Νέα

2145 μουνιά και συνεχίζουμε...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidakos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 197
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.381
Like
7.264
Πόντοι
1.056
Πάντως αυτές οι 2145. Αν είναι στο μετάξι και καμία δεν ήταν δεύτερη φορά, κόστισαν 22 χιλιάρικα.
 
OP
OP
arxidakos

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
436
Κριτικές
9
Like
2.491
Πόντοι
481
Πάντως αυτές οι 2145. Αν είναι στο μετάξι και καμία δεν ήταν δεύτερη φορά, κόστισαν 22 χιλιάρικα.
Τα εσκορτ και οι βιζιτες πολυτελειας ειναι που μου εχουν τιναξει την μπανκα στον αερα.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Τα εσκορτ και οι βιζιτες πολυτελειας ειναι που μου εχουν τιναξει την μπανκα στον αερα.
Κάνε ειδικό προυπολογισμό, όσο κι αν ακούγεται αστείο. Καθόρισε ένα μηνιαίο ποσό με βάση αυτά που βγάζεις. Ζούμε σε δύσκολους καιρούς και δεν ξέρουμε πώς θα πάει η οικονομία. Εγώ αυτό κάνω, αν και τελευταία έχω ξεφύγει κι εγώ οικονομικώς σε αυτό το θέμα και πρέπει να τα συμμαζέψω λίγο.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Νομίζω ότι πρέπει να καθοριστούν κάποια κριτήρια για την κατάταξη στο παλμαρέ.

-Τα ons μετράνε;
-Αν η γκόμενα στην πέσει μόνη της, χωρίς να καταβάλεις κάποια προσπάθεια μετράει; και σε ποιες περιπτώσεις;
-Κμανικές προσπάθειες με σπονσορέτες μετράνε; Ο τύπος έγινε τυρέμπορος για να μπει στο Καλίνινγκραντ, εν μέσω ρωσοουκρανικού πολέμου, και πέρασε νίλα στα σύνορα. Δεν πρέπει να υπολογιστεί ως επίτευγμα;
-Πάσες από φίλους/φίλες μετράνε;
-γκόμενες από dating apps υπολογίζονται;
κλπ
Τι λέτε;
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Καλογερε τι προυπολογισμο να κανεις αμα εισαι μουνακιας ?
οσα και να βγαζουμε,οι γκομενες θα τα τρωνε μια ζωη
ειτε εκδιδομενες ειτε μη εκδιδομενες!!
τι να πεις!! :hi:
Άμα είσαι μουνάκιας, απλώς θα βάλεις υψηλό ταβάνι στο έξοδο, κόβοντας από αλλού, αλλά πρέπει να βάλεις.
Αν δεν βάλεις όριο, γρήγορα θα βρεθείς με εκπλήξεις, χρέη και άλλα χειρότερα.
Εδώ που τα λέμε είναι μαλακία να μην ξέρει κανείς πού πάνε τα λεφτά του, και μιλάω για κάθε είδους έξοδο.
Έχω κανονικό software για personal finances με ειδική κατηγορία για τα γκομενικά. Βάζοντας όριο, ακόμα και να το ξεπεράσω θα είναι για λίγο. Παλιά που δεν έβαζα, ξέφευγε πολύ η κατάσταση.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Εγω βλεπω 55αρηδες να τους παιρνει,και να χαλανε ανετα 2-3Κ τον μηνα
αλλοι παλι που συζητω μαζι τους,μου λενε οτι χαλανε 200-300 ευρω τον μηνα,και οτι δυσκολα τα φερνουν βολτα
αναλογα σε τι οικονομικο επιπεδο παιζει ο καθενας
Ναι, είναι θέμα οικονομικού επιπέδου, αλλά να υπάρχει και μία σωστή αναλογία στο τι βγάζεις και το τι ξοδεύεις. Αν όσα σου περισσεύουν τα δίνεις στο μουνί και δεν κάνεις και καμμιά επένδυση, θα έρθει και η ώρα του ταμείου.

αλλα να εχει και χρονο και ορεξη για να παιξει,το παιχνιδι ειναι πολυ απαιτητικο δεν ειναι ευκολο!!
ποσοι απο εμας εχουμε την ορεξη και τον χρονο ? λιγοι για να μην πω ακομα και ελαχιστοι,παντα σε σχεση με το συνολο των αντρων
αλλιως παπαρια τιποτα δεν θα κανει,θα ειναι αχυτος,μονο μαλακια
θα καθεται σπιτι του,και θα βλεπει σκαι!!
Νο1 φραγκα απο εκει ξεκιναμε,για να παμε στα υπολοιπα!! :angel:

:globeos-haha:
Απλώς πρέπει να αλλάξεις μορφή παιχνιδιού. Το γκομενιλίκι πέρα από μία ηλικία δεν είναι εύκολη υπόθεση. Πρέπει να περάσεις σε παιγνίδι «κοινωνικού στάτους».
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.568
Πόντοι
8.846
Εγω βλεπω 55αρηδες να τους παιρνει,και να χαλανε ανετα 2-3Κ τον μηνα
αλλοι παλι που συζητω μαζι τους,μου λενε οτι χαλανε 200-300 ευρω τον μηνα,και οτι δυσκολα τα φερνουν βολτα
αναλογα σε τι οικονομικο επιπεδο παιζει ο καθενας
αλλα να εχει και χρονο και ορεξη για να παιξει,το παιχνιδι ειναι πολυ απαιτητικο δεν ειναι ευκολο!!
ποσοι απο εμας εχουμε την ορεξη και τον χρονο ? λιγοι για να μην πω ακομα και ελαχιστοι,παντα σε σχεση με το συνολο των αντρων
αλλιως παπαρια τιποτα δεν θα κανει,θα ειναι αχυτος,μονο μαλακια
θα καθεται σπιτι του,και θα βλεπει σκαι!!
Νο1 φραγκα απο εκει ξεκιναμε,για να παμε στα υπολοιπα!! :angel:

:globeos-haha:
όσο σημαντικά είναι τα φράγκα είναι ακι ο διαθέσιμος χρόνος.
που μάλιστα αν υπάρχει αρκετός, πιθανότατα και τα φράγκα δεν είναι απαραίτητα. ενα σωρό γυναίκες ψάχνονται
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.017
Κριτικές
30
Like
20.568
Πόντοι
8.846
Φυσικα και ο χρονος ειναι χρημα συμφωνω,αλλα χωρις χρημα σταματει ο χρονος-ακινητοποιησε κατα καποιο τροπο!!
απαραιτητα παντα ειναι τα χρηματα,ακομα και σε αυτους που τα πετανε στο τζακι!!
για τις γυναικες που ψαχνονται,οταν ικανοποιεις τις απαιτησεις τους και τις ιδιοτροπιες τους δεν αμφιβαλω καθολου!!
φίλε δεν θα μπω σε αυτή τη συζήτηση αλλά όλες οι γυναίκες δεν έχουν "απαιτήσεις" και "ιδιοτροπίες" με την έννοια που δίνεις.
τουλάχιστον όχι περισσότερες από εμάς.
φυσικά υπάρχουν και καριόλες...
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Τον τελευταίο καιρό βλέπω στην παραλία εδώ που είμαι πολλούς κυρίους κάποιας ηλικίας να κυκλοφοράνε με μικρές μαυρούλες. Χτυπάει πλέον πολύ στο μάτι και φοβάμαι μήπως αρχίσει και το ψάχνει η αστυνομία για αγοραίο κύκλωμα (που εδώ απαγορεύεται). Καιρός να σχολάσω τη μαύρη και να βελτιωθεί και ο προυπολογισμός κατά ένα χιλιάρικο. Άλλωστε δεν μετράει και στο παλμαρέ και είναι περιττό ρίσκο.
Καλή η εμπειρία μετά από δέκα χρόνια αποχής από το σπόνσοριγκ, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας και μάλλον δεν θα επαναληφθεί. Το πώς κάποιοι ασχολούνται αποκλειστικά με αγοραίο με ξεπερνάει.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Καλογερε 1000 ευρω παιρνει αυτη ως βοηθος ?
ποσες ωρες εργαζεται ?
πολλα μου φαινονται βρε συ!!
θα μας χρεοκοπησει στο τελος,η μαυρη-εγχρωμη
τι να πω!! :angel:
3 φορές το μήνα από τρεις ώρες. Σιγύρισμα, μαγείρεμα, μασάζ, σεξ.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Τωρα καταλαβα!!
ειχα την εντυπωση,οτι ηταν μονο οικιακη βοηθος
αλλα εφοσον υπαρχει σεξακι,αλλαζει!!
μεχρι και οι εγχρωμες παιρνουν 1 καρο χρηματα
βεβαια εκει στην Γαλλια ειναι πιο ακριβα
παλαια ειχα παει Στρασβουργο-Νανσι και Ρενς απο Γερμανια ως εκδρομη
πολυ ακριβα ηταν θυμαμαι!! :angel:
Θυμάσαι που σου έλεγα τις προάλλες ότι έχω τραβήξει πολλές γραμμές στην tasklist και προσανατολίζομαι στο να αράξω με μία γυναίκα; Ε λοιπόν, το σκέφτομαι όλο και περισσότερο, γιατί το γκομενικό μου πλάνο αυτή τη στιγμή δεν είναι και ό,τι καλύτερο.

Η σπονσορέτα καθώς και μία ελεύθερη σχέση που έχω από άλλο νομό, μου κοστίζουν κάπου 1400€ σε έξοδα και με καλύπτουν για 10 μέρες το μήνα περίπου. Την πρώην μου τη βλέπω πότε πότε, γιατί έχουμε ένα τουριστικό ακίνητο μαζί, αλλά έχουμε άλλα προβλήματα να λύσουμε (την επαγγελματική της προσγείωση στην πραγματικότητα, γιατί χάνεται σε μεγαλεπίβολα σχέδια) και λόγω αυτού δεν υπάρχει πάντα η διάθεση για σεξ. Αυτή τη γκόμενα τη μετράω για 100 στο παλμαρέ. Φαίνεται να έρχεται το μυαλό της στα ίσα του σιγά σιγά, γιατί βλέπει και την κρίση κι υπάρχουν προοπτικές επανασύνδεσης.

Άμα ξανακολλήσει το πράγμα, θα είμαι πασάς και πάλι. Τι να τις κάνεις τις πολλές γυναίκες, άμα βρήκες το δέκα το καλό και μάλιστα σε έκδοση ελεύθερης σχέσης;
Το μόνο κακό, ότι μιλάει ελάχιστα σαν γυναίκα, μία πρόταση κάθε τέταρτο και μου τη σπάει κάπως αυτό.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Δηλαδη εκει που μενεις εσυ,στην περιοχη που ειναι λουξ,για να νοικιασει καποιος διαμερισμα
ας πουμε 100 τ.μ ψιλοκαλο οχι του κωλου,σε στυλ μινιμαλ ξερεις εσυ τι λεω,να εχει ενα αμαξι
καλο π.χ μια μπεμπα 5αρα,και να βγαινει να πινει και να τρωει,οχι σε καθημερινη βαση αλλα τακτικα!!
ποσα πρεπει να ξοδευει ? οχι να βγαζει,να ξοδευει για να πουμε οτι αντεχει οικονομικα ? :think:
3500€ - 4500€ Θες περίπου 2Κ για το νοίκι, αλλά εξαρτάται πού θα ξοδεύεις. Η πόλη του Montpellier έχει προσιτές τιμές, αλλά τα θέρετρα της παραλιακής ζώνης ακριβές. Υπολόγιζε μεικτές επιλογές, όπου εκεί εξαρτάται από σένα. Μου φαίνεται αδύνατο να τη βγάζεις συνέχεια παραλιακά. Δεν είναι και τίποτα τεράστιες περιοχές και γρήγορα θα βαρεθείς, εκτός αν έχεις μπλέξει με vip κύκλους.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Μαλιστα καταλαβα!!
αρα μιλαμε για κατι αντιστοιχο στην χωρα μας,με Βουλα-Καβουρι-Βουλιαγμενη-Μαρουσι κτλ
ειναι απιαστο ονειρο οπως και να το κανουμε!!
Υπάρχουν επαγγέλματα που αφήνουν καλά λεφτά. Δεν σου μαθαίνω τίποτα καινούργιο. Έχω γνωστό στο Μαρούσι που είναι στον ιατρικό κλάδο και είναι πασάς. Προφανώς δεν είναι και τόσο άπιαστο όνειρο. Εγώ σύμβουλος στα ακίνητα έχω δουλέψει. Για παράδειγμα, μία ώρα σεμιναρίου είναι 300€. Για να κλείσω ένα συμβόλαιο σε leasing κατοικίας, που έχω κάνει ειδίκευση, ζητάω 1500€ και πάνω (εξαρτάται από την περίπτωση). Είναι τι επάγγελμα κάνεις και πώς επενδύεις τα κερδισμένα γιατί τα μισά λεφτά βγαίνουν από επενδύσεις.

με την πρωιν σου σε κοβω καψουρακο χαχα
για δωσε χαρακτηριστικα της,να καταλαβω υψος-βαρος-κορμι-ιδιαιτεροτητες-ηλικια-χροια φωνης κτλ
αν σε φερνω σε δυσκολη θεση,θα το καταλαβω αν δεν απαντησεις!! :hi:
Καψούρης δεν είμαι, γιατί οι καψούρηδες είναι πρόθυμοι να κάνουν όλους τους συμβιβασμούς. Κάνω γνωριμίες στη βάση της φιλίας και με τα χρόνια κάποια άτομα ανήκουν πλέον στον στενότερο κύκλο. Αφορά φίλους και φίλες. Ανήκει σε αυτόν τον κύκλο προ πολλού μαζί με άλλες δύο και είναι η καλύτερη επιλογή, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ σε περιγραφικά στοιχεία.
Στον δεύτερο κύκλο υπάρχουν και δύο Ελληνίδες, μία γλυφαδιώτισσα χωρισμένη και η πρώην δασκάλα του σεξ η Τζίνα, που είναι μεγαλύτερη από μένα (62).
Είναι όλες ωραίες γυναίκες, αλλά μόνο η γλυφαδιώτισσα υπήρξε καψούρα.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Διεκοψα τη φιλια μου με δυο ανθρωπους. Με τον εναν γιατι ποτε δεν μου μιλησε για τον εαυτο του. Και με τον αλλο, επειδη ποτε δεν μου μιλησε για τον εαυτο μου

Νικολά Σαμφόρ

:globeos-cigar:
Μας εκοψες το αιμα ρε φίλε, στην αρχή νομίσαμε ότι διέκοψες την φιλια με τον εαυτό σου.
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Καλογερε
Δεν θελω να φανω αγενης και ουτε αδιακριτος,αλλα φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας δεν υπηρξε ποτε,αυτο το ξεχναμε,πες οτι δεν το ειπαμε!!
για τον 2ο κυκλο συμφωνω εδω μαλιστα,ολα καλα ολα ωραια,λιγο η ηλικια με χαλαει 62 χρονων,αλλα Οκ αφου εσυ δεν εχεις κολλημα
παντα στην ζωη ενος αντρα,οι καψουρες ειναι απο καθολου εως 1-2 το πολυ!!
εξαιρειται η κατηγορια του αγαπουλα,εκει ειναι μια κατηγορια μονος του!! :hi:
'Έχω άλλα σημεία αναφοράς, τύπε μου. Τους κύκλους φιλίας. Ο στενός κύκλος πχ περιλαμβάνει 2 άντρες και 3 γυναίκες, αλλά προφανώς οι άντρες δεν μας ενδιαφέρουν εδώ. Είναι ο κύκλος με άτομα εμπιστοσύνης. Ο δεύτερος κύκλος περιλαμβάνει τα λεγόμενα σοβαρά άτομα, έχει περισσότερο κόσμο και ο τρίτος είναι οι απλές γνωριμίες.

Οι ηλικίες είναι αδιάφορες. Με άλλες κοπέλλες είχα σεξουαλική επαφή, με άλλες ελεύθερη σχέση, με άλλες απλή φιλία. Τώρα ναι, κι εμένα δεν μου αρέσει να πηγαίνω με μεγάλες, αλλά άμα κάποιες τις ξέρεις από παλιά, έχεις μείνει με την παλιά εικόνα στο μυαλό. Η Τζίνα είναι 62 και την ξέρω από όταν ήταν 27, η γλυφαδιώτισσα 52 και την ξέρω από τα 19 της. Σε δένουν τόσες αναμνήσεις που ο χρόνος δεν έχει καμμία σημασία.

Τώρα αυτή που αποκαλώ πρώην είναι πάντα στον πρώτο κύκλο και θα παραμείνει όσο τιμάει την εμπιστοσύνη. Το ότι απομακρυνθήκαμε αισθηματικά δεν επηρέασε ένα κοινό επαγγελματικό μας σχέδιο. Την έχω μάλιστα και στη διαθήκη. Είναι 47 και την ξέρω από τα 24, λες να θέλω ακόμα κι άλλο χρόνο για να καταλάβω τι άνθρωπος είναι;
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
_Φιλια αντρα-γυναικας
κατσε βρε συ καλογερε γιατι μπερδευτικα!!
τι να κρατησω,οτι πιστευεις στην φιλια αντρα-γυναικας η οχι ? εγω δεν το πιστευω εσυ ?
Η φιλία είναι για μένα κτίσιμο μίας διαπροσωπικής σχέσης. Εξαρτάται τι κριτήρια θα βάλεις. Προφανώς τα κριτήρια μου δεν στηρίζονται στο φύλο, αλλά στην ικανότητα επικοινωνίας, τις κοινές αξίες, την διάθεση αλληλουποστήριξης, κλπ οπότε πληρούνται σε μικρότερο ή σε μεγαλύτερο βαθμό και από τα δύο φύλα. Δηλαδή ναι, υπάρχουν και φίλοι και φίλες. Και με τις φίλες μπορεί να παίξει και σεξ ή ελεύθερη σχέση.

_Για τις ηλικιες
σε αυτο εγω δεν εχω ξεκαθαρη αποψη,ισως αλλοιωθηκε δεν ξερω τι να πω,διοτι ως ζιγκο πολλα χρονια
ηταν κατι που πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει σοβαρα καθολου,την τελευταια 10ετια προσπαθω να ισορροπησω!!
Οι ηλικίες μού είναι αδιάφορες για την ένταξη ατόμων σε κάποιον κύκλο, εφόσον η βάση είναι η φιλία. Άμα προκύψει κάτι το σεξουαλικό με κάποια, προφανώς εκεί θα μετρήσει και η ηλικία.

_Εμπιστοσυνη
Την γυναικα απλα την γνωριζουμε-εξερευνουμε,οσα χρονια και να εχουν περασει
στην πραγματικοτητα δεν την μαθαινουμε ποτε!!

Αποψεις τι να πεις!! :angel:
Νομίζω ότι αυτή η αρκετά διαδεδομένη ιδέα προέρχεται από εμπειρίες ναυαγισμένων γάμων ή δεσμών και γενικώς από σχέσεις που έχει κάνει κανείς ψυχολογική επένδυση ζωής. Η απογοήτευση είναι τόσο μεγάλη που οδηγεί σε τσουβάλιασμα φύλου.
Παρόλα αυτά κι ένας φίλος άντρας μπορεί να αποδειχτεί σκάρτος ή και να σου κάνει ζημιά, αλλά το ξεπερνάς πιο εύκολα, γιατί η ψυχολογική επένδυση είναι μικρότερη.

Στην περίπτωσή μου, ο γάμος και οι δεσμοί δεν με ενδιαφέρουν, οπότε δεν έχω εμπειρία που να αφορά αποκλειστικά τις γυναίκες.

Πιστεύω ότι αν απογοητευτώ από κάποιο από τα άτομα που έχω βάλει στον στενό μου κύκλο, δεν θα έχει να κάνει με το φύλο, αλλά με το πρόσωπο και θα με πειράξει πολύ.
Το ίδιο και για το δεύτερο κύκλο, αλλά προφανώς θα με πειράξει λιγότερο.
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
arxidakos

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
436
Κριτικές
9
Like
2.491
Πόντοι
481
Εχουμε κακομαθει στα εσκορτς.Εαν εθιστεις σε αυτα μετα δυσκολα πας σε μπουρδελα....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom