Νέα

Αγάπη.... υπάρχει;; Έχετε αγαπήσει πραγματικά μια γυναίκα;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas2pros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 156
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostas2pros

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2015
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
Όλοι ξέρουμε την λέξη Αγάπη.. έχετε νιώσει πραγματικά όμως πραγματικά αγάπη για μια γυναίκα;;; Όχι έρωτα όχι πόθο όχι καύλα για σέξ όχι κόλλημα η απωθημένο... δυνατή Αγάπη πραγματική. Θεωρώ οτι δεν υπάρχει με το ίδιο νόημα στον καθένα μας. Όπως είπε κάποιος αρχαίος μισογύνης " όταν πάμε τουαλέτα πάμε για την εκπλήρωση της ανάγκης μας και όχι επειδή αγαπάμε την τουαλέτα".
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
Νομιζω πως οποιος βλεπει μια γυναικα πλατωνικα ειναι γιατι βλεπει σ αυτην την μανα του.
Κ οχι μια ερωμενη.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.961
Πόντοι
456
το εχω παθει τυπε:confused:

με την πρωτη μου σχεση στο λυκειο που παρεμεινε πλατωνικη επειδη η μητερα της(την καταρα μου να εχεις ΠΟΥΤΑΝΑ!!!) μας χωρισε και με κατηγορουσε κιολας επειδη δεν περασε στη...σχολη που ηθελε:jerking:

δεν το εχω ξεπερασει ακομα--περα απο ελαφρυ σεξουαλικο απωθημενο,νιωθω ενα ανεπουλωτο συναισθηματικο τραυμα....

δε θα επουλωθει μεχρι να πεθανω :headbang: ποσο θα ηθελα να γυρισω το χρονο πισω.

και τι δε θα εδινα να ολοκληρωνα με αυτη την κοπελα και ας γαμουσα τις μισες απ ΄οσες γαμησα τα επομενα χρονια
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.434
Κριτικές
8
Like
11.284
Πόντοι
3.786
Υπάρχει το "μου αρέσει αυτή" και αν δε γίνει κάτι στα παπάρια σου πας για άλλα.

Υπάρχει και η γυναίκα που τη σκέφτεσαι συνέχεια, σε καυλώνει μόνο που τη βλέπεις, μόλις χωριστείτε θέλεις οπωσδήποτε να την ξαναδείς. Αυτό σημαίνει ότι είσαι ερωτευμένος.

Η αγάπη έρχεται μέσα απο σχέση, είναι κάτι που δοκιμάζεται συνεχώς και έχει διάρκεια.

Στην πιο σταθερή μου σχέση που είχε διάρκεια 2 χρόνια, υπήρχε αγάπη αλλά όχι και τόσο πολύ πάθος.
 
OP
OP
K

kostas2pros

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2015
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
το εχω παθει τυπε:confused:

με την πρωτη μου σχεση στο λυκειο που παρεμεινε πλατωνικη επειδη η μητερα της(την καταρα μου να εχεις ΠΟΥΤΑΝΑ!!!) μας χωρισε και με κατηγορουσε κιολας επειδη δεν περασε στη...σχολη που ηθελε:jerking:

δεν το εχω ξεπερασει ακομα--περα απο ελαφρυ σεξουαλικο απωθημενο,νιωθω ενα ανεπουλωτο συναισθηματικο τραυμα....

δε θα επουλωθει μεχρι να πεθανω :headbang: ποσο θα ηθελα να γυρισω το χρονο πισω.

και τι δε θα εδινα να ολοκληρωνα με αυτη την κοπελα και ας γαμουσα τις μισες απ ΄οσες γαμησα τα επομενα χρονια
Ψάξε να την βρείς έστω και αν είναι παντρεμένη... για ένα γειά σου τι κάνεις, πως είναι η ζωή σου!! Αλλα αυτό ίσως σε στεναχωρήσει περισσότερο.
 
OP
OP
K

kostas2pros

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2015
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
74
Πόντοι
0
Δεν νομίζω να υπάρχει ή έχω πεθάνει τόσο πολυ μέσα μου που πλέον δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει κάτι τέτοιο ...
Αν σου πω και εγω το ίδιο πιστεύω και (δεν) νιωθω κάτι σαν αγαπη
 

Danky88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2020
Μηνύματα
204
Κριτικές
2
Like
1.156
Πόντοι
201
Υπάρχει σεβασμός πχ όταν ένας άνθρωπος ( που είναι συνάμα και σχέση σου ) σου έχει σταθεί δίπλα σου σε δυσκολίες και μπορεί να υπάρχουν χαρακτηριστικά που σου αρέσουν σε αυτόν που θα σε οδηγήσουν να είσαι μαζί του , αγάπη είναι το συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κάποιος για τα παιδιά του άντρας ή γυναίκα , ή για τους γονείς του ( και όχι πάντα )
Αλλά να αγαπήσεις όπως θα αγαπαγες την μάνα σου(πάλι όχι για όλους ) ή το παιδί σου πχ μια άλλη γυναίκα , μπα δεν νομιζω να υπάρχει
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.502
Like
13.311
Πόντοι
3.506
Καλημέρα κύριοι, παραθέτω την άποψη μου και μόνο που πιθανόν να είναι και λανθασμένη! Η αγάπη είναι κατάσταση ύπαρξης, δεν είναι απλώς ένα συναίσθημα που έρχεται και φεύγει, είναι ο τρόπος που βλέπουμε την "ζωή" γύρω μας και όλο αυτό σχετίζεται με την οπτική γωνία που βλέπουμε τα πάντα. Η αγάπη δεν υπάρχει μόνο σε μια σχέση, υπάρχει και από τους γονείς προς τα παιδιά, από φίλο σε φίλο κλπ. Αγάπη είναι να ξυπνάμε με χαμόγελο και αισιοδοξία. Συνεπώς η αγάπη είναι κάτι με το οποίο διαλέγουμε να ζήσουμε και κάνεις δεν μπορεί να μας το προσφέρει καλύτερα από εμάς τους ίδιους, το απότελεσμα που βλέπουμε από τους άλλους ανθρώπους είναι ο καθρέπτης της δικής μας και μόνο έκφρασης :hi:
 

Danky88

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2020
Μηνύματα
204
Κριτικές
2
Like
1.156
Πόντοι
201
Γενικά έχω παρατήσει ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολύ εξασθένησουν συναισθήματα και ενθουσιασμοι όχι μόνο στο κόμματι σχέσεων αλλά ακόμα και γνωριμιών , ίσως αυτό είναι που λένε κάποιοι ότι κάποιος "όριμαζει" , ειδικά εάν έχεις φάει πολύ δυνατές σφαλιάρες από καταστάσεις που σε οδήγησαν να αναρωτιέσαι πιο είναι το νόημα όλων των πραγμάτων που ζούμε και γιατί δεν αφήνουμε τον εαυτό μας να "ζήσει " πιο αληθινά , ίσως και ο τρόπος που θωρακίζουμε τον εαυτό μας σε περίπτωση νέας σφαλιαρας να είναι και ο λόγος που δεν μπορούμε να αγαπήσουμε, ο φόβος ότι είσαι εκτεθημενος στον άνεμο ενός άλλου ανθρώπου
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.961
Πόντοι
456
Ψάξε να την βρείς έστω και αν είναι παντρεμένη... για ένα γειά σου τι κάνεις, πως είναι η ζωή σου!! Αλλα αυτό ίσως σε στεναχωρήσει περισσότερο.

ανυπαντρη και ελευθερη ειναι τυπε...με τετοιο ζωο μανα---ποντιακο μυαλο,τι περιμενες.....

....ηρωας οποιος την παρει! :confused: :confused:

τωρα δε θα εχει την ιδια αξια για μενα το μουνακι της βεβαια....μου αρκει να ειναι καλα.

μαθαινω γι'αυτην απο τριτους ,θελω να ειναι καλα. επαφες δε ξερω εαν θελω....

την εχω πετυχει μια-δυο φορες face to face......

αμηχανια και ανομολογητος ποθος στα βλεμματα μας.....το εχω ξαναγραψει,εγω δε συγχωρω-δε ξεχνω-ουτε κοιταζω πισω...

ας προσεχε--προτιμησε να ακουσει τη μανα της και οχι εμενα--νομιζε οτι την κερατωνω ,ενω την περιμενα ..για να ειναι η πρωτη μου!

τοτε καταλαβα οτι καλυτερα να σε θεωρουν "κωλοπαιδο", παρα σωστο και ξηγημενο. διοτι δεν προκειται να εκτιμηθει στην τελικη
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.502
Like
13.311
Πόντοι
3.506
Γενικά έχω παρατήσει ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολύ εξασθένησουν συναισθήματα και ενθουσιασμοι όχι μόνο στο κόμματι σχέσεων αλλά ακόμα και γνωριμιών , ίσως αυτό είναι που λένε κάποιοι ότι κάποιος "όριμαζει" , ειδικά εάν έχεις φάει πολύ δυνατές σφαλιάρες από καταστάσεις που σε οδήγησαν να αναρωτιέσαι πιο είναι το νόημα όλων των πραγμάτων που ζούμε και γιατί δεν αφήνουμε τον εαυτό μας να "ζήσει " πιο αληθινά , ίσως και ο τρόπος που θωρακίζουμε τον εαυτό μας σε περίπτωση νέας σφαλιαρας να είναι και ο λόγος που δεν μπορούμε να αγαπήσουμε, ο φόβος ότι είσαι εκτεθημενος στον άνεμο ενός άλλου ανθρώπου
Αυτο που περιγράφεις είναι απογοήτευση από πράγματα που βίωσες, θα σου πρότεινα τις σφαλιάρες να τις χρησιμοποισεις σαν δάσκαλο για να βγεις ωριμοτερος και πιο έμπειρος, άλλωστε στη ζωή κυρίως μια ανηφόρα έχουμε να περπατήσουμε :wink:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Γενικά έχω παρατήσει ότι όσο μεγαλώνω τόσο πιο πολύ εξασθένησουν συναισθήματα και ενθουσιασμοι όχι μόνο στο κόμματι σχέσεων αλλά ακόμα και γνωριμιών , ίσως αυτό είναι που λένε κάποιοι ότι κάποιος "όριμαζει" , ειδικά εάν έχεις φάει πολύ δυνατές σφαλιάρες από καταστάσεις που σε οδήγησαν να αναρωτιέσαι πιο είναι το νόημα όλων των πραγμάτων που ζούμε και γιατί δεν αφήνουμε τον εαυτό μας να "ζήσει " πιο αληθινά , ίσως και ο τρόπος που θωρακίζουμε τον εαυτό μας σε περίπτωση νέας σφαλιαρας να είναι και ο λόγος που δεν μπορούμε να αγαπήσουμε, ο φόβος ότι είσαι εκτεθημενος στον άνεμο ενός άλλου ανθρώπου
1641986947615.png
 

jim2323

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
2.900
Like
6.783
Πόντοι
1.056
αχαχα αυτο και αν ειναι hardcore νημα οι περισσοτεροι ντρεπονται να πουν οτι αγαπησαν η αγαπη ειναι για τους δυνατους κυριοι και κυριες ανθρωποι ειμεθα και οχι συμφεροντολογικες μηχανες
 

roughfucker

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
149
Like
24.206
Πόντοι
25.186
ο ανηρ ειναι ικανος να αγαπησει....
η γυνη ΟΧΙ...
οπως μου ειχε πει και μια σπουδαια καθηγητρια μου στο πανεπιστημιο σε μεταπτυχιακο επιπεδο, σε κατ'ιδιαν συζητηση....."εμεις οι γυναικες ψαχνουμε τη σιγουρια, να ξερουμε οτι ειμαστε εξασφαλισμενες χρηματικα και να κανουμε και παιδι για να εκπληρωσουμε το μητρικο μας ενστικτο...Δεν εχει σημασια ποιος θα ειναι ο αντρας"...

Μην περιμενετε αγαπες απο γυναικες, ειναι ΑΔΙΣΤΑΚΤΕΣ...
Το ενιωσα κι εγω ο ιδιος στο πετσι μου που δοθηκα μια φορα ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ και πηρα τα @@ μου....
Δεν αξιζουν ουτε μια τριχα απο τα αρχιδια μας..
Σεβαστειτε τις στην προσωπικη σας ζωη, γαμηστε τις σκληρα στο κρεβατι αλλα μην τις πιστεψετε, μην ανοιχτειτε κι αν αρχισετε να εχετε συναισθηματα, φυγετε μακρια γιατι στο τελος αυτος που θα την πληρωσει θα ειστε εσεις...Αυτες θα βρουν μετα αλλο μαλακα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom