Νέα

Ανοιγμα καταθετικου λογαριασμου στο εξωτερικο/αγορα γερμανικου ομολογου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
για την ρωσσικη τραπεζα kedr πια ειναι η γνωμη σου φιλε???? εχει υποκαταστημα στην ελλαδα και μπορεις να ανοιξεις λογαριασμο και σε ευρω,δολαρια,αγγλικες λιρες και ντοπιο ρωσσικο.νομιζω δινει και καλο επιτοκιο σε προθεσμιακες καταθεσεις.


την ξερεις ποια ειναι? με ποιο νομικο καθεστως δουλευει? σου εγγυαται καποιος την καταθεση?
ωραια θα βγαλεις τα λεφτα εξω..... αλλα μη πιουν ρεντ-μπουλ μετα.
 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
πως εδρευει ρε φιλε εδω περα? Στο χρηματιστιριο, που αλλου? Περνα απο λεωφορο αθηνων που ειναι τα χρηματιστιρια να δεις..

απλα ασχολιαστο...........

για να μη τρεχω βραδιατικα στη λ.αθηνων και ρωταω στα χρηματιστηρια.....
για βρες μου το συμβολο της στο ταμπλο.
ελα για ευκολο ψαξιμο
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
την ξερεις ποια ειναι? με ποιο νομικο καθεστως δουλευει? σου εγγυαται καποιος την καταθεση?
ωραια θα βγαλεις τα λεφτα εξω..... αλλα μη πιουν ρεντ-μπουλ μετα.
για ονομασια στο χρηματιστιριο ειναι hsbc holdings unlimited τα αλλαα αυτα δεν τα ξερω φιλε μου, γιαυτο δεν εχω ανακαταυτει ποτε με τετοιες..

Επεισης αμα δεις η citibank εχει κλησει τοσα υποκαταστηματα.. που θες? Αχαρνων?Γαλατσι?Κηφισιας?

ειναι και αλλες οι ξενες, δλδ η διεθνης, οι οποιες εχουν διαφορετικους ορους απο της ελληνικες..



 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
οκ.. ειναι ετσι μπασταρδεζικα και ειπαν, δεν παμε στην ελλαδα να ανοιξουμε τιποτα υποκαταστηματα? ε και τα ανοιξανε..

αστο γιατι εκτιθεσαι......ειπαν να βαλουμε μετοχες στο ελληνικο ταμπλο.το λεει η ελληνικη νομοθεσια η η επιτροπη κεφαλαιαγορας αυτο?
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
οκ.. ειναι ετσι μπασταρδεζικα και ειπαν, δεν παμε στην ελλαδα να ανοιξουμε τιποτα υποκαταστηματα? ε και τα ανοιξανε..
τι σε νοιαζουν εσενα αυτα? ο μπαρος λεει οτι δεν εχεις λεφτα για να παρεις τραμ μεχρι τον αλιμο  :2on1:
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
αστο γιατι εκτιθεσαι......ειπαν να βαλουμε μετοχες στο ελληνικο ταμπλο.το λεει η ελληνικη νομοθεσια η η επιτροπη κεφαλαιαγορας αυτο?
οκ αφου εκτιθμαι δεν το συνεχιζω..  
 

NIK DANDOLO(1)

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.882
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
16
η hsbc εχει μετοχες στην ελλαδα οποτε σε περιπτωση καποιου κραχ η τραπεζα αποσυρεται ..

Μετα δεν ξερω εαν θα εχεις δικαιωμα να παραλαβεις τα λεφτα σου απο τον συγκεκριμενο ομιλο απο αλλη τραπεζα του εξωτερικου...

Βασικα διαφερουν οι οροι καθε τραπεζας. Αυτο με τα δολλαρια εινα καλη ιδεα, επεισης εαν θες να εισαι ποιο ασφαλης γυρνα τα σε λιρα αγγλιας.. Μακραν το υσχηροτερο νομισμα..

Για καθε τραπεζα ισχθει ο νομος της χωρας που δραστηριοποιηται.
επομενως η ξενη τραπεζα θα ακολουθησει τις ελληνικες.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
εγω παντως δε εβαζα λεφτα εκει για πολλους αρκετους λογους.τα βασικα ειναι το "μεγεθος" της και 2ο τα επιτοκια που δινει.
τι ενοεις για το μεγεθος της????? τι εχει????? τα επιτοκια μια χαρα δεν ειναι???? ειναι πιο υψηλα απο πολλες αλλες τραπεζες εδω στην ελλαδα.και εχει μια οικονομικη σταθεροτητα η ρωσια
 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
τι ενοεις για το μεγεθος της????? τι εχει????? τα επιτοκια μια χαρα δεν ειναι???? ειναι πιο υψηλα απο πολλες αλλες τραπεζες εδω στην ελλαδα.και εχει μια οικονομικη σταθεροτητα η ρωσια


Μεταξύ των άλλων τραπεζών της Ρωσίας η Τράπεζα κατέχει την 106η θέση σε σύνολο ενεργητικού και την 118η θέση σε μέγεθος κεφαλαίου (για την 1 Ιανουαρίου 2008, σύμφωνα με τα στοιχεία του περιοδικού «ΕΚΣΠΕΡΤ», № 11 από τις 17-23 Μαρτίου 2008), την 118η θέση σε σύνολο κυκλοφορούντος ενεργητικού .

με μεγεθος εννοω αυτο ειναι σα μια συνεταιριστικη πχ στην ελλαδα.



185 ημέρες 5,00%
365 ημέρες 6,00%
545 ημέρες 6,00%

μεγαλη διαρκεια και βρισκεις καλυτερα επιτοκια εδω σε ελληνικες.αν θες να τα κρατησεις εδω γιατι αν τα στειλεις εξω δε νομιζω να εχουν το ιδιο.
+ κοιτα λιγο τις προμηθειες στο τιμολογιακη πολιτικη.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
Μεταξύ των άλλων τραπεζών της Ρωσίας η Τράπεζα κατέχει την 106η θέση σε σύνολο ενεργητικού και την 118η θέση σε μέγεθος κεφαλαίου (για την 1 Ιανουαρίου 2008, σύμφωνα με τα στοιχεία του περιοδικού «ΕΚΣΠΕΡΤ», № 11 από τις 17-23 Μαρτίου 2008), την 118η θέση σε σύνολο κυκλοφορούντος ενεργητικού .

με μεγεθος εννοω αυτο ειναι σα μια συνεταιριστικη πχ στην ελλαδα.



185 ημέρες 5,00%
365 ημέρες 6,00%
545 ημέρες 6,00%

μεγαλη διαρκεια και βρισκεις καλυτερα επιτοκια εδω σε ελληνικες.αν θες να τα κρατησεις εδω γιατι αν τα στειλεις εξω δε νομιζω να εχουν το ιδιο.
+ κοιτα λιγο τις προμηθειες στο τιμολογιακη πολιτικη.
πολυ ψαχμενος εισαι φιλε που τα βρηκες ολα αυτα τα στοιχεια???  :sunglasses:
εγω ψαχνω μια ΚΑΛΗ(καταλαβες τι ενοω) τραπεζα εδω στην ελλαδα για καταθεση σε δολαρια ή λιρες.εσυ ποια μου προτινεις???
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
πολυ ψαχμενος εισαι φιλε που τα βρηκες ολα αυτα τα στοιχεια???  :sunglasses:
εγω ψαχνω μια ΚΑΛΗ(καταλαβες τι ενοω) τραπεζα εδω στην ελλαδα για καταθεση σε δολαρια ή λιρες.εσυ ποια μου προτινεις???
καταθεσεις συναλλαγματος.. ΕΤΕ...

 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
πολυ ψαχμενος εισαι φιλε που τα βρηκες ολα αυτα τα στοιχεια???  :sunglasses:
εγω ψαχνω μια ΚΑΛΗ(καταλαβες τι ενοω) τραπεζα εδω στην ελλαδα για καταθεση σε δολαρια ή λιρες.εσυ ποια μου προτινεις???

Δεν με διαφωτιζεις λιγο. Πως θα ανοιξεις λογαριασμο σε ξενο συναλλαγμα σαν ιδιωτης.  :think:
 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
στο σαιτ που μου εδωσες/ :2funny:
μη βιαζεσαι κατσε να τσιμπισει λιγο πανω το ευρο και μετα αν θες κανε μετατροπη.ο ασθενης πηρε παραταση ζωης.
εχε υποψιν οτι με το που κανεις την αλλαγη απο ευρο σε λιρα η δολλαριο εχεις και αυτοματη χασουρα.
για τραπεζα τωρα τι να σου πω....hsbc exei μια σιγουρια που αναφερε και ο σταμ,δε ξερω ποιες εχουν υποκαταστηματα εδω, αλλα εχε υποψιν οτι αν βγουμε απο ευρο χλωμο να τη γλιτωσουν και οι λογαριασμοι σε αλλα νομισματα.το βασικοτερο ειναι γιατι θες να το κανεις,αν τα χρειαζεσαι αμεσα η τα ξεχνας πχ 10 χρονια.ειναι πολλα που παιζουν ρολο.
 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
Δεν με διαφωτιζεις λιγο. Πως θα ανοιξεις λογαριασμο σε ξενο συναλλαγμα σαν ιδιωτης.  :think:

ανετα λουσεντ.....και πριν το ευρο ειχαμε σε γαλλικα φραγκα η γερμανικα μαρκα κτλ.δε στο απαγορευει κανεις
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Δεν με διαφωτιζεις λιγο. Πως θα ανοιξεις λογαριασμο σε ξενο συναλλαγμα σαν ιδιωτης.  :think:
χαλαρα μωρε, γραβατατος, κουστουματος, πας και το παιζεις χρηματιστης και σου ανοιγουν στο πι και φι  :sunglasses: :sunglasses:  :2on1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom