Νέα

Ανοιχτα Ξενοδοχεια Ημιδιαμονης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Giorgos 1972
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 207
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.363
Κριτικές
16
Like
13.488
Πόντοι
5.577
δεν ισχυει ειπαμε ρε τυποι, κανεις δεν πηγε να δει?

ολοι στο πληκτρολογιο  :takethis:
 

Learxos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
46
Κριτικές
11
Like
565
Πόντοι
290
τυποι σε γνωστη αλυσιδα που ανοιγει αποψε 12.00 δεν ζητουν στοιχεια (προς το παρον)

τα τηλεκοντρόλ σε ζελατινα, πλεξιγκλάς στη ρεσεπσιον, σε αμπαλάζ πετσετες, παντοφλες,

λεφτα και διαθεση να εχετε  :hi:

Να τος ο πρώτος και τολμηρός! Γνωστή αλυσίδα = ο γνωστός βασιλιάς της Τροίας?
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.241
Κριτικές
95
Like
12.445
Πόντοι
18.036
Εγω εδώ και 15 χρονια πηγαινω σε γνωστο ξενοδοχειο των Νοτίων Προαστίων.

Επειδη παιρνω διανυκτερευση,η κοπέλα μου λεει "ταυτότητα"

Λέω πάντα "δεν την εχω μαζί μου",μου λεει οκ πειτε μου ονομα και διευθυνση

Λέω πάντα Γιώργος Παπαδόπουλος και κάθε φορά άλλη ανύπαρκτη διευθυνση,συνήθως με ονομα αρχαίου ηρωα πχ Μενελάου 32 Κηφισιά,Αρταξερξη 48 Ν Σμυρνη κλπ οτι κου ερθει αστραπιαία

Η κορυφαία στιγμή έιναι οταν σηκώνεται η κοπέλα να μου φερει το κλειδί απο εκείνες τις θηκες-ντουλαπάκια που εχουν τα κλειδιά τα ξενοδοχεία αριθμημένα

Και στα 3-4 δευτερόλεπτα αυτα χαζεύω την στρινκγάρα της κοπέλας που σχεδόν πάντα φοράνε ολες(και λεω από μεσα μου τι καλά να ανεβαινε αυτη στο δωμάτιο)

οι 3-4 κοπέλες-ρεσεψιονιστριες του εν λόγω ξενοδοχειου αν και δεν είναι μουναρες,είναι κρυφοπροστυχες και έκφυλες,φαινεται ξεκάθαρα στο πρόσωπό τους οτι γαμιούνται ασύστολα!

Τωρα δεν ξερω τι θα γινει,δεν εχω πρόβλημα να δωσω ταυτότητα μιας και ειμαι εργένης.

Πάντως για λογους προστασίας,θα φερω πετσέτα μαζί μου να καλύψω το μαξιλάρι που θα ΄βάλω το κεφάλι μου και θα καθαρίσω με μαντηλακια Ντετόλ την τουαλέτα και τα πόμολα και την βρυση του νιπτηρα!

 

Peacemaker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2018
Μηνύματα
399
Κριτικές
6
Like
945
Πόντοι
361
Εγώ εργένης είμαι...στα αρχιδια μου...
Μην ξενερώσουν ομως οι κοπέλες και βγει ξινό το γαμησι, αν της γυρεψουν ταυτότητα.
Πάντως το βρίσκω ακραίο να τολμήσεις να πας με βίζιτα, και να απολυμανεις τον χώρο.
Σαν τον Κατακουζηνό που όπου πήγαινε είχε  Bedadin.
Στο τέλος, Dettol  και στο μουνι? Πώς θα γλύψεις...

όπως παλιά, διαφορετικά καλύτερα να μη πάω ...
 

poutsa4x4

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2019
Μηνύματα
517
Like
394
Πόντοι
26
Ξέρει κανείς τι παίζει με τις τιμές? Έχουν παραμείνει οι ίδιες?
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356
Εγω εδώ και 15 χρονια πηγαινω σε γνωστο ξενοδοχειο των Νοτίων Προαστίων.

Επειδη παιρνω διανυκτερευση,η κοπέλα μου λεει "ταυτότητα"

Λέω πάντα "δεν την εχω μαζί μου",μου λεει οκ πειτε μου ονομα και διευθυνση

Λέω πάντα Γιώργος Παπαδόπουλος και κάθε φορά άλλη ανύπαρκτη διευθυνση,συνήθως με ονομα αρχαίου ηρωα πχ Μενελάου 32 Κηφισιά,Αρταξερξη 48 Ν Σμυρνη κλπ οτι κου ερθει αστραπιαία

Η κορυφαία στιγμή έιναι οταν σηκώνεται η κοπέλα να μου φερει το κλειδί απο εκείνες τις θηκες-ντουλαπάκια που εχουν τα κλειδιά τα ξενοδοχεία αριθμημένα

Και στα 3-4 δευτερόλεπτα αυτα χαζεύω την στρινκγάρα της κοπέλας που σχεδόν πάντα φοράνε ολες(και λεω από μεσα μου τι καλά να ανεβαινε αυτη στο δωμάτιο)

οι 3-4 κοπέλες-ρεσεψιονιστριες του εν λόγω ξενοδοχειου αν και δεν είναι μουναρες,είναι κρυφοπροστυχες και έκφυλες,φαινεται ξεκάθαρα στο πρόσωπό τους οτι γαμιούνται ασύστολα!

Τωρα δεν ξερω τι θα γινει,δεν εχω πρόβλημα να δωσω ταυτότητα μιας και ειμαι εργένης.

Πάντως για λογους προστασίας,θα φερω πετσέτα μαζί μου να καλύψω το μαξιλάρι που θα ΄βάλω το κεφάλι μου και θα καθαρίσω με μαντηλακια Ντετόλ την τουαλέτα και τα πόμολα και την βρυση του νιπτηρα!
Κρεολη;
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.084
Κριτικές
50
Like
7.893
Πόντοι
8.236
Τελικά τι έγινε με τα ξενοδοχεία ημιδιαμονης ? Πήγε κάποιος από εσάς ? Πηγαίνεις κανονικά όπως και πριν ?σου ζητάνε τα στοιχεία σου ?  Σε θερμομετρουν? Για  δώστε μια βοήθεια σε εμάς που ακόμα δεν έχουμε πάει από την ημέρα που ξανάνοιξαν..Τι να περιμένουμε να αντιμετωπίσουμε ?
 

jimi09

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2019
Μηνύματα
128
Like
56
Πόντοι
1
Τελικά τι έγινε με τα ξενοδοχεία ημιδιαμονης ? Πήγε κάποιος από εσάς ? Πηγαίνεις κανονικά όπως και πριν ?σου ζητάνε τα στοιχεία σου ?  Σε θερμομετρουν? Για  δώστε μια βοήθεια σε εμάς που ακόμα δεν έχουμε πάει από την ημέρα που ξανάνοιξαν..Τι να περιμένουμε να αντιμετωπίσουμε ?
τίποτα δεν θα αντιμετωπισεις καμια σχέση με όσα λένε ,ένα αντισηπτικό για τα χεριά εκεί στο ρεσεπσιον .μην ακούτε της υπερβολές της τηλεόρασις
 

wack34

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2017
Μηνύματα
157
Κριτικές
1
Like
355
Πόντοι
21
ναι όντως τίποτα δεν κάνουν απλά έχουν βάλει ένα τζαμι μπροστά στην ρεσεψιόν και έχει κ αντισηπτικο! τίποτα άλλο! όπως τα ξέραμε ήτανε δεν άλλαξε τίποτα!! ;)
 

petergsp

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Οκτ 2012
Μηνύματα
15.566
Κριτικές
190
Like
48.182
Πόντοι
41.443
Τελικά τι έγινε με τα ξενοδοχεία ημιδιαμονης ? Πήγε κάποιος από εσάς ? Πηγαίνεις κανονικά όπως και πριν ?σου ζητάνε τα στοιχεία σου ?  Σε θερμομετρουν? Για  δώστε μια βοήθεια σε εμάς που ακόμα δεν έχουμε πάει από την ημέρα που ξανάνοιξαν..Τι να περιμένουμε να αντιμετωπίσουμε ?


λοιπον ολο και κατι εχει αλλαξει.

επισκεψη σημερα στο Mary Plaza.

στη ρεσεψιον τοποθετηθηκε plexiglass για αποφυγη επαφης,θερμομετρηθηκαμε με ανεπαφο θερμομετρο και οι δυο κατα την εισοδο μας,δεν ζητηθηκαν τα στοιχεια μας,παντου υπηρχαν αντισηπτικα,τοσο στη ρεσεψιον,οσο και στο δωματιο.
τα ειδη προσωπικης υγιεινης,δηλ. υγρα σαπουνακια,προφυλακτικο,κατι μαντηλακια κλπ τα πηραμε απο τη ρεσεψιον που ηταν συσκευασμενα μεσα σε χαρτινες σακκουλες που κρεμονταν διπλα στο γκισε,μεχρι και σακκουλες χειρουργειου για τα παπουτσια μας ειχε μεσα  :happy: :happy:
τα υπολοιπα πετσετες,παντοφλες μιας χρησης κλπ ηταν στο δωματιο κι αυτα συσκευασμενα.
στη ρεσεψιον επισης υπηρχαν ποτηρια μιας χρησης για να παρει καποιος τον καφε του μονος του,μας κερασαν και απο ενα μπουκαλακι νερο και υπηρχε επισης σημανση απολυμανσης σε ολους τους χωρους του ξενοδοχειου,διαδρομους,δωματια,μπανια κλπ.
φαινοταν αποστειρωμενη η ολη εμφανιση αλλα χωρις υπερβολες που σε κανουν να ξενερωνεις.
αυτα.

 

Συνημμένα

  • IMG_20200609_112954.jpg
    IMG_20200609_112954.jpg
    5,7 MB · Εμφανίσεις: 147
  • IMG_20200609_131745.jpg
    IMG_20200609_131745.jpg
    3,1 MB · Εμφανίσεις: 86
  • IMG_20200609_132036.jpg
    IMG_20200609_132036.jpg
    6,7 MB · Εμφανίσεις: 93

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.241
Κριτικές
95
Like
12.445
Πόντοι
18.036
λοιπον ολο και κατι εχει αλλαξει.

επισκεψη σημερα στο Mary Plaza.

στη ρεσεψιον τοποθετηθηκε plexiglass για αποφυγη επαφης,θερμομετρηθηκαμε με ανεπαφο θερμομετρο και οι δυο κατα την εισοδο μας,δεν ζητηθηκαν τα στοιχεια μας,παντου υπηρχαν αντισηπτικα,τοσο στη ρεσεψιον,οσο και στο δωματιο.
τα ειδη προσωπικης υγιεινης,δηλ. υγρα σαπουνακια,προφυλακτικο,κατι μαντηλακια κλπ τα πηραμε απο τη ρεσεψιον που ηταν συσκευασμενα μεσα σε χαρτινες σακκουλες που κρεμονταν διπλα στο γκισε,μεχρι και σακκουλες χειρουργειου για τα παπουτσια μας ειχε μεσα  :happy: :happy:
τα υπολοιπα πετσετες,παντοφλες μιας χρησης κλπ ηταν στο δωματιο κι αυτα συσκευασμενα.
στη ρεσεψιον επισης υπηρχαν ποτηρια μιας χρησης για να παρει καποιος τον καφε του μονος του,μας κερασαν και απο ενα μπουκαλακι νερο και υπηρχε επισης σημανση απολυμανσης σε ολους τους χωρους του ξενοδοχειου,διαδρομους,δωματια,μπανια κλπ.
φαινοταν αποστειρωμενη η ολη εμφανιση αλλα χωρις υπερβολες που σε κανουν να ξενερωνεις.
αυτα.

Ωραίος φιλε
αυτα ειναι αναμενόμενα και για μένα οχι σημαντικά,ετσι κι αλλιώς 1 λεπτό κάθεσαι στη ρεσεψιον ισως και λιγότερο

Σου είπαν τίποτα για τηνν κοπέλα οταν ηρθε,ρωτησαν στοιχεία της και τέτοια?

Και φυσικά,εσένα σου ζητησαν ταυτότητα?

υγ Σόρυ μολις ειδα οτι πήγες με κοπέλα(αγαπούλης?? :2funny: :2funny:)
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.859
Πόντοι
6.585
επίσκεψη σε 2 διαφορετικά ξενοδοχεία την περασμένη εβδομάδα, Τετάρτη 3 *(Crystal Blue, στο Σχιστό/Σκαραμαγκά) και Παρασκευή 5 Ιουνίου στον Πρίαμο (GLS, Μοσχάτο).

Τιμές 27 ευρώ και 19 αντίστοιχα.
Χαωτική η διαφορά, όσον αφορά την προσέγγιση στο θέμα COVID19. Στον Πρίαμο σαν να μην συμβαίνει τιποτα (εχω ανεβάσει κ κριτική).

Για το Crystal Blue, επειδή είναι το πρώην ALFA Hotel, δεν είναι στους καταλόγους. Εστειλα μνμ στο site, για να προστεθεί στις λίστα των κριτικών αλλά ακόμη δεν έχω πάρει απάντηση, ούτε το είδα στις λιστες.

Για την ιστορία, η κριτική μου για το Crystal Blue που έστειλα στον Αντισθενη ήταν η εξής:

Ευχάριστη έκπληξη το ανακαινισμένο πλέον ως Crystal Blue.

Υπαίθριο αλλά κ υπόγειο parking (2 πλαινές εισόδους - απο καθε πλευρά έκαστη) με πολύ διακριτική είσοδο και πρόσβαση στην υποδοχή.

Όλα πεντακάθαρα, μοντέρνος σχεδιασμός (μόλις ξεκίνησε να λειτουργεί, μετά την ανακαίνιση του, αν δεν κάνω λάθος) και η ευχάριστη έκπληξη, η ύπαρξη παντού αντισηπτικών, όχι μόνο στην υποδοχή αλλά κ σε διάφορους κοινόχρηστους χώρους, όπως στους διαδρόμους, στον κάθε όροφο, κλπ.

τα χειρηστήρια όλα σε σακουλάκι μιας χρήσης, η κάρτα του δωματίου σε κουτάκι και επίσης όλες οι πετρέτες (και προσώπου και ολόσωμη) σφραγισμένες. Το ίδιο και οι παντόφλες.

Μπάνιο με διαχωριστικό τζάμι. Θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο σαν χώρος. ΝΑ σημειώσω ότι διακριτικά ζητήθηκε το ονοματεπώνυμο κ το τηλ του ενός από εμάς, με βάση τις οδηγίες του ΕΟΔΥ (δεν με χάλασε καθόλου, γιατί πλέον είναι κανόνας σε όλα τα καταλύματα). Μου εξήγησαν με πολύ ευγένεια, ότι δεν θα χρησιμοποιηθούν από την Δνση του ξενοδοχείου για κανένα άλλο λόγο.

Πολύ καλή επιλογή. Επιλογή δωματίου με 27 euro.

Ευχαριστως θα ξαναπήγαινα.
 

topmpixtis

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2017
Μηνύματα
16
Like
8
Πόντοι
0
Καλησπερα, ξερει κανεις αν το Carol στο Πειραια ειναι ανοικτο?

Το link που εχει εδω σαν site του ξενοδοχειου δεν υπαρχει οπως κ το ενα νουμερο τηλεφωνου δεν αντιστοιχει καπου. Στο αλλο νουμερο καλεσα 3-4 φορες αλλα δεν απαντησαν.
 

topmpixtis

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2017
Μηνύματα
16
Like
8
Πόντοι
0
Καλησπερα, ξερει κανεις αν το Carol στο Πειραια ειναι ανοικτο?

Το link που εχει εδω σαν site του ξενοδοχειου δεν υπαρχει οπως κ το ενα νουμερο τηλεφωνου δεν αντιστοιχει καπου. Στο αλλο νουμερο καλεσα 3-4 φορες αλλα δεν απαντησαν.

Ανοικτο ειναι, απλα τα νουμερα τηλεφωνου που εχει εδω στο site δεν αντιστοιχουν στο τηλεφωνο του ξενοδοχειου.
 

ks(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Οκτ 2010
Μηνύματα
285
Κριτικές
21
Like
347
Πόντοι
1.505
Ρε παιδιά έχω μία ερώτηση αν μείνω σε κανονικό ξενοδοχείο και όχι ημιδιαμονής στο call girl ζητάνε ταυτότητα???
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.859
Πόντοι
6.585
Ρε παιδιά έχω μία ερώτηση αν μείνω σε κανονικό ξενοδοχείο και όχι ημιδιαμονής στο call girl ζητάνε ταυτότητα???

κανονικά βάση της οδηγίας από τον ΕΟΔΥ, είναι υποχρεωμένοι σε όλους όσους προσέρχονται στο κατάλυμα. Τι γίνεται στην πράξη, είναι άλλο πράγμα ..
 

ks(1)

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Οκτ 2010
Μηνύματα
285
Κριτικές
21
Like
347
Πόντοι
1.505
κανονικά βάση της οδηγίας από τον ΕΟΔΥ, είναι υποχρεωμένοι σε όλους όσους προσέρχονται στο κατάλυμα. Τι γίνεται στην πράξη, είναι άλλο πράγμα ..

Ουσιαστικά η ερώτηση είναι αν μείνω σε κάποιο ξενοδοχείο θα μπορώ να βρω κάποιο κορίτσι για διασκέδαση ή δεν θα έρχονται γιατί...
 

Stadakis2

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2020
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Εγω πήρα τηλέφωνο τη Δευτέρα στο mary plaza να δω αν ήταν ανοιχτά γιατί το περ αγα τόσο καιρό κ δεν είχα μπει ποτέ. Η κοπέλα με ενημέρωσε ότι υπάρχει κ πίσω πάρκινγκ και είσοδος κάτι για το οποίο δεν είχα ιδέα (έπρεπε να χουν μια ταμπέλα). Μπήκα μόνος μου δεν μ ζήτησαν τα στοιχεία μου ήταν διακριτική κ ευγενική η κοπέλα στην υποδοχή και μετά από λίγο ήρθε και η κοπέλα που είχα παραγγείλει :tits:. Ουτ με εκείνη ήταν αδιάκριτοι απλά τη ρώτησαν σε ποιο δωμ πάει. Πήρα δωμάτιο των 20€μας κεράσανε 2 κρασάκια, πεντακάθαρο το δωμάτιο συσκευασμένα όλα, πετσέτες, Πάνοσέντονα μέχρι κ το χαρτί υγείας. Η ημιδιαμονη ήταν για 6 ώρες τις οποίες φυσικά κ δεν τις εξάντλησαμε.... Σε γενικές γραμμές μια χαρά
 

Learxos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2019
Μηνύματα
46
Κριτικές
11
Like
565
Πόντοι
290
Καλησπέρα,

Μπορεί κάποιος συναγωνιστής μπορεί να ενημερώσει τι γίνεται με τα ξενοδοχεία προς τα νότια?
Πχ, xcite, κρεολή, μιράντα.
Ξέρει κανείς για κάποιο από αυτά αν ζητάνε ταυτότητες και θερμομετρούν? Την κοπέλα την αφήνουν να ανέβει στο δωμάτιο κανονικά όπως παλιά?

Ευχαριστώ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom