Νέα

Αγια Πετρουπολη(Εμπειριες και εντυπωσεις Γενικα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
σαλον λενε οι ρωσοι τα μπουρδελα τους,φυσικα εκει δεν ειναι βρομερα σαν την ελλαδα και το μεταξουργιο.ειναι καθαρα διαμερισματα οπου μπορεις να διαλεξεις μια απο τις εργαζομενες.τα δωματια πετρουπολη πεντακαθαρα,οι κοπελες κανουν μπανακι και σου δινουν καθαρες πετσετες για ντους.ετσι εχω μαθει για αυτο δεν θα πηγαινα ποτε στο βρομερο μεταξουργιο και εχω την ελλαδα παντα εκτος πλανων.μπορω να πω και πειοτηκα και οικονομικα εμεινα ευχαριστημενος και στους μπουρδελαριδες μεταξυ μοσχασ-πετρουπολης προτεινω αγια πετρουπολη.
 

greta15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
435
Κριτικές
20
Like
1.237
Πόντοι
991
σαλον λενε οι ρωσοι τα μπουρδελα τους,φυσικα εκει δεν ειναι βρομερα σαν την ελλαδα και το μεταξουργιο.ειναι καθαρα διαμερισματα οπου μπορεις να διαλεξεις μια απο τις εργαζομενες.τα δωματια πετρουπολη πεντακαθαρα,οι κοπελες κανουν μπανακι και σου δινουν καθαρες πετσετες για ντους.ετσι εχω μαθει για αυτο δεν θα πηγαινα ποτε στο βρομερο μεταξουργιο και εχω την ελλαδα παντα εκτος πλανων.μπορω να πω και πειοτηκα και οικονομικα εμεινα ευχαριστημενος και στους μπουρδελαριδες μεταξυ μοσχασ-πετρουπολης προτεινω αγια πετρουπολη.
:thumbsup: ποσες κοπελες συνηθως εργαζονται και απο υπηρεσιες - τιμες τι παιζει ?
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
σαλον λενε οι ρωσοι τα μπουρδελα τους,φυσικα εκει δεν ειναι βρομερα σαν την ελλαδα και το μεταξουργιο.ειναι καθαρα διαμερισματα οπου μπορεις να διαλεξεις μια απο τις εργαζομενες.τα δωματια πετρουπολη πεντακαθαρα,οι κοπελες κανουν μπανακι και σου δινουν καθαρες πετσετες για ντους.ετσι εχω μαθει για αυτο δεν θα πηγαινα ποτε στο βρομερο μεταξουργιο και εχω την ελλαδα παντα εκτος πλανων.μπορω να πω και πειοτηκα και οικονομικα εμεινα ευχαριστημενος και στους μπουρδελαριδες μεταξυ μοσχασ-πετρουπολης προτεινω αγια πετρουπολη.
Ναι ειναι οπως τα στουντιο μασαζ της Ελλαδας με ποιο τσουχτερες τιμες .
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
πρωσωπικα δεν μου αρεσει η αγια πετρουπολη ουτε θα μπορουσα να ζησω εκει.ειναι βαρετη πολη,την μερα εκτος να γαμησεις στο σαλον δεν εχεις τι να κανεις.βεβαια πριν σχεδον 4 χρονια που πηγα δεν υπηρχε το galeria mall να παιρνω την ωρα μου,στον δρομο δεν ειχε σχεδον τιποτα κοσμο για να καμακωσω,κατι μικρες χαζουλες γνωρισα που πουλουσαν sim card beeline.πηγαμε τερεμοκ φαγανε μια κρεπουλα και δεν ηθελαν τιποτα αλλο μου λενε χορτασαμε καθε 2-3 μερες τρωμε χαχαχα.γενικα το εχουν οι ρωσιδες δεν ειναι υπερβολικα του φαγητου και προσεχουν τιν φιγουρα τους.πολλες κοπελες ουκρανια πηγαιναμε εστιατορια,δεν ετρωγαν και σπιτι προτιμουσαν να φανε 1-2 φρουτα!μεχρι το βραδι που που πηγαινα ντισκο βαριομουν,ηταν σεμπτεβριος και βροχερος καιρος ισως για αυτο δεν ειχε κοσμο να κυκλοφορει στον δρομο.πηγα σαββατο στο rossi το στεκι του δημητρακι,εφυγα γρηγορα κατα τις 12,ηταν αδειο 2-3 μικρες παρεες και πηγα στο μετρο club που ηταν γεματο πιτσιρικες αλλα πηρα αρχιδια.ολες πινουν μπιρα 1-2 ευρο,για κερασμα θελουν κοκτειλ 10-20 ευρο και φοναζουν στις φιλες να δοκιμασουν.το μονο που αξιζε ηταν το σαλον κοντα στο alexander colum,πηρα 19 χρονη ισως τιν καλιτερη που ειδα σε σαλον με 70 ευρο.τον ιουνι αν παω μονο για πρωσωπικους λογους και να παω καμια ντισκο για χαβαλε με τον δημητρακι.
Τωρα ειναι γεμάτο σαλόν απο 1000 ρουβλια την ωρα με γριες (28-35 ετων)  :2funny: 1300 με Ουζμπέκες και 2000-3000 με καλες γκομενες.
 Εχω γραψει οτι χρειαζεσαι αμαξι.Η πολη ειναι γεματη απο τεραστια εμπορικα κεντρα σαν το Галерия εχει καμια δεκαρια σε ολη την πολη.Να βαρεθεις λιγο δυσκολο
 

greta15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
435
Κριτικές
20
Like
1.237
Πόντοι
991
Τωρα ειναι γεμάτο σαλόν απο 1000 ρουβλια την ωρα με γριες (28-35 ετων)  :2funny: 1300 με Ουζμπέκες και 2000-3000 με καλες γκομενες.
 Εχω γραψει οτι χρειαζεσαι αμαξι.Η πολη ειναι γεματη απο τεραστια εμπορικα κεντρα σαν το Галерия εχει καμια δεκαρια σε ολη την πολη.Να βαρεθεις λιγο δυσκολο
στην τιμη 2000-3000 τι εχει προγραμμα ? απλο και μετα +++++++
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Τωρα ειναι γεμάτο σαλόν απο 1000 ρουβλια την ωρα με γριες (28-35 ετων)  :2funny: 1300 με Ουζμπέκες και 2000-3000 με καλες γκομενες.
  Εχω γραψει οτι χρειαζεσαι αμαξι.Η πολη ειναι γεματη απο τεραστια εμπορικα κεντρα σαν το Галерия εχει καμια δεκαρια σε ολη την πολη.Να βαρεθεις λιγο δυσκολο

Γιατι λεγονται "γκαλερια" τα εμπροικα κεντρα? Και εδω ετσι λεγονται ? Τι βιτσιο ειναι αυτο παλι?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
στην τιμη 2000-3000 τι εχει προγραμμα ? απλο και μετα +++++++
Δεν ειναι οπως στα στουντιο της Ελλαδας καμια σχεση.Η μια ωρα ειναι μια ωρα! (50 λεπτα με το μπανιο)Γαμας συνηθως 2 φορες.
 
Γιατι λεγονται "γκαλερια" τα εμπροικα κεντρα? Και εδω ετσι λεγονται ? Τι βιτσιο ειναι αυτο παλι?
Αυτο δεν το ξερω  :think:περιεργο.Το Галерия το χτισανε Καζάχοι θυμασαι αυτον τον φιλο μου απο το Καζαχσταν που συναντισαμε τυχαια εκει που καθομασταν? δουλευε εκει διευθυντης των σεκιουριταδων.Εδω και 2 χρονια το εμπορικο κεντρο οι Καζαχοι το πουλησανε σε κατι Αμερικανους
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
το μονο μεγαλο καταστημα που ειδα νεφσκι το παλιο και διασημο gostiny dvor που δεν βρηκα τιποτα να αγορασω εκτος το καταστημα της ζενιτ.πηγα και στο μεγαλο ζαρα αλλα τιποτα.αλλο μεγαλο καταστημα δεν γνωριζα και σε καπεια μερη που ηθελα να δω οπως την γεφυρα με της σφιγες του φαραω εφταχναν το μετρο και δεν μπορουσα να παω.ιουνη εχω σχεδια για πετρουπολη,θα δουμε.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Xαιρετώ τους συναγωνιστές.

Μόλις γύρισα από 4ήμερο στην πόλη του Δημητράκη και είπα να γράψω πἐντε πράγματα για το πως την είδα την πόλη. Πληροφορίες για πουτάνες δεν έχω να δώσω, οπότε αν θέλετε προσπεράστε, αλλά είπα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου για όποιον ενδιαφέρεται να επισκεπτεί την πόλη.

Καταρχήν δύο πραγματάκια για την ίδια την πόλη. Το κέντρο της Αγίας Πετρούπολης είναι πολύ όμορφο, με ωραία κτίρια. Αν βγεις όμως παραέξω η εικόνα χαλάει πολύ, στις περιοχές όπου μένει πολύς κόσμος θα δεις τις κλασσικές πανάσχημες τεράστιες πολυκατοικίες που συναντά κανείς και στη Μόσχα. Θα δεις όμως και κάτι παλιά κτίρια, πραγματικά ετοιμόρροπα, σε σημείο που απορείς τι είδους άνθρωποι μένουν εκεί. Φανταστείτε πολυκατοικίες παμπάλαιες, με παράθυρα με διπλά τζάμια, πρώτη φορά είδα αυτό το αίσχος στη ζωή μου  :S  Σε σύγκριση με τη Μόσχα θα έλεγα πως το κέντρο της Αγίας Πετρούπολης είναι πολύ πιο όμορφο, αλλά αν πας προς τα έξω τα πράγματα χειροτερεύουν ραγδαία.

Όσον αφορά τις μετακινήσεις, όταν πήγα εκεί κατάλαβα γιατί ο πορνομετανάστης μιλάει συνεχώς για αμάξι, είναι απαραίτητο. Η Μόσχα, με την οποία συγκρίνω, μπορεί να παλευτεί χωρίς αμάξι, έχει πολύ καλό μετρό και ταξί βρίσκεις πανεύκολα. Στην Αγία Πετρούπολη δεν ισχύει αυτό, κυρίως για το κέντρο που πέρασα τον περισσότερο χρόνο μου το δίκτυο του μετρό είναι πολύ αραιό. Στα αμάξια βέβαια που κυκλοφορούν θα δεις απίστευτες παλιατζούρες, νομίζω στη Μόσχα είναι καλύτερη η κατάσταση (στη Μόσχα δεν το έχω προσέξει, ενώ στην Αγία Πετρούπολη μου έκανε εντύπωση το τι σαράβαλο κυκλοφορεί).

Ο καιρός είναι για τον πούτσο καβάλα, το προηγούμενο ΣΚ ήμουν Μόσχα και φορούσα κοντομάνικο, στην Αγία Πετρούπολη φόραγα σακάκι  :S

Οι τιμές τώρα. Έχω διαβάσει το Μήτσο να λέει πως για Αγία Πετρούπολη θες εισόδημα 2-2,5 χιλιάρικα (ευρώ), Μόσχα 2,5-3. Θα έλεγα πως η διαφορά είναι μεγαλύτερη, η Μόσχα είναι αισθητά πιο ακριβή.

Επίσης η πόλη είναι αισθητά πιο τουριστική, με αρκετές πινακίδες να είναι και στα αγγλικά (πάντα σε σχέση με Μόσχα).

Όσον αφορά τις γκόμενες τώρα, οι γυναίκες στην Αγία Πετρούπολη φτιάχνονται πολύ περισσότερο από ότι στη Μόσχα, κάτι σαν τη διαφορά Θεσνίκης - Αθήνας για παράδειγμα. Βέβαια για μένα αυτό είναι πολύ υπερβολή, βλέπεις γκόμενες στα πάρκα με στενό μίνι φόρεμα και ψιλοτάκουνα  :S  αυτό βέβαια είναι και θέμα γούστου. Ειδικά το ψιλοτάκουνο το βλέπεις πολύ περισσότερο από ότι στη Μόσχα (κατά τη διάρκεια της ημέρας). Ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση στην Αγία Πετρούπολη είναι ο αριθμός των αταίριαστων ζευγαριών, έβλεπες κάτι τελειωμένους με δυνατά κομμάτια.

Τέλος οι άνδρες της Αγίας Πετρούπολης δε μου φάνηκαν τόσο πιρφόροι όσο αυτοί της Μόσχας (ναι καλά διαβάσατε, έχω δει απίστευτες πιρφοριές στη Μόσχα τόσο καιρό, και μάλιστα θεωρώ πως οι Ρώσοι είναι από τους πλέον πιρφορολαούς).

Αυτά τα ολίγα, συγγνώμη που δεν έχω περισσότερα να πω σχετικά με το άθλημά μας αλλά πήγα εκεί με γκόμενα και δεν μπόρεσα να εξερευνήσω. Από ένα Tinder πάντως που πρόλαβα να ανοίξω είδα ανταπόκριση.

ΥΓ. Προσωπικά αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ Μόσχας και Αγίας Πετρούπολης θα διάλεγα Μόσχα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Xαιρετώ τους συναγωνιστές.

Μόλις γύρισα από 4ήμερο στην πόλη του Δημητράκη και είπα να γράψω πἐντε πράγματα για το πως την είδα την πόλη. Πληροφορίες για πουτάνες δεν έχω να δώσω, οπότε αν θέλετε προσπεράστε, αλλά είπα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου για όποιον ενδιαφέρεται να επισκεπτεί την πόλη.

Καταρχήν δύο πραγματάκια για την ίδια την πόλη. Το κέντρο της Αγίας Πετρούπολης είναι πολύ όμορφο, με ωραία κτίρια. Αν βγεις όμως παραέξω η εικόνα χαλάει πολύ, στις περιοχές όπου μένει πολύς κόσμος θα δεις τις κλασσικές πανάσχημες τεράστιες πολυκατοικίες που συναντά κανείς και στη Μόσχα. Θα δεις όμως και κάτι παλιά κτίρια, πραγματικά ετοιμόρροπα, σε σημείο που απορείς τι είδους άνθρωποι μένουν εκεί. Φανταστείτε πολυκατοικίες παμπάλαιες, με παράθυρα με διπλά τζάμια, πρώτη φορά είδα αυτό το αίσχος στη ζωή μου  :S  Σε σύγκριση με τη Μόσχα θα έλεγα πως το κέντρο της Αγίας Πετρούπολης είναι πολύ πιο όμορφο, αλλά αν πας προς τα έξω τα πράγματα χειροτερεύουν ραγδαία.

Όσον αφορά τις μετακινήσεις, όταν πήγα εκεί κατάλαβα γιατί ο πορνομετανάστης μιλάει συνεχώς για αμάξι, είναι απαραίτητο. Η Μόσχα, με την οποία συγκρίνω, μπορεί να παλευτεί χωρίς αμάξι, έχει πολύ καλό μετρό και ταξί βρίσκεις πανεύκολα. Στην Αγία Πετρούπολη δεν ισχύει αυτό, κυρίως για το κέντρο που πέρασα τον περισσότερο χρόνο μου το δίκτυο του μετρό είναι πολύ αραιό. Στα αμάξια βέβαια που κυκλοφορούν θα δεις απίστευτες παλιατζούρες, νομίζω στη Μόσχα είναι καλύτερη η κατάσταση (στη Μόσχα δεν το έχω προσέξει, ενώ στην Αγία Πετρούπολη μου έκανε εντύπωση το τι σαράβαλο κυκλοφορεί).

Ο καιρός είναι για τον πούτσο καβάλα, το προηγούμενο ΣΚ ήμουν Μόσχα και φορούσα κοντομάνικο, στην Αγία Πετρούπολη φόραγα σακάκι  :S

Οι τιμές τώρα. Έχω διαβάσει το Μήτσο να λέει πως για Αγία Πετρούπολη θες εισόδημα 2-2,5 χιλιάρικα (ευρώ), Μόσχα 2,5-3. Θα έλεγα πως η διαφορά είναι μεγαλύτερη, η Μόσχα είναι αισθητά πιο ακριβή.

Επίσης η πόλη είναι αισθητά πιο τουριστική, με αρκετές πινακίδες να είναι και στα αγγλικά (πάντα σε σχέση με Μόσχα).

Όσον αφορά τις γκόμενες τώρα, οι γυναίκες στην Αγία Πετρούπολη φτιάχνονται πολύ περισσότερο από ότι στη Μόσχα, κάτι σαν τη διαφορά Θεσνίκης - Αθήνας για παράδειγμα. Βέβαια για μένα αυτό είναι πολύ υπερβολή, βλέπεις γκόμενες στα πάρκα με στενό μίνι φόρεμα και ψιλοτάκουνα  :S  αυτό βέβαια είναι και θέμα γούστου. Ειδικά το ψιλοτάκουνο το βλέπεις πολύ περισσότερο από ότι στη Μόσχα (κατά τη διάρκεια της ημέρας). Ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση στην Αγία Πετρούπολη είναι ο αριθμός των αταίριαστων ζευγαριών, έβλεπες κάτι τελειωμένους με δυνατά κομμάτια.

Τέλος οι άνδρες της Αγίας Πετρούπολης δε μου φάνηκαν τόσο πιρφόροι όσο αυτοί της Μόσχας (ναι καλά διαβάσατε, έχω δει απίστευτες πιρφοριές στη Μόσχα τόσο καιρό, και μάλιστα θεωρώ πως οι Ρώσοι είναι από τους πλέον πιρφορολαούς).

Αυτά τα ολίγα, συγγνώμη που δεν έχω περισσότερα να πω σχετικά με το άθλημά μας αλλά πήγα εκεί με γκόμενα και δεν μπόρεσα να εξερευνήσω. Από ένα Tinder πάντως που πρόλαβα να ανοίξω είδα ανταπόκριση.

ΥΓ. Προσωπικά αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ Μόσχας και Αγίας Πετρούπολης θα διάλεγα Μόσχα.
Η Μόσχα σαν πόλη είναι πολυ άχαρη,αυτό με το μετρό έχεις δίκιο στη Μόσχα οι στάσεις είναι πολυ κοντα η μια στην άλλη και δεν είναι τόσο βαθυ!Δεν θέλεις 3-5 λεπτα για να κατέβεις με την κυλιόμενη σκάλα.
  Σχετικά με τους Πιρφόρους,εχω αντίθετη γνώμη όσοι φίλοι μου είναι απο Μόσχα είναι πολυ πιο καλοντυμένοι και μετράνε  περισσότερο απο τους ντόπιους (βέβαια στη Μόσχα όλοι εχουν ερθει απο κάπου).Κατα τη γνώμη μου εδω οι αντρες μετράνε πολυ λιγοτερο απο τους Μοσχοβίτες.Για τα λεφτα και τους μισθους το εχω πει πολλες φορες εδω πανω απο 70.000-80.000 μισθο ειναι πολυ δυσκολο να έχεις ενω στη Μόσχα άνετα μπορουσες να βρεις δουλεια πριν την κρίση με 150.000+ ρούβλια!
  Σχετικα με τον καιρό και στη Μόσχα χάλασε τώρα!Και εκει εχει βροχές βεβαια η Μόσχα ειναι παντα λιγο πιο ζεστή σημερα εδω ειχε 15 και στη Μόσχα 17 .Το προηγουμενο σαββατοκυριακο κ'εδω ειχε ζέστη.
  Σχετικα με το εισόδημα που πρέπει να έχεις πάντα μιλάω με δικό σου διαμέρισμα εχω πει οτι Αγία Πετρούπολη περνάς πολυ καλα με 2000-2500 Ευρώ ενω Μόσχα θέλεις 3500 και πάνω.
  Για να διαλέξεις κάτι πρέπει να βάλεις όλες της παραμέτρους με βασικότερο πόσα λεφτά θα έχεις το μήνα?Η Μόσχα εχει ενα τρομερό μειονέκτημα την κινηση στους δρόμους!Μπορει να κανεις ακομα και 3-4 ωρες να πας σπιτι σου απο το κέντρο!Και εδω έχει αλλα όχι τόσο! :rockon:.Και τα πάρκινγκ ειναι πολυ φτηνότερα στο κέντρο έχει υπόγειο πάρκινγκ με 300 ρούβλια της πρωτες τρεις ωρες και απο 100 την κάθε ώρα.Η Μόσχα εχει μεγαλο προβλημα με το παρκάρισμα!
 
 
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Σημερα εδω εχει 17 βαθμους και η Μοσχα 15 (περιεργο συνηθως συμβαινει το αντιθετο  :think: η Μοσχα να εχει 2-3 βαθμους παραπανω) ΑΛΛΑ στη Μόσχα εχει το καλό οτι δεν εχει δυνατο αέρα ενω εδω πολυ συχνα φυσαει.Το κλιμα της Μοσχας ειναι πολυ καλητερο γιατι δεν εχει υγρασία (για το χειμώνα) το καλοκαιρι ομως και Μοσχα να έμενα θα προτιμουσα την Αγία Πετρούπολη οπως και ο Τσάρος  :2funny: γιατι εδω δεν κάνει της ζέστες που μπορει να κανει στη Μόσχα.Η θερμοκρασία θα ανέβει φτασει 25 βαθμους για 7-10 μέρες το χρόνο (οπως εχω γραψει πολλες φορες δεν υποφέρω τη ζέστη).
  Σχετικα με τα σπίτια απο το Βλαδιβοστόκ μέχρι την πρώην ανατολική Γερμανία θα δεις παρόμοια κτήρια.Η καθε γειτονια εξαρταται απο το έτος κατασκευης τους.Ειχα γραψει πληροφορίες αναλυτικα σχετικα με τα σπίτια σε πριν απο 2 ή 3 χρόνια.Εδω που μένω εγω ειναι καινουργια γειτονιά το δικο μου σπιτι ειναι του 2004.Αυτα τα σπιτια που βλέπεις (400-500 μετρα απο το σπιτι μου το σπιτι μου ειναι μετα απο αυτά) πριν απο 5 χρόνια δεν υπήρχανε!
 

Συνημμένα

  • 22809_1046944531984903_9209705002430142037_n.jpg
    22809_1046944531984903_9209705002430142037_n.jpg
    56,4 KB · Εμφανίσεις: 75
  • 10422557_1046944595318230_5168243625208138624_n.jpg
    10422557_1046944595318230_5168243625208138624_n.jpg
    61 KB · Εμφανίσεις: 73

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
στη Μόσχα άνετα μπορουσες να βρεις δουλεια πριν την κρίση με 150.000+ ρούβλια!

Όχι ρε Μήτσο, διαφωνώ. Δεν έχω γνωρίσει κοπέλα με μισθό πάνω από 100 χιλιάρικα, οι περισσότερες γύρω στα 70-80 είναι. Και αυτή που παίρνει τα 100 έχει αρκετά χρόνια προϋπηρεσία και δουλεύει σε ψιλοκαλή θέση σε μεγάλη εταιρία. Γενικά μιλώντας, οι μισθοί στη Μόσχα θεωρώ πως είναι τραγικοί για το επίπεδο τιμών της πόλης.

Στη Μόσχα νομίζω δεν είναι απαραίτητο το αμάξι. Στην Αγία Πετρούπολη ναι, είναι.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Όχι ρε Μήτσο, διαφωνώ. Δεν έχω γνωρίσει κοπέλα με μισθό πάνω από 100 χιλιάρικα, οι περισσότερες γύρω στα 70-80 είναι. Και αυτή που παίρνει τα 100 έχει αρκετά χρόνια προϋπηρεσία και δουλεύει σε ψιλοκαλή θέση σε μεγάλη εταιρία. Γενικά μιλώντας, οι μισθοί στη Μόσχα θεωρώ πως είναι τραγικοί για το επίπεδο τιμών της πόλης.

Στη Μόσχα νομίζω δεν είναι απαραίτητο το αμάξι. Στην Αγία Πετρούπολη ναι, είναι.
Τα 70-80 στη Μόσχα ειναι σαν 35-40 στην Αγία Πετρούπολη!Πανε συνηθως οι ανθρωποι απο αλλες πόλεις να δουλεψουν με αυτους του μισθους και με βαριά καρδιά δουλευουν γ'αυτά τα λεφτα μέχρι να βρουνε κατι καλήτερο.Π.χ. οι περισσότεροι φίλοι μου παίρνουν μισθο 50-90 ρούβλια αυτοι με τα 50 δεν ειναι ευχαριστημένοι.Μόσχα οσες γκόμενες και παιδιά ξέρω παίρνουν μισθό απο 100.000 και πάνω γυρω στα 120-130.000.
  Σχετικα με το αμάξι και στη Μόσχα το χρειάζεσαι λιγοτερο βεβαια απο την Αγία Πετρούπολη.Τη μέρα στη Μόσχα το αμάξι δεν χρειάζεται αλλα τη νύχτα πως θα ζησεις χωρις αμάξι?
  Η δε Μόσχα ειναι ο παράδεισος για τον αγοραιο ερωτα!Εχει κοντα 120.000 πουτάνες για 12 εκατομυρια κατοικους οταν στην Αγία Πετρούπολη των 5 εκατομμυριων δεν εχει ουτε 3000!Αλλα για να  :knockinb: πουτανες στη Μόσχα πρεπει να εχεις αμάξι γιατι δεν ειναι τόσο διαδεδομένα τα σαλόν.Συνηθως ειναι σε καποια σημεια του περιφεριακού.
  Ο μέσος κάτοικος της Μόσχας ζει πολυ καλητερα απο τον κατοικο της Αγίας Πετρούπολης!χωρις βεβαια να σημαινει οτι ο κατοικος της Αγίας Πετρούπολη πεινάει!Οι τιμες στο σουπερ μάρκετ στη Μόσχα δεν ειναι και πολυ ακριβότερες απο την Αγία Πετρουπολη της υπολογιζω γυρω στο 10% παραπανω.Τα κοινοχρηστα ειναι σχεδον τα ιδια οι δε μισθοι στη Μόσχα σχεδόν διπλάσιοι! :rockon:οποτε αν συγκρίνεις 2 όμοιους μέσους κατοικους με δικο τους διαμέρισμα ο Μοσχοβίτης περνάει πολυ καλητερα με τα 120.000 ρουβλια απο τον κατοικο της Αγίας Πετρουπολης με τα 60.000-70.000!
 
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.796
Like
1.246
Πόντοι
216
Ο Τσιπρας ειναι επισημη επισκεψη στην Αγια Πετρουπολη!
 

vargburz

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2011
Μηνύματα
1.011
Κριτικές
1
Like
15
Πόντοι
16
Και φυσικά πήρε τα αρχίδια του Πούτιν και ένα σωρό τζάμπα ευχές!!!!!!!!!!!!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Και φυσικά πήρε τα αρχίδια του Πούτιν και ένα σωρό τζάμπα ευχές!!!!!!!!!!!!!!!
Μα τι λες!Ο Πούτιν την προηγουμενη φορά του έδωσε μια εικόνα (νομιζω του Αγιου Νικολάου) ο Τσίπρας νομιζω του πήγε ελαιολαδοΑνταλλάξανε δώρα στον Καμμένο δώσανε ενα αυτόματο AK 47 νομιζω συλλεκτικό  :2funny:  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Ο ηλίθιος ο κόσμος στην Ελλάδα πάντος πιστευει οτι θα του δώσει λεφτα η Ρωσσία  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Μα τι λες!Ο Πούτιν την προηγουμενη φορά του έδωσε μια εικόνα (νομιζω του Αγιου Νικολάου) ο Τσίπρας νομιζω του πήγε ελαιολαδοΑνταλλάξανε δώρα στον Καμμένο δώσανε ενα αυτόματο AK 47 νομιζω συλλεκτικό  :2funny:  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
  Ο ηλίθιος ο κόσμος στην Ελλάδα πάντος πιστευει οτι θα του δώσει λεφτα η Ρωσσία  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τον Λιάπη, με το δώρο του στον Κινέζο Πρόεδρο πάνω στην Ακρόπολη πάντως, δεν τον φτάνει κανένας....

Έχω μια απορία μύστη: γιατί κατέθεσε ο άθεος στεφάνι στον ανδριάντα του Καποδίστρια εκεί, όταν εδώ δεν γνωρίζει καν πού πέφτει στην Κέρκυρα ο τάφος του;...

Ο Πούτιν καβλώνει στην ιδέα να διασπάσει την Ευρωζώνη;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Τον Λιάπη, με το δώρο του στον Κινέζο Πρόεδρο πάνω στην Ακρόπολη πάντως, δεν τον φτάνει κανένας....

Έχω μια απορία μύστη: γιατί κατέθεσε ο άθεος στεφάνι στον ανδριάντα του Καποδίστρια εκεί, όταν εδώ δεν γνωρίζει καν πού πέφτει στην Κέρκυρα ο τάφος του;...

Ο Πούτιν καβλώνει στην ιδέα να διασπάσει την Ευρωζώνη;
Αφου ολα στημένα ειναι φοβιζουν τον κόσμο για να δεχτουνε το επομενο μνημόνιο!Η Ρωσσία λεφτα δεν προκειται να μας δωσει  :2funny: ουτε η Ευρώπη να διασπαστει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom