Νέα

53χρονος εξέδιδε 12χρονη για 50 ευρώ μέσα σε αυτοκίνητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 313K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να δοθούν τα ονόματα των 213 στη δημοσιότητα;

  • Ναι

    Ψήφοι: 235 82,5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 50 17,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    285
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
Δηλαδη αν καταλαβα καλα
Ο Μιχος ειχε κολλητους στελεχη της ΝΔ και καταδικασθηκε
Η μανα ειχε κολλητη τη Μαγδα Φυσσα και αθωωθηκε

Νομιζω η Πισπιριγκου πρεπει να το σκεφθει σοβαρα εν οψει εφετειου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Μάγδα Φύσσα ρε σύ, τί λέμε τώρα, ποιος Κούγιας και παπαριές; Αυτός ξεφτιλίζεται στα γήπεδα όσο η Μάγδα δίνει λαϊκούς αγώνες υπέρ των φτωχών μανάδων που η ανέχεια τις ώθησε να βγάλουν τις 12χρονες κόρες τους στο κλαρί.
Ταινία ιταλικού νεορεαλισμού του Έττορε Σκόλα μου θυμίζει το concept.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
Δεν μας ενδιαφέρει αν ήταν καλά παιδιά, από καλό σπίτι και με καλή ανατροφή, δεν ήταν! Κι ούτε εμένα με καλύπτουν "αισθητικά" ας πούμε, τους θεωρώ πολύ πλεμπαίους.
Μας ενδιαφέρει αν ευθύνονται συνολικά για τον θάνατο του Φύσσα ως "συμμορία" κι αυτό είναι προφανώς μια τεράστια ανοησία. Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ευθύνεται συνολικά η ΝΔ για τον θάνατο του Καλαμπόκα στην Πάτρα, αλλά όντως δεν μπορεί να ευθύνονται όλοι για μια μαλακία που έκανε ένας.
Όταν λέω τι ήταν η χρυσή αυγή πριν μπει στη βουλή και μπουκώσει δεν εννοώ ότι ήταν φτωχοί και έφαγαν κρατικό χρήμα για να χτίσουν βίλα μαζί με τον χριστοφοράκο δίπλα δίπλα.

Εννοώ ότι πριν μπουν στη βουλή και χρειαστεί να γίνουν πιο ''ευγενικοί'' ήταν μια κοινή συμμορία παραβατικών. Και όταν μπήκαν στη βουλή έπαιρναν τα λεφτά του κόμματος και χρηματοδοτούσαν τους ίδιους παραβατικούς. Αυτό εννοώ.

Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχαν στοιχεία για να τους καταδικάσουν όπως τους καταδίκασαν...αλλά είμαι και ακόμα πιο σίγουρος ότι ήταν ένοχοι ως οργάνωση και για τον φόνο του φύσα και για όλα όσα τους προσάπτουν. Δηλαδή ότι ήταν εγκληματική οργάνωση αλλά δεν νομίζω ότι μπόρεσαν να το αποδείξουν στο δικαστήριο.

Η νδ μπορεί να είναι άλλου είδους εγκληματική οργάνωση αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο που ήταν η χρυσή αυγή.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Δηλαδη αν καταλαβα καλα
Ο Μιχος ειχε κολλητους στελεχη της ΝΔ και καταδικασθηκε
Η μανα ειχε κολλητη τη Μαγδα Φυσσα και αθωωθηκε

Νομιζω η Πισπιριγκου πρεπει να το σκεφθει σοβαρα εν οψει εφετειου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Να πω οτι εχεις αδικο? Δεν εχεις.
τυπε το να συμφωνησουμε και καπου, κακο δεν ειναι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.679
Κριτικές
1
Like
29.393
Πόντοι
8.006
Μάγδα Φύσσα ρε σύ, τί λέμε τώρα, ποιος Κούγιας και παπαριές; Αυτός ξεφτιλίζεται στα γήπεδα όσο η Μάγδα δίνει λαϊκούς αγώνες υπέρ των φτωχών μανάδων που η ανέχεια τις ώθησε να βγάλουν τις 12χρονες κόρες τους στο κλαρί.
Ταινία ιταλικού νεορεαλισμού του Έττορε Σκόλα μου θυμίζει το concept.
Τύπε η σημειολογια τα λεει ολα σημερα
Πελατης Κουγια-Ισοβια
Φίλη Μαγδας-αθωα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τυπε το να συμφωνησουμε και καπου, κακο δεν ειναι
σωστα
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.156
Like
10.401
Πόντοι
2.256
Και Μίχος και μάνα έπρεπε να σαπίσουν μέσα.

Αυτό είναι το κοινό περί δικαίου αίσθημα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
Δεν ξερω τύπε, δεν λεγατε εσεις οτι ειναι ντροπη να παρουν λεφτα οι συγγενεις των θυματων των Τεμπων και δεν μπορει να μπαινει κοστολογιο στην ανθρωπινη ζωη?
Το ίδιο είναι να σου σκοτώνει το παιδί ένας νεοναζί ψυχάκιας και το ίδιο είναι να σκοτώνεται στο τρένο που δεν τηρούσε τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας και να σου τάζουν λεφτά για να μην τους κυνηγήσεις περισσότερο?

Από που πήρε όμως λεφτά δεν έχω καταλάβει? Από το δημόσιο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.679
Κριτικές
1
Like
29.393
Πόντοι
8.006
Και Μίχος και μάνα έπρεπε να σαπίσουν μέσα.

Αυτό είναι το κοινό περί δικαίου αίσθημα.
Προσεχε τι λες τύπε
Μπορει να μαζευτουν συλλογικοτητες εξω απο το σπιτι σου
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
Εγώ λέω να αφήσετε έναν άνθρωπο που έχασε το παιδί του στην ησυχία του να κάνει και βλακείες άμα λάχει γιατί έτσι προσπαθεί να αισθανθεί καλύτερα.

Και 800Κ να πήρε λίγα είναι

εκτός αν νομίζετε ότι αν ζούσε το παιδί της θα έτρεχε έξω από δικαστήρια ή θα ενδιαφερόταν να πάρει λεφτά.
To έχω πει πρώτος αυτό, πως όταν χάνεις το παιδί σου δικαιούσαι να λες ότι θέλεις, αλλά το καταξευτίλισε η κυρα Μάγδα. Κι εν πάσει περιπτώσει ας λέει αλλά όχι να την παίρνουμε και στα σοβαρά!
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
τυπε το παιδι της πηγε για καυγα δεν μπηκε σε ενα τρενο να παει να συνεχισει τις σπουδες του
Αυτό το λες εσύ ότι πήγε για καυγά

οι μάρτυρες έλεγαν ότι πήγε να μπει στη μέση γιατί αλλιώς θα τους είχαν σαπίσει είχαν μαζευτεί πολλοί καραφλοί άσβερκοι.

Και ακόμα και έτσι να είναι...όποιος πάει για καυγά δικαιολογείται ο άλλος να τον σφάζει?

τόσο κοντόφθαλμος είσαι?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.679
Κριτικές
1
Like
29.393
Πόντοι
8.006
Το ίδιο είναι να σου σκοτώνει το παιδί ένας νεοναζί ψυχάκιας και το ίδιο είναι να σκοτώνεται στο τρένο που δεν τηρούσε τα προβλεπόμενα μέτρα ασφαλείας και να σου τάζουν λεφτά για να μην τους κυνηγήσεις περισσότερο?

Από που πήρε όμως λεφτά δεν έχω καταλάβει? Από το δημόσιο?
Οχι ρε συ, δεν νομιζω οτι εχει παρει λεφτα. Εκτος αν μου διαφευγει κατι
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχαν στοιχεία για να τους καταδικάσουν όπως τους καταδίκασαν...αλλά είμαι και ακόμα πιο σίγουρος ότι ήταν ένοχοι ως οργάνωση και για τον φόνο του φύσα και για όλα όσα τους προσάπτουν. Δηλαδή ότι ήταν εγκληματική οργάνωση αλλά δεν νομίζω ότι μπόρεσαν να το αποδείξουν στο δικαστήριο.
ρε τυπε ενα μυαλο το χεις γαμωτο, βαλτο κατω...

ειναι δυνατον οι βουλευτες της ΧΑ να επιδιωξαν τον θανατο του φυσσα γιατι? για να χασουν το βουλευτιλικι, να χασουν τη ζωη, τις οικογενειες, τα παιδια τους να χρεωκοπησουν, να κατσουν 10 χρονια φυλακη,

γιατι? για να φυγει απ τη μεση ενας κουμμουνιστης? ε και? δεν υπαρχουν αλλοι 1 εκατ κουμμουνιστες? τι εγινε?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
To έχω πει πρώτος αυτό, πως όταν χάνεις το παιδί σου δικαιούσαι να λες ότι θέλεις, αλλά το καταξευτίλισε η κυρα Μάγδα. Κι εν πάσει περιπτώσει ας λέει αλλά όχι να την παίρνουμε και στα σοβαρά!
Εγώ δεν την παίρνω σοβαρά...την συμπονώ γιατί προφανώς ψάχνει να βρει νόημα σε όλα αυτά.

Πρέπει να είναι πολύ σκατόψυχος κάποιος για να κρίνει μια μάνα που έχει χάσει το παιδί της.

Δεν έκανε και καμιά παρανομία....δεν πείραξε και κανέναν....εδώ ψηφίζουν πραγματικούς εγκληματίες και τους πείραξε η μάνα που προσπαθεί να βρει κουράγιο σε κάτι.

Βλάχικες Ελληνικές μαλακίες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
ρε τυπε ενα μυαλο το χεις γαμωτο, βαλτο κατω...

ειναι δυνατον οι βουλευτες της ΧΑ να επιδιωξαν τον θανατο του φυσσα γιατι? για να χασουν το βουλευτιλικι, να χασουν τη ζωη, τις οικογενειες, τα παιδια τους να χρεωκοπησουν, να κατσουν 10 χρονια φυλακη,

γιατι? για να φυγει απ τη μεση ενας κουμμουνιστης? ε και? δεν υπαρχουν αλλοι 1 εκατ κουμμουνιστες? τι εγινε?
Δεν το πολυαποδεικνύει δυστυχώς...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
ρε τυπε ενα μυαλο το χεις γαμωτο, βαλτο κατω...

ειναι δυνατον οι βουλευτες της ΧΑ να επιδιωξαν τον θανατο του φυσσα γιατι? για να χασουν το βουλευτιλικι, να χασουν τη ζωη, τις οικογενειες, τα παιδια τους να χρεωκοπησουν, να κατσουν 10 χρονια φυλακη,

γιατι? για να φυγει απ τη μεση ενας κουμμουνιστης? ε και? δεν υπαρχουν αλλοι 1 εκατ κουμμουνιστες? τι εγινε?
Εγώ δεν είπα ότι εσκεμμένα τον έφαγαν

εγώ είπα ότι λειτουργούσαν ως εγκληματική οργάνωση γιατί είχαν μαζέψει όλους τους μπράβους, όλους τους παραβατικούς, όλους όσους ζουν για το ξύλο και για την παρανομία...και τους χρησιμοποιούσαν γενικά για τέτοια σκηνικά.

Και όταν τον έφαγε αυτός τον φύσα όταν θα το έμαθε ο μιχαλολιάκος είμαι 150% σίγουρος ότι δεν είπε ''μα καλά...πως έγινε αυτό? αφού εμείς δεν έχουμε σχέση με εγκληματίες'' είμαι σίγουρος ότι είπε ''ρε τον μαλάκα θα μας γαμήσουν τώρα''

Ένα μυαλό το έχω και το βάζω κάτω.....όπως η νδ έχει επαγγελματίες κλέφτες έτσι και αυτοί είχαν επαγγελματίες φονιάδες.

Δεν το λέω εγώ οι ίδιοι το λένε στις συνομιλίες τους μπορείς να τις ακούσεις. Στο έχω ξανα πει αλλά δεν έχεις δοκιμάσει να ανοίξεις λίγο το μυαλό σου.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Αυτό το λες εσύ ότι πήγε για καυγά

οι μάρτυρες έλεγαν ότι πήγε να μπει στη μέση γιατί αλλιώς θα τους είχαν σαπίσει είχαν μαζευτεί πολλοί καραφλοί άσβερκοι.

Και ακόμα και έτσι να είναι...όποιος πάει για καυγά δικαιολογείται ο άλλος να τον σφάζει?

τόσο κοντόφθαλμος είσαι?
εγω δεν ημουν μπροστα ουτε εσυ υποθετω, τα αντικειμενικα στοιχεια εναι οτι ο φυσσας ηταν ενα γιγαντοσωμος παλληκαρας κι ο αλλος ενας μπουχεσας, προφανως τον δευτερο δεν τον επαιρνε κι εβγαλε τη φαλτσετα

παντως για καυγα πηγαιναν και οι δυο αυτο λενε οι Διας που βρεθηκαν εκει αλλα δεν προλαβαν να επεμβουν
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.067
Like
5.495
Πόντοι
1.206
Οχι ρε συ, δεν νομιζω οτι εχει παρει λεφτα. Εκτος αν μου διαφευγει κατι
Μια παλιοαργομισθία της πλάκας έχει από το δήμο Κερατσινίου νομίζω, τίποτα άλλο δεν νομίζω.
Κάποτε βέβαια προαλοίφετο για ευρωβουλευτής σαν την Κούνεβα αλλά μάλλον δεν θα ήταν πλέον τόσο χρήσιμη. Ίσως γι' αυτό επιμένει να μένει στο προσκήνιο για να δείξει πως μετράει ακόμα επικοινωνιακά.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
2
Like
13.376
Πόντοι
3.556
Τύπε η σημειολογια τα λεει ολα σημερα
Πελατης Κουγια-Ισοβια
Φίλη Μαγδας-αθωα
σήμερα μετά την απόφαση δικαιολογείσαι να λες ανοησίες , φταίει η σφαλιάρα της απόφασης , η πίκρα

Τόσες μέρες λέγαμε πως η πρόταση της εισαγγελέως θα απαξιωθεί, θα πάει άκλαυτη διότι ήταν πέραν πάσης λογικής
και μάλιστα σε μιά υπόθεση πανεύκολη με ομολογία δράστη και πλήθος μαρτυριών κ αποδείξεων
Αλλά εσύ εκεί , Κουλοταλιμπάνος - τζιχάντ :dunno:

εδώ η καλή μπαλίτσα 2.png


μάθε γράμματα.png
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.311
Like
11.157
Πόντοι
3.656
εγω δεν ημουν μπροστα ουτε εσυ υποθετω, τα αντικειμενικα στοιχεια εναι οτι ο φυσσας ηταν ενα γιγαντοσωμος παλληκαρας κι ο αλλος ενας μπουχεσας, προφανως τον δευτερο δεν τον επαιρνε κι εβγαλε τη φαλτσετα

παντως για καυγα πηγαιναν και οι δυο αυτο λενε οι Διας που βρεθηκαν εκει αλλα δεν προλαβαν να επεμβουν
ο κοπέλα του φύσσα κατέθεσε ότι παρακάλαγε τους διας να πάνε να επέμβουν και αυτοί κάθονταν από μακρυά επειδή οι καραφλοί ήταν πάρα πολλοί.

Δεν θα ανοίξουμε τώρα την υπόθεση του φύσσα....αν σε ενοχλεί τόσο ένας άνθρωπος που τον σκότωσαν χωρίς λόγο και η μάνα του που θρηνεί χωρίς να σε επηρεάζει....με γεια σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom