Νέα

Ανοιγμα καταθετικου λογαριασμου στο εξωτερικο/αγορα γερμανικου ομολογου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
Ναι φυσικά μπορείς να τα στείλεις και Κύπρο ή Ελβετία ή να κάνεις όλα αυτά που λέει ο boz κτλ… αλλά έχουν λίγη φασαρία παραπάνω και κάποιες μικρές προμήθειες που ίσως ισοσταθμίζονται και ξεπερνιούνται με τον τόκο που σου δίνουν οπότε ούτε και εκεί θα είσαι χαμένος και φυσικά υπάρχουν και άλλες λύσεις πολλές….

Αλλά στο ξάνα λέω , εγώ προσωπικά προβλέπω ότι θα έχεις ευρώ γιατί δεν βλέπω να βγαίνει ο Τσίπρας αλλά ο Σαμαράς… Συνεπώς δεν βλέπω να έχουν πρόβλημα οι τράπεζες …ίσα ίσα προβλέπω ότι σύντομα θα πάρουν πολλά λεφτά για να τα ρίξουν σε δάνεια στην αγορά-να ξανά έρθει ανάπτυξη. Αυτό είναι το σχέδιο.
 

pattakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2010
Μηνύματα
212
Like
6
Πόντοι
1
γιατι φοβασαι μην κανουν τπτ αλλο τα τσιριζακια.θα δωσουν κανα ξεροκομματο θα βολεψουν κανενα και ξανα τα ιδια
Δεν εχω να φοβηθω τιποτα απο τους συριζαιους,αντιθετως θελω να βγουνε γιατι νομιζω διαφερουνε απο τους αλλους σε πολλα.Πουτανα τα κομματα του σαμαρα και του βενιζελου τα κανανε,δεν δικαιουνται ουτε αλλη ευκαιρια ουτε και συγχωρεση.Η τακτικη τους "να σε καψω Γιαννη,να σε αλειψω λαδι" που εφαρμοζανε τοσες δεκαετιες δεν πρεπει να περασει πλεον.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Ναι φυσικά μπορείς να τα στείλεις και Κύπρο ή Ελβετία ή να κάνεις όλα αυτά που λέει ο boz κτλ… αλλά έχουν λίγη φασαρία παραπάνω και κάποιες μικρές προμήθειες που ίσως ισοσταθμίζονται και ξεπερνιούνται με τον τόκο που σου δίνουν οπότε ούτε και εκεί θα είσαι χαμένος και φυσικά υπάρχουν και άλλες λύσεις πολλές….

Αλλά στο ξάνα λέω , εγώ προσωπικά προβλέπω ότι θα έχεις ευρώ γιατί δεν βλέπω να βγαίνει ο Τσίπρας αλλά ο Σαμαράς… Συνεπώς δεν βλέπω να έχουν πρόβλημα οι τράπεζες …ίσα ίσα προβλέπω ότι σύντομα θα πάρουν πολλά λεφτά για να τα ρίξουν σε δάνεια στην αγορά-να ξανά έρθει ανάπτυξη. Αυτό είναι το σχέδιο.

Sonia, Παπαντωνίου related?
 

boz

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.112
Like
2
Πόντοι
16
Ναι φυσικά μπορείς να τα στείλεις και Κύπρο ή Ελβετία ή να κάνεις όλα αυτά που λέει ο boz κτλ… αλλά έχουν λίγη φασαρία παραπάνω και κάποιες μικρές προμήθειες που ίσως ισοσταθμίζονται και ξεπερνιούνται με τον τόκο που σου δίνουν οπότε ούτε και εκεί θα είσαι χαμένος και φυσικά υπάρχουν και άλλες λύσεις πολλές….

για κυπρο ειναι μικρη η προμηθεια 15ε περιπου σε συγκεκριμενη τραπεζα,μια κυπραιηκη ηθελε κοντα στο 1000ρικο.ελβετια ξεχνα το γιατι αν ειχε το μπαγιοκο για εκει θα το ειχε κανει.κυπρος επιτοκια στο 5 γερμανια στο 3.
αλλη λυση ειναι ομολογιες εταιριων αλλα εκει θελει μπαγιοκο
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
Ξέρει κάποιος σίγουρα-γιατί οι πιο πολλοί είστε ημιμαθείς-αν τα κάνεις δολάρια ή λίρες σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα εδώ μέσα,σε περίπτωση δραχμής χάνονται ή όχι?????
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Ξέρει κάποιος σίγουρα-γιατί οι πιο πολλοί είστε ημιμαθείς-αν τα κάνεις δολάρια ή λίρες σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα εδώ μέσα,σε περίπτωση δραχμής χάνονται ή όχι?????
Ό,τι μείνει εδώ μέσα θα το κατασχέσουν οι μπολσεβίκοι του Τσίπρα,οπότε δεν έχει σημασία αυτό που ρωτάς. :birdman:
 

Επισκέπτης
Ξέρει κάποιος σίγουρα-γιατί οι πιο πολλοί είστε ημιμαθείς-αν τα κάνεις δολάρια ή λίρες σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα εδώ μέσα,σε περίπτωση δραχμής χάνονται ή όχι?????

για να μη μπερδεύεστε,
με αυτούς τους πολιτικούς,
μπορείτε να σκέφτεστε εικόνες της Σαχάρας ως πιθανό ενδεχόμενο,
οπότε πράτετε αναλόγως 

στο ερώτημα σου η απάντηση είναι:

ΝΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ, με αυτούς τους πολιτικούς ΧΑΝΟΝΤΑΙ
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
για να μη μπερδεύεστε,
με αυτούς τους πολιτικούς,
μπορείτε να σκέφτεστε εικόνες της Σαχάρας ως πιθανό ενδεχόμενο,
οπότε πράτετε αναλόγως 

στο ερώτημα σου η απάντηση είναι:

ΝΑΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ, με αυτούς τους πολιτικούς ΧΑΝΟΝΤΑΙ

καλά έγραψα για ημιμάθεια

άμα δεν ξέρεις,μην πετάς μαλακίες

ΞΕΡΕΙ κάποιος,εκτός από τους 2 ανωτέρω τενεκέδες?
 

Sonia26

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2011
Μηνύματα
758
Like
0
Πόντοι
6
Ξέρει κάποιος σίγουρα-γιατί οι πιο πολλοί είστε ημιμαθείς-αν τα κάνεις δολάρια ή λίρες σε ΕΛΛΗΝΙΚΗ τράπεζα εδώ μέσα,σε περίπτωση δραχμής χάνονται ή όχι?????

Μόνο αν καταρρεύσει η συγκεκριμένη Ελληνική Τράπεζα και το δημόσιο αρνηθεί να την κρατικοποιήσει ή δεν απορροφηθεί από άλλη Τράπεζα. Αλλά μακροχρόνια (πότε δεν ξέρω) κάποια στιγμή βάση συντάγματος θα τα πάρεις τα λεφτά σου πάλι αλλά σε δραχμή υποτιμημένα και φορολογημένα αν πρόκειται για λογαριασμό μέχρι 200.000 ευρώ.
 

Επισκέπτης
ωραιο ερωτημα παλερμο και εγω περιμενω απαντηση  
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
Μόνο αν καταρρεύσει η συγκεκριμένη Ελληνική Τράπεζα και το δημόσιο αρνηθεί να την κρατικοποιήσει ή δεν απορροφηθεί από άλλη Τράπεζα. Αλλά μακροχρόνια (πότε δεν ξέρω) κάποια στιγμή βάση συντάγματος θα τα πάρεις τα λεφτά σου πάλι αλλά σε δραχμή υποτιμημένα και φορολογημένα αν πρόκειται για λογαριασμό μέχρι 200.000 ευρώ.

δεν νομίζω,μπερδμένα μας τα λες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom