Νέα

Αγορά κινητού απο Skroutzoμάγαζα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pirokavlos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 104
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Warkas

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2007
Μηνύματα
551
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
6
Μπορείς να βρεις πολλά μοντέλα κινητών σε πιο χαμηλές τιμές και με εγγύηση. Το δικό μου Samsung Galaxy Ace Plus το βρήκα εκεί από ένα e-shop στον Άλιμο και είμαι ευχαριστημένος. Κανένα πρόβλημα. Το παρέλαβα στο κουτί του με ταινία ασφαλείας σφραγισμένο. Όλα καλά.
 

stafos30

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2011
Μηνύματα
77
Like
6
Πόντοι
0
Δε θα έχεις πρόβλημα με κανένα από τα 2 μαγαζιά που αναφέρεις.  Το bird phone ειδικά είναι κορυφή.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
680
Πόντοι
96
Εχω παρει κινητα και απο birdphone και απο κινητομανια. Γαμανε τα μαγαζακια. Δεν ξερω απο πιστωτικες αντικαταβολες κλπ γιατι πηγα ο ιδιος στο καταστημα κ πηρα το κινητο αφου πηρα ενα τηλ πρωτα για να σιγουρευτω οτι θα ειναι διαθεσιμο στο μαγαζι!
Μη σε προβληματιζει η χαμηλη τιμη, δεν προκειται για απατη. Τα μεγαλα μαγαζια εχουν πολλα ζωα που αγοραζουν απο εκει για αυτο πουλανε 100ε πιο ακριβα και δε τους νοιαζει. Τα μικρα μαγαζακια χαμηλωνουν τις τιμες γιατι αλλιως δε θα πουλαγαν τιποτα!
Για το καιζερ τωρα δεν ξερω!
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.463
Πόντοι
2.046
Δεν γνωριζω για το εν λογο καταστημα αλλα απο mmplanet το Birdphone Το Κinito το Galaxy store και το Play247 που αγορασα δεν ειχα κανενα προβλημα με εγγυησεις κ λοιπα απο το Play247 ενα alcatel που βγηκε μαπα μου τ αλλαξαν κανα 6μηνο περιπου μετα την αγορα με dap μετα απο 2 φορες στο σερβις και απο Birdphone ενα galaxy ace 2 που πηρα την ιδια μερα που ηρθε θεσσαλονικη μετα την αναβαθμιση που το κανα εκλεισε και δεν ξανανοιξε αλλα και παλι το καταστημα μου ειπε να μου το αλλαξει με doa η να μου δωσει τα χρηματα πισω αλλα εγω το κρατησα το πηγα στο σερβις και τελικα αυτο που χε ηταν οτι ειχε μεινει ενα κομματακι μεταλο μεσα μαλλων κατα τη συναρμολογηση και βραχυκυκλωνε την πλακετα γ αυτο εσβησε και δεν ξανα ανοιξε κ δεν αλλαχτηκε τιποτα απο μεσα στην ουσια ανοιξε κ εκλεισε και σε μια ωρα το χα στα χερια μου λειτουργικοτατο η εγγυηση με καλυψε μια χαρα απο εκεινη τη μερα δεν εχει παθει απολυτος τιποτα και εχω μπει στον εκτο μηνα γ αυτο παρε αφοβα απο το skroutz!
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Παιδιά , να σας κάνω καί εγώ μιά ερώτηση, εσείς θα ξέρετε. Που μπορώ να βρω καί να αγοράσω αυθεντική - γνήσια μπαταρία για SAMSUNG.? Ευχαριστώ. SERAPIS.
 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
Παιδιά , να σας κάνω καί εγώ μιά ερώτηση, εσείς θα ξέρετε. Που μπορώ να βρω καί να αγοράσω αυθεντική - γνήσια μπαταρία για SAMSUNG.? Ευχαριστώ. SERAPIS.

Απο τα ιδια σκρουτζομαγαζα που προαναφερθηκαν μπορεις!Ολα τα κινητα κοστιζουν 100 ευρω λιγότερο  απο τις αλυσιδες πολυ απλα επειδη ειναι με ευρωπαικη εγγυηση και οχι με ελληνικη!Πχ εμενα ειναι γερμανικο!Η εγυηση ισχυει κανονικα στην Ελλαδα και την ειχα χρησιμοποιησει σε προηγουμενο smartphone κανονικα.Για να παρεις απο αυτα τα μαγαζια πρεπει απλα να μην εισαι κολλημενος με την λεξη ευρωπαικο!Αγοραζεις galaxy s 4 απο πλαισιο κοστιζει 150 ευρω παραπανω απο το ευρωπαικο.Ποια η διαφορα?Η διαφορα ειναι οτι στο ευρωπαικο μολις το ανοιξεις θα πρεπει να επιλεξεις την επιλογη ελληνικα,ενω το ελληνικο ανοιγει κατευθειαν στα ελληνικα.Αυτο κοστιζει 150 ευρω+  Και εχω δει Live σε μαγαζι γνωστου ,κολλημενο ασχετο 50 αρη πελατη,που μολις του πε ο υπαλληλος οτι το κινητο ειναι ευρωπαικο,αρχισε αυτες τις μαλακισμενες ερωτησεις!Θα εχει εγγυηση?Ειναι ακριβως το ιδιο με το ελληνικο?Ακριβως το ιδιο του απαντα ο υπαλληλος.Σκεφτικος ο πελατης το κοιταει,το ξανακοιτάει,και λέει αστο θα παρω το ελληνικο για να μαι ησυχος!  :cheesy:
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
Απο τα ιδια σκρουτζομαγαζα που προαναφερθηκαν μπορεις!Ολα τα κινητα κοστιζουν 100 ευρω λιγότερο  απο τις αλυσιδες πολυ απλα επειδη ειναι με ευρωπαικη εγγυηση και οχι με ελληνικη!Πχ εμενα ειναι γερμανικο!Η εγυηση ισχυει κανονικα στην Ελλαδα και την ειχα χρησιμοποιησει σε προηγουμενο smartphone κανονικα.Για να παρεις απο αυτα τα μαγαζια πρεπει απλα να μην εισαι κολλημενος με την λεξη ευρωπαικο!Αγοραζεις galaxy s 4 απο πλαισιο κοστιζει 150 ευρω παραπανω απο το ευρωπαικο.Ποια η διαφορα?Η διαφορα ειναι οτι στο ευρωπαικο μολις το ανοιξεις θα πρεπει να επιλεξεις την επιλογη ελληνικα,ενω το ελληνικο ανοιγει κατευθειαν στα ελληνικα.Αυτο κοστιζει 150 ευρω+  Και εχω δει Live σε μαγαζι γνωστου ,κολλημενο ασχετο 50 αρη πελατη,που μολις του πε ο υπαλληλος οτι το κινητο ειναι ευρωπαικο,αρχισε αυτες τις μαλακισμενες ερωτησεις!Θα εχει εγγυηση?Ειναι ακριβως το ιδιο με το ελληνικο?Ακριβως το ιδιο του απαντα ο υπαλληλος.Σκεφτικος ο πελατης το κοιταει,το ξανακοιτάει,και λέει αστο θα παρω το ελληνικο για να μαι ησυχος!  :cheesy:
Nάσε καλά , σε ευχαριστώ πολύ. SERAPIS.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.636
Like
28.774
Πόντοι
6.056
Εχω αγοράσει κινητά δυο φορες απο Skroutzομαγαζα μια απο το birdphone και μια απο το Kaizer store απο το οποιο αγορασα το Σαββατο που μας πέρασε για ενα φιλο το Xperia Z1 στα 500 ευρω οταν στα μεγαλα πολυκαταστήματα εχει 750 ευρω!!!
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
Τα μαγαζιά αυτά εμπόριο κάνουν, όπως και τα επώνυμα γνωστά. Το βασικότερο είναι να έχουν συγκεκριμένη διεύθυνση ώστε να μπορείς να τους βρεις αν συμβεί κάτι, και μετά να αναφέρουν ξεκάθαρα ότι ισχύει εγγύηση στην Ελλάδα. Επίσης κοιτάς και τις αξιολογήσεις να δεις αν υπάρχουν παράπονα. Τέλος μεταξύ μαγαζιών με διαφορά τιμής περί το 1-2% (δηλαδή 5-20 ευρώ στο 500άρικο) του ποσού διαλέγεις πάντα αυτό που δείχνει πιο αξιόπιστο. Γενικά εφόσον αγοράζεις ολοκαίνουργιο προϊόν με εγγύηση δεν έχει καμιά σημασία το κατάστημα, μιας και αν έχεις πρόβλημα θα πας στην αντιπροσωπία του κινητού. Οι αλυσίδες είναι γύρω στο +10-30% ακριβότερες γιατί έχουν έξοδα που τα Internet μαγαζιά απλά δεν έχουν, απλό είναι.
Για τους πιο ριψοκίνδυνους υπάρχει πάντα και το ebay και οι απευθείας αγορές από Κίνα.

Αααα δείτε και μια καρα-κραυγαλεές απάτη διαφήμιση από "επώνυμο":
Όλα τα προϊόντα Apple(*) σε 60 άτοκες δόσεις
και πιο κάτω με μικρά γράμματα (*)εξαιρούνται τα iPhone !!!!
Εεεε ρε τρόικα που τους χρειάζεται....
 
Εγγρ.
17 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.434
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
16
είχα πάρει πέρσυ ένα κινητό από ένα μαγαζί στα χανιά (θυγατρικό του eshop μάλλον) και σε 5 μέρες το είχα Αθήνα.
είχα πληρώσει με κάρτα μέσω paypal.
ήταν 30 με 40 ευρώ φθηνότερα αν θυμάμαι καλά...
το μόνο παράξενο ήταν ότι είχε έρθει με γερμανικά μάνουαλ και γλώσσα... μπορεί να ήταν καμιά εισαγωγή αλλά το θέμα έιναι ότι δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής..
 

Josex

Μέγας
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.946
Κριτικές
34
Like
3.066
Πόντοι
4.365
Κανένα πρόβλημα με τα μαγαζιά, αρκεί να προσφέρουν ευρωπαική εγγύηση.

Ο λόγος που έρχονται πολύ φθηνότερα είναι ότι είναι προιόντα παρα-εισαγωγής. Κοινώς παρακάμπτουμε τα ελληνικά λαμόγια (αντιπρόσωποι ή κράτος) και χτυπάνε τις τιμές χονδρικής.

Για το kaizer όλα μια χαρά. Δύο αγορές και οι 2 άψογες..
 
OP
OP
pirokavlos

pirokavlos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.760
Κριτικές
3
Like
34
Πόντοι
16
Επικοινώνησα σήμερα με birdphone και όλα μια χαρά και η υπάλληλος ευγενικότατη. Θα τους προτιμήσω..

με ενημέρωσε πως έχει και doa αν υπάρχει πρόβλημα εντος 7 ημερών επιστροφή, ενώ αν γίνει κάτι μετα τις 7 μέρες το πας στον επίσημο αντιπρόσωπο και είσαι οκ
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.463
Πόντοι
2.046
Πολλη καλο κ αξιοπιστο καταστημα τυπε καλη επιλογη!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
:rockon:εγώ πήρα αο τι κινητό μανία καινούργιο κινητό 190 ευρώ κάτω σε σσχέση με τα γνωστά μαγαζια
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.316
Πόντοι
216
jimy δεν σε επιασα δικε μου..
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.120
Πόντοι
216
απο το σκρουτζ πηρα το samsung galaxy s4 και συγκεκριμενα απο τα seven spot Θεσσαλονικης
Πηρα τηλεφωνο και μου το κρατησαν, απο 739 ευρω που ειχε στο πλαισιο κτλ. εγω το ειχα παρει 499,,,
καινουριο κανονικα τα παντα με ζελατινα και εγγυηση κανονικα με την αποδειξη αγορας...
πηγα εγω απο το μαγαζι και το παρελαβα...
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
απο το σκρουτζ πηρα το samsung galaxy s4 και συγκεκριμενα απο τα seven spot Θεσσαλονικης
Πηρα τηλεφωνο και μου το κρατησαν, απο 739 ευρω που ειχε στο πλαισιο κτλ. εγω το ειχα παρει 499,,,
καινουριο κανονικα τα παντα με ζελατινα και εγγυηση κανονικα με την αποδειξη αγορας...
πηγα εγω απο το μαγαζι και το παρελαβα...
τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη τυπε? :think:
 
Εγγρ.
2 Φεβ 2012
Μηνύματα
131
Like
0
Πόντοι
1
ειχα παρει ενα samsung απο ιντερνετ και μου ειπαν οτι με καλυπτει η εγγυηση κανονικα..( μεσω της σμαρτεκ)δλδ πρεπει να το στειλω εκει αν παθει κατι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom