Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 368K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 14,0%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 169 48,4%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 107 30,7%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,3%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 26 7,4%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 31 8,9%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,3%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

Photographer

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2006
Μηνύματα
348
Κριτικές
1
Like
161
Πόντοι
1
Πιστεύω πως όλα τα προηγούμενα παιδιά τα είπαν όλα. Να είσαι καλά σε ότι και ένα κανεις...
 

trelos sporos

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
635
Like
2
Πόντοι
6
Τι γίνεται ρε γαμώτο σα πολλοί δε φέυγουν τελευταία? Τώρα που μπήκε και το καινούριο forum:P
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
κοιταζοντας γυρω μου διαπιστωνω οτι σε αυτες της ηλικιες ειμαστε πολλοι αυτοι "που δεν βρισκουμε με τιποτε γκομενα"

οσο για το γιατι φευγω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποφαση, δεν εχω κανενα προβλημα με το σάϊτ και τα μελη του. οσο καιρο ειμαι εδω ολα μια χαρα ηταν. απλα νιωθω οτι η ολη μου ενασχοληση με τον αγοραιο ερωτα εχει φτασει σε καποιο σημειο που με προβληματησαν αρκετα πραγματα, μου γεννηθηκαν διαφορες σκεψεις και συνισθηματα. σε πολλα μου ποστ κατα το παρελθον εκανα "καταθεση ψυχης" "ανοιχτηκα ισως πολυ" και θελω να γυρισω σελιδα. αυτο ειναι ολο.

Καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά να ξέρεις ότι το site δεν μιλάει μόνο για τα μπουρδέλα αλλά αποτελεί και ένα στήριγμα αλλά και ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των μελών. Δεν χρειάζεται να σου θυμίσω μυθικά post με τις φώλες  που φάγαμε, τα όσα ανεχτήκαμε, το πως αντιδράσαμε, το ποιά τεχνική χρησιμοποιήσαμε για να δείξουμε το ενδιαφέρον στην κοπέλα που μας άρεσε. Όσους λόγους βλέπεις να φύγεις άλλους τόσους βλέπω για να μείνεις
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Καλή συνέχεια, και άμα θέλεις μπορείς να μας λές και κανένα για μια στις τόσες!
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Δέν κατάλαβα τους λόγους της αποχώρισης σου, όπως και δέν καταλαβαίνω γιατί θέλεις διαγραφή του λογαριασμού σου. Απλά δέν ποστάρεις.

Anyway για αυτά που έλεγες για τον αγοραίο έρωτα, προσωπικά πιστέυω ότι είναι θέμα γούστου. Υπάρχουν άνθρωποι που γουστάρουν πουτάνες όχι επειδή δέν μπορούν να βρούν κανονική κοπέλα απλά επειδή το έχουν βίτσιο. Νομίζω ότι άμα κάποιος είναι ευτηχισμένος στην ερωτική του ζωή τότε όλα είναι καλά.
 

AnyWay

Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2006
Μηνύματα
35
Like
2
Πόντοι
0
Δε σε ξερω δε με ξερεις, ομως σου ευχομαι οτι καλυτερο γιατι εισαι λεβεντης.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Ο Βέλος έφυγε, ο Ροζάριο έφυγε, την έκανε οριστικά και ο Μάτζικ...Έχω μείνει άναυδος από τις τραγικές αυτές απώλειες που προκάλεσε η αγενής, απρεπής και ανώριμη συμπεριφορά ορισμένων Νεάντερταλ εδώ μέσα! Μα να μη σέβονται τις ευαισθησίες των παιδών και να τους αποπαίρνουν; Και άσε το άλλο. Και τώρα τί θα κάνουν οι πατρινοί σκανδαλοθήρες; Άνεργοι θα μείνουν; Η αποχώρησή τους θα έχει άμεσες συνέπειες στον κοινωνικό ιστό της Δ. Ελλάδας....Πρώτα η Πειραϊκή Πατραϊκή, μετά η Μίσκο, τώρα η αποχώρηση του Μάτζικ.

P.S. Η μετενσάρκωση ισχύει στο internet; Διότι όσο και αν κάποιοι αποχωρούν εγώ τους νιώθω ανάμεσά μας...
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Έχει στόρυ αυτό το κομμάτι. Aπο τα διασημότερα του WWII. Είναι της Vera Lynn και μιλάει με οπτιμισμό την ώρα του αποχαιρετισμού των φαντάρων απο τους αγαπημένους τους προς την καταστροφή (?). Aκόμα και τώρα το τραγουδάνε οι αντίπαλοι άμα υποβιβάζεται κανα ομαδόνι στην Αγγλία.

Ναι ήταν και στο Dr. Strangelove του S. Kubrick.

* Ίσως να θυμάσαι και αναφορά του R. Waters στο 'Vera' του The Wall.
 

Συνημμένα

  • Strangelove.jpg
    Strangelove.jpg
    62,1 KB · Εμφανίσεις: 84

Επισκέπτης
1 0 1 0 1 1 1 1 1 0 0 0 0

κοκκινες παντα, let the flame begin...
 

Επισκέπτης
Alexx και spyros διαγραφτε και το δικο μου account.Μισο λεπτο δουλεια ειναι για σας.Τερμα τα διφραγκα εδω.Ειχα μπει μπας και τσιμπησει κανεις αλλα τζιφος.Διαφραφτε με.Θα αναζητησω την τυχη μου εξω και οχι στο internet.Διαγραφτε με asap
 

_spyros

Τιμημένος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2005
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
?!?!?!?!?!

Πειράζει που δεν κατάλαβα χριστό από το τελευταίο post?
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Alexx και spyros διαγραφτε και το δικο μου account.Μισο λεπτο δουλεια ειναι για σας.Τερμα τα διφραγκα εδω.Ειχα μπει μπας και τσιμπησει κανεις αλλα τζιφος.Διαφραφτε με.Θα αναζητησω την τυχη μου εξω και οχι στο internet.Διαγραφτε με asap

Τι εννοείς;Τερμα τα διφραγκα εδω;Ειχα μπει μπας και τσιμπησει κανεις αλλα τζιφος;
 

Επισκέπτης
Ρε 'σεις απλως σας ζητω να διαγραψετε το account μου.Ο λογος για τον οποιο μπηκα απλως δεν υφισταται πλεον.Αντε διαγραφτε με!Τhx για τη μεχρι τωρα φιλοξενια!
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Έχει επιλογή 'διαγραφή λογαριασμού' κάτω απο το 'ενέργειες' στο προφίλ μας.

** Transistor, οι λάμπες είναι λογοπαίγνιο με νόημα σε συνδιασμό του νίκ σου και του λόγου αποχώρησης. Όπως οι λάμπες (θρμιονικές λυχνιές) αποτελούν εναλλακτική αναβίωση ρομαντικής τεχνολογίας απέναντι στον μοντέρνο ήχο των transistor, και κατα πολλούς η πραγματική νιρβάνα, έτσι και εγώ σε παροτρύνω σε εναλλακτικές αναζητήσεις για να βρείς τον ευατό σου. Ωστόσο οι λάμπες έχουν πορτοκαλοκόκκινο φώς...άρα αφήνω και υπενθύμιση επιστροφής.
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Έχει επιλογή 'διαγραφή λογαριασμού' κάτω απο το 'ενέργειες' στο προφίλ μας.

** Transistor, οι λάμπες είναι λογοπαίγνιο με νόημα σε συνδιασμό του νίκ σου και του λόγου αποχώρησης. Όπως οι λάμπες (θρμιονικές λυχνιές) αποτελούν εναλλακτική αναβίωση ρομαντικής τεχνολογίας απέναντι στον μοντέρνο ήχο των transistor, και κατα πολλούς η πραγματική νιρβάνα, έτσι και εγώ σε παροτρύνω σε εναλλακτικές αναζητήσεις για να βρείς τον ευατό σου. Ωστόσο οι λάμπες έχουν πορτοκαλοκόκκινο φώς...άρα αφήνω και υπενθύμιση επιστροφής.

Καλά ε!!!Μιλάμε για φιλολογική ανάλυση μεταπτυχιάκου επιπέδου.Γαμάς!
 

kakoslikos

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2005
Μηνύματα
162
Like
7
Πόντοι
1
Εγώ πάλι νομίζω ότι ο Transistorας έχει απλά κουραστεί γενικότερα. Φίλε η αποχώρησή σου δεν θα φτιάξει τίποτα. Το σαιτ αυτό και ο πληρωμένος έρωτας δεν αλλάζουν τον άνθρωπο, μπορεί να τον κουράζουν αλλά ούτε δίνουν λύσεις ούτε αποτελούν από μόνα τους αδιέξοδο .........
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
6
Πόντοι
66
φίλε στο καλό και να περνάς καλά.πάντως να ξέρεις ότι ο πληρωμένος έρωτας όταν είσαι μόνος είναι μιά λύση,σε καμμιά περίπτωση δεν μπορεί να αντικαταστήσει το έρωτα με την κοπέλα που είσαι μαζί γιατί μπαίνουν και άλλα συναισθήματα μέσα.βρές μια κοπέλα να ζήσεις την ζωή σου και να γεμίσεις το κενό που σίγουρα θα έχεις.η ζωή δεν είναι μόνο πήδημα αλλά και αγάπη,σεβασμος,πληρότητα,να ακουμπίσεις κάπου όταν το έχεις ανάγκη κ.λ.π. σε καμμιά περίπτωση οι πουτάνες δεν θα σου δ'ωσουν τέτοια πράγματα.δεν κάνω τον έξυπνο η τον δάσκαλο απλά σου λέω πράγματα κοινά για όλους μας. μην σε νοιάζει θα γνωρίσεις αυτό που θα ζητάς στήν ώρα του. καλή επιτυχία...... ;)
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Νομίζω ότι 'πληρωμένος έρωτας' είναι όρος κομψός παλαιών εφημερίδων και μπερδεύει. Εγώ προτείνω τον όρο 'χώσιμο'.
Έτσι ώστε να μην μας εμπεδώνεται λόγο δημοφιλούς παρεξήγησης ότι υποκαθιστούμε κάτι, ή απομακρυνόμαστε απο κάτι.
Το χώσιμο είναι μία ακόμα δραστηριότητα της ελεύθερης αγοράς. Μία δυνατότητα. Εμείς κρίνουμε σε τι μας είναι και άν μας είναι χρήσιμο, γενικά ή κατα περιόδους. Πάντως σίγουρα μπορεί να αποτελεί και σωσίβιο απέναντι σε πιθανότητα εκμεταλευσής μας απο πονηρές εκπροσώπους του άλλου φύλου κατα καιρούς. Όπως έλεγε και μία παλιά διαφήμιση ''ανδρικό προνόμιο''  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom