Νέα

Αγγελία - Απάτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pavlosp
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pavlosp

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
37
Like
1
Πόντοι
0
9321apati.JPG


Αναφορικά με την αγγελία αυτή θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας, και να αναφέρω ότι είναι αγγελία απάτη. Είναι ένας τύπος που βρήκε έναν "έξυπνο" τρόπο να αποσπάσει χρήματα με ηλεκτρονικό τρόπο (paypal), προσποιούμενος γυναίκα η οποία προσφέρει cyber sex. Εφόσον ο ανυποψίαστος "πελάτης" προχωρήσει στην συναλλαγή, τότε η "κοπέλα" προσποιούμενη ότι έκανε λάθος το paypal account ,ενώ έχεις ήδη στείλει τα χρήματα, σου στέλνει ένα άλλο παραπλήσιο λογαριασμό για να στείλεις και εκεί.

Όποιος έχει πέσει ήδη θύμα, ας μου στείλει pm

Ευχαριστώ.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
9321apati.JPG


Αναφορικά με την αγγελία αυτή θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας, και να αναφέρω ότι είναι αγγελία απάτη. Είναι ένας τύπος που βρήκε έναν "έξυπνο" τρόπο να αποσπάσει χρήματα με ηλεκτρονικό τρόπο (paypal), προσποιούμενος γυναίκα η οποία προσφέρει cyber sex. Εφόσον ο ανυποψίαστος "πελάτης" προχωρήσει στην συναλλαγή, τότε η "κοπέλα" προσποιούμενη ότι έκανε λάθος το paypal account ,ενώ έχεις ήδη στείλει τα χρήματα, σου στέλνει ένα άλλο παραπλήσιο λογαριασμό για να στείλεις και εκεί.

Όποιος έχει πέσει ήδη θύμα, ας μου στείλει pm

Ευχαριστώ.
για πες μας συναγωνιστη πληροφοριες!!!!ποσα σου εφαγε?
 
OP
OP
P

pavlosp

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
37
Like
1
Πόντοι
0
δε μου έφαγε πολλά (25 ευρω), είπα να δοκιμάσω αν και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι κάτι βρωμάει, το θέμα είναι ότι ο τύπος έκανε τα αδύνατα δυνατά να μου αποσπάσει χρήματα, μέχρι και τραπεζικό λογαριασμό στην Πειραιώς με ρώτησε αν έχω. Το θέμα είναι βέβαια ότι στο θυμό του πάνω, γιατί τον ξεσκέπασα, με απειλούσε κιόλας. Έχω αρκετά στοιχεία γενικά, αλλά θα με ενδιέφερε αν και κάποιος άλλος έχει πέσει θύμα. Βέβαια μετά από αυτό προσπαθεί να καλυφθεί, σβήνοντας τις αγγελίες του. Αλλά...........δεν μπορεί να κρυφτεί.
 

gazofonix1980

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
129
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
δε μου έφαγε πολλά (25 ευρω), είπα να δοκιμάσω αν και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι κάτι βρωμάει, το θέμα είναι ότι ο τύπος έκανε τα αδύνατα δυνατά να μου αποσπάσει χρήματα, μέχρι και τραπεζικό λογαριασμό στην Πειραιώς με ρώτησε αν έχω. Το θέμα είναι βέβαια ότι στο θυμό του πάνω, γιατί τον ξεσκέπασα, με απειλούσε κιόλας. Έχω αρκετά στοιχεία γενικά, αλλά θα με ενδιέφερε αν και κάποιος άλλος έχει πέσει θύμα. Βέβαια μετά από αυτό προσπαθεί να καλυφθεί, σβήνοντας τις αγγελίες του. Αλλά...........δεν μπορεί να κρυφτεί.

και γιατί το λες εδώ .. στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος πρέπει να το πεις ή σε εκείνο το τηλ που βγάζουν στην τηλεόραση και ρωτάνε αν πέσατε θύμα απάτης στο internet
 

pesesta4

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2011
Μηνύματα
45
Κριτικές
45
Like
3
Πόντοι
10
απο τετοια αλλο τιποτα
μη τσιμπατε σε τετοιες μαλακιες
ακου cyber sex
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
και γιατί το λες εδώ .. στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος πρέπει να το πεις ή σε εκείνο το τηλ που βγάζουν στην τηλεόραση και ρωτάνε αν πέσατε θύμα απάτης στο internet
καλα σου λεει ο φυλος....
 
OP
OP
P

pavlosp

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
37
Like
1
Πόντοι
0
καλα σου λεει ο φυλος....
Παίδες το λέω απλά για ενημέρωση για να μην την πατήσει και κάποιος άλλος! Έτσι απλά.
Το θέμα πάντως ήδη προχωράει, διότι το θέμα δεν είναι τα χρήματα, αλλά το ότι ο τύπος με απείλησε κιόλας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom