Νέα

Αντώνης Δαγκλής: Ο Αντεροβγάλτης των Αθηνών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alan(1)
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
437
Like
676
Πόντοι
81
O Σεχιδης θεωρείται υψηλής ευφυίας άτομο και είχε γίνει αντικείμενο επιστημονικής μελέτης.
Καταρχάς είχε μπει στην Νομική ή φιλοσοφική ή φιλολογική σχολή δεν θυμάμαι ακριβως του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Πέραν του αποτρόπαιου εγκλήματος που διέπραξε και του παρανοϊκού εγχειρήματος ήταν άτομο που έγραφε ποίηση ακόμη και μέσα στη φυλακή.Και ήταν και ζωγράφος.

Κάποτε είχα επιχειρήσει να βρω τα γραπτα του γιατί μου αρέσει η ποίηση και η λογοτεχνια αλλά τα είχε μια δημοσιογράφος που δεν μου απάντησε ποτέ.

Απ' ότι είπαν η ποίηση του ήταν υψηλού επιπέδου.

Θέλω να πω δηλαδή πως παρότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν βαρύ ψυχιατρικο περιστατικό είχε πολύ υψηλό δείκτη ευφυίας.

Δεν θα έλεγα το ίδιο για άλλους serial killers.

Αν και ποτέ δεν βρήκα να διαβάσω τι είχε γράψει ο Σεχιδης από ποίηση,θα το ήθελα κάποια στιγμή.

Πιστεύω ότι τα γραπτά του που είχε στο σπίτι του καθώς και όλα όσα έγραψε στην φυλακή σκοπίμως τα κρύβουν.

Το ίδιο συνέβη και με τους πίνακες ζωγραφικής του.

Τώρα γιατί,πώς και τι ουδείς γνωρίζει.Εγω θα έλεγα για να μην τον ηρωοποιησουν ως καλό συγγραφέα,ποιητή κλπ.

Βέβαια έτερον εκατερον αλλά εδώ στην Ελλάδα όλα για θάψιμο πάνε όταν δεν τους αφήνουν τα μικροσυμφεροντα.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
614
Like
1.311
Πόντοι
206
O Σεχιδης θεωρείται υψηλής ευφυίας άτομο και είχε γίνει αντικείμενο επιστημονικής μελέτης.
Καταρχάς είχε μπει στην Νομική ή φιλοσοφική ή φιλολογική σχολή δεν θυμάμαι ακριβως του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Πέραν του αποτρόπαιου εγκλήματος που διέπραξε και του παρανοϊκού εγχειρήματος ήταν άτομο που έγραφε ποίηση ακόμη και μέσα στη φυλακή.Και ήταν και ζωγράφος.

Κάποτε είχα επιχειρήσει να βρω τα γραπτα του γιατί μου αρέσει η ποίηση και η λογοτεχνια αλλά τα είχε μια δημοσιογράφος που δεν μου απάντησε ποτέ.

Απ' ότι είπαν η ποίηση του ήταν υψηλού επιπέδου.

Θέλω να πω δηλαδή πως παρότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν βαρύ ψυχιατρικο περιστατικό είχε πολύ υψηλό δείκτη ευφυίας.

Δεν θα έλεγα το ίδιο για άλλους serial killers.

Αν και ποτέ δεν βρήκα να διαβάσω τι είχε γράψει ο Σεχιδης από ποίηση,θα το ήθελα κάποια στιγμή.

Πιστεύω ότι τα γραπτά του που είχε στο σπίτι του καθώς και όλα όσα έγραψε στην φυλακή σκοπίμως τα κρύβουν.

Το ίδιο συνέβη και με τους πίνακες ζωγραφικής του.

Τώρα γιατί,πώς και τι ουδείς γνωρίζει.Εγω θα έλεγα για να μην τον ηρωοποιησουν ως καλό συγγραφέα,ποιητή κλπ.

Βέβαια έτερον εκατερον αλλά εδώ στην Ελλάδα όλα για θάψιμο πάνε όταν δεν τους αφήνουν τα μικροσυμφεροντα.
Ήταν φοιτητής στη Νομική Κομοτηνής. Εγώ νομίζω ήταν ένα κομπλεξικό ψυχάκι που μεγαλοποίούσε τις αρνητικές αντιδράσεις των άλλων. Τους δικούς του τους σκότωσε επειδή μπορούσε, παραήταν δειλός να πειράξει κάποιον άλλον
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.196
Κριτικές
496
Like
62.831
Πόντοι
39.662
Καλησπέρα.
Όχι, γιατί σκότωσε δύο άτομα. Για να θεωρηθεί κάποιος σειριακός δολοφόνος, πρέπει να έχει σκοτώσει τρία άτομα και πάνω.
τυπε τι σημαίνει "σειριακός" ?
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.793
Like
14.372
Πόντοι
2.256
Άσε, τύπε.
Ήμουν έφηβος, σε διακοπές στο χωριό. Είχε γίνει χαμός, τότε. Εγκυκλοπαιδικά, ο Σεχίδης άνηκε στην κατηγορία των Mass Murderers. Δηλαδή, αυτοί που σκοτώνουν πολλά άτομα, σε έναν τόπο, σε σύντομο χρονικό διάστημα. Πριν από, περίπου, δέκα χρόνια παρακολουθούσα ένα σεμινάριο, στην Δικαστική Ψυχολογία. Μία εισηγήτρια, πήγαινε στις φυλακές, λόγω ειδικότητας. Μας είχε πει, ότι ο συγκεκριμένος, από τα πολλά ψυχοφάρμακα, ήταν σαν ένα μεγάλο μωρό. Συν ότι ήταν υπέρβαρος. Θυμάμαι ένα πρωτοσέλιδο, που τον είχε χαρακτηρίσει: "Ο Γιος του Φρανκεστάιν".
Ισχύει αυτό!! Έχω συγγενή, σοφρωνιστικό και πέρασαν καιρό μαζί στο Ψ του Κορυδαλλού. Πριν πεθάνει, ζητούσε τσιγάρο και έκλαιγε λέγοντας ότι "αφού οι δικοί του δεν είναι στη ζωή γιατί του στερούν την περιουσία από την κληρονομιά"!!!
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.071
Κριτικές
1
Like
5.594
Πόντοι
2.356
Φρούτο, της εποχής, από τα λίγα.
Πολύ δυνατός ήταν και ο κτηνοτρόφος που καθάρισε τους κυνηγούς, τύπε.

5 έριξε με την καραμπίνα, 5 κυνηγοί dead. :confused:

Ο τύπος πρέπει να είχε τρομερά σκορ στο Doom και στο Half-Life.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.519
Κριτικές
8
Like
11.472
Πόντοι
3.786
Ο Παπαχρόνης ήταν δόκιμος στις Ειδικές Δυνάμεις, δηλαδή άτομο που εκτός από καλογυμνασμένος μόνο χαζός δεν ήταν (χαζός, δηλαδή να μην του κόβει).
Ο Σεϊχίδης επίσης ήταν άτομο έξυπνο, μορφωμένο, στη Θάσο έλεγαν ότι δεν περίμεναν να κάνει τέτοιες ακρότητες.

Μπορεί δηλαδή να είσαι φυσιολογικός στις καθημερινές σου λειτουργίες, αλλά κάτι μέσα σου να σε σπρώχνει στην ακραία βία. Δυστυχώς για αυτούς τους ανθρώπους κανείς δεν είδε τα όποια συμπτώματα (ή τα έκρυβαν πάρα πολύ καλά) για να τους πείσει να πάνε σε ψυχίατρο εγκαίρως.

Δεν είναι serial killer, υπάρχει όμως και η περίπτωση του Πετροδασκαλάκη, φοιτητή (και από τους καλούς) στο Φυσικό Κρήτης που αρχές δεκαετίας 90 δολοφόνησε εν ψυχρώ ένα καθηγητή του επειδή του έκλεψε μία εργασία και την παρουσίασε σαν δική του. Τέτοια αυτοδικία θα την περίμενες ίσως από ένα βοσκαρά αλλά όχι από ένα επιδοξο επιστήμονα.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.511
Like
3.318
Πόντοι
456
Όλη αυτή η δημοσιότητα είναι μέρος του προβλήματος. Οι εγκληματίες αυτού του τύπου εξιτάρονται στην ιδέα, ότι θα γίνουν ευρύτερα γνωστοί, ότι θα εντυπωσιάσουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

_TELIS_

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2022
Μηνύματα
298
Like
521
Πόντοι
81
Αν βρεις τρόπο να υλοποιηθεί αυτό, πες το μας.
Κι οι μπάτσοι, μην σου πω κι οι νομοθέτες τα ίδια πιστεύουν από μέσα τους.
Είναι πανεύκολο, δες πως ο χαζοκουλης πέρασε των νόμο για τους ανώμαλους, θέληση να υπάρχει
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
847
Like
1.410
Πόντοι
206
Ο Παπαχρόνης ήταν δόκιμος στις Ειδικές Δυνάμεις, δηλαδή άτομο που εκτός από καλογυμνασμένος μόνο χαζός δεν ήταν (χαζός, δηλαδή να μην του κόβει).
Ο Σεϊχίδης επίσης ήταν άτομο έξυπνο, μορφωμένο, στη Θάσο έλεγαν ότι δεν περίμεναν να κάνει τέτοιες ακρότητες.

Μπορεί δηλαδή να είσαι φυσιολογικός στις καθημερινές σου λειτουργίες, αλλά κάτι μέσα σου να σε σπρώχνει στην ακραία βία. Δυστυχώς για αυτούς τους ανθρώπους κανείς δεν είδε τα όποια συμπτώματα (ή τα έκρυβαν πάρα πολύ καλά) για να τους πείσει να πάνε σε ψυχίατρο εγκαίρως.

Δεν είναι serial killer, υπάρχει όμως και η περίπτωση του Πετροδασκαλάκη, φοιτητή (και από τους καλούς) στο Φυσικό Κρήτης που αρχές δεκαετίας 90 δολοφόνησε εν ψυχρώ ένα καθηγητή του επειδή του έκλεψε μία εργασία και την παρουσίασε σαν δική του. Τέτοια αυτοδικία θα την περίμενες ίσως από ένα βοσκαρά αλλά όχι από ένα επιδοξο επιστήμονα.
Στα νησιά παίζουν και πολλές αιμομιξίες. Ίσως να βαρέσε και κάτι από εκεί στο dna του.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
148
Like
358
Πόντοι
21
Σεχιδης, ο Χανιμπαλ λεκτερ της Ελλαδος εαν αληθευει ότι κρατουσε για μεζέ τα μυαλά του συγγενολογιού στο ψυγείο κ τα κολάτσιζε ακούγοντας Τσαϊκόφσκι...ετσι γράφανε οι φυλλάδες της εποχής,ημουν στο Λυκειο τότε τα θυμάμαι σαν χτες...εβγαινε κ ιδιος στα καναλια κ ελεγε οτι τον απειλουσε να τον σκοτωσει ακομη κ η γιαγια του για αυτο εκανε αυτα που εκανε. lunatic of god's creation που ελεγε κ ο Μπεντον αρμε.
 

Socrates009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2023
Μηνύματα
298
Like
4.099
Πόντοι
441
Ο Παπαχρόνης ήταν δόκιμος στις Ειδικές Δυνάμεις, δηλαδή άτομο που εκτός από καλογυμνασμένος μόνο χαζός δεν ήταν (χαζός, δηλαδή να μην του κόβει).
Ο Σεϊχίδης επίσης ήταν άτομο έξυπνο, μορφωμένο, στη Θάσο έλεγαν ότι δεν περίμεναν να κάνει τέτοιες ακρότητες.

Μπορεί δηλαδή να είσαι φυσιολογικός στις καθημερινές σου λειτουργίες, αλλά κάτι μέσα σου να σε σπρώχνει στην ακραία βία. Δυστυχώς για αυτούς τους ανθρώπους κανείς δεν είδε τα όποια συμπτώματα (ή τα έκρυβαν πάρα πολύ καλά) για να τους πείσει να πάνε σε ψυχίατρο εγκαίρως.

Δεν είναι serial killer, υπάρχει όμως και η περίπτωση του Πετροδασκαλάκη, φοιτητή (και από τους καλούς) στο Φυσικό Κρήτης που αρχές δεκαετίας 90 δολοφόνησε εν ψυχρώ ένα καθηγητή του επειδή του έκλεψε μία εργασία και την παρουσίασε σαν δική του. Τέτοια αυτοδικία θα την περίμενες ίσως από ένα βοσκαρά αλλά όχι από ένα επιδοξο επιστήμονα.
Ακόμα κρατάει το ρεκόρ,στον στίβο μάχης, στην πέμπτη μοίρα Καταδρομών, είναι του Παπαχρόνη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.614
Like
21.560
Πόντοι
5.506
τυπε τι σημαίνει "σειριακός" ?
asdfaf.jpg
 

koutavoulias

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.190
Κριτικές
60
Like
20.148
Πόντοι
14.936
O Σεχιδης θεωρείται υψηλής ευφυίας άτομο και είχε γίνει αντικείμενο επιστημονικής μελέτης.
Καταρχάς είχε μπει στην Νομική ή φιλοσοφική ή φιλολογική σχολή δεν θυμάμαι ακριβως του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Πέραν του αποτρόπαιου εγκλήματος που διέπραξε και του παρανοϊκού εγχειρήματος ήταν άτομο που έγραφε ποίηση ακόμη και μέσα στη φυλακή.Και ήταν και ζωγράφος.

Κάποτε είχα επιχειρήσει να βρω τα γραπτα του γιατί μου αρέσει η ποίηση και η λογοτεχνια αλλά τα είχε μια δημοσιογράφος που δεν μου απάντησε ποτέ.

Απ' ότι είπαν η ποίηση του ήταν υψηλού επιπέδου.

Θέλω να πω δηλαδή πως παρότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν βαρύ ψυχιατρικο περιστατικό είχε πολύ υψηλό δείκτη ευφυίας.

Δεν θα έλεγα το ίδιο για άλλους serial killers.

Αν και ποτέ δεν βρήκα να διαβάσω τι είχε γράψει ο Σεχιδης από ποίηση,θα το ήθελα κάποια στιγμή.

Πιστεύω ότι τα γραπτά του που είχε στο σπίτι του καθώς και όλα όσα έγραψε στην φυλακή σκοπίμως τα κρύβουν.

Το ίδιο συνέβη και με τους πίνακες ζωγραφικής του.

Τώρα γιατί,πώς και τι ουδείς γνωρίζει.Εγω θα έλεγα για να μην τον ηρωοποιησουν ως καλό συγγραφέα,ποιητή κλπ.

Βέβαια έτερον εκατερον αλλά εδώ στην Ελλάδα όλα για θάψιμο πάνε όταν δεν τους αφήνουν τα μικροσυμφεροντα.
Διάβασε και την περίπτωση αυτού του τύπου αν δεν βαριέσαι...
Ήταν με μεγάλο δείκτη IQ...
Επίσης με ζωγραφική ασχολούταν και ενας άλλος παιδόφιλος και κατά συρροην
δολοφόνος ο John Wayne Gacy...
il_fullxfull.5090639765_r19h.jpg
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.248
Like
1.117
Πόντοι
216
Πιστεύω ότι τα γραπτά του που είχε στο σπίτι του καθώς και όλα όσα έγραψε στην φυλακή σκοπίμως τα κρύβουν.

Το ίδιο συνέβη και με τους πίνακες ζωγραφικής του.

Τώρα γιατί,πώς και τι ουδείς γνωρίζει.Εγω θα έλεγα για να μην τον ηρωοποιησουν ως καλό συγγραφέα,ποιητή κλπ.
Δηλαδή καποιος αφιερωσε χρονο,κοπο, πήρε ρισκο, για να μην δημοσιοποιηθουν τα γραπτα ενος ψυχικα ασθενούς; Μερικες φορές η απάντηση ειναι πολυ πιο απλή.
 

Johnny Truelove

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2019
Μηνύματα
157
Κριτικές
6
Like
304
Πόντοι
21

sonixxx11

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2020
Μηνύματα
437
Like
676
Πόντοι
81
Δηλαδή καποιος αφιερωσε χρονο,κοπο, πήρε ρισκο, για να μην δημοσιοποιηθουν τα γραπτα ενος ψυχικα ασθενούς; Μερικες φορές η απάντηση ειναι πολυ πιο απλή.
Πιστεύω πως αυτό συνέβη για να μην ηρωοποιησουν έναν παρανοϊκό δολοφόνο.

Δηλαδή εσύ τί περίμενες; Ότι αν ήταν φοβερά ποιήματα θα τον πρότειναν για Νόμπελ ποίησης;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.744
Κριτικές
5
Like
6.109
Πόντοι
2.306
O Σεχιδης θεωρείται υψηλής ευφυίας άτομο και είχε γίνει αντικείμενο επιστημονικής μελέτης.
Καταρχάς είχε μπει στην Νομική ή φιλοσοφική ή φιλολογική σχολή δεν θυμάμαι ακριβως του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Πέραν του αποτρόπαιου εγκλήματος που διέπραξε και του παρανοϊκού εγχειρήματος ήταν άτομο που έγραφε ποίηση ακόμη και μέσα στη φυλακή.Και ήταν και ζωγράφος.

Κάποτε είχα επιχειρήσει να βρω τα γραπτα του γιατί μου αρέσει η ποίηση και η λογοτεχνια αλλά τα είχε μια δημοσιογράφος που δεν μου απάντησε ποτέ.

Απ' ότι είπαν η ποίηση του ήταν υψηλού επιπέδου.

Θέλω να πω δηλαδή πως παρότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν βαρύ ψυχιατρικο περιστατικό είχε πολύ υψηλό δείκτη ευφυίας.

Δεν θα έλεγα το ίδιο για άλλους serial killers.

Αν και ποτέ δεν βρήκα να διαβάσω τι είχε γράψει ο Σεχιδης από ποίηση,θα το ήθελα κάποια στιγμή.

Πιστεύω ότι τα γραπτά του που είχε στο σπίτι του καθώς και όλα όσα έγραψε στην φυλακή σκοπίμως τα κρύβουν.

Το ίδιο συνέβη και με τους πίνακες ζωγραφικής του.

Τώρα γιατί,πώς και τι ουδείς γνωρίζει.Εγω θα έλεγα για να μην τον ηρωοποιησουν ως καλό συγγραφέα,ποιητή κλπ.

Βέβαια έτερον εκατερον αλλά εδώ στην Ελλάδα όλα για θάψιμο πάνε όταν δεν τους αφήνουν τα μικροσυμφεροντα.
Δε στέκουν τα παραπάνω.
Πρώτον επειδή μπήκε σε ένα ελληνικό πανεπιστήμιο, δε σημαίνει ότι είναι και διάνοια.
Δεύτερον, εδώ άφησαν τον Κοεμτζή να γίνει "λογοτέχνης" και να πουλάει δημοσίως το βιβλίο του, θα φοβηθούν τώρα τα ποιηματάκια του Σεχίδη;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom