Νέα

Απαράδεκτη φωτογραφία με νεοσύλλεκτους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cretan_nudist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 513
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Εγω δεν καταλαβαινω κατι και πραγματικα πιστευω οτι εχουμε αρχισει σαν κοινωνια να επιλεγουμε κατα την βολη μας το τι θα μας ενοχλησει και τι οχι. Γινεται ενας μικρος χαμος επειδη οι τυποι  εδω κανανε μια μαλακια και τη ανεβασανε στο facebook για να τη δουν οι γκοεμενες τους και να χυσουν. Οκ ασχημο και προφανως δε θα επρεπε να σεβονται την στολη που φορανε και την χωρα που τους δινει χωμα να πατησουν.

Αλλα ρε μαγκες...γιατι δε γινεται το ιδιο και με τους ΕΛΛΗΝΕΣ φανταρους που (δικαιολογημενα) συμπεριφεροντε στον στρατο το ιδιο και χειρωτερα? Δηλαδη τι ειναι μεγαλυτερο κακο? Ο Αλβανος η ο ΕΛΛΗΝΑΣ που υποτιθεται οτι τον αφορα αμεσα το θεμα και το εθνοσημο...και βαζει βυσμα με την ευλογια του μπαμπα και της μαμας για να υπηρετησει διπλα στο σπιτι του και να βγαινει καθε μερα? Η οι τεμπελχαναδες εποπ που τρωνε τα χρηματα του φορολογουμενοι στην υγεια του?

Γιατι δεν βλεπω κανενα θρεντ να ασχολειται με το κατα ποσον οι ΕΛΛΗΝΕΣ φανταροι ''ατιμαζουν'' το εθνοσημο.

Νομιζω οτι σαν κοινωνια εχουμε χασει λιγο την μπαλα για το τι ειναι σημαντικο και τι οχι.

Οταν βγαινει ο ΚΑΜΕΝΟΣ ο ΜΠΟΥΝΤΑΛΑΣ και φοραει οπου παει στρατιωτικες στολες (ανοιχτες) για να το παιξει delta force δεν ειναι προσβολη στο εθνοσημο?

Τριχες κατσαρες, και μπερδευεις τη βουρτσα με την πουτσα. Το θεμα δεν ειναι η συμπεριφορα στο στρατο και τη θητεια. Το θεμα ειναι σε ποιους και πως δινεις υπηκοοτητα ως χωρα.
Η υπηκοοτητα δεν ειναι περαστε κοσμε παρτε
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Τριχες κατσαρες, και μπερδευεις τη βουρτσα με την πουτσα. Το θεμα δεν ειναι η συμπεριφορα στο στρατο και τη θητεια. Το θεμα ειναι σε ποιους και πως δινεις υπηκοοτητα ως χωρα.
Η υπηκοοτητα δεν ειναι περαστε κοσμε παρτε
εχεις σκεφτεί οτι σε λίγα χρόνια η σε πολλά θάμαστε μειοψηφία στην χώρα μας.....
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Κατι καφετεριες και τυροπιταδικα/καφε γυρω απ το μουσειο στην πατησιων τα εχουν παρει Αλβανοι εθνικιστες.
 

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
Το παραπανω ειναι η ελληνικη εκδοση του αμερικανικου δογματος white guilt που λεει οτι για τα εγκληματα που κανουν οι μαυροι φταιει ο ρατσισμος των λευκων που θα πρεπει να αισθανονται ενοχοι!

Η ελληνικη εκδοχη λεει οτι για καθε εγκληματικη συμπεριφορα των Αλβανων φταινε οι ρατσιστες Ελληνες που τους πληγωσαν την ψυχουλα. Και οτι για να μας αγαπησουν οι Αλβανοι θα πρεπει να τους στησουμε κωλο.

Επειδη πολλοι απο εμας δε μενουμε κολωνακι και τη συμπεριφορα των Αλβαναραδων την ξερουμε απο πρωτο χερι, γνωριζουμε και πολυ καλα οτι προκειται για καθαρη αλητεια και εγκληματοσυνη που υπαρχει μεσα τους απο τα γενιοφασκια τους. Και οσο πιο καλος ειναι ενας Ελληνας μαζι τους, τοσο πιο πουστη τον θεωρουν και ευκολο στοχο. Ο Αλβανος σεβεται μονο αυτον που θα τον δειρει χωρις οικτο.

Πρεπει άμεσα να σταματήσεις τα ψυχοφαρμακα, γιατι βλάπτουν σοβαρά την υγεία.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
ΕΣΥ τύπε απλά δεν παίζεσαι. Όλοι οι μη Ελληνες σου φταίνε. Αλλα οςο και να χτυπιέσαι θα ειμαςτε παντα οι τελευταίοι της Ευρώπης με τα μυαλά που κουβαλάς.
Καταρχήν οι Αλβανοί που ήρθαν να κάνουν τις σκατοδουλειες εδώ και 25 χρονια οταν ψοφήσε ο Χοντζα, εχουν ανεβεί  κάποια επίπεδα και εχουν κανει τις δικές τους πλεον δουλειές. Εδώ στα Μελισια που μένω υπαρχει μια ψαροταβέρνα το Ψαροκοκαλο και την εχει Αλβανός. Σε πληροφορώ ακομα και καθημερινή δε βρίσκεις τραπεζι. Εχει και γαμω τις τιμες και γαμω το φαγητο και μαζεύει όλο τον παρά. Οι πελάτες του ειναι καραΕλληνες.
Εδώ επιςης στα Μελισσια εχω ενα μαγαζι και οποτε εχω προσφερει δουλεια σε Ελληνα με το νόμιμο κατώτατο μισθό "μου λενε πριτς" και πανε καφετέρια με τα λεφτα της μαμάς. Προτιμάνε 150 ευρω το μηνα χαρτζιλίκι και καθισιό παρά 450 ευρω για 5νθημεο 8ωρο.
Οποτε ολα αυτα που λες ειναι απλα "για τον πουτσο"
Κάνανε το σήμα του Αετού και θέλουν να τους κρεμάσουν να τους απελάσουν και Αρχιδια μάντολες. Ο αλλος σκότωσε το 6 μηνών μωρο του στο ξύλο και ειναι έξω !!! ΕΞΩ λέμε !!!!

Ουτε να τους κρεμασον ουτε "αποβρασματα" ειναι τα παιδια, αλιμονο . Ουτε κανενα εγκλημα εκαναν και δεν αξιζουν φυσικα καμια ποινη και τιμωρια.
Το θεμα ειναι αλλο ομως. Η αυστηροποιηση των κριτηριων για υπηκοοτητα και φυσικα το ποιος θα υπηρετει στο θεσμο του στρατου.
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
μα μονο μαλακία το θεωρείς.... που ζείς ρενταλάρα???
να φωτογραφίζοντε με κάμερα που απαγορεύεται σε ελληνικο στρατόπεδο με ελληνικές στολές με την ελληνική σημαία και να κάνουν το σήμα της αλβανίας......με βλέματα γεμάτα υπερηφάνια.
δεν σε προβληματίζει τι στρατό έχουμε σε μια χώρα που βραζει απο προβλήματα με γείτωνες>>>???

Για πες μου εσύ πέρα από μια μαλακια τι άλλο βλέπεις??? Όχι πες μου. Αφορμή για πόλεμο όπως είπε ένας σε άλλη σελίδα? Εκτέλεση?

1) Στον Ελληνικό στρατό τραβήχτηκε η φωτογραφία λογικό να φαίνονται τα εθνόσημα.

2) Το 100% των στρατιωτών έχουν κινητό με κάμερα μέσα, ακούνε μουσική όταν είναι στην σκοπιά, βγάζουν βιντεάκια με καφριλιες.Να σου πω ένα άλλο τρομερό?  Κοιμόνται με sleeping bag και παραγγέλλουν σουβλάκια από έξω.  :grin: Αυτό γίνετε πολλά χρονια τώρα, εσύ που ζεις και σου φαίνεται απίστευτο?

Ξέρεις τι με προβληματίζει περισσότερο τύπε? Που πηγαίναμε για σκοπια και δεν είχαμε κράνη και ξιφολόγχες! Δανειζόμασταν από τους προηγούμενους!
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
απέλαση δεν παίζει γιατί έχουν ελληνική υπηκοότητα (παίζει να έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα)...

αλλά με αυτά θα έχουν στρώσει χαρακτήρα.. και θα τους έχει σπάσει για τα καλά ο τσαμπουκάς...
ελλάδα έχουν γενηθεί.το οτι δεν παίζει απέλαση δεν τόξερα κακώς πρέπει να αλλάξει.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ξέρεις τι με προβληματίζει περισσότερο τύπε? Που πηγαίναμε για σκοπια και δεν είχαμε κράνη και ξιφολόγχες! Δανειζόμασταν από τους προηγούμενους!

παίκτη μου για να ξέρεις στον στρατό (εκτός των ειδικών δυνάμεων) τα όπλα δεν κυκλοφορούν ελεύθερα αλλά είναι κλειδωμένα... ο κάθε σκοπός παραδίδει όπλο, τελαμώνα, ξιφολόγχη, κράνος στον επόμενο...

 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Για πες μου εσύ πέρα από μια μαλακια τι άλλο βλέπεις??? Όχι πες μου. Αφορμή για πόλεμο όπως είπε ένας σε άλλη σελίδα? Εκτέλεση?

1) Στον Ελληνικό στρατό τραβήχτηκε η φωτογραφία λογικό να φαίνονται τα εθνόσημα.

2) Το 100% των στρατιωτών έχουν κινητό με κάμερα μέσα, ακούνε μουσική όταν είναι στην σκοπιά, βγάζουν βιντεάκια με καφριλιες.Να σου πω ένα άλλο τρομερό?  Κοιμόνται με sleeping bag και παραγγέλλουν σουβλάκια από έξω.  :grin: Αυτό γίνετε πολλά χρονια τώρα, εσύ που ζεις και σου φαίνεται απίστευτο?

Ξέρεις τι με προβληματίζει περισσότερο τύπε? Που πηγαίναμε για σκοπια και δεν είχαμε κράνη και ξιφολόγχες! Δανειζόμασταν από τους προηγούμενους!
΄δηλαδή είσαι υπερήφανος με έναν  ελληνικό στρατό και τέτοιους φαντάρους.
εντάξει κατάλαβα.
μονο αλβανός μπορει νάχει την επιχειρηματολογία σου
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Μαγκες οταν το εθνοσημο δεν το τιμουν αλλοι και αλλοι(πολιτικοι,δικηγοροι,δημοσιογραφοι) και το γαμανε για το προσωπικο τους κερδος,οι αλβανοι οικοδομοι που καναν τον αετο μας μαρανανε??? Η υποκρισια στα καλυτερα της.Μας γλεντανε απο παντου,κυριολεκτικα,και τωρα ξαφνικα μας πειραξε μια φωτογραφια .... αυτα δεν τα μπορω καθολου.Δηλαδη γαμηστε μας, αλλα μονο την σημαια και τα ντουβαρια των σχολειων μην μας πειραξετε , γιατι εκει θα βγουμε ολοι στους δρομους, στο ενα χερι τον φραπε και στο αλλο το σουβλακι και θα διαμαρτυρηθουμε για την αλλοιωση του ελληνικου πνευματος και πολιτισμου.. μαλακιες.

Φιλε σορρυ, ασε το τηλεφωνο σου αλλη φορα οποιος θελει να διαμαρτυρηθει η να κραξει κατι να σε παρει να σε ρωτησει
 

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
Η υπηκοότητα σε καθε χωρα του πλανήτη δίνεται κατω απο. Προυποθεςεις που δεν εχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα πιστευω του καθενός. Δεν υπαρχει επιτροπή που κάθεσαι μπροστά και απαντας σε ερωτήσεις. Υπηκοότητα παίρνεις μετά απο Χ χρονια παραμονής σε μια χωρα και ασφαλώς οταν εργάζεσαι και συνεισφέρεις στα έσοδα  του κράτους εχεις δικαίωμα να λες τη γνώμη σου, να προσκυνάς τον Θεό που γουσταρεις και να κανεις οποιο σήμα θες με τα χέρια σου. Δεν μπορεις ομως να το επιβάλεις στη πλειοψηφία
Ειμαςτε Ελλαδα, ειμαςτε Χριστιανοί Ορθόδοξοι και θα φοράμε το Σταύρο και η σημαία μας ειναι αυτή που ηταν παντα. Ομως,  αν καποιος θέλει να ειναι μουσλιμι και να γονατίζει στο χαλάκι, να χρίσει μιναρέ  και να κανει τον Αετό, στα @@ μας ας το κανει. Να πληρώνει τους φόρους, να ειναι κόσμιος,  και να σέβεται τον συνάνθρωπο αυτο μετράει. Ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε.
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
παίκτη μου για να ξέρεις στον στρατό (εκτός των ειδικών δυνάμεων) τα όπλα δεν κυκλοφορούν ελεύθερα αλλά είναι κλειδωμένα... ο κάθε σκοπός παραδίδει όπλο, τελαμώνα, ξιφολόγχη, κράνος στον επόμενο...

Δεν ξερω που υπηρετησες εσυ, αλλα εγω πο υπηρετησα σε μοναδα εκστρατειας του πυροβολικου πριν εικοσι χρονια σε νησι, ολοι ειχαμε χρεωθει οπλο, ξυφολογχη, γεμιστηρες και κρανος. Μονο τα πυρομαχικά παρεδιδε ο ενας σκοπος στον αλλο.

Οσο για τα αλβανα που πηραν υπηκοοτητα και "μετειχαν τηε ελληνικης παιδειας" θελουν γαμησι και στρατιωτικο περιπατο.
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Η υπηκοότητα σε καθε χωρα του πλανήτη δίνεται κατω απο. Προυποθεςεις που δεν εχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα πιστευω του καθενός. Δεν υπαρχει επιτροπή που κάθεσαι μπροστά και απαντας σε ερωτήσεις. Υπηκοότητα παίρνεις μετά απο Χ χρονια παραμονής σε μια χωρα και ασφαλώς οταν εργάζεσαι και συνεισφέρεις στα έσοδα  του κράτους εχεις δικαίωμα να λες τη γνώμη σου, να προσκυνάς τον Θεό που γουσταρεις και να κανεις οποιο σήμα θες με τα χέρια σου. Δεν μπορεις ομως να το επιβάλεις στη πλειοψηφία
Ειμαςτε Ελλαδα, ειμαςτε Χριστιανοί Ορθόδοξοι και θα φοράμε το Σταύρο και η σημαία μας ειναι αυτή που ηταν παντα. Ομως,  αν καποιος θέλει να ειναι μουσλιμι και να γονατίζει στο χαλάκι, να χρίσει μιναρέ  και να κανει τον Αετό, στα @@ μας ας το κανει. Να πληρώνει τους φόρους, να ειναι κόσμιος,  και να σέβεται τον συνάνθρωπο αυτο μετράει. Ολα τα αλλα ειναι πουτσες μπλε.

Εσυ δεν εχεις δει τους αμερικανους που πολιτογραφουνται να ορκιζονται στο συνταγμα και τους νομους; Το ιδιο γινεται κι εδω. Λεει κανας νομος οτι μπορουν να προαγουν τον αλβανικο εθνικισμο; Οι συγκεκριμενοι θα δωσουν και στρατιωτικο ορκο. Μηπως θυμασαι τι λεει;
 

SuperMario

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.162
Like
0
Πόντοι
16
παίκτη μου για να ξέρεις στον στρατό (εκτός των ειδικών δυνάμεων) τα όπλα δεν κυκλοφορούν ελεύθερα αλλά είναι κλειδωμένα... ο κάθε σκοπός παραδίδει όπλο, τελαμώνα, ξιφολόγχη, κράνος στον επόμενο...

Εγώ στην σκοπια μονο τελαμώνα παρέδιδα. Όπλο, ξιφολόγχη, κράνος (όταν δεν είχαμε έλλειψη) μαζί μου. Ειδικά για ξιφολόγχη μια φορα είχα φάει για τον πούτσο αναφορά! Γιατί λέει δεν είχα ξιφολόγχη σε G3 A4!!!


΄δηλαδή είσαι υπερήφανος με έναν  ελληνικό στρατό και τέτοιους φαντάρους.
εντάξει κατάλαβα.
μονο αλβανός μπορει νάχει την επιχειρηματολογία σου

Ρε τυπε γιατί έχεις την συνήθεια να γραφεις δίχως να σκέφτεσαι?  :idiot: Είδες πουθενά να επιβραβεύω την κίνηση ή να λέω ότι είμαι υπερήφανος? Για σένα που είναι τόσο μεγάλο θέμα με γεια σου με χαρά σου. Ίδια φωτογραφία είχε βγει και πριν κάποια χρονια, όπως επίσης 100δες βιντεάκια βγαίνουν κάθε μέρα με καφριλιες στον στρατό. Περίμενες μια φωτό να για να συνειδητοποιήσεις αυτά που συμβαίνουν εδώ και χρονια?
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Τριχες κατσαρες, και μπερδευεις τη βουρτσα με την πουτσα. Το θεμα δεν ειναι η συμπεριφορα στο στρατο και τη θητεια. Το θεμα ειναι σε ποιους και πως δινεις υπηκοοτητα ως χωρα.
Η υπηκοοτητα δεν ειναι περαστε κοσμε παρτε
Συμφωνω, είναι δύο διαφορετικά θέματα
 
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
666
Κριτικές
1
Like
340
Πόντοι
26
Πρεπει άμεσα να σταματήσεις τα ψυχοφαρμακα, γιατι βλάπτουν σοβαρά την υγεία.

Αυτό το συγκεκριμένο που λέει περί white guilt / racism κλπ, δεν είναι καθόλου αβάσιμο, το συγκεκριμένο το έχουν όλες οι χώρες σε μια μορφή, Μεξικανοί και μαύροι στις ΗΠΑ, μαύροι στην Γαλλία, εδώ Αλβανοί και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, στην Γερμανία οι διάφορες μουσουλμανικές εθνότητες κοκ. Χρόνια γίνεται αυτή η πλύση εγκεφάλου.

Για τα υπόλοιπα, πάσο, ανάλογα την περιοχή ο καθένας ξέρει τους δικούς του.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Δεν ξερω που υπηρετησες εσυ, αλλα εγω πο υπηρετησα σε μοναδα εκστρατειας του πυροβολικου πριν εικοσι χρονια σε νησι, ολοι ειχαμε χρεωθει οπλο, ξυφολογχη, γεμιστηρες και κρανος. Μονο τα πυρομαχικά παρεδιδε ο ενας σκοπος στον αλλο.

Οσο για τα αλβανα που πηραν υπηκοοτητα και "μετειχαν τηε ελληνικης παιδειας" θελουν γαμησι και στρατιωτικο περιπατο.

αλλο σε φυλάκια και μονάδες σε προκεχωρημένες θέσεις...

αυτό ακριβώς λέω και εγώ... διοικητικές ποινές και σω.βε μέχρι να φτύσουνε το γάλα της μάνας τους και να στρώσουνε χαρακτήρα τα κακομαθημένα...

ΥΓ... παλαιότερα και σε φυλάκια ακόμη τα όπλα παραμέναν στον οπλοβαστό και ο κάθε σκοπός παρέδιδε πλήρη εξάρτηση στον επόμενο (όπλο, κράνος, ξοφολόγχη, τελαμώνα με πυρομαχικά)... αυτό γινόταν για απλούστευση διαδικασιών με την προυπόθεση ότι στο φύλλο εφόδου αναγραφόταν ο σειριακός αριθμός του όπλου κάθε σκοπιάς..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom