνο με χρήστες που έχετε προσωπικές διαφορές;
οι υπόλοιποί μπορούν να βολοέρνουν χωρίς καμία ενόχληση;
δε μπαναρει ip
απλα μπλοκαρει το ονομα
αν μπαναρεις ip σε ενα δικτυο 40.000
περιοριζεις πολυ το ευρος σου
 

SEX_PYR

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2009
Μηνύματα
345
Like
1
Πόντοι
1
Εδω στο πρωτο λινκ που δοκιμασα την λεξη treho η trehw την βγαζη κανονικα τρεχω
Επειδή έχω δει ότι έχεις κάποιο επίπεδο, δεν σε ενοχλεί να βλέπεις κάποια κείμενα που βγάζουν μάτι? Προσωπικα με κουράζει να διαβάζω τέτοια κείμενα όσο ενδιαφέροντα κι αν είναι. Γαμώτο, χίλιες φορές greeklish παρά αυτός ο βιασμός  :fuck2: της ορθογραφίας από κάποιους.
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Επειδή έχω δει ότι έχεις κάποιο επίπεδο, δεν σε ενοχλεί να βλέπεις κάποια κείμενα που βγάζουν μάτι? Προσωπικα με κουράζει να διαβάζω τέτοια κείμενα όσο ενδιαφέροντα κι αν είναι. Γαμώτο, χίλιες φορές greeklish παρά αυτός ο βιασμός  :fuck2: της ορθογραφίας από κάποιους.
Eιναι πολλοι που γραφουν ανορθογραφα ενταξη τι να κανουμε δεν προκειται να  αλαξουν τωρα,τον πιτσι που ανεφερες παραπανω αυτος λες και το κανει επιτηδες αλλα ειναι απολαυστικα και πικαντικα τα κειμενα του,εγω παλι δεν χρησιμοποιο τονους παρα μονο εκει που χρειαζονται
 

oxi_o_nwntas

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
1.963
Κριτικές
2
Like
11
Πόντοι
16
απορία:το muted ποσο καιρό κρατάει?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
απορία:το muted ποσο καιρό κρατάει?
τα μιουτ υπάρχουν για κάποιο λόγο.
όχι μόλις σου κάνουν μιουτ να φτιάχνεις νέο προφίλ και να συνεχίζεις σαν να μην συνέβη τίποτα..

αλλά όλα αυτά συμβαίνουν σε έναν ιδανικό κόσμο
 

golden-liquid

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Να κάνω μια πρόταση; δε ξέρω αν έχει προταθεί από άλλον χρήστη.....αν ναι να με συγχωρείτε και ενημερώστε με......
Βλέπω π.χ. ότι στο thread που αφορά τα sex trips στην Ταϋλάνδη, οι δημοσιεύσεις βαίνουν τάχιστα τις 20.000 και οι αναγνώσεις του τις 600.000!!  Δε ξέρω αν υπάρχει άλλο thread ανάλογης συμμετοχής. Οπότε...αν οι Mods ή οι administrators επιθυμούν, στην αρχή κάθε χρονιάς ή εξαμήνου να δημοσιεύουν μια σχετική λίστα με τα πιο.... "πολυσύχναστα" threads ή τα πιο "γεμάτα" από πλευράς δημοσιεύσεων, ή συνδυασμός των δύο. Έτσι, για ενημέρωση πιο πολύ! Ένα σχόλιο σχετικά με τα emoticons.....πολλά από αυτά είναι γαμάτα!!!!! πολύ ευρηματικά!! μπράβο σας! πιστεύω ότι με το καιρό θα προσθέσετε κι άλλα!!   
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.252
Πόντοι
7.045
Να κάνω μια πρόταση; δε ξέρω αν έχει προταθεί από άλλον χρήστη.....αν ναι να με συγχωρείτε και ενημερώστε με......
Βλέπω π.χ. ότι στο thread που αφορά τα sex trips στην Ταϋλάνδη, οι δημοσιεύσεις βαίνουν τάχιστα τις 20.000 και οι αναγνώσεις του τις 600.000!!  Δε ξέρω αν υπάρχει άλλο thread ανάλογης συμμετοχής. Οπότε...αν οι Mods ή οι administrators επιθυμούν, στην αρχή κάθε χρονιάς ή εξαμήνου να δημοσιεύουν μια σχετική λίστα με τα πιο.... "πολυσύχναστα" threads ή τα πιο "γεμάτα" από πλευράς δημοσιεύσεων, ή συνδυασμός των δύο. Έτσι, για ενημέρωση πιο πολύ! Ένα σχόλιο σχετικά με τα emoticons.....πολλά από αυτά είναι γαμάτα!!!!! πολύ ευρηματικά!! μπράβο σας! πιστεύω ότι με το καιρό θα προσθέσετε κι άλλα!!   
Έχω την εντύπωση ότι παλιά υπήρχε, όπως κι άλλα στατιστικά π.χ. κατάταξη των μελών με βάση τον αριθμό των ποστ τους, το χρόνο σύνδεσης τους κ.τ.λ.
Μαλακίες δηλαδής για να περνά η ώρα
 

golden-liquid

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
156
Like
0
Πόντοι
1
Έχω την εντύπωση ότι παλιά υπήρχε, όπως κι άλλα στατιστικά π.χ. κατάταξη των μελών με βάση τον αριθμό των ποστ τους, το χρόνο σύνδεσης τους κ.τ.λ.
Μαλακίες δηλαδής για να περνά η ώρα

Έλα βρε συ...και οι μαλακίες χρήσιμες είναι καμμιά φορά!!!  :2funny: :2funny: Έστω και για να περνά η ώρα!!!  :2funny:
Απλά σ'ένα γαμάτο site σαν αυτό εδώ,που πιστεύω δεν υπάρχει ανάλογο στην Ελλάδα, πιστεύω ότι θα ήταν ό,τι έπρεπε να υπάρχουν τέτοια στοιχεία ή έστω κάποια στατιστικά. Αφού υπήρχε κιόλας (λες πως έχεις την εντύπωση,άρα μπορεί και να υπήρχε) τέτοια ενημέρωση,τότε νομίζω ότι θα μπορούσε να ξαναγίνει. Αν αυτό κοστίζει από πλευράς χρόνου,ε τότε δεν θα επιμείνω στη πρόταση αυτή! Ό,τι και να αποφασίσουν οι admins πάντως,το site είναι άπαιχτο!!
 

oxi_o_nwntas

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2009
Μηνύματα
1.963
Κριτικές
2
Like
11
Πόντοι
16
γιατι σβηστηκε το θρεντ που ειχα ανοιξει ως νωντας "το γιαννη και τη μαρια τους ξερετε?"
 

Deicidious

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.281
Κριτικές
20
Like
17
Πόντοι
2.945
Επειδή μπαίνει ο κάθε γκαβλωμένος από τα νετ καφέ και ανοίγει κι ένα άκυρο νήμα, μήπως θα μπορούσε να υπάρχει κάποιος περιορισμός, ώστε να μπορεί να ανοίγει νήμα μόνο κάποιος που έχει συμπληρώσει π.χ. τα 50-100 μηνύματα;
Επίσης, μήπως μπορούν να δημιουργηθούν δύο μενού στα δεξιά (ένα με την ενημέρωση και ένα με τα κοσμοπολιτανικά και τις λοιπές μαλακίες για μπότσους, γκόνλους κ.λπ.), αντί για ένα;
Τώρα, που είναι όλα τα θέματα μαζί, μπαίνει κάποιος που ψάχνει ενημέρωση και καταλήγει να διαβάζει το μισό κοσμοπόλιταν.  :headbang: :headbang:
 

kon.air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.348
Κριτικές
29
Like
87
Πόντοι
246
Κι εγώ θα ήθελα να κάνω 3 προτάσεις, ως νέος στο site, και με σχετικά μικρή συμμετοχή στο forum και σε πολύ συγκεκριμένα threads μέχρι σήμερα. Και σε περίπτωση που αυτά που θα προτείνω υπάρχουν ήδη ή έχουν απαντηθεί, αγνοήστε τα:
1. Αν γίνεται να έχει τη δυνατότητα ένα μέλος που γράφει μια κριτική, να την τροποποιεί (μόνο το μέλος αυτό φυσικά), σε περίπτωση που εκ των υστέρων διαπιστώσει ότι κάποιο τμήμα της κριτικής του χρήζει διόρθωσης, είτε ως προς τη διατύπωση είτε ως προς την ουσία της. Κάτι ανάλογο δηλαδή με τη δυνατότητα που υπάρχει στη τροποποίηση ενός post από τον συντάκτη του, αλλά χωρίς τον ίδιο χρονικό περιορισμό, ή έστω με (χρονικό περιορισμό), αν το τελευταίο δεν γίνεται.
2. Αν γίνεται επίσης ένα μέλος να τροποποιεί το θέμα ενός thread που αυτό το ίδιο (το μέλος) έχει ανοίξει.
Επί παραδείγματι, εγώ μέχρι σήμερα έχω ανοίξει μόνο ένα thread, που έτσι όπως διατυπώθηκε, είτε από εμένα τον ίδιο είτε μετά από τροποποίησή του από κάποιον moderator (δεν είμαι σίγουρος τι από τα δύο ισχύει), είναι εντελώς βλακώδες και χωρίς ενδιαφέρον (). Όταν το διαπίστωσα εκ των υστέρων, έστειλα σχετικό mail στον admin, ζητώντας να το τροποποιήσει στο σωστό: "Οι γνώμες των γυναικών-μελών του site για τις κριτικές", αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει τίποτα.
3. Αν γίνεται ένα μέλος να βλέπει με χρονολογική σειρά, όχι μόνο τις κριτικές που έχει στείλει, όπως ισχύει μέχρι σήμερα, αλλά και τα posts που έχει στείλει κατά τη συμμετοχή του σε διάφορα threads του forum. Αυτό πιστεύω ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο, όταν ένα μέλος χρειάζεται να ανατρέξει σε κάποιο post του, προκειμένου να το χρησιμοποιήσει ως link ή απλά για να το συμβουλευτεί ώστε να διαβάσει τι είχε γράψει παλαιότερα, κατά τη σύνταξη ενός νέου post.
Αυτά, και συγγνώμη αν σας κούρασα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Επειδή μπαίνει ο κάθε γκαβλωμένος από τα νετ καφέ και ανοίγει κι ένα άκυρο νήμα, μήπως θα μπορούσε να υπάρχει κάποιος περιορισμός, ώστε να μπορεί να ανοίγει νήμα μόνο κάποιος που έχει συμπληρώσει π.χ. τα 50-100 μηνύματα;
καλη ιδεα αυτη τυπε
 

ohyes

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.021
Like
7
Πόντοι
16
Kon.air νομίζω ότι η τρίτη πρότασή σου έχει ήδη εφαρμοστεί. Αν πας στο προφιλ σου και επιλέξεις "τελευταία μηνύματα του μέλους" βλέπεις όλα τα μηνύματα που έχεις στείλει (πιο μπροστά εμφανίζονται τα πιο πρόσφατα).
 

kon.air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.348
Κριτικές
29
Like
87
Πόντοι
246
Kon.air νομίζω ότι η τρίτη πρότασή σου έχει ήδη εφαρμοστεί. Αν πας στο προφιλ σου και επιλέξεις "τελευταία μηνύματα του μέλους" βλέπεις όλα τα μηνύματα που έχεις στείλει (πιο μπροστά εμφανίζονται τα πιο πρόσφατα).

Δεν αναφέρομαι στα pm, αυτό το ξέρω ότι υπάρχει, για τα post που στέλνει κάθε μέλος σε threads του forum μιλάω. Και τουλάχιστον στο δικό μου menu αυτή η δυνατότητα δεν υπάρχει. Υπάρχει μήπως στο δικό σου; Πάντως, σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom