Νέα

Θεσσαλονίκη μέρη-προτάσεις για αρχικό ραντεβού.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Aaaaztek 84
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Καλησπέρα αδέλφια. Λοιπόν δοκίμασα και εγώ αυτές τις εφαρμογές ονλαιν dating πρώτη φορά και έχω ψαρέψει μερικές τσιπούρες κουτσουμουρες αλλά και μερικές σαρδέλες. Θέλω προτάσεις στα εξής.

1)μερος για ποτό χαλαρό όπου θα μπορέσει να γίνει συζήτηση. Μην μου πείτε κάνα ρετιρέ στο Μακεδονία Παλλάς αλλά ούτε κάνα συνοικιακο μαγαζάκι. Θέλω κάτι νορμάλ αλλά να είναι ψιλό χαλαρό για συζήτηση φάση ήρεμο και χωρίς πολλά βλέμματα. Αν γίνεται κεντρικά γιατί λογικά εκεί θα βολέψει αλλά και άλλες περιοχές.
2)επισης ίδιο ακριβώς σενάριο για χαλαρό καφέ και γνωριμία (όχι νταμπα ντουμπα ούτε μέρη τρεντι με τύπους με τατου και πλαστικές μπαρμπι που θεωρούνται ιν

3)παλι το ίδιο για φαγητό. Νορμάλ καταστάσεις όχι καφενεία αλλά ούτε μαστερσεφ


Καβατζες δήλ ιδανικές για αρχική γνωριμία και ότι προκύψει.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
blind date από ίντερνετ για πρώτη συνάντηση ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.
Φαγητό μόνο με γκόμενες που έχεις γαμήσει ήδη.

Αυτό το συμβουλεύουν όλοι οι γνώστες και το επαληθεύει και η εμπειρία .
Για σένα είναι απλά μια συμβουλή. Αν θες τη δέχεσαι και την εφαρμόζεις.
Αλλιώς τη γράφεις στα @@ σου.


Αν τη γράψεις και έχεις καλά αποτελέσματα ... μας ενημερώνεις !
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Έγινε συναγωνιστή το κρατάω σαν αουτσάιντερ το φαγητο. Αναμένω προτάσεις
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Καλησπέρα αδέλφια. Λοιπόν δοκίμασα και εγώ αυτές τις εφαρμογές ονλαιν dating πρώτη φορά και έχω ψαρέψει μερικές τσιπούρες κουτσουμουρες αλλά και μερικές σαρδέλες. Θέλω προτάσεις στα εξής.

1)μερος για ποτό χαλαρό όπου θα μπορέσει να γίνει συζήτηση. Μην μου πείτε κάνα ρετιρέ στο Μακεδονία Παλλάς αλλά ούτε κάνα συνοικιακο μαγαζάκι. Θέλω κάτι νορμάλ αλλά να είναι ψιλό χαλαρό για συζήτηση φάση ήρεμο και χωρίς πολλά βλέμματα. Αν γίνεται κεντρικά γιατί λογικά εκεί θα βολέψει αλλά και άλλες περιοχές.
2)επισης ίδιο ακριβώς σενάριο για χαλαρό καφέ και γνωριμία (όχι νταμπα ντουμπα ούτε μέρη τρεντι με τύπους με τατου και πλαστικές μπαρμπι που θεωρούνται ιν

3)παλι το ίδιο για φαγητό. Νορμάλ καταστάσεις όχι καφενεία αλλά ούτε μαστερσεφ


Καβατζες δήλ ιδανικές για αρχική γνωριμία και ότι προκύψει.

Τυπε αν δεν ξερεις μια πολη και ρωτας αγνωστους σε φορουμ το εχεις χασει ηδη το παιχνιδι.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Έγινε συναγωνιστή το κρατάω σαν αουτσάιντερ το φαγητο. Αναμένω προτάσεις

Δεν είμαι σαλονικιός. Θεωρώ όμως ότι δεν έχει σημασία το μέρος. Πρέπει απλώς να πληρεί κάποιες προδιαγραφές.

1)μουσική που να επιτρέπει κουβέντα
2)καναπέ, να κάθεσαι δίπλα της, όχι απέναντι ... για να μπορείς να πιάσεις αν προκύψει, εκεί είναι το ζητούμενο
3)Αν τα φώτα είναι χαμηλα , καλύτερα
4)αν τα άλλα τραπέζια απέχουν ... καλύτερα

αν κοντά έχει ξενοδοχείο γαμιστρώνα μεγάλο αβαντάζ .... αν πάνε εξαιρετικά να πας να τον καρφώσεις αμέσως, χωρίς να το σκεφτεί πολύ στη διαδρομή

Δεν περιαυτολογείς, δεν λες πολλάς για σένα. Μιλά αυτή περισσότερο. Από αυτά που λέει , αναπτύσεις θέματα και προσπαθείς να την καβλώσεις με ιστοριούλες βασισμένες στις δικές της προτιμήσεις . Θα σου δώσει λέξεις και θέματα κλειδιά. Εκεί αναπτύσεις δικό σου παραμύθι. Όχι ό,τι γουστάρεις εσύ, κάτι να γουστάρει αυτή. Όχι κόντρες.
ΟΧΙ ΚΟΜΠΛΙΜΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ. Την κοιτάς μόνο στα μάτια. Δεν κοιτάς μπούτια κώλους βυζιά κτλ .
Μιλάς σιγά, πολύ σιγά, για να έχει άλλοθι να έρθει κοντά.
Δεν δείχνεις πολύ χαρούμενος που είναι εκεί. Δείχνεις ότι στα αρχίδια σου.
Αν σε κάποια χρονικό διάστημα δεν φτάσεις σε αγκαλιές χαμούρεμα κτλ .... δεν πήγες καλά.
Για να έχεις ελπίδα, το κόβεις όσο δείχνει ενδιαφέρον αυτή. ΑΝ ΒΑΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΦΥΓΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ.
Αν φύγεις , ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕΣ ΣΕ ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΙ, έχεις κάποια ελπίδα για επόμενη συνάντηση .
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.908
Κριτικές
48
Like
5.256
Πόντοι
5.646
Καλησπέρα αδέλφια. Λοιπόν δοκίμασα και εγώ αυτές τις εφαρμογές ονλαιν dating πρώτη φορά και έχω ψαρέψει μερικές τσιπούρες κουτσουμουρες αλλά και μερικές σαρδέλες. Θέλω προτάσεις στα εξής.

1)μερος για ποτό χαλαρό όπου θα μπορέσει να γίνει συζήτηση. Μην μου πείτε κάνα ρετιρέ στο Μακεδονία Παλλάς αλλά ούτε κάνα συνοικιακο μαγαζάκι. Θέλω κάτι νορμάλ αλλά να είναι ψιλό χαλαρό για συζήτηση φάση ήρεμο και χωρίς πολλά βλέμματα. Αν γίνεται κεντρικά γιατί λογικά εκεί θα βολέψει αλλά και άλλες περιοχές.
2)επισης ίδιο ακριβώς σενάριο για χαλαρό καφέ και γνωριμία (όχι νταμπα ντουμπα ούτε μέρη τρεντι με τύπους με τατου και πλαστικές μπαρμπι που θεωρούνται ιν

3)παλι το ίδιο για φαγητό. Νορμάλ καταστάσεις όχι καφενεία αλλά ούτε μαστερσεφ


Καβατζες δήλ ιδανικές για αρχική γνωριμία και ότι προκύψει.

ποιες ειναι αυτές οι εφαρμογές?
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Dimitrisiros είμαι εκτός σπορ λόγω μακροχρόνιας σχέσης και απλά είπα να ρωτήσω καμία συγκεκριμένη πρόταση μαγαζί. Γιατί πρέπει να υπάρχει πάντα ένα τέτοιο σχόλιο...
Gallas τιντερ και συναφή.
Filobie θενκς μαν το διάβασα αναλυτικά απλά ψάχνω κάνα μαγαζάκι έτσι σκοτεινό ήρεμο ονομαστικά να υπάρχει στα υπόψιν αυτά που λες θα τα δούμε στο λαιβ.


 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
1
Νικολάου πλαστηρα χαριλαου MONK απέναντι απ το shell πολυ ωραία μουσικη ατμοσφαιρα και κοσμος ωραιος για ποτάκι, το μαγαζί το γνωρισα σε ραντεβουπω με ζευγαρι swingers και απο τότε εχει γινει στεκι
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Salonike 2 φαίνεται εντυπωσιακό και ωραίο μαγαζί.Γενικά πάντως δεν ψάχνω να εντυπωσιάσω κλαιν κιόλας σε τέτοια ραντεβού δεν έχω να χάσω τπτ, ψάχνω κάτι με μέτριο προς λίγο κόσμο. Σε κέντρο παραλία καμία πρόταση.
 

forza23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.533
Κριτικές
2
Like
5.087
Πόντοι
456
Salonike 2 φαίνεται εντυπωσιακό και ωραίο μαγαζί.Γενικά πάντως δεν ψάχνω να εντυπωσιάσω κλαιν κιόλας σε τέτοια ραντεβού δεν έχω να χάσω τπτ, ψάχνω κάτι με μέτριο προς λίγο κόσμο. Σε κέντρο παραλία καμία πρόταση.

Το Μονκ δεν είναι εντυπωσιακό μαγαζί, καθημερινό είναι.
Δοκίμασε και Aperito στην Κρήνη
 

Babaros567

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2019
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Για ραντεβου με γκομενα λεει το ciel κατω στην νεα παραλια στον ιστιοπλοϊκο ομιλο κυριλε κατασταση λιγο πιο ακριβο απο το μεσο συνοικιακο μαγαζι αλλα με φοβερη θεα σχετικα ησυχο και γενικα ειναι καλο για πρωτη εντυπωση
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Στο κέντρο τπτ κοντά στο Andromeda η τουλάχιστον σε μια κλίμακα 2 Χιλ
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.436
Κριτικές
22
Like
6.522
Πόντοι
2.646
Καλησπέρα αδέλφια. Λοιπόν δοκίμασα και εγώ αυτές τις εφαρμογές ονλαιν dating πρώτη φορά και έχω ψαρέψει μερικές τσιπούρες κουτσουμουρες αλλά και μερικές σαρδέλες. Θέλω προτάσεις στα εξής.

1)μερος για ποτό χαλαρό όπου θα μπορέσει να γίνει συζήτηση. Μην μου πείτε κάνα ρετιρέ στο Μακεδονία Παλλάς αλλά ούτε κάνα συνοικιακο μαγαζάκι. Θέλω κάτι νορμάλ αλλά να είναι ψιλό χαλαρό για συζήτηση φάση ήρεμο και χωρίς πολλά βλέμματα. Αν γίνεται κεντρικά γιατί λογικά εκεί θα βολέψει αλλά και άλλες περιοχές.
2)επισης ίδιο ακριβώς σενάριο για χαλαρό καφέ και γνωριμία (όχι νταμπα ντουμπα ούτε μέρη τρεντι με τύπους με τατου και πλαστικές μπαρμπι που θεωρούνται ιν

3)παλι το ίδιο για φαγητό. Νορμάλ καταστάσεις όχι καφενεία αλλά ούτε μαστερσεφ


Καβατζες δήλ ιδανικές για αρχική γνωριμία και ότι προκύψει.
1) Λαθος να επιλεξεις εσυ που θα πατε..ρωτα την κοπελα που θα βγειτε.
Τωρα αν σου πει αυτη παμε οπου θες, δεν εχω προβλημα..οκ μπορεις να την προτεινεις καποια μερη.
2)Πρωτα να την πας για καφε αν ειναι καμια σοβαρη κοπελα και μετα κανονιζετε τα αλλα.
3)Λογικα μενεις εκτος θεσσαλονικης για να μην γνωριζεις καποιο μερος..οποτε προσοχη! αν ειναι σαλονικια πρεπει να την εντυπωσιασεις λιγο..αρα θα θελει κυριλε μαγαζακι..εαν ειναι γυρω χωρια κ ετσ' καμια βαλμαδα η κανενα λαγκαδα..νο προμπλεμ παντες οπου να ναι..δεν εχουν θεμα αυτες.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Σε γενικές γραμμές ο φυλλόβιος με τον γιακούζα σου τα είπαν σωστά. Θα διαφωνήσω μόνο σε δυο σημεία μαζί τους.

1) Όταν ο φυλλόβιος λέει να την μπαλαμουτιάσεις κατευθείαν από το πρώτο ραντεβού μέσα στο μαγαζί, νομίζω είναι λίγο υπερβολικός. Όσο καραπουτανάρα και να είναι η άλλη δεν σημαίνει ότι θα την πηδήξεις και μπροστά στον κόσμο. Μη τρελαθούμε τώρα. Το ότι δέχτηκε η οποιαδήποτε να πιει έναν καφέ μαζί σου, δεν σημαίνει ότι είναι πορνοστάρ και θα φασωθεί μέσα στο μαγαζί με κόσμο να βλέπει. Ειδικά αν δεν σε γνωρίζει. Αν την έχεις ήδη πηδήξει τότε μπορεί να το κάνει και αυτό. Αλλά αν δεν σε ξέρει και σε βλέπει για πρώτη φορά, μην περιμένεις φασώματα μέσα στο μαγαζί. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της προτείνεις να πάτε μετά τον καφέ σε ένα πιο ήσυχο μέρος μακριά από αδιάκριτα βλέμματα. Αν δεχτεί σημαίνει ότι μπορείς να μπαλαμουτιάσεις μετά και ότι η ιερή ώρα του πήδουκλα πλησιάζει.

Σε αυτό το σημείο όμως φίλε μου, φρόντισε να μην ξεμείνεις από προφυλακτικά, να μην υποσχεθείς τίποτα και φυσικά αν σε ρωτήσει αν σήμαινε κάτι για σένα αυτή η ανταλλαγή χρωμοσωμάτων, που κάνατε στο βρώμικο κρεββάτι του φτηνού ξενοδοχείου, του εικοσάρικου, να της απαντήσεις με ερώτηση. (παράδειγμα τι εννοείς?) Ερώτηση στην ερώτηση θα ξεκουμπιστεί και δεν θα σε ξαναενοχλήσει.

Αυτό στο είπα διότι για να θες να εντυπωσιάσεις ένα τυχαίο μπάζο, που γνώρισες στο ίντερνετ, μάλλον είναι η πρώτη φορά που το κάνεις για να ρωτάς εμάς εδώ πέρα. Σε κόβω ψιλοάβγαλτο και ψιλοάπειρο  σε αυτού του είδους τις περιπέτειες. Κι έτσι πρωτάρης όπως είσαι καραδοκεί ο κίνδυνος φίλε μου, να δαγκώσεις το μεταλλικό έλασμα σιδήρου Fe, με υψηλή περιεκτικότητα σε άνθρακα. (Κοινώς τη λαμαρίνα).

Ο κίνδυνος αυτός μπορεί να καταστεί θανατηφόρος για την αγνή και εύπλαστη ψυχούλα του κάθε μπουρδελιάρη, διότι εκτός από οικονομική καταστροφή (βενζίνες, κεράσματα, δωράκια, ξενοδοχεία, καφέδες, φαγητά, βόλτες στα μαγαζιά), ακολουθεί έπειτα και η συναισθηματική καταστροφή.

Αν κάνεις αυτά που σου είπα στην τρίτη παράγραφο, θα ξεφύγεις από τους κινδύνους, που μετουσιώθηκαν σε εφιάλτες των πρώτων εξερευνητών.

Άντε ρε μπαγάσικο. Αν τελικά πηδήξεις, θέλω κέρασμα σε Κινέζικο!!!
 

forza23

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.533
Κριτικές
2
Like
5.087
Πόντοι
456
1) Λαθος να επιλεξεις εσυ που θα πατε..ρωτα την κοπελα που θα βγειτε.
Τωρα αν σου πει αυτη παμε οπου θες, δεν εχω προβλημα..οκ μπορεις να την προτεινεις καποια μερη.
2)Πρωτα να την πας για καφε αν ειναι καμια σοβαρη κοπελα και μετα κανονιζετε τα αλλα.
3)Λογικα μενεις εκτος θεσσαλονικης για να μην γνωριζεις καποιο μερος..οποτε προσοχη! αν ειναι σαλονικια πρεπει να την εντυπωσιασεις λιγο..αρα θα θελει κυριλε μαγαζακι..εαν ειναι γυρω χωρια κ ετσ' καμια βαλμαδα η κανενα λαγκαδα..νο προμπλεμ παντες οπου να ναι..δεν εχουν θεμα αυτες.

1) Δεν αφήνεις την γυναίκα να αποφασίσει. Παίρνεις την απόφαση-κατάσταση στα χέρια σου. Δεν είναι και ότι καλύτερο να δείχνεις αδύναμος-αναποφάσιστος από την αρχή.
2) Για καφέ βγαίνουμε με φίλους. Ραντεβού με γυναίκα απαραίτητα για ποτό, δημιουργεί καλύτερες συνθήκες.
 

kassler

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.255
Κριτικές
44
Like
3.544
Πόντοι
7.195
Αν θέλεις κάτι κοντά στο Andromeda και παραλία πήγαινε στο Τribeca, πολύ ωραίο μαγαζί,κλασσικο πλέον ,διαχρονικό δεν είναι καθημερινό μαγαζί αλλα ούτε και μαγαζί όπου θα σε βλέπουν ,ολοι...Απο την άλλη επειδη είσαι κέντρο,παραλία δεν είναι και πάντα σε χαλαρή φαση.....
Ειδάλλως άλλες επιλογές για κέντρο το Menta  στην κομνηνών στα λουλουδάδικα και είναι σχετικά ηρεμο και όμορφο μαγαζί, επίσης το Morango στην δραγούμη με αγίου μηνά είναι χαλαρό καθημερινό μαγαζι....για πιο ήρεμες φιλικές θα έλεγα καταστασεις και φυσικά για πιο εντυπωσιακές καταστάσεις θα μπορούσες να πάς στο Boheme....αλλά εκεί πάς ξεκάθαρα να εντυπωσιάσεις(αν δεν ξέρει απο θεσσαλονικη)γιατι αν ξέρει σίγουρα όλα αυτα τα έχει γυρίσει....Εναλλακτικές υπάρχουν πολλές....
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Αδέλφια θενκς για όλα τα τιπ αλλά ξαναλέω δεν ψάχνω συμβουλές κάνα μαγαζί συγκεκριμένο ψιλό κυριλέ, κόσμο όχι πολύ, όχι πιτσιρίκια ζητησα. Αν ήθελα να εντυπωσιάσω θα πήγαινα μιστραλ λεζαζου κάτω από το Παλλάς κάνα ρετζικι η κάνα πανόραμα. Κλαιν δεν θα παίξω ημιτελικό τσαμπινοσ λιγκ, πιο πολύ ματσάκια 5χ5 είναι αυτα
 
OP
OP
A

Aaaaztek 84

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2019
Μηνύματα
164
Κριτικές
5
Like
449
Πόντοι
281
Έγινε κασσλερ έτσι καμία πρόταση να πέφτει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom