Νέα

Aναβαθμιση στα φωτα του αυτοκινητου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gavelos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
gavelos

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
Αυτες οι extreme vision τι χρωμα εχουν? Κιτρινιζουν?
ναι είναι πιο κιτρινες βγαζουν 3700 kelvin αλλα φωτανε πολύ καλα.
αν θες να βγαζει πιο λευκο χρωμα και να φωτανε εξισου καλα τοτε οι Osram nightbraker lazer είναι μονόδρομος.
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
σε αλογονου λευκες αυτή τη στιγμη κορυφαιες είναι με τη σειρα
1.osram nightbraker lazer
2.philips racing vision
[size=10pt]3.philips extreme vision[/size]
4.osram nightbraker unlimited

οι συγκεκριμένες μου έδωσαν κάτι παραπάνω από τις momo που φορούσε αλλά η μία κάηκε μέσα σε 1,5 χρόνο..
 
OP
OP
gavelos

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
οι συγκεκριμένες μου έδωσαν κάτι παραπάνω από τις momo που φορούσε αλλά η μία κάηκε μέσα σε 1,5 χρόνο..
οι συγκεκριμένες extreme vision εχουν μεσο ορο ζωης 450 ωρες θεωρούνται η πιο μακροχρόνιες σε σχεση με τις λευκες λαμπες αλογονου αλλα οι κλασσικες αλογονου παλαιου τυπου εχουν παραπανω ωρες ζωης 1000 ωρες plus
 
OP
OP
gavelos

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
σε αλογονου λευκες αυτή τη στιγμη κορυφαιες είναι με τη σειρα
1.osram nightbraker lazer
2.philips racing vision
3.philips extreme vision
4.osram nightbraker unlimited
racing vision 200ωρες
extreme vision 450 ωρες
nightbraker unlimited 300 ωρες
nightbraker lazer 250 ωρες
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
οι συγκεκριμένες extreme vision εχουν μεσο ορο ζωης 450 ωρες θεωρούνται η πιο μακροχρόνιες σε σχεση με τις λευκες λαμπες αλογονου αλλα οι κλασσικες αλογονου παλαιου τυπου εχουν παραπανω ωρες ζωης 1000 ωρες plus
συμφωνω μαζι σου
 

Dimex Black

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
18
Like
174
Πόντοι
26
Πριν αρκετά χρόνια,στις αρχές του μιλένιουμ είχα κάνει μετατροπή στα φώτα και από halogen 50w είχα βάλει 100w που κυκλοφορούν ΗΠΑ και Καναδά μόνο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό ακόμα και σήμερα 
 

mitsmitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2018
Μηνύματα
122
Κριτικές
10
Like
826
Πόντοι
371
Τα ξενον καίνε 35watt σε αντίθεση με τις εργοστασιακές λάμπες που καίνε 55watt. Είναι μύθος αυτο με τη κατανάλωση.

Εγω ξενον για παντα αλλα οχι οτι να ναι
Εγώ λέω ότι τα λεντ καίνε λιγότερο από τα μαμά! Με τα ξένον Εγώ έχω γράψει άπειρες ώρες στα βέβαια. 500αρα εύκολα.
 

Fansadox

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2016
Μηνύματα
268
Like
183
Πόντοι
1
Πριν αρκετά χρόνια,στις αρχές του μιλένιουμ είχα κάνει μετατροπή στα φώτα και από halogen 50w είχα βάλει 100w που κυκλοφορούν ΗΠΑ και Καναδά μόνο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό ακόμα και σήμερα 
Μόνος σου έκανες την μετατροπή ?
 

Dimex Black

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
18
Like
174
Πόντοι
26
Μόνος σου έκανες την μετατροπή ?
Όχι φυσικά, σε ηλεκτρολόγο γιατί αλλάζει μερικά πράγματα για να δεχτεί το αυτοκίνητο της συγκεκριμένες λάμπες.Σχετικά το κόστος ήταν μικρό απ ότι θυμάμαι
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Εγώ λέω ότι τα λεντ καίνε λιγότερο από τα μαμά! Με τα ξένον Εγώ έχω γράψει άπειρες ώρες στα βέβαια. 500αρα εύκολα.
καινε τα led λιγοτερα w αλλα αυξανουν πολύ θερμοκρασια εξου και το ανεμυστηρακι από πισω .αλλα δεν κρατανε ζωη πολύ όπως τα ξενον
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Πριν αρκετά χρόνια,στις αρχές του μιλένιουμ είχα κάνει μετατροπή στα φώτα και από halogen 50w είχα βάλει 100w που κυκλοφορούν ΗΠΑ και Καναδά μόνο. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από αυτό ακόμα και σήμερα 
δεν αυξησαν θερμοκρασια τυπε?
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Η τεχνολογια στα φωτα με τη παροδο των χρονων εξελισεται.Περα από τις κλασσικες αλογονου εχουν βγει στην αγορα οι λαμπες αλογονου οι λευκες σαν xenon μοιαζουν επισης εχουμε τις xenon kit με ballast και καλωδιωσεις και τελος εχουν βγει και οι led λαμπες ως η πιο νεα τεχνολογια.
Εσεις ποιες πιστευεται ότι αξιζουν από εμπειριες που εχετε η ακουσει από γνωστους σας.Επισης καλο είναι να βρουμε και μια value for Money  λυση για την αναβαθμιση των φωτων μας χωρις να σκασουμε πολλα χρηματα.
εγω πιστευω τα xenon αξιζουν περισσοτερο από τα προαναφερθεντα
 

Dimex Black

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
18
Like
174
Πόντοι
26
δεν αυξησαν θερμοκρασια τυπε?
Λογικά ναι,αλλά δεν κατάλαβα την διάφορα, τα φανάρια του αυτοκινήτου μου ήταν γυάλινα οπότε κανένα πρόβλημα. Στα καινούργια μοντέλα που είναι πλαστικά πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα αν και στην άλλη άκρη του Ατλαντικου χρησιμοποιούνται στα ίδια μοντέλα αυτοκινήτων χωρίς πρόβλημα 
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.725
Πόντοι
2.306
Μακριά από κινέζικα leds, μου προκάλεσαν πρόβλημα στα ηλεκτρικά του αυτοκινήτου.
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Ναι αλλά πια από όλα που κυκλοφορούν. ;;;;;

Έχω ένα Α170 κάποια πρόταση υπάρχει..;
Philips d2s white vision xenon 6000kelvin
Philips d1s extreme vision xenon
Osram d2s nightbraker unlimited xenon
hid είναι επισης καλα (ανω των 100 eurο)αλλα προτειμω τις παραπανω μαρκες
 

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Έκανα πρόσφατα την μαλακία να αγοράσω από eBay λάμπες led με ανεμιστήρα από έναν Κινέζο. Αυτές οι λάμπες δεν χωρούσαν να μπουν στην είσοδο του φαναριου και τρόχισα λίγο να ανοίξει παραπάνω ο κρίκος για να μπει. Το θέμα είναι ότι τα ρινισματα από το τρόχισμα μπήκαν μέσα στο φανάρι και το έκαναν μπουρδέλο. Αναγκάστηκα να πλένω με νερό το φανάρι, γιατί για να το ανοίξεις και να το ξανακλείσεις έχει πολύ φασαρία και θέλει ξανά κόλλημα και άντε να τα καταφέρεις μετά. Τώρα το φανάρι μαζεύει υγρασίες και πρέπει να το στεγανοποιήσω με καμία σιλικόνη, αλλά θέλει προσοχή μην κλείσω καμία τρύπα εξαερισμού του φαναριού. Τελικά με τα led δεν βλέπω τίποτα και κάνει και σπαστικό θόρυβο ο ανεμιστήρας. Σε λίγο αναμένω να μου έρθουν από eBay οι Philips racing vision για να τα αλλάξω και να βρω το φως μου.
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Έκανα πρόσφατα την μαλακία να αγοράσω από eBay λάμπες led με ανεμιστήρα από έναν Κινέζο. Αυτές οι λάμπες δεν χωρούσαν να μπουν στην είσοδο του φαναριου και τρόχισα λίγο να ανοίξει παραπάνω ο κρίκος για να μπει. Το θέμα είναι ότι τα ρινισματα από το τρόχισμα μπήκαν μέσα στο φανάρι και το έκαναν μπουρδέλο. Αναγκάστηκα να πλένω με νερό το φανάρι, γιατί για να το ανοίξεις και να το ξανακλείσεις έχει πολύ φασαρία και θέλει ξανά κόλλημα και άντε να τα καταφέρεις μετά. Τώρα το φανάρι μαζεύει υγρασίες και πρέπει να το στεγανοποιήσω με καμία σιλικόνη, αλλά θέλει προσοχή μην κλείσω καμία τρύπα εξαερισμού του φαναριού. Τελικά με τα led δεν βλέπω τίποτα και κάνει και σπαστικό θόρυβο ο ανεμιστήρας. Σε λίγο αναμένω να μου έρθουν από eBay οι Philips racing vision για να τα αλλάξω και να βρω το φως μου.
καλες οι racing vision  αλλα εχουν ζωη μονο 200 ωρες,καλυτερα πηγαινε για xtreme vision  400 ωρες ζωη
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
Έκανα πρόσφατα την μαλακία να αγοράσω από eBay λάμπες led με ανεμιστήρα από έναν Κινέζο. Αυτές οι λάμπες δεν χωρούσαν να μπουν στην είσοδο του φαναριου και τρόχισα λίγο να ανοίξει παραπάνω ο κρίκος για να μπει. Το θέμα είναι ότι τα ρινισματα από το τρόχισμα μπήκαν μέσα στο φανάρι και το έκαναν μπουρδέλο. Αναγκάστηκα να πλένω με νερό το φανάρι, γιατί για να το ανοίξεις και να το ξανακλείσεις έχει πολύ φασαρία και θέλει ξανά κόλλημα και άντε να τα καταφέρεις μετά. Τώρα το φανάρι μαζεύει υγρασίες και πρέπει να το στεγανοποιήσω με καμία σιλικόνη, αλλά θέλει προσοχή μην κλείσω καμία τρύπα εξαερισμού του φαναριού. Τελικά με τα led δεν βλέπω τίποτα και κάνει και σπαστικό θόρυβο ο ανεμιστήρας. Σε λίγο αναμένω να μου έρθουν από eBay οι Philips racing vision για να τα αλλάξω και να βρω το φως μου.
επισης με 100-130 βαζεις καλα xenon,εχω αναφερει πιο πανω κατι μοντελα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom