Νέα

53χρονος εξέδιδε 12χρονη για 50 ευρώ μέσα σε αυτοκίνητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα unknowndark
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 313K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να δοθούν τα ονόματα των 213 στη δημοσιότητα;

  • Ναι

    Ψήφοι: 235 82,5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 50 17,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    285
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.195
Κριτικές
7
Like
2.922
Πόντοι
786
στο εφετείο, πιο ψύχραιμα,
εικάζω ότι θα αθωωθεί ο παιδεραστής για το βιασμό και θα καταδικαθεί η μητέρα του κοριτσιού για τη μαστροπεία.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
774
Like
1.283
Πόντοι
206
Προφανώς στην Ελλάδα μπορείς να βγάλεις στο κλαρί τη κόρη σου και η δικαιοσύνη θα σε χαϊδεύει τα αυτιά. Φαντάσου να ήταν πατέρας αντί για μάνα οι φεμινίστριες θα είχαν ήδη κάψει την Αθήνα.

Άντε σε λίγο καιρό και μαζί με τη Φύσσα και το Μάγγο σε καμιά διαδήλωση.

Δηλαδή ο Μίχος πως τη ψάρεψε από μόνος του ; Έβαλε αγγελία " Μεσήλικας ανώμαλος με διασυνδέσεις ψάχνει ανήλικη παρθένα να τη βιάσει ' ; Είναι ηλίου φανερώτερο πως η σχιζοειδής χασικλού μάνα που την απαιτούσε να τη φέρει λεφτά ( αντί να τη δείξει τίποτα σε αγάπη ) να πάρει το φου της , τη πούλησε.

Μάλλον " τα χάλασαν " στα λεφτά που έβγαζε η μάνα με το Μίχο και χάλασε η " φασούλα " τους.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.373
Like
11.189
Πόντοι
3.656
εσείς που αγανακτείτε με τη μάνα φύσα τυπάδες...αλλά δίνετε το ακαταλόγιστο στις μανάδες των παιδιών των τεμπών...

θεωρείτε ότι έχει λιγότερο δικαίωμα στον πόνο επειδή της έφαγε το παιδί μουνόπανο χρυσαυγίτης και όχι οι κρατικές μίζες???

είστε λίγο επιλεκτικούλιδες ε?
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.364
Κριτικές
10
Like
2.725
Πόντοι
3.385
στο εφετείο, πιο ψύχραιμα,
εικάζω ότι θα αθωωθεί ο παιδεραστής για το βιασμό και θα καταδικαθεί η μητέρα του κοριτσιού για τη μαστροπεία.
Η μάνα είναι αθώα. Ο Μίχος είναι βιαστής. Τέλος.
Το είχα γράψει ότι θα καταδικαστεί για βιασμό, δεν είχα καμία αμφιβολία για αυτό. Και όλο το κλίμα συνέτεινε στο να πέσει πιο μαλακά η ταλαίπωρη μάνα.
Η Εισαγγελέας είναι άξια συγχαρητηρίων για ένα λόγο: είπε την άποψή της χωρίς φόβο, βάσει των όσων είδε, γνωρίζοντας ότι η δικαστική απόφαση που θα εκδοθεί θα είναι εντελώς αντίθετη.
Άνθρακας οι κραυγές περί ''συγκάλυψης'' και των ''υψηλών γνωριμιών'' που έχει ο Μίχος και θα τον γλιτώσουν γιατί θα τους ''καρφώσει'', αυτό είναι το βασικό.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.002
Like
9.836
Πόντοι
1.406
ποινες ανακοινωθηκαν?
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.679
Κριτικές
18
Like
15.273
Πόντοι
4.546
Ντροπή που ένας βόθρος δεν καταδικάστηκε.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.108
Κριτικές
1
Like
1.206
Πόντοι
216
και καπως ετσι θα εχουμε επανασυνδυση μαμας και κορης σε ενα χαρουμενο σπιτι με την στηριξη ψυχολογων και κοινωνικων λειτουργων
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
εσείς που αγανακτείτε με τη μάνα φύσα τυπάδες...αλλά δίνετε το ακαταλόγιστο στις μανάδες των παιδιών των τεμπών...

θεωρείτε ότι έχει λιγότερο δικαίωμα στον πόνο επειδή της έφαγε το παιδί μουνόπανο χρυσαυγίτης και όχι οι κρατικές μίζες???

είστε λίγο επιλεκτικούλιδες ε?
Σωωωωωπα....
Αν τον Φυσσα τον ειχε φαει νεοδημοκρατης, εκει να δεις ευαισθησια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
Είμαι η … (σ.σ. 12χρονη) και θέλω να σας εκφράσω μια τελευταία φορά τα συναισθήματα μου.

Ακούστε με, σας παρακαλώ ακούστε με. Εσείς ήσασταν η λύτρωση μου, η βοήθεια που περίμενα τόσο καιρό μέσα στον εφιάλτη που ζούσα. Σας εμπιστεύτηκα, σας μίλησα… περίμενα τη βοήθεια σας για να μην περάσει κανένα άλλο παιδί όσα πέρασα εγώ.

Η τιμωρία μου όμως δεν έχει τελειώσει. Οι εφιάλτες μου είναι ακόμα εδώ.

Όχι τη μαμά μου.

Πήγαινα στην πλατεία με το ποδήλατο μου, όπως όλα τα παιδιά της γειτονιάς. Μακάρι να μην είχε εμφανιστεί ποτέ αυτό το τέρας μπροστά μου. Όμως εμφανίστηκε.

Σας ζητώ συγγνώμη που δε μίλησα από την αρχή… φοβόμουν πολύ. Ήρθε η ώρα όμως, ήρθε η λύτρωση μου, ήρθατε εσείς. Πίστεψα ότι τελείωσαν οι εφιάλτες μου και ξαφνικά:

Που είναι η μαμά μου;

Γιατί τη μαμά μου;

Που είναι τα αδέλφια μου;

Που είναι η οικογένεια μου;

Γιατί με αφήσατε μόνη μου;

Εγώ φταίω, εγώ φταίω που δε σας μίλησα νωρίς.

Όχι η μαμά μου.

Θέλω να σταματήσουν οι εφιάλτες μου εδώ.

Τα Χριστούγεννα δεν με άφησαν ούτε τη μαμά μου να δω.

Θέλω να σας πω κάτι κυρία εισαγγελέα: όλα τα αποδεικτικά στοιχεία που έχετε στα χέρια σας ήταν όλα μια πλάκα; Αυτό θέλετε να μου πείτε μετά από όλα αυτά που πέρασα;

Αυτό που ζητάω από το δικαστήριο και από τον κύριο πρόεδρο, τους δικαστές και τους ενόρκους είναι να με πιστέψουν ότι η μητέρα μου δε γνώριζε τίποτα από όλα αυτά που έκανα και όχι ότι στα μισά λέω αλήθεια και στη μαμά μου λέω ψέματα.

Η μαμά μου είναι αθώα και θα το λέω συνέχεια μέχρι να το καταλάβουν όλοι»

Ξερνάω

Ελπιζω να μην υπαρχει εστω και ενας Ελληνας ανω των 5 ετων που να πιστευει οτι αυτο δεν γραφτηκε απο δικηγορο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
Δεν βλεπω σχολια απο αυτους που μας ζαλισαν τ' αρχιδια για τις γνωριμιες του Μιχου και ποσους "κραταει"

Δεν βλεπω σχολια απο αυτους που μας επρηξαν για την μεθοδευση αθωωσης του Μιχου.

Τι παθατε, σας εφαγε η γατα τη γλωσσα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

στο εφετείο, πιο ψύχραιμα,
εικάζω ότι θα αθωωθεί ο παιδεραστής για το βιασμό και θα καταδικαθεί η μητέρα του κοριτσιού για τη μαστροπεία.
Γιατι, θα κανει εφεση ο εισαγγελεας?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
Η μάνα είναι αθώα. Ο Μίχος είναι βιαστής. Τέλος.
Το είχα γράψει ότι θα καταδικαστεί για βιασμό, δεν είχα καμία αμφιβολία για αυτό. Και όλο το κλίμα συνέτεινε στο να πέσει πιο μαλακά η ταλαίπωρη μάνα.
Η Εισαγγελέας είναι άξια συγχαρητηρίων για ένα λόγο: είπε την άποψή της χωρίς φόβο, βάσει των όσων είδε, γνωρίζοντας ότι η δικαστική απόφαση που θα εκδοθεί θα είναι εντελώς αντίθετη.
Άνθρακας οι κραυγές περί ''συγκάλυψης'' και των ''υψηλών γνωριμιών'' που έχει ο Μίχος και θα τον γλιτώσουν γιατί θα τους ''καρφώσει'', αυτό είναι το βασικό.
Εννοειται οτι και απο πλευρας μου δινω ξανα συγχαρητηρια στην εισαγγελεα και φτυνω καταμουτρα οσους βυσσοδομουσαν εναντιον της
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

«ΠΟΣΟΥΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΙΑ αυτός ο Μίχος;» - Ταξίαρχος της ΕΛ.ΑΣ. λέει Live αυτό που όλοι σκεφτόμαστε​


Ψιτ, τυπε, θα κανεις κανενα σχολιο?
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.364
Κριτικές
10
Like
2.725
Πόντοι
3.385
Δεν βλεπω σχολια απο αυτους που μας ζαλισαν τ' αρχιδια για τις γνωριμιες του Μιχου και ποσους "κραταει"

Δεν βλεπω σχολια απο αυτους που μας επρηξαν για την μεθοδευση αθωωσης του Μιχου.

Τι παθατε, σας εφαγε η γατα τη γλωσσα?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Γιατι, θα κανει εφεση ο εισαγγελεας?
Προσωπικά σέβομαι την απόφαση απόλυτα. Και το λέω χωρίς καμία ειρωνεία.
Απλά, όσοι κόπτονταν για το ''κοινό περί δικαίου αίσθημα'', νιώθουν ότι με αυτή την απόφαση έχει ''ικανοποιηθεί'';

Κάτι τελευταίο γιατί είσαι του ''χώρου'' και θα με ''εννοήσεις'': το όνομα το έχει βγάλει ο Κούγιας, κάποιοι άλλοι τελικά μάλλον έχουν τη χάρη σε παράξενα φαινόμενα σε αποφάσεις...
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alan(1)

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2005
Μηνύματα
48
Like
12
Πόντοι
0
Την ενοχή σύμφωνα με το κατηγορητήριο του 55χρονου Ηλία Μίχου, βασικού κατηγορούμενου στη φρικώδη υπόθεση σεξουαλικής κακοποίησης και εκμετάλλευσης της 12χρονης από τον Κολωνό, αποφάσισε το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο της Αθήνας.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Εννοειται οτι και απο πλευρας μου δινω ξανα συγχαρητηρια στην εισαγγελεα και φτυνω καταμουτρα οσους βυσσοδομουσαν εναντιον της
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ψιτ, τυπε, θα κανεις κανενα σχολιο?
Μας δουλεύεις; Τι συγχαρητήρια ρε παίχτη! Αφού απορρίφθηκε συλλήβδην η πρότασή της.Αυτή δεν πρότεινε αθωώτητα Μίχου για βιασμό και μαστροπεία και ενοχή μητέρας;
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.002
Like
9.836
Πόντοι
1.406
Εννοειται οτι και απο πλευρας μου δινω ξανα συγχαρητηρια στην εισαγγελεα και φτυνω καταμουτρα οσους βυσσοδομουσαν εναντιον της
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ψιτ, τυπε, θα κανεις κανενα σχολιο?
δινεις συγχαρητηρια σε μια εισαγγελεα που εκανε καταπτυστες και ακατανοητες προτασεις ,ενω καθηκον της ηταν να στειλει αυτο το καθαρμα οσο πιο βαθεια παει???συμφωνεις δηλαδη μαζι της ? πιστευεις δηλαδη οτι αυτος ο παιδοβιαστης κι διακεριμενος μαστρωπος ,ηταν ερωτοχτυπημενος :jerking: με το τοτε δεκαχρονο? δεν εχω καταλαβει τυπε το σκεπτικο σου...γραφεις ξεκαθαρα για να προκαλεις ,ειναι προφανες!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
δινεις συγχαρητηρια σε μια εισαγγελεα που εκανε καταπτυστες και ακατανοητες προτασεις ,ενω καθηκον της ηταν να στειλει αυτο το καθαρμα οσο πιο βαθεια παει???συμφωνεις δηλαδη μαζι της ? πιστευεις δηλαδη οτι αυτος ο παιδοβιαστης κι διακεριμενος μαστρωπος ,ηταν ερωτοχτυπημενος :jerking: με το τοτε δεκαχρονο? δεν εχω καταλαβει τυπε το σκεπτικο σου...γραφεις ξεκαθαρα για να προκαλεις ,ειναι προφανες!
Kαθηκον της ηταν να κάνει μια προταση συμφωνη με το νομο.
Αλλά πλεον δικαζουν τα σοσιαλ, οπως φαινεται.
Το κοινο περι δικαιου αισθημα ικανοποιηθηκε, η δικαιοσυνη κακοποιηθηκε.
Για αλλη μια φορα.
Συγχαρητηρια και παλι στην εισαγγελεα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Η Εισαγγελέας είναι άξια συγχαρητηρίων για ένα λόγο: είπε την άποψή της χωρίς φόβο, βάσει των όσων είδε, γνωρίζοντας ότι η δικαστική απόφαση που θα εκδοθεί θα είναι εντελώς αντίθετη.
Ετσι.
Τετοιους εισαγγελεις χρειαζομαστε
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Kαθηκον της ηταν να κάνει μια προταση συμφωνη με το νομο.
Αλλά πλεον δικαζουν τα σοσιαλ, οπως φαινεται.
Το κοινο περι δικαιου αισθημα ικανοποιηθηκε, η δικαιοσυνη κακοποιηθηκε.
Για αλλη μια φορα.
Συγχαρητηρια και παλι στην εισαγγελεα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ετσι.
Τετοιους εισαγγελεις χρειαζομαστε
Αρα θεωρείς λάθος την απόφαση (ότι δηλαδή δεν αποδόθηκε δικαιοσύνη);
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.772
Κριτικές
1
Like
29.440
Πόντοι
8.006
Aθωα λοιπον η μανα (4-3 κατα πλειοψηφια, με τις ψηφους των ενορκων ΜΟΝΟ), αρα θα επανενωθει με την κορούλα της που την εβγαλε η ιδια στο κλαρι, ενας δικηγορος εγραψε και μια δακρυβρεχτη επιστολη που δηθεν εγραψε η μικρη προς το δικαστηριο, πλανταξε το πανελληνιο στο κλάμα, απο κοντα θα παει και η μανα του Φυσσα και αγκαλια με τη μανα θα υψωσουν τις γροθιες τους, ο κακος βιαστης πηγε φυλακη και η αθωα μανα σπιτι με την κορη.
Παμε παρακατω
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.333
Κριτικές
8
Like
10.991
Πόντοι
3.786
η μάνα του Φυσσα πού κολλάει; Είναι και αυτή υπόδικη;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom