Νέα

Από αδέσποτη σφαίρα σκοτώθηκε ο 11χρονος μαθητής στο σχολείο στο Μενίδι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 316
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
138
Πόντοι
166
Μην λετε οτι θελετε αν δεν ειστε απο την περιοχη να ξερετε τι ακριβως συμβαινει. Συγκεκριμενα στο Μενιδι υπάρχουν 2 γειτονιες με  γυφτους πανω απο 30 χρονια. Αρχες τις δεκαετιας του 90 οταν ηρθαν πολλοι παλινοστουτες απο την πρωην Ρωσσια ,αναμεσα τους υπηρχαν και ατομα που δεν μιλαγαν λεξη ποντιακα. Συντομα εφτιαξαν την πρωτη ρωσικη μαφία και ακολουθησε και η αλβανικη λιγο καιρο αργοτερα.  Οπλα και ναρκωτικα εκαναν την εφμανιση τους σε μεγαλες ποσοτητες. Οι γυφτοι που ειδαν οτι υπάρχει πολυ και ευκολο χρημα , παρατησαν τα καρπουζια και τις καρεκλες και στραφηκαν στα ναρκωτικα. Το 2004 που καθαρισαν το κεντρο για την ολυμπιαδα και τους τουριστες  Μενιδι , λιοσια , ασπροπυργος εγιναν τα σουπερ μαρκετ ναρκωτικων. Χρημα πολυ και <<φημες ή αληθεια >> οτι εκοβαν μισθο και στους διοικητες της ασφαλειας για να μην τους ενοχλουν. Η δυναμη αυτη τους εκανε τα τελευταια 5 χρονια να εχουν χασει καθε μετρο. Δεν τολμας να περασεις απο τις 2 αυτες γειτονιες. Αυτοκινητα σταματημενα μες στην μεση του δρομου με ανοικτα παραθυρα και πορτες για το εμποριο, γυναικες , παιδια , και αντρες γυρο - γυρο και αν τους στραβοκοιταξεις ή αν θεωρησουν οτι εχεις κατι αξιας στην πεφτουν για πλακα

:hi:

Εν το μεταξύ με πέρασε μία μέρα φέτο ένας (ρωσοπόντιος μάλλον) που ήθελε να αγοράσει κάτι από εκεί... χωρίς να ξέρω που πηγαίνουμε και χέστηκα πάνω μου. Δεν ήξερα αν θα βγω ζωντανός. Ήταν σαν να περπατάς σε λαική με τη διαφορά ότι αντί για πάγκους είναι τα σπίτια, και μπαίνεις σε όποιο θες και σε αφήσουν. Τρομακτική εμπειρία, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι είναι τόσοοοο ολοφάνερο όλο αυτόοοο, και σε τόσο μεγάλη έκταση οπότε σκεφτόμουν, τι στο διάολο, γιατί δεν τους μαζεύουν, δεν μπορεί να μη το γνωρίζει/βλέπει αυτό η αστυνομία.

κρίμα, και ακούμε συνέχεια για τα εξάρχεια στην τηλεόραση.

υγ1. πάντως έχω γνωρίσει αρκετούς τσιγγάνους, όντως το χρήμα είναι η Νο1 σκέψη στο μυαλό τους και με φόβο τους συναντώ (γιατί είναι και καύλαροι, πως να το κάνουμε  :grin:), αλλά έχω γνωρίσει και πολύ καλά παιδιά που το μόνο που φανερώνει ότι είναι τσιγγάνοι είναι το χρώμα δέρματος και η προφορά τους.

υγ2. αυτό με τον όρο ρομά τα τελευταία χρόνια δεν έχει εμφανιστεί? πριν κάτι χρόνια τσιγγάνους-γύφτους δεν τους λέγαμε όλοι?

υγ3. duke nukem, καλύτερα μείνετε στο θρεντ του survivor μόνο :P
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Δεν ειναι πλειοψηφία τυπε. Στο μενιδι ζουν πανω απο 140.000 κοσμος. Οι γυφτοι δεν ειναι ουτε 1000. Να πεις στο ζεφυρι , ναι. Εκει ειναι οι περισσότεροι

Ομολογώ τότε δε μπορώ να το καταλάβω... Μάλλον έχουμε πολλούς που θέλουν να δείξουν το πόσο ανθρωπιστές είναι.. ή απλά φοβούνται!
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
:hi:


υγ1. πάντως έχω γνωρίσει αρκετούς τσιγγάνους, όντως το χρήμα είναι η Νο1 σκέψη στο μυαλό τους και με φόβο τους συναντώ (γιατί είναι και καύλαροι, πως να το κάνουμε  :grin:), αλλά έχω γνωρίσει και πολύ καλά παιδιά που το μόνο που φανερώνει ότι είναι τσιγγάνοι είναι το χρώμα δέρματος και η προφορά τους.
:jerking: :jerking: :jerking: μαλακιες ειναι ολοι τους βρομιαριδες, κλεφτες, δολοφονοι, βιαστες... δεν υπαρχει καμια εξαιρεση στη φυλη τους απο 5 χρονων τα βλεπεις οτι κλεβουν βριζουν και πουλανε τσαμπουκα... μη τους μπερδευεις με οποιονδηποτε μελαμψο απλυτο που μοιαζει με γυφτο. Οι γυφτοι/τσιγγανοι (βλεπε ζεφυρι) ειναι ολοι τους χειροτεροι και απο κατσαριδες!!!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.586
Πόντοι
4.765
:jerking: :jerking: :jerking: μαλακιες ειναι ολοι τους βρομιαριδες, κλεφτες, δολοφονοι, βιαστες... δεν υπαρχει καμια εξαιρεση στη φυλη τους απο 5 χρονων τα βλεπεις οτι κλεβουν βριζουν και πουλανε τσαμπουκα...
σωστός,κουβαλουν κτηνωδη ενστικτα και αν δεν υπάρχει βουρδουλας μπορουν τα χειρότερα,ο ζωγραφος απ τη Βιέννη ειχε ξεκινησει την τακτοποιηση τους αλλά δεν τον αφησαν να ολοκληρωσει το έργο του :dunno:
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
138
Πόντοι
166
:jerking: :jerking: :jerking: μαλακιες ειναι ολοι τους βρομιαριδες, κλεφτες, δολοφονοι, βιαστες... δεν υπαρχει καμια εξαιρεση στη φυλη τους απο 5 χρονων τα βλεπεις οτι κλεβουν βριζουν και πουλανε τσαμπουκα... μη τους μπερδευεις με οποιονδηποτε μελαμψο απλυτο που μοιαζει με γυφτο. Οι γυφτοι/τσιγγανοι (βλεπε ζεφυρι) ειναι ολοι τους χειροτεροι και απο κατσαριδες!!!

χμμμ δεν διαφωνώ. δεν ξέρω αν έχω γνωρίσει κάποιον από ζεφύρι, αλλά έχω από λιόσια μενίδι (ααα και ξάνθη, που τον πέτυχα σε μπαρ που ψωνίζονται με χρήματα) και την περιοχή μου και όσον αφορά καθαριότητα, είναι πιο καθαροί, για να μη πω από όλους σας εδώ, θα πω πιο καθαροί και από μένα, + το ότι φοράνε τελευταία μοντέλα της nike :grin: αυτό πάντα τους το ζηλεύω... γενικά είναι πολύ καθαροί και δεν έχω κολήσει ποτέ τίποτα από τους τσιγγάνους που έχω γλύψει. αυτό είναι απλά στερεότυπο.
επίσης οι περισσότεροι από αυτούς 19-20χρ έχουν γίνει ήδη πατεράδες, και δεν θέλουν να μάθει κανείς ότι πάνε με αγόρια.
τέλος έχω δει στο fb κάτι σπίτια τσιγγάνων, που είναι σαν παλάτια και τα υλικά που κυριαρχούν είναι μάρμαρο, κρύσταλο και χρυσός. Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να ψήσω κανέναν τέτοιο και να μπω σε τέτοιο σπίτι τσιγγάνων :grin: - ελπίζω στο μέλλον.
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
χμμμ δεν διαφωνώ. δεν ξέρω αν έχω γνωρίσει κάποιον από ζεφύρι, αλλά έχω από λιόσια μενίδι (ααα και ξάνθη, που τον πέτυχα σε μπαρ που ψωνίζονται με χρήματα) και την περιοχή μου και όσον αφορά καθαριότητα, είναι πιο καθαροί, για να μη πω από όλους σας εδώ, θα πω πιο καθαροί και από μένα, + το ότι φοράνε τελευταία μοντέλα της nike :grin: αυτό πάντα τους το ζηλεύω... γενικά είναι πολύ καθαροί και δεν έχω κολήσει ποτέ τίποτα από τους τσιγγάνους που έχω γλύψει. αυτό είναι απλά στερεότυπο.
επίσης οι περισσότεροι από αυτούς 19-20χρ έχουν γίνει ήδη πατεράδες, και δεν θέλουν να μάθει κανείς ότι πάνε με αγόρια.
τέλος έχω δει στο fb κάτι σπίτια τσιγγάνων, που είναι σαν παλάτια και τα υλικά που κυριαρχούν είναι μάρμαρο, κρύσταλο και χρυσός. Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να ψήσω κανέναν τέτοιο και να μπω σε τέτοιο σπίτι τσιγγάνων :grin: - ελπίζω στο μέλλον.

Αν και μαλλον, κακος απανταω, οταν λεω βρομιαρηδες (παρ'ολο που ειναι και στη μπιχλα) εννοουσα στη συμπεριφορα τους, το πιο καθαροι απο εμας ασχολιαστο καθως δεν μας ξερεις, τα nike τους ειναι mike και οχι nike και τα πουλανε στις οροφες απο τα αμαξια/σπιτια τους και τελος για τα σπιτια αν και κυριως τα βλεπω με κουρτινες αντι για πορτες δεν αποκλειεται καθως ερχεσαι στα λογια μου οτι ειναι μεσα στο χρημα απο τα ναρκωτικα και τις ληστειες!!!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.586
Πόντοι
4.765
ΠΡΙΝ ΣΥΡΙΖΑ ΤΙΤΛΟΣ :    Συριζα: ρομά σκοτωστε ελευθερα

ΜΕΤΑ ΣΥΡΙΖΑ ΤΙΤΛΟΣ :    Από αδέσποτη σφαίρα σκοτώθηκε ο 11χρονος μαθητής στο σχολείο στο Μενίδι

:tooth: :tooth: :tooth:
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
138
Πόντοι
166
Αν και μαλλον, κακος απανταω, οταν λεω βρομιαρηδες (παρ'ολο που ειναι και στη μπιχλα) εννοουσα στη συμπεριφορα τους, το πιο καθαροι απο εμας ασχολιαστο καθως δεν μας ξερεις, τα nike τους ειναι mike και οχι nike και τα πουλανε στις οροφες απο τα αμαξια/σπιτια τους και τελος για τα σπιτια αν και κυριως τα βλεπω με κουρτινες αντι για πορτες δεν αποκλειεται καθως ερχεσαι στα λογια μου οτι ειναι μεσα στο χρημα απο τα ναρκωτικα και τις ληστειες!!!

Ναι βρε άντρακλα :cheesy: δεν διαφωνούμε ηρεμήστε, και όσο για το πιο καθαροί από εσάς και από εμένα, το είπα, γιατί υποθέτω ότι είστε όλοι φουλ σινιαρισμένοι, οπότε να δείξω ότι το ίδιο πεντακάθαροί είναι και όσοι τσιγγάνοι έχω γνωρίσει εγώ. (καλά εξαιρούνται όσοι τους ζητάω εγώ να μου έρθουν άπλυτοι επειδή το γουστάρω, αλλά οκ, ας μη ξεφεύγω και πολύ από το θέμα του θρεντ :grin:)

υγ. ααα αφού συμφωνούμε ότι έχουν χρήματα από ναρκωτικά γιατί αμφιβάλλετε ότι έχουν αυθεντικά τα nike  :grin: εδώ έχουν όλοι από ένα smart, άσχετα αν είναι κλεμμένα ή αγορασμένα, τα τελευταία μοντέλα nike φοράνε, και γενικά τα 17-20χρονα ντύνονται και πολύ ωραία. γενικά τα λατρεύω και με χαλάει όταν μου λένε, πόσα δίνεις... :S
 

TsonTson

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2016
Μηνύματα
808
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
6
Ναι βρε άντρακλα :cheesy: δεν διαφωνούμε ηρεμήστε, και όσο για το πιο καθαροί από εσάς και από εμένα, το είπα, γιατί υποθέτω ότι είστε όλοι φουλ σινιαρισμένοι, οπότε να δείξω ότι το ίδιο πεντακάθαροί είναι και όσοι τσιγγάνοι έχω γνωρίσει εγώ. (καλά εξαιρούνται όσοι τους ζητάω εγώ να μου έρθουν άπλυτοι επειδή το γουστάρω, αλλά οκ, ας μη ξεφεύγω και πολύ από το θέμα του θρεντ :grin:)

υγ. ααα αφού συμφωνούμε ότι έχουν χρήματα από ναρκωτικά γιατί αμφιβάλλετε ότι έχουν αυθεντικά τα nike  :grin: εδώ έχουν όλοι από ένα smart, άσχετα αν είναι κλεμμένα ή αγορασμένα, τα τελευταία μοντέλα nike φοράνε, και γενικά τα 17-20χρονα ντύνονται και πολύ ωραία. γενικά τα λατρεύω και με χαλάει όταν μου λένε, πόσα δίνεις... :S

φορανε μουφα παπουτσια γτ ειναι στη φυση τους η απατεωνια γι'αυτο και τα αυτοκινητα τους ειναι κλεμενα οχι γτ δεν εχουν χρηματα να αγορασουν!!!
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Ναι βρε άντρακλα :cheesy: δεν διαφωνούμε ηρεμήστε, και όσο για το πιο καθαροί από εσάς και από εμένα, το είπα, γιατί υποθέτω ότι είστε όλοι φουλ σινιαρισμένοι, οπότε να δείξω ότι το ίδιο πεντακάθαροί είναι και όσοι τσιγγάνοι έχω γνωρίσει εγώ. (καλά εξαιρούνται όσοι τους ζητάω εγώ να μου έρθουν άπλυτοι επειδή το γουστάρω, αλλά οκ, ας μη ξεφεύγω και πολύ από το θέμα του θρεντ :grin:)

υγ. ααα αφού συμφωνούμε ότι έχουν χρήματα από ναρκωτικά γιατί αμφιβάλλετε ότι έχουν αυθεντικά τα nike  :grin: εδώ έχουν όλοι από ένα smart, άσχετα αν είναι κλεμμένα ή αγορασμένα, τα τελευταία μοντέλα nike φοράνε, και γενικά τα 17-20χρονα ντύνονται και πολύ ωραία. γενικά τα λατρεύω και με χαλάει όταν μου λένε, πόσα δίνεις... :S
poysthis eisai re?
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
:hi:

Εν το μεταξύ με πέρασε μία μέρα φέτο ένας (ρωσοπόντιος μάλλον) που ήθελε να αγοράσει κάτι από εκεί... χωρίς να ξέρω που πηγαίνουμε και χέστηκα πάνω μου. Δεν ήξερα αν θα βγω ζωντανός. Ήταν σαν να περπατάς σε λαική με τη διαφορά ότι αντί για πάγκους είναι τα σπίτια, και μπαίνεις σε όποιο θες και σε αφήσουν. Τρομακτική εμπειρία, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι είναι τόσοοοο ολοφάνερο όλο αυτόοοο, και σε τόσο μεγάλη έκταση οπότε σκεφτόμουν, τι στο διάολο, γιατί δεν τους μαζεύουν, δεν μπορεί να μη το γνωρίζει/βλέπει αυτό η αστυνομία.

κρίμα, και ακούμε συνέχεια για τα εξάρχεια στην τηλεόραση.

υγ1. πάντως έχω γνωρίσει αρκετούς τσιγγάνους, όντως το χρήμα είναι η Νο1 σκέψη στο μυαλό τους και με φόβο τους συναντώ (γιατί είναι και καύλαροι, πως να το κάνουμε  :grin:), αλλά έχω γνωρίσει και πολύ καλά παιδιά που το μόνο που φανερώνει ότι είναι τσιγγάνοι είναι το χρώμα δέρματος και η προφορά τους.

υγ2. αυτό με τον όρο ρομά τα τελευταία χρόνια δεν έχει εμφανιστεί? πριν κάτι χρόνια τσιγγάνους-γύφτους δεν τους λέγαμε όλοι?

υγ3. duke nukem, καλύτερα μείνετε στο θρεντ του survivor μόνο :P

Ποσα πληρωνεις τους γυφτους να σε πηδηξουν;

Ειδατε ποιοι υποστηριζουν τους γυφτους.
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.100
Κριτικές
26
Like
1.309
Πόντοι
1.720
Γυφτος καλος μονο σκλαβος η νεκρος.

 

sapiosexual

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
429
Κριτικές
18
Like
781
Πόντοι
311
Γιατι τους λέτε Ρομά? Γύφτοι ή τσιγγάνοι είναι το όνομα τους. Αύριο θα βγεί καμία καινούρια μαλακία να λεμε τους Χιώτες ξερω γω "γκουαντσιπο" και θα το λεμε ετσι? Γύφτοι και τσιγγάνοι ειναι το ονομα τους. Αν έχει πάρει αρνητική έννοια και μοιάζει με βρισιά και προσβολή να αναρωτηθεί ο καθένας γιατί έγινε αυτο. Αν δε καταλαβαίνει στα μπαλάκια μας. Εμείς ξέρουμε τι τραβάμε που ζούμε δίπλα τους. Εσείς στη Γλυφάδα μπορείτε να τους πάρετε και πίπες ή να τους δώσετε τιε κόρες σσς να παντρευτούν. Νισαφι!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.586
Πόντοι
4.765
Ειδατε ποιοι υποστηριζουν τους γυφτους.
ουδεμια αμφιβολια υπάρχει πια...να τα βλέπουν και οι μαλάκες που λένε οτι αν τους θελουν να τους πάρουν σπίτι τους λες και δεν τους εχουν πάρει ηδη  :S
 

Carlos Romero

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2017
Μηνύματα
470
Like
6
Πόντοι
1
Οι γύφτοι ξέρουν ποιος το έκανε. Και τότε θα πρέπει να υπάρξει αυτοδικία.
 

kongas

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.393
Like
0
Πόντοι
16
Ναπαλμ στα τσαντηρια για να ξεβρωμισει η χωρα απο την ΑΧΡΗΣΤΗ φυλη!
Κατι ειχε ξεκινησει ο Χιτλερ με δαυτους αλλα δεν το ολοκληρωσε
 

kuros78

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2010
Μηνύματα
404
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
1

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom