Νέα

3 μήνες στάση πληρωμών στα πάντα!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jules_Jordan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 199
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

puteen69

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Οκτ 2010
Μηνύματα
525
Κριτικές
16
Like
372
Πόντοι
1.510
εγω παιρνω λιγοτερα αλλα δεν εχει σημασια αυτο. φυσικα πρεπει να βγαζουν λιγοτερα ακομη και το ιδιο να δουλευαμε. ποιος βαζει το επιχειρηματικο κεφαλαιο? αυτο δεν πρεπει να εχει καποια αποδοση? ποιος παιρνει το ρισκο? αυτο δεν πρεπει να εχει αποδοση? ποιος βαζει το νοουχαου? ποιος εχει την τελικη ευθυνη οτι και να γινει?

Ε, τότε κάτσε και δούλεψε μόνος σου ρε μεγάλε την επιχείρησή σου, να κρατά όλο το κέρδος για πάρτυ σου, που τολμάνε οι σκλάβοι να ζητάνε και μισθό...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.362
Κριτικές
16
Like
13.490
Πόντοι
5.577
Φτηνή προπαγάνδα του αντικυβερνητικου μπλοκ είναι αυτά παιδια...Με ΣΥΡΙΖΑ όλα καλά πάνε

ουρες στα διοδια το πασχα, δρομοι μποτιλιαρισμένοι παντου

στα χιλιαδες καφε κεντρο, κηφισια, γλυφαδα, αλλου δεν βρίσκεις καρεκλα τα ηλιόλουστα Σ/Κ

μπαρακια αφτερ τιγκα στον κοσμο

μασατζιδικα ανοιγουν κι αλλα

που στο διαολο τα βρισκουν ολοι αυτοι?  :think:
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
ουρες στα διοδια το πασχα, δρομοι μποτιλιαρισμένοι παντου

στα χιλιαδες καφε κεντρο, κηφισια, γλυφαδα, αλλου δεν βρίσκεις καρεκλα τα ηλιόλουστα Σ/Κ

μπαρακια αφτερ τιγκα στον κοσμο

μασατζιδικα ανοιγουν κι αλλα

που στο διαολο τα βρισκουν ολοι αυτοι?  :think:

Είναι η μαύρη εργασία! Αλλιώς ο τελευταίος πυλώνας της Ελληνικής οικονομίας είναι το μαύρο χρήμα. Αυτό το χτύπησε ο ΣΥΡΙΖΑ με τον περιορισμό των αγορών με μετρητά άνω των 500€, αλλά ούτε το κατήργησε έτσι, ούτε επέτυχε να μειώσει τη φοροδιαφυγή. Καθημερινά κι εβδομαδιαία έξοδα δεν πιάνονται.
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
Ε, τότε κάτσε και δούλεψε μόνος σου ρε μεγάλε την επιχείρησή σου, να κρατά όλο το κέρδος για πάρτυ σου, που τολμάνε οι σκλάβοι να ζητάνε και μισθό...
αυτο καταλαβες? ωραιος :grin:
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
ουρες στα διοδια το πασχα, δρομοι μποτιλιαρισμένοι παντου

στα χιλιαδες καφε κεντρο, κηφισια, γλυφαδα, αλλου δεν βρίσκεις καρεκλα τα ηλιόλουστα Σ/Κ

μπαρακια αφτερ τιγκα στον κοσμο

μασατζιδικα ανοιγουν κι αλλα

που στο διαολο τα βρισκουν ολοι αυτοι?  :think:

για τα καφε παντως δεν νομιζω να ειναι μεγαλη ιστορια να παρεις εναν καφε ή το βραδυ ενα ποτο σε bar και να κατσεις για ωρες

δεν χρειαζεται να εισαι και κανενας μεγαλοεφοπλιστης

οποτε λογικο να ειναι γεματα και μαλιστα ακομα πιο γεματα απο προ κρισης

γιατι προ κρισης ο κοσμος ειχε να δουλεψει και μπορεις να πεις οτι δεν υπηρχε τοσο απλετος χρονος για καφεδες/ποτα

τωρα με την ανεργια να βαραει κοκκινο ο αλλος καπου πρεπει να βγαλει τα εσωψυχα του
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
για τα καφε παντως δεν νομιζω να ειναι μεγαλη ιστορια να παρεις εναν καφε ή το βραδυ ενα ποτο σε bar και να κατσεις για ωρες

δεν χρειαζεται να εισαι και κανενας μεγαλοεφοπλιστης

οποτε λογικο να ειναι γεματα και μαλιστα ακομα πιο γεματα απο προ κρισης

γιατι προ κρισης ο κοσμος ειχε να δουλεψει και μπορεις να πεις οτι δεν υπηρχε τοσο απλετος χρονος για καφεδες/ποτα

τωρα με την ανεργια να βαραει κοκκινο ο αλλος καπου πρεπει να βγαλει τα εσωψυχα του
εχουν πεσει πολυ οι καταναλωσεις,δε λεει τιποτα ο κοσμος, το βραδυ που πας να κανεις ταμειο βλεπεις την αληθεια

-10% ο τζιρος στα σουπερμαρκετ απο αρχες 2017

ζευγαρακια 25-30 χρονων ....μια μπαλα παγωτο ο καθενας και νερο απο τον ψυκτη που ειναι δωρεαν. το υφος ομως 1000 καρδιναλιων παραμενει

εναν φρεντο που συμπληρωνουν νερο για να μην τελειωνει και καθονται 3 ωρες κλπ κλπ

οι 9 στους 10 συνεργατες μου αυτα μου λενε
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
εχουν πεσει πολυ οι καταναλωσεις,δε λεει τιποτα ο κοσμος, το βραδυ που πας να κανεις ταμειο βλεπεις την αληθεια

-10% ο τζιρος στα σουπερμαρκετ απο αρχες 2017

ζευγαρακια 25-30 χρονων ....μια μπαλα παγωτο ο καθενας και νερο απο τον ψυκτη που ειναι δωρεαν. το υφος ομως 1000 καρδιναλιων παραμενει

εναν φρεντο που συμπληρωνουν νερο για να μην τελειωνει και καθονται 3 ωρες κλπ κλπ

οι 9 στους 10 συνεργατες μου αυτα μου λενε

ετσι ειναι φιλε

για αυτο λεω ειναι παραπλανητικο να λεμε ειναι γεματες οι καφετεριες τα bar κτλπ



 
OP
OP
Jules_Jordan

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
εχουν πεσει πολυ οι καταναλωσεις,δε λεει τιποτα ο κοσμος, το βραδυ που πας να κανεις ταμειο βλεπεις την αληθεια

-10% ο τζιρος στα σουπερμαρκετ απο αρχες 2017

-30% και βάλε!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.380
Πόντοι
33.988
εχουν πεσει πολυ οι καταναλωσεις,δε λεει τιποτα ο κοσμος, το βραδυ που πας να κανεις ταμειο βλεπεις την αληθεια

-10% ο τζιρος στα σουπερμαρκετ απο αρχες 2017

ζευγαρακια 25-30 χρονων ....μια μπαλα παγωτο ο καθενας και νερο απο τον ψυκτη που ειναι δωρεαν. το υφος ομως 1000 καρδιναλιων παραμενει

εναν φρεντο που συμπληρωνουν νερο για να μην τελειωνει και καθονται 3 ωρες κλπ κλπ

οι 9 στους 10 συνεργατες μου αυτα μου λενε


ετσι ακριβως
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.380
Πόντοι
33.988
εδω εχουν πεσει σε δουλεια οι φουρνοι >:(
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
:hi:
εχουν πεσει πολυ οι καταναλωσεις,δε λεει τιποτα ο κοσμος, το βραδυ που πας να κανεις ταμειο βλεπεις την αληθεια

-10% ο τζιρος στα σουπερμαρκετ απο αρχες 2017

ζευγαρακια 25-30 χρονων ....μια μπαλα παγωτο ο καθενας και νερο απο τον ψυκτη που ειναι δωρεαν. το υφος ομως 1000 καρδιναλιων παραμενει

εναν φρεντο που συμπληρωνουν νερο για να μην τελειωνει και καθονται 3 ωρες κλπ κλπ

οι 9 στους 10 συνεργατες μου αυτα μου λενε

:hi:
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
ετσι ειναι φιλε

για αυτο λεω ειναι παραπλανητικο να λεμε ειναι γεματες οι καφετεριες τα bar κτλπ
εχει δημιουργηθει πολυ μεγαλη φουσκα σε αυτο τον τομεα,πολυ μεγαλυτερη απο το χρηματιστηριο το 99,μια που εισαι σχετικος
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
εχει δημιουργηθει πολυ μεγαλη φουσκα σε αυτο τον τομεα,πολυ μεγαλυτερη απο το χρηματιστηριο το 99,μια που εισαι σχετικος

να σου πω την αληθεια δεν το εχω καταλαβει

και δεν μιλαω ειρωνικα...σοβαρα στο λεω...δεν ξερω ακριβως

αυτο που λες για το χρηματιστηριο δεν εχω πολλες γνωσεις

εστιαζομαι μονο σε ενα πολυ μικρο κομματι του αμερικανικου χρηματιστηριου και απο εκει οτι μπορω

ουτε για φουσκες ξερω , ουτε μακροοικονομια ουτε χρηματιστηρια αλλων χωρων οπως Ελλαδα κτλπ.

οποτε επειδη δεν ανηκω στο εργατικο δυναμικο της χωρας δεν εχω και ιδεα τι γινεται.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.380
Πόντοι
33.988
στην αθηνα ακουω πως πουλανε πλεον το ψωμι σε φετες, σε περιοχες οπως η πετρουπολη π.χ. καλα παμε :boobies:

γνωστος μου κανει εμπροδιανομες
σ ολα τα βορεια κ μου λεει βουτια ολα
που??
στα βορεια
φαντασου πιο κατω τι γινεται
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
γνωστος μου κανει εμπροδιανομες
σ ολα τα βορεια κ μου λεει βουτια ολα
που??
στα βορεια
φαντασου πιο κατω τι γινεται

γαμησε τα
μονο η ντουβλη εχει ανοδο του μου...ε του τζιρου της ηθελα να πω
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
να σου πω την αληθεια δεν το εχω καταλαβει

και δεν μιλαω ειρωνικα...σοβαρα στο λεω...δεν ξερω ακριβως

αυτο που λες για το χρηματιστηριο δεν εχω πολλες γνωσεις

εστιαζομαι μονο σε ενα πολυ μικρο κομματι του αμερικανικου χρηματιστηριου και απο εκει οτι μπορω

ουτε για φουσκες ξερω , ουτε μακροοικονομια ουτε χρηματιστηρια αλλων χωρων οπως Ελλαδα κτλπ.

οποτε επειδη δεν ανηκω στο εργατικο δυναμικο της χωρας δεν εχω και ιδεα τι γινεται.
κατανοητος !

ειχαμε καπου 100 χρηματιστηριακες(αχεπευ) και καμια 400 ελδε(κυριως επαρχια), οταν η Γαλλια που ειναι σαφως μεγαλυτερη αγορα δουλευε με 90. οταν γυρισε η αγορα,δεν εμειναν ουτε οι μισες μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα και απο αυτες οι 10 λειτουργουσαν σωστα

στο χωρο της εστιασης,που λεμε τωρα, η φουσκα ειναι τεραστια
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
κατανοητος !

ειχαμε καπου 100 χρηματιστηριακες(αχεπευ) και καμια 400 ελδε(κυριως επαρχια), οταν η Γαλλια που ειναι σαφως μεγαλυτερη αγορα δουλευε με 90. οταν γυρισε η αγορα,δεν εμειναν ουτε οι μισες μεσα σε λιγο χρονικο διαστημα και απο αυτες οι 10 λειτουργουσαν σωστα

στο χωρο της εστιασης,που λεμε τωρα, η φουσκα ειναι τεραστια

Αποτέλεσμα του ότι ο Έλληνας άμα θέλει να ανοίξει επιχείρηση αυτή πάντα πρέπει να 'ναι: σουβλάκι ή καφέ
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
γνωστος μου κανει εμπροδιανομες
σ ολα τα βορεια κ μου λεει βουτια ολα
που??
στα βορεια
φαντασου πιο κατω τι γινεται
απο τα 2,500 ακινητα στην κοινοτητα της εκαλης ,πωλουνται τα 1,900,τι συζηταμε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom