Νέα

Αγχώδεις διαταραχές, φοβίες και εμμονές πώς αντιμετωπίζονται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα skatharozoumhs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 188
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.832
Κριτικές
8
Like
1.365
Πόντοι
216
τυπε τα κουτια γλυκερίνης που χωνεις στον κωλο σου δεν βοηθάνε καθολου στο αγχος? :think: :S

Μηπως να παιρνει τα ψυχοφαρμακα σε υποθετο για καλυτερη απορροφηση ???  :grin:
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.894
Πόντοι
3.506
τυπε ελα να με βρεις χαμηλα στο πεταλο εκει που αραζουν οι ΚΑΜΙΝΙΩΤΕΣ-ΠΕΡΑΜΑΤΙΩΤΕΣ να σε σενιαρω στο πιτς φυτιλι..
Φίλε οι Καμινιωτες έχουμε και κάποια γούστα.!!!!
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.832
Κριτικές
8
Like
1.365
Πόντοι
216
παιδιά δεν είναι πλάκα η αγχώδες διαταραχές

Τυπε φαντασου να σε ειχαν παρει φανταρο το 1940 στην πρωτη γραμμη η να πηγαινες στις θερμοπυλες με τους σπαρτιατες. Θα σε ειχε φαει το αγχος.

Οι γκομενες πιστεψε με δεν εχουν καμια κατανοηση για τετοιου ειδους προβληματα σε αντρες ... Καμια... γελανε κιολας μαζι τους.
 
OP
OP
skatharozoumhs

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
Μηπως να παιρνει τα ψυχοφαρμακα σε υποθετο για καλυτερη απορροφηση ???  :grin:
και αμα μου αρεσει το υποθετο?? μετα τι να κανω,το τελυταιο καιρο δε το ευχαριστιεμε το υποθετο το εχω ξεχασει
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Τυπε φαντασου να σε ειχαν παρει φανταρο το 1940 στην πρωτη γραμμη η να πηγαινες στις θερμοπυλες με τους σπαρτιατες. Θα σε ειχε φαει το αγχος.

Οι γκομενες πιστεψε με δεν εχουν καμια κατανοηση για τετοιου ειδους προβληματα σε αντρες ... Καμια... γελανε κιολας μαζι τους.
ο τυπος τρολλαρει τοσο που εβαλε το θεμα του στο πολιτικη κ θρησκευτικα..... :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

Manolis6969

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2018
Μηνύματα
328
Like
63
Πόντοι
1
Ούτε με μπύρες, ούτε με γαμήσι ούτε με παρόμοια φεύγει μια τετοια διαταραχή.

Αν την αφήσεις χωρίς να κάνεις τίποτα, οδηγεί σε κατάθλιψη, ακόμα και σε καρδιολογικά προβλήματα.

Συμβουλέψου γιατρό και ακολούθησε φαρμακευτική αγωγή. Οπωσδήποτε.
 
OP
OP
skatharozoumhs

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
Ούτε με μπύρες, ούτε με γαμήσι ούτε με παρόμοια φεύγει μια τετοια διαταραχή.

Αν την αφήσεις χωρίς να κάνεις τίποτα, οδηγεί σε κατάθλιψη, ακόμα και σε καρδιολογικά προβλήματα.

Συμβουλέψου γιατρό και ακολούθησε φαρμακευτική αγωγή. Οπωσδήποτε.
μα επαθα καταθλιψαρα απο αυτο και περνω εφεξορ αλα δε με βοηθησε στο ανγχος παλια επερνα σεροπραμ αλα τα ιδια..
 

Manolis6969

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2018
Μηνύματα
328
Like
63
Πόντοι
1
Dumyrox και Xanax συνήθως συνιστούν, αναλόγως το πόσο έντονα συμπτώματα έχεις.
 

Toni_M_A_P

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2014
Μηνύματα
292
Κριτικές
7
Like
361
Πόντοι
281
Αν και το παιδί που εκανε το νήμα μαλλον είναι ηλιθιο, σε ότι αφορά τα βαριά φάρμακα που συχνά γράφουν για κατάθλιψη έχουν παρενέργειες όπως εθισμό και αργότερα απώλεια στυσης ή εκσπερμάτωσης. Κρατήστε το αυτό γιατί δύσκολα περνάνε, έχω συγγενικά πρόσωπα χρόνια στο χαναχ έχω περάσει και γω από κατάθλιψη αλλά δεν τα έβαλα ποτέ στο στόμα μου. Επίσης η κατάθλιψη μπορεί να ρίξει τις ορμόνες σου (LH πχ κλπ) οπότε να εμφανίζεσαι ως άτομο στα προθυρα του υπογοναδισμού και να σου συνταγογραφηθεί τεστοστερόνη (άλλο μανίκι αυτό), όταν με 3-4 μήνες σε ένα ελαφρύ αντικαταθλιπτικό θα έχεις reverse σε κανονικές τιμές ορμονικών εξετάσεων. Η ψυχοθεραπεία σίγουρα βοηθάει αν βρεις κάποιον που αξίζει, οι περισσότεροι / περισσότερες στον κλάδο είναι πεταμένα λεφτά.
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.894
Πόντοι
3.506
μα επαθα καταθλιψαρα απο αυτο και περνω εφεξορ αλα δε με βοηθησε στο ανγχος παλια επερνα σεροπραμ αλα τα ιδια..
Υπόθετα.για χέσιμο χάπια για την κατάθλιψη,κλπ Εσύ είσαι η χαρά του φαρμακοποιού!!
 

χρηστος1011

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2013
Μηνύματα
14.520
Like
2.179
Πόντοι
606
παιδια πρεπει να βοηθησουμε το παλικαρι ολοι για εναν και ενας για ολους.. Σκαθαροζουμη απο την μερια μου θα σε ελεγα ο οργανισμος εχει πολυ ενεργεια πρπει να την διοχετευουμε καπου γυμναστικη βαρια εργασια με μετρο καπως οχι να σηκωσεις ολη την ακροπολη :grin: εμεις οι αντρες εχω την εντυπωση ειμαστε πιο ενωμενοι βρες φιλους να τα πεις χαβαλε παιζει μεγαλος ρολος ακομα και να ψηνεις μπριζολες και σουβλακια για την παρεα ξεχνιεσε. Το παν ειναι η ηρεμια αυτο επιτυγχανεται με καλη καθαρη καρδια μην κατακρινεις να μην εισαι εγωιστης υπερηφανος να προσπαθησεις να εισαι ταπεινος να ακους πιο πολυ να μιλας πιο λιγο η προσευχη η νοερα προσευχη διωχνει ολα τα κακα απο μεσα μας να μαθεις να περιμενεις να μην εισαι ανυπομονος για ολα τα παθη μας χρειαζεται αγωνας καλες οι ψυχοθεραπειες κτλ αλλα. Χρειαζεται και θεληση και προσπαθεια απο την δικια μας την μερια. Αν σε εχει ριξει στο καθησιο η καταθληψη <ξυπνα> :) Ασχολεισου με κατι σιγα σιγα απο την μια μερα στην αλλη δεν γινεται τιποτα να μην εισαι αμελης να μην βαριεσε να κανεις τις δουλειες σου στην ωρα τους . γενικα χρειαζεται αγωνας ο φοβος ειναι δημιουργημα δικο μας ειναι η μι πιστη μας στον ενα και τριαδικο θεο εχε πιστη στον θεο στους αγιους μας και πανω απο ολα ταπεινωσου ηρεμισε σιώωησε μεσα σου  προσευχησου 2 ωρες την ημερα με την νοερα προσευχη 1 ωρα το πρωι 1 το βραδυ πριν κοιμηθης κανε μετανειες δοξολογισε τον θεο και τα εργα του ειμαστε ορθοδοξος λαος ο θεος κανεναν δεν αφηνει αρκει να τον εμπιστευτουμε εμπιστευσου ολη την υπαρξη σου στον θεο μην εμπιστευεσε τον εαυτο σου να προσευχεσε να αγωνιζεσε. ο χειροτερος εχθρος μας ειναι ο ιδιος μας ο εαυτος μετα ο διαβολος μετα ο κοσμος τον εαυτο μας γιατι τον κουβαλαμε παντα μαζι μας. Ο διαβολες με προσευχες φευγει μετανειες κτλ ο κοσμος πας καπου ερημικα εισαι μονος δεν σε πηραζει κανεις. Αυτο που εχω παρατηρησει σε ηρεμους ανθρωπους με παρα πολη βαρια εργασια αλλα ηρεμοι ειναι η ταπεινωση που εχουν μαζευω ροδακινα με 60αριδες αλβανους που δουλευουν 12ωρα σαν 20χρονοι ελληνες και καλυτερα γενικα μας ληπει η ταπεινωση εχουμε δωσει βαρυτητα στο εγω μας ξεχνα το εγω :hi: .  
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
467
Πόντοι
36
μα επαθα καταθλιψαρα απο αυτο και περνω εφεξορ αλα δε με βοηθησε στο ανγχος παλια επερνα σεροπραμ αλα τα ιδια..
αυτα ειναι για τους κονιορδους υπηρετες ΕλλΕηνιδων τυπε μου..
εσυ εισαι φολα μπουρδελιαρης κ ψυχρος τιμωρος-απαξιωτης της καθε ψοφιας ΕλλΕηνιδας πατσαβουρας..
Εφυγες για Μεταξι γαμεα μου..
Σκαναρεις τα μαγαζα κ οπου εκδιδεται η πλεον σαπια ταναπου βαρας ακα κρεμπιε..
Με το που βγαινεις απο το δελο,πινεις καπνιστη την σισα που εχεις ψωνισει απο τον βεριτζη που φτιαχνει τα τζανκια κ στο τελος ρουφας απνευστι μια φαντα με ανθρακικο(σε γυαλινο,ποτε κουτακι)στο πρωτο καφενειο-γιαφκα που θα βρεις μπροστα σου..
4 ακομη δοσεις ανα 8ωρο κ εισαι περδικι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom