Νέα

2ο πτυχίο και βουρ στα πιπίνια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tsarkas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tsarkas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
109
Κριτικές
27
Like
496
Πόντοι
291
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.362
Πόντοι
736
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Απλα μην φανει οτι εισαι λιγουρης. Ασε εκεινες να κανουν παιχνιδι. Επισης μπες σε παρεες με αγορια για να γνωρισεις καποιες εμμεσα. Ειναι αλλο να σε γνωρισουν μεσω ενος φιλου τους , και αλλο να πας στα ισια σε 18χρονα. Φυσικα παιζει ρολο και η εμφανιση.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.352
Like
10.869
Πόντοι
3.556
Εννοείτε θα φας ρε φίλε. Οι πιτσιρικες τρελαινονται για μεγαλους, αν οχι ολες παρα πολλες. Απλα κοιταξε οσο μπορεις να τρως "ομαλα" δηλαδη παμε για ενα τσιπουρακι μετα το μαθημα, πανε να τελειωσουμε ενα μπουκαλι ουισκυ που εχω σπιτι, κλπ συζητησεις για τα ενδιαφεροντα τους, για τη σχολη, κλπ Δηλαδη μην προσπαθεις να το παιξεις ο γαμαω, μαγκακος, το αρσενικο της σχολης, κλπ αλλα πιο πολυ ο ωριμος 40ρης που θα μπορουν να συζητησουνε μαζι του τις ανησυχιες τους για τη ζωη πριν και μετα απο ενα μπουκαλι κοκκινο κρασι, και ενα ωραιο γαμησακι.
Κυριως μαθε να ακους. Ειναι ψοφιες να μιλανε για τα ζητηματα τους σε καποιον μεγαλυτερο και ειναι ετοιμες να το δωσουν αμεσως αμα δεχνεις οτι τις καταλαβαινεις
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.121
Like
15.700
Πόντοι
3.656
Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Δε θα σε βλέπουν καν τύπε :confused:

Σε βλέπω μόνο με τους καθηγητές να κάνεις παρέα
 

ασωτος40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2014
Μηνύματα
666
Κριτικές
12
Like
1.246
Πόντοι
376
Χαιρετώ την ομήγυρη. Πέρασα με κατατακτήριες για 2ο πτυχίο στα 39 μου και πέραν των καθαρά ακαδημαϊκών ανησυχιών σκέφτομαι πως είναι ευκαιρία να ανεβάσω και την αυτοπεποίθησή μου (βλέπετε δεν μου αρέσει να μασάω τα λόγια μου).

Χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες θα πω ότι πρόκειται για σχολή με πολλές γυναίκες.

Η ερώτησή μου είναι αν πιστεύετε πως θα μπορέσω να έχω πέραση στα 19χρονα. Θα με βλέπουν σαν μπάρμπα ή θα τους γοητεύσει η "ωριμότητα" (λέμε τώρα) και θα περάσει η φοιτητική ζωή πιο όμορφα?

Ακούω γνωμούλες ....
Άμα δεν έχεις δουλειά να κανείς καλά είναι . Άμα έχεις και φράγκα και μια καλούτσικη εμφάνιση όλο και κάτι θα σπρώξεις αρκείς να έχεις τον τρόπο .
Εμένα γνωστός μου είχε πάει σε εσπερινό τεε όταν ήταν 37 χρόνων με εμφάνιση που δεν έλεγε και πολλά αλλά είχε μια ψευτομαγκιά και ψευτοαλητεια που πούλαγε στα χαζομουνακια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Άμα δεν έχεις δουλειά να κανείς καλά είναι . Άμα έχεις και φράγκα και μια καλούτσικη εμφάνιση όλο και κάτι θα σπρώξεις αρκείς να έχεις τον τρόπο .
Εμένα γνωστός μου είχε πάει σε εσπερινό τεε όταν ήταν 37 χρόνων με εμφάνιση που δεν έλεγε και πολλά αλλά είχε μια ψευτομαγκιά και ψευτοαλητεια που πούλαγε στα χαζομουνακια
Ειχε φάει κάποιες . Τώρα άμα είσαι γλυκανάλατος μην περιμένεις και πολλά
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.352
Like
10.869
Πόντοι
3.556
Δε θα σε βλέπουν καν τύπε :confused:

Σε βλέπω μόνο με τους καθηγητές να κάνεις παρέα
Τυπε φοβαμαι πως εχεις παρει τους νομους και κανονες που ισχυουν στον περιγυρο σου και τους εχεις αναγαγει σε παγκοσμιους. Δεν ειναι ομως παντου το ιδιο. πχ αλλο το πολυτεχνειο στην Αθηνα και αλλο μια σχολη φιλοσοφικης στο...Ρεθυμνο η την Κομοτηνη οπου εχει 3 αντρες αναμεσα σε 200 γυναικες ανα ετος σε μια πολη με 80% φοιτητριες
Ειναι σα να λες πως επειδη οι γυναικες σιχαινονται το perrier δε θα καταδεχτουν να πιουν ακομα και αν βρεθουνε να πεθαινουν απο τη διψα στη Σαχαρα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.121
Like
15.700
Πόντοι
3.656
Τυπε φοβαμαι πως εχεις παρει τους νομους και κανονες που ισχυουν στον περιγυρο σου και τους εχεις αναγαγει σε παγκοσμιους. Δεν ειναι ομως παντου το ιδιο. πχ αλλο το πολυτεχνειο στην Αθηνα και αλλο μια σχολη φιλοσοφικης στο...Ρεθυμνο η την Κομοτηνη οπου εχει 3 αντρες αναμεσα σε 200 γυναικες ανα ετος σε μια πολη με 80% φοιτητριες
Ειναι σα να λες πως επειδη οι γυναικες σιχαινονται το perrier δε θα καταδεχτουν να πιουν ακομα και αν βρεθουνε να πεθαινουν απο τη διψα στη Σαχαρα

Οι ελλεεινίδες δε θα καταδεχτούνε.Θα προτιμήσουν να πεθάνουν απ'τη δίψα
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.650
Like
1.917
Πόντοι
216
παμε για ενα τσιπουρακι μετα το μαθημα, πανε να τελειωσουμε ενα μπουκαλι ουισκυ που εχω σπιτι, κλπ συζητησεις για τα ενδιαφεροντα
Ο σταθης από τους αρβύλα έλεγε πάμε να σου δείξω τα σιντι μου
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.352
Like
10.869
Πόντοι
3.556
Ο σταθης από τους αρβύλα έλεγε πάμε να σου δείξω τα σιντι μου
Τυπε ο Σταθης τα εκανε ολα τελεια απο αποψη ανδρα-κυνηγου αλλα ειχε δυο φοβερα ελαττωματα: Ηταν διασημος και πλουσιος
Ο νηματοθετης μαλλον δεν ειναι τιποτε απο τα δυο, γιατι αν ηταν διασημος θα ειχαμε δει ειδηση οτι ο ταδε παει να σπουθδασει 2ο πτυχιο ενω αν ηταν πλουσιος δε θα εγραφε Κυριακη των αποκριων στο μπου.κομ ουτε θα καθοτανε να διαβασει στα 39 του
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
4
Like
1.124
Πόντοι
216
Σε ποιά πόλη?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.739
Like
20.604
Πόντοι
5.006
δεν θα γαμησεις ουτε με αιτηση του νομου 105 τυπε....
τα 20χρονα θα ξεροχυσουν με κανεναν πετυχημενο και φραγκατο 40αρη...
με 40αρη συμφοιτητη, ουτε στις ταινιες του τιντο μπρας....
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.121
Like
15.700
Πόντοι
3.656
Σοβαρά τώρα,40 χρονών έχεις όρεξη να διαβάζεις; :huh:
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968

petroscat100

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2013
Μηνύματα
330
Like
458
Πόντοι
21
Καταρχην συγχαρητήρια για την επιτυχία. Νομιζω οτι πρεπει να σταθεις στο οτι θα εχεις να κανεις κατι καινουριο που θα σε βελτιωσει σαν ανθρωπο. Τωρα αν πηγαινεις με σκοπο τα πιπινια θα εχεις οση επιτυχια ειχες μεχρι σημερα. Αν εισαι ωραιος με λεφτα θα κανεις παταγο. Αν εισαι ωραιος χωρις λεφτα ολο κ καποια θα σου κατσει. Αν εχεις χρηματα χωρις να εισαι ωραιος θα πρεπει να πληρωσεις κ αν εισαι φτωχος χωρις να εισαι ωραιος δε θα σου κατσει καμια. Οτι συμβαινει μεχρι σημερα δηλαδη
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.352
Like
10.869
Πόντοι
3.556
Καταρχην συγχαρητήρια για την επιτυχία. Νομιζω οτι πρεπει να σταθεις στο οτι θα εχεις να κανεις κατι καινουριο που θα σε βελτιωσει σαν ανθρωπο. Τωρα αν πηγαινεις με σκοπο τα πιπινια θα εχεις οση επιτυχια ειχες μεχρι σημερα. Αν εισαι ωραιος με λεφτα θα κανεις παταγο. Αν εισαι ωραιος χωρις λεφτα ολο κ καποια θα σου κατσει. Αν εχεις χρηματα χωρις να εισαι ωραιος θα πρεπει να πληρωσεις κ αν εισαι φτωχος χωρις να εισαι ωραιος δε θα σου κατσει καμια. Οτι συμβαινει μεχρι σημερα δηλαδη
Οι 19χρονες το κριτηριο χρημα το εχουν ακομα κατω-κατω στην κλιμακα
Μετα τα 25 το κριτηριο αυτο ανεβαινει στην κλιμακα με φρενηρη ρυθμο και γινεται νουμερο ενα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom