Νέα

Αλλαγές σε κριτικές/βαθμολογίες των καταλόγων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 161
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Μετά εμείς οι καινούργιοι θα τρώμε πολύ σαβούρα στην μάπα!!!
Εδώ τώρα και πάλι έτσι όπως γράφουν μερικοί κριτικές στα τυφλά πάλι πάμε!!!
δηλαδή δεν κατάλαβα!? όταν βλέπετε κακιά βαθμολογία δεν πάτε? προσωπικά την έχω πατήσει με κοπέλες που είχαν αριστα σχολια εδώ μεσα και αποδείχτηκε ότι ήταν οι χειρότερες εμπειρίες μου. και υπάρχουν κοπέλες που δεν τις ξέρει κανείς και είναι αριστες σε αυτό που κάνουν!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Θα το πάω λίγο παρακάτω αλλά νομίζω ότι σωστότερο θα ήταν να υπάρχει συντελεστής αξιοπιστίας :cheesy:  που υπολογίζεται βάσει των αριΘμών των κριτικών και των αριθμό των post.πχ Τιμημένος με 5 κριτικές: 50%[αξιοπ] + 50%[5 κριτικες]=100% :cheesy:. λέμε..
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
δηλαδή δεν κατάλαβα!? όταν βλέπετε κακιά βαθμολογία δεν πάτε? προσωπικά την έχω πατήσει με κοπέλες που είχαν αριστα σχολια εδώ μεσα και αποδείχτηκε ότι ήταν οι χειρότερες εμπειρίες μου. και υπάρχουν κοπέλες που δεν τις ξέρει κανείς και είναι αριστες σε αυτό που κάνουν!
Iσχύει και αυτό αλλά........
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Eγω ειμαι της αποψης να μην υπαρχουν βαθμολογιες καν για τις κριτικες!!!
Απλα και ομορφα να γραφει ο καθενας την εμπειρια του με την κοπελα και μεχρι εκει!
Αυτο δεν ειναι που μετραει?
όπως λέει και ο spoon το καλύτερο θα ήταν η κατάργηση των βαθμολογιών και ο περιορισμός στην εξιστόρηση της εμπειρίας που είναι και το ζητούμενο στο κάτω κάτω! Τελος!!!  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Και η ιστορία μπορεί να είναι μούφα και χειρότερη
 

andidote1

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
70
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Αναρωτιέμαι ώρες-ώρες ποιος εγκέφαλος τα σκέφτεται όλα αυτά. Έχουμε τρελαθεί στο ατελείωτο spam (ακόμα και στα δήθεν "ενημερωτικά" thread) και την ανοητολογία μετά μπόλικης εσκεμμένης ανορθογραφίας (για να δείξουν και καλά μερικοί "άποψη" και "στυλ") και αυτό που πείραξε είναι να μην μπορεί κανείς να βαθμολογεί, π.χ. με βαθμό μεγαλύτερο από 7 τα γκαρσόνια στα στριπ! Έλεος κύριε πρόεδρε.

Το ποιος είναι κράχτης και ποιος όχι φαίνεται με τη μία, και αν θέλατε να κάνετε κάτι ουσιαστικό (και με νόημα) θα έπρεπε να φροντίσετε να ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ από τη μέτρηση του μέσου όρου οι κριτικές που είναι παλιές (αφού πιθανότατα δεν ανταποκρίνονται στην τωρινή πραγματικότητα). Αντί γι' αυτό τι κάνετε: ουσιαστικά ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ όσους αποφασίζουν να γράψουν για κάτι μόνο όταν έχουν διαμορφώσει πλήρη γνώμη, επιδιώκοντας σαφέστατα τον εμπλουτισμό των κριτικών με μπόλικες κριτικές του ποδαριού από ανέπαφους με το όποιο αντικείμενο. Καταπληκτική ιδέα μα τον Τουτάτη!
 

Επισκέπτης
  Antisthenis,για λόγους ηθικής τάξεως και συνέπειας απέναντι στους γνήσιους κριτές-συναγωνιστές-όποιοι κι αν είναι αυτοί-οι αλλαγές δεν πρέπει να έχουν αναδρομική ισχύ.
  Αυτές οι παλαιές κριτικές γράφτηκαν κάτω από άλλο πλαίσιο κανονισμών.Τη στιγμή που γράφονταν κανένας δημιουργός τους δεν ήξερε οτι μπορεί να μεταβληθούν.
  Προσπαθείς να πολεμήσεις μια αυθαιρεσία δημιουργώντας μια άλλη.Για από δω και πέρα "έχουν γνώση οι φύλακες" και όποιος θέλει γράφει.

  Είναι σωστή η πρόταση του spoon για κατάργηση των βαθμολογιών.Τελικά αυτό που θυμάται κανείς από μια κριτική είναι οι περιγραφές του γραπτού κειμένου από τις οποίες κάνει την προσαρμογή του στα δικά του γούστα για να βγάλει έστω κάποιο μικρό συμπέρασμα.Τα απρόσωπα 8 9 10 7 κ.τ.λ. δεν βοηθάνε.
  Κριτικές-τηλεγραφήματα πρέπει να απορίπτονται.Αν δίπλα στο "Ωραία φαίνεται" έχει και ένα 9 π.χ. πάλι δεν βγάζεις συμπέρασμα.Οι λεπτομερείς κριτικές είναι ωφέλιμες και παρέχουν υλικό για να κρίνεις αν είναι ύποπτες.
  ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΓΚΕΡΑΖΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙΣ ΥΠΟΠΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ. 
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
   Είναι σωστή η πρόταση του spoon για κατάργηση των βαθμολογιών.Τελικά αυτό που θυμάται κανείς από μια κριτική είναι οι περιγραφές του γραπτού κειμένου από τις οποίες κάνει την προσαρμογή του στα δικά του γούστα για να βγάλει έστω κάποιο μικρό συμπέρασμα.Τα απρόσωπα 8 9 10 7 κ.τ.λ. δεν βοηθάνε.
   Κριτικές-τηλεγραφήματα πρέπει να απορίπτονται.Αν δίπλα στο "Ωραία φαίνεται" έχει και ένα 9 π.χ. πάλι δεν βγάζεις συμπέρασμα.Οι λεπτομερείς κριτικές είναι ωφέλιμες και παρέχουν υλικό για να κρίνεις αν είναι ύποπτες.
   ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΓΚΕΡΑΖΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙΣ ΥΠΟΠΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ. 
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: χαίρομαι που υπάρχουν ανθρωποι με την ίδια άποψη!!!!
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
αυτοι που πληρωνουμε μηπως ????
κι επειδή πληρώνεις έχεις το δικαίωμα να κρίνεις? και που ξέρω εγώ ότι αυτός που έγραψε κριτική και την βαθμολόγησε δεν συμπεριφέρεται σαν ζώο ή είναι βρωμιάρης ή δεν έχει σωας τας φρένας?
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Οπότε καταλήγουμε και πάλι στην αξιοπιστία του... συγγραφέα
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
κι επειδή πληρώνεις έχεις το δικαίωμα να κρίνεις? και που ξέρω εγώ ότι αυτός που έγραψε κριτική και την βαθμολόγησε δεν συμπεριφέρεται σαν ζώο ή είναι βρωμιάρης ή δεν έχει σωας τας φρένας?
Eγώ προσωπικά ζυγίζω πάντα τις καταστάσεις και το πλήθος των κριτικών!!!
Αν δω 2 κριτικές μόνο και άριστες να είναι δεν ασχολούμαι το ίδιο και με 2 χάλια!!!
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
ακους τί λες ???? διαβαζεις τί γραφεις ????
από δω μέσα δεν μπορούμε να συζητήσουμε! αν θες να τα πούμε έξω κάποια στιγμή και να επιχειρηματολογήσω face to face γιατί με τα γραπτά ο καθένας τα ερμηνεύει όπως θέλει  ;) ;) ;) ;) ;)

σου προτείνω να βάλεις μια βαθμολογία για εσας τους moderator!!! έτσι να γελάσουμε!!!
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
Τώρα αν 10 κριτικές χάλια ή καλές λογικά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα!!!
Στην πρόταση φίλου να φρεσκάρονται οι κριτικές ωστέ να ανταποκρίνονται περισσότερο στην πραγματικότητα συμφωνώ και επαυξάνω!!! :rockon:
 
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.014
Κριτικές
2
Like
1
Πόντοι
16
από δω μέσα δεν μπορούμε να συζητήσουμε! αν θες να τα πούμε έξω κάποια στιγμή και να επιχειρηματολογήσω face to face γιατί με τα γραπτά ο καθένας τα ερμηνεύει όπως θέλει  ;) ;) ;) ;) ;)

σου προτείνω να βάλεις μια βαθμολογία για εσας τους moderator!!! έτσι να γελάσουμε!!!
Και εγώ συμφωνώ με 1000 σε αυτό αν και δεν διαφωνώ με την ύπαρξη κριτικών στις επαγγελματίες του χώρου!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Τώρα αν 10 κριτικές χάλια ή καλές λογικά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα!!!
σου λέω την πάτησα ετσι και μάλιστα πήγα εις διπλούν στην ίδια για να δω μην έκανα λάθος αλλά δεν είχα κ΄νει καθόλου! και υπάρχουν πάνω από 10 για εκείνη! ;) ;) ;)
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Τώρα αν 10 κριτικές χάλια ή καλές λογικά ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα!!!
Στην πρόταση φίλου να φρεσκάρονται οι κριτικές ώστε να ανταποκρίνονται περισσότερο στην πραγματικότητα συμφωνώ και επαυξάνω!!! :rockon:


σιγουρα ναι.αλλα οχι να σου λενε να εχεις γραψει πανω απο 4-5 κριτικές για να βαλεις βαθμολογια μεγαλη ....μαλακια ειναι αυτο.
 

CIVIL111

Μέγας
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.040
Κριτικές
22
Like
14
Πόντοι
4.175
σου λέω την πάτησα ετσι και μάλιστα πήγα εις διπλούν στην ίδια για να δω μην έκανα λάθος αλλά δεν είχα κ΄νει καθόλου! και υπάρχουν πάνω από 10 για εκείνη! ;) ;) ;)

πες το ονομα της κοπελλας...
 

Pitsirikos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
3.747
Κριτικές
109
Like
75
Πόντοι
2.227
Επειδή δεν καταλήγουμε πουθενά και στο κάτω κάτω δεν είναι δουλειά μας, ας τα κοιτάξουν αυτοί που πρέπει και να κρίνουν οι ίδιοι για την μορφολογία των κριτικών και για το ρόλο τους (αν δηλαδή εξυπηρετούν τον σκοπό τους)! Τέλος!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom