Νέα

Αγορά άδειας πρακτορείου ΠΡΟΠΟ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα STAN THE MAN
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.095
Κριτικές
49
Like
6.299
Πόντοι
5.646
Μην μπλέξεις.Πλέον δεν έχει λεφτά.Το ΚΙΝΟ και το στοίχημα δεν αφήνουν λεφτά.Και το βλέπεις από τις στήλες που παίζονται κάθε μέρα σε όλη την Ελλάδα και την Κύπρο.Θ΄αργήσεις πολύ να πάρεις πίσω το κεφάλαιο που θα επενδύσεις.Και το κέρδος που θα έχεις θα είναι πολύ μικρό,η απόδοση του κεφαλαίου δεν είναι καλή.Σκέψου ότι θα πρέπει να βρεις μεγάλο μαγαζί να ενοικιάσεις,να πάρεις καμιά 20αρια τηλεοράσεις,να στήσεις το μαγαζί όπως θέλει ο ΟΠΑΠ κλπ έξοδα.Τα λεφτά τελείωσαν πριν 10 χρόνια.Μέχρι τότε άφηνε λεφτά,τώρα ακόμα και οι παλιοί ιδιοκτήτες δε βγάζουν λεφτά.
Ισχύει είναι όπως τα λες
Άνοιξε πριν πέντε χρόνια φίλος στα Μαρούσι σε σχετικά καλή περιοχή.Ηταν το μόνο σε εκείνη την γειτονιά...Μετά από δύο χρόνια άνοιξαν άλλοι δύο και μετά έγινε το lockdown όπου τους διέλυσε και έκλεισε μετά από λίγο καιρό...
Δεν αξίζει πλέον τέτοια επένδυση
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.475
Κριτικές
56
Like
6.155
Πόντοι
3.556
Ρε παιδια διαβαζωντας τις τεκμηριωμενες αποψεις των συναγωνιστων, καταληγω οτι ο φιλος, ειναι καλυτερα ν ανοιξει ενα μπουρδελο. Και να μπει μεσα τουλαχιστον θα γαμαει.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.596
Κριτικές
24
Like
9.740
Πόντοι
4.746
Ρε παιδια διαβαζωντας τις τεκμηριωμενες αποψεις των συναγωνιστων, καταληγω οτι ο φιλος, ειναι καλυτερα ν ανοιξει ενα μπουρδελο. Και να μπει μεσα τουλαχιστον θα γαμαει.
Η καλυτερη επενδυση παραλληλα ανοιγει ενα πρακτορειο οπαπ για πλυντηριο
 
Τελευταία τροποποίηση:

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Ούτε καν. Ο κόσμος του τζόγου αλλάζει και μετασχηματίζεται σε ψηφιακό.Υπερβολικές ώρες εργασίας,πολλά έξοδα,κακός κόσμος,ισχνές απολαβές ο κανόνας.Βρες κάτι άλλο.Δεν αξίζει τον κόπο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Ρε παιδια διαβαζωντας τις τεκμηριωμενες αποψεις των συναγωνιστων, καταληγω οτι ο φιλος, ειναι καλυτερα ν ανοιξει ενα μπουρδελο. Και να μπει μεσα τουλαχιστον θα γαμαει.
To ανοίγει χωρίς υπάλληλο και αν πάει καλά με τον καιρό, προσλαμβάνει μια.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Ναι αλλα το χρημα ολο τα γεροντια το κινουνε. Ο συνταξιουχος που εχει δικο του σπιτι, ισως και καταθεσεις και εχει απλετο χρονο να την αραξει, ειναι καλυτερος πελατης απο εναν πιτσιρικα 30ρη που δουλευει ολη μερα για 600 το μηνα και ζει στο ενοικιο.
Ο δευτερος θα παιξει μια 6αδα παρολι με ημιχρονα τελικα και 5 ευρω κοστος το Σαββατο, ενω ο αλλος θα ειναι απ το πρωι μεχρι το βραδυ στο προποτζιδικο παιζοντας ΚΙΝΟ παρεα με τα αλλα γεροντια μεχρι να φαγωθει ολη η συνταξη.
Γενικα οπου υπαρχει πρακτορειο διπλα απο μεγαλο καφενειο η πλατεια που συχναζουν γεροντια, δεν ειναι ποτε αδειο. Απο μια ηλικια και μετα το "ολη μερα καφενειο και προποτζιδικο" για καποιους ειναι τροπος ζωης και μαλιστα μπορει να ειναι για παρα μα παρα πολλα χρονια
Απλά οι νέοι συνταξιούχοι θαναι των 350 με 600ε οπότε δεν θα χουν να παίζουν πάνω από 2ε την μέρα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

To ανοίγει χωρίς υπάλληλο και αν πάει καλά με τον καιρό, προσλαμβάνει μια.
Με υπάλληλο ρωσοφωμη καβλιαρα μέχρι 35 η δουλειά θα παει επί 4 κ θα γαμισει κιόλας
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
Βρες μια παραλία σε νησί και βάλε ξαπλώστρες να φορτωσεις ....δουλεια..... για τον χειμωνα που θα ερθει .Καμια δουλεια σημερα ειναι επικερδη.
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Ανοιξε το σε 20 χρονια να χουν γυρισει οι 500000 ελληνες του εξωτερικου που θα εχουν μεγαλες συνταξεις
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Μακριά και αγαπημένοι , ο διαδικτυακός θα κλείσει τα πρακτορεία
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.945
Κριτικές
1
Like
5.459
Πόντοι
2.356
Ουσιαστικα δουλευεις πανω απο 12 ωρες καθε μερα (εκτος απο 2 αργιες το χρονο νομιζω), δηλαδη πανω απο 4.000 ωρες το χρονο, την ωρα που ενας απλος υπαλληλος σε οποιαδηποτε δουλεια, δουλευει συνηθως λιγοτερες απο 2.000 ωρες το χρονο
Υπάλληλος ΙΚΑ ή IBM? :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2021
Μηνύματα
67
Κριτικές
1
Like
339
Πόντοι
20
καλησπερα και απο μενα
και εγω σκεφτομαι να ανοιξω πρακτορειο
κανω αρκετα δυσκολη δουλεια αυτην την περιοδο
μαγαζι εχω δικο μου (240 τμ) και θα ηθελα να το κανω προποτζιδικο
σκεφτομουν για καφε αλλα στην περιοχη μου εχει ηδη 5
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για προπο
και ας ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ στο ταμειο μου δεν με νοιαζει

εχω ενα Χ κεφαλαιο στην ακρη

εψαξα και στην σελιδα του ΟΠΑΠ και θελουν εως 100Κ για αδεια
οντως τοσο κανει?
και με δικο μου μαγαζι, προσωπικη εργασια (μονο ΕΦΚΑ δηλαδη ουτε ικα ουτε μισθοδοσιες κτλ) αξιζει σαν επενδυση?
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.469
Κριτικές
22
Like
6.628
Πόντοι
3.346
Ενταξει το παργαμησαν μερικοι..δεν χρειαζεται τοσα λεφτα για προπο..ουτε οι τηλεορασεις και τ αλλα που θελει μεσα ειναι μεγαλο προβλημα. Με λιγοτερο απο δεκα χιλιαρικα φτιαχνεις μαγαζαρα..
Οπως ολες οι δουλειες ετσι και αυτη εχει τα ρισκα της..
Οπως ολες οι δουλειες που κανουμε ετσι και αυτη θελει να αφιερωνεις πολυ χρονο απο την προσωπικη σου ζωη. Μην περιμενεις να περνας να περνεις της εισπραξης και να αραζεις.
Η κοπελα που σας λεω οτι εχει το πλευ οπαπ..καθε μερα πανω απο 10-12 ωρες μεχρι αργα.. εκει ειναι μαζι με τους υπαλληλους..
το μεσημερι θα παει για το καφεδακι της, το βραδυ αργα θα βγει για το ποτο της..κουρασει υπαρχει...αλλα αλλιως δεν κρατιουνται αυτα τα μαγαζια.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.469
Κριτικές
22
Like
6.628
Πόντοι
3.346
Αμα εχετε αρκετα λεφτα..και κανα κοραφι στο χωριο :grin: η καλυτερη επενδυση φωτοβολταικα.. κατοσταρα η και παραπανω αν το φυσατε.. εκει για 20 χρονια δεν κανετε απολυτος τιποτα! μονο μαζευεται λεφτα :wink:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.469
Κριτικές
22
Like
6.628
Πόντοι
3.346
καλησπερα και απο μενα
και εγω σκεφτομαι να ανοιξω πρακτορειο
κανω αρκετα δυσκολη δουλεια αυτην την περιοδο
μαγαζι εχω δικο μου (240 τμ) και θα ηθελα να το κανω προποτζιδικο
σκεφτομουν για καφε αλλα στην περιοχη μου εχει ηδη 5
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για προπο
και ας ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ στο ταμειο μου δεν με νοιαζει

εχω ενα Χ κεφαλαιο στην ακρη

εψαξα και στην σελιδα του ΟΠΑΠ και θελουν εως 100Κ για αδεια
οντως τοσο κανει?
και με δικο μου μαγαζι, προσωπικη εργασια (μονο ΕΦΚΑ δηλαδη ουτε ικα ουτε μισθοδοσιες κτλ) αξιζει σαν επενδυση?
Παλια μπορει να ζητουσαν τοσα...τωρα μονο αμα βρουν κανα κοροιδο.
Μεχρι το πολυ 40 χιλιαρικα..στο καλυτερο μερος βεβαια τοσα.. για να καταλαβεις σε μεγαλο χωριο..οπου υπηρχε ενα προπο και πηγαινε παρα πολυ καλα..το εδινε 10 γιατι ειχε βαρεθει και εκανε και αλλη δουλεια εποχιακη.
 
Εγγρ.
5 Οκτ 2021
Μηνύματα
67
Κριτικές
1
Like
339
Πόντοι
20
Παλια μπορει να ζητουσαν τοσα...τωρα μονο αμα βρουν κανα κοροιδο.
Μεχρι το πολυ 40 χιλιαρικα..στο καλυτερο μερος βεβαια τοσα.. για να καταλαβεις σε μεγαλο χωριο..οπου υπηρχε ενα προπο και πηγαινε παρα πολυ καλα..το εδινε 10 γιατι ειχε βαρεθει και εκανε και αλλη δουλεια εποχιακη.
αρα λες να ψαξω πρωτα αν πουλαει καποιος την αδεια του?
μετα θα μιλησω με το franchise?
εχω δικο μου χωρο
θα εχω προσωπικη εργασια
αμα βρω και καμια αδεια γυρω στα 10-15Κ και δωσω αλλα τοσα για τον χωρο
θα ειμαι οκ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom