Νέα

Είστε ικανοποιημένοι από τη ζωή σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sad_man
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 568
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Είμαι 30 ζώ με τον πατέρα μου δεν έχω αυτοκίνητο μετακινούμε με το λεωφορείο και το μετρό είμαι φούλ αγάμητος.
Σε αυτή την χώρα είναι δύσκολο να είσαι ικανοποιημένος όσον αφορά την εξέλιξη της ζωής σου. Ελάχιστοι είναι αυτοί που ζούν πραγματικά καλά. Πχ είδα χτές στην βόλτα μου κάτω παραλιακή 30άρη με bmw cabrio των 60χιλάδων με καλαύκι ξανθό μέσα(κατα τα άλλα δεν είναι πουτάνες) έ ζωάρα κάνει αυτός . Πολλοί είναι και αυτοί που ενώ χρωστάνε λεφτά κάνουν και αυτοί ζωάρα με αμάξια και γκόμενες.
Βλεπεις μονο τις απολαβες και οχι τον μοχθο
Ο τυπος μπορει ειτε να δουλευει σαν σκυλι ειτε να εχει θεση ευθυνης με τα αγχη που αυτη συνεπαγεται
Το γεγονος οτι κυκλοφορουσε δυνατο μουνακι ισως οφειλεται στις ακονισμενες δεξιοτητες καμακιου που επιτευχθηκαν μετα απο πολλες χυλοπιτες
Ζωαρα ειναι να μην σε νοιαζει τιποτα πλην του playstation
Τυχεροι οσοι ανηκουν στην τελευταια κατηγορια
 

PANAGIOTIS!

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2019
Μηνύματα
63
Like
95
Πόντοι
0
καλησπέρα σε όλους ...

από την στιγμή που έχει υγεία η οικογένεια μου και εγώ, είμαι ικανοποιημένος από τη ζωή μου....

δουλεύω 20 χρόνια, με πολλές θυσίες (αυτοδημιούργητος) και δόξα τω Θεό όλα καλά ...


υγεία τα άλλα έπονται ...
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Τελικά παίζει να είμαι ο μόνος που προσεύχεται να μην τελειώσει η μαλακία με τον κορονοϊό;
Προτιμώ 1000 φορές δουλειά από το σπίτι.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Βλεπεις μονο τις απολαβες και οχι τον μοχθο
Ο τυπος μπορει ειτε να δουλευει σαν σκυλι ειτε να εχει θεση ευθυνης με τα αγχη που αυτη συνεπαγεται
Το γεγονος οτι κυκλοφορουσε δυνατο μουνακι ισως οφειλεται στις ακονισμενες δεξιοτητες καμακιου που επιτευχθηκαν μετα απο πολλες χυλοπιτες
Ζωαρα ειναι να μην σε νοιαζει τιποτα πλην του playstation
Τυχεροι οσοι ανηκουν στην τελευταια κατηγορια
Το κανα αυτό ως φοιτητής.
Όλη μέρα μπάφους και games, πουτάνες και όλα σταρχίδια μου.
Ήταν ζωάρα.
Ακόμα τις αναπολώ αυτές τις μέρες.

Το μόνο που δεν υπολόγισα ήταν το οικονομικό.
Και τώρα πληρώνω.
Για να κάνεις ζωάρα προπαιτούμενο είναι να είσαι πλούσιος, για να λέμε την αλήθεια.

Βασικά εμένα το μόνο που μου λείπει είναι τα λεφτά.
Αν είχα ένα εισόδημα 2-3 χιλιάρικα το μήνα, θα μουν πραγματικά ευτυχισμένος.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.575
Like
13.696
Πόντοι
3.656
καλησπέρα σε όλους ...

από την στιγμή που έχει υγεία η οικογένεια μου και εγώ, είμαι ικανοποιημένος από τη ζωή μου....

δουλεύω 20 χρόνια, με πολλές θυσίες (αυτοδημιούργητος) και δόξα τω Θεό όλα καλά ...


υγεία τα άλλα έπονται ...
Ρε PANAGIOTIS!, είσαι σε σάιτ που ανταλάσσουμε πληροφορίες για πόρνες, μάλλον κι εσύ πηδάς τέτοιες, και γράφεις Δόξα τω Θεό; Μα αν υπάρχει, πας σούμπιτος για Κόλαση άνθρωπέ μου!!
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.193
Like
16.072
Πόντοι
3.556
να βγει ο τυπαρας ο καλογερο να παρει θεση για την θεματολογία του νηματος ως πιο έμπειρος να πουμε :wanker::confused:
 

megalos

Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
138
Like
160
Πόντοι
1
Δεν έχω παράπονο. Θα μπορούσε και καλύτερα αλλά θα μπορούσε και χειρότερα.
 

old boy

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
6 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.240
Κριτικές
88
Like
13.202
Πόντοι
25.700
«Μπόρα είναι μαθές η ζωή, θα περάσει»

Νίκος Καζαντζάκης

Ζήστε την ζωή σας στο full, μην σας παίρνει από κάτω (τα πράγματα αλλάζουν) και μην προσπαθείτε και ονειρεύεστε να ζήσετε ζωές άλλων.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.435
Πόντοι
3.296
Καλή είναι η Ζωή.Την είχα κλείσει κάποτε που έκανε city tours.Ήρθε στην ώρα της με το πρώτο μου κλάμα.Με υποδέχτηκε με χαμόγελο.Μοσχομύριζε τέλεια.
Δε θα κουραστώ ποτέ να της κάνω έρωτα.
Ξέρω ότι θα φύγει κάποτε...
Όσο κι αν με στενοχωρεί αυτό δε με φοβίζει.
Γιατί απολαμβάνω μαζί της τον κάθε γύρο...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.807
Like
1.260
Πόντοι
216
Μιας και πολλοι αναφερουν το χρημα...

"Πλουσιος δεν ειναι αυτος που εχει τα πιο πολλα,
ειναι αυτος που χρειαζεται τα πιο λίγα!"
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.122
Πόντοι
216
Δοξα τον Θεο...εχω μια πολυ καλη δουλεια αν και κουραστικη με μεγαλες ευθυνες κτλ.
Εχω καλο μηνιατικο καθε μηνα, ενα σπιτι δικο μου, 2 μηχανες (1 σκουτερ και μια 1000αρα) και 1 αυτοκινητο...
Και πανω απολα και το πιο σημαντικο...ειμαι μια χαρα στην υγεια μου...
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.496
Κριτικές
21
Like
10.034
Πόντοι
3.346
Εγώ θα έλεγα ότι χρειάζεται να εξετάσουμε το θέμα εις βάθος και όχι επιφανειακά. Δηλαδή, ναι μεν χρειάζεται να έχουμε τις δουλείες μας, ένα καλό μηνιάτικο, να ζούμε αξιοπρεπώς κλπ., αλλά θεωρώ ότι είναι πιο σημαντικό να δούμε τον εσωτερικό μας κόσμο. Αν πχ. έχουμε απωθημένα, ψυχολογικά, και παρόμοια τραύματα, τα οποία μας εμποδίζουν να χαρούμε τη ζωή μας και να αναφέρουμε "Ναι, είμαι ικανοποιημένος". Δυστυχώς, δεν μετράνε μόνο τα χρήματα αλλά υπάρχουν, κατά τη γνώμη μου, πιο σημαντικοί παράγοντες. Και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι αν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και δεν είσαι μίζερος, κομπλεξικός, με ψυχολογικά και απωθημένα, τότε (ίσως) θα μπορούσαμε να πούμε ότι είσαι ικανοποιημένος με τη ζωή σου (λαμβάνοντας υπόψη ότι δε ζεις κάτω από γέφυρες, αλλά αξιοπρεπώς, με ότι συνεπάγετε αυτό).
 

tototo

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
25
Like
19
Πόντοι
0
εξετάζοντας το θέμα εις βάθος και όχι επιφανειακά κατέληξα στα παρακάτω. Δηλαδή, να έχουμε τις δουλείες μας, ένα νορμάλ μηνιάτικο, για να ζούμε. Αλλά θεωρώ ότι είναι πιο σημαντικό να είμαστε ενεργοί στο άθλημα (πήδημα). Αν πχ. έχουμε απωθημένα, ψυχολογικά, τραύματα, κόμπλεξ, φθόνο για αυτά που μας λείπουν, και τα οποία μας εμποδίζουν να χαρούμε το άθλημα (πήδημα) στην ζωή μας και να αναφέρουμε "Ναι, είμαι ικανοποιημένος". Τα χρήματα δεν μετράνε αλλά έχουν ύπαρξη, σαν παράγοντας προσδιορισμου του ταξιδιού προς τον στόχο/στόχους/σκοπούς .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.588
Κριτικές
62
Like
41.356
Πόντοι
8.530
Βλεπεις μονο τις απολαβες και οχι τον μοχθο
Ο τυπος μπορει ειτε να δουλευει σαν σκυλι ειτε να εχει θεση ευθυνης με τα αγχη που αυτη συνεπαγεται
Το γεγονος οτι κυκλοφορουσε δυνατο μουνακι ισως οφειλεται στις ακονισμενες δεξιοτητες καμακιου που επιτευχθηκαν μετα απο πολλες χυλοπιτες
Ζωαρα ειναι να μην σε νοιαζει τιποτα πλην του playstation
Τυχεροι οσοι ανηκουν στην τελευταια κατηγορια
Τοτε κανουν πολλοι ζωαρα...και δεν τους νοιαζει που ειναι αγαμητοι γιατι τις γκομενες τις θελουν μονο για ανταλλαγη διαδικτυακων φιλοφρονησεων και νιωθουν οργασμο μονο οταν σπανε ρεκορ ποντων στο Playstation.Μορφες του ζωικου βασιλειου δεμενες στο ηλεκτρονικο παχνι τους...
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.253
Πόντοι
1.056
Καλή είναι η Ζωή.Την είχα κλείσει κάποτε που έκανε city tours.Ήρθε στην ώρα της με το πρώτο μου κλάμα.Με υποδέχτηκε με χαμόγελο.Μοσχομύριζε τέλεια.
Δε θα κουραστώ ποτέ να της κάνω έρωτα.
Ξέρω ότι θα φύγει κάποτε...
Όσο κι αν με στενοχωρεί αυτό δε με φοβίζει.
Γιατί απολαμβάνω μαζί της τον κάθε γύρο...

 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.348
Κριτικές
1
Like
827
Πόντοι
96
Το οικονομικό ειναι πολύ σημαντικό με δεδομενο οτι σου προσφερει μια ανεση ή μια πίεση .
Απο την άλλη εξισου σημαντικό ειναι τι ανθρωπους εχεις διπλα σου και αν θα σου σταθουν αν απειληθεί αυτή η άνεση και ερθει η πίεση .
Προσωπικά με εχει χαλάσει το κομπλεξ και η γενικότερη μαλακία του κόσμου ,
Χιλιες φορες οι πουτανες που τουλαχιστον ξερεις οτι ειναι πουτάνες και δεν απογοητευεσαι .
Απο την άλλη μεγαλυτερη μαλακία από το "οι γκομενες πανε και ερχονται οι φιλοι μενουν" δεν εχω ακουσει .
Αν φερθεις σωστά σε γυναικα ειναι πιθανο να στο ανταποδωσει .
Τέλος και η οικογενεια απο την οποία προοερχεσαι παιζει ένα βασικό ρόλο στην "ευτυχια" σου
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.496
Κριτικές
21
Like
10.034
Πόντοι
3.346
Απο την άλλη μεγαλυτερη μαλακία από το "οι γκομενες πανε και ερχονται οι φιλοι μενουν" δεν εχω ακουσει .
Πολύ σωστά, δυστυχώς τίποτα δεν είναι δεδομένο (όπως λέει και ο Τερζής)
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Ορθα στοχαζεσαι μυστη :hi::hi::hi:
 

Colibri

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Νοε 2010
Μηνύματα
420
Κριτικές
31
Like
981
Πόντοι
2.225
Απο ενα σημειο και μετα τα χρηματα ειναι ενα νουμερο που σκοπο εχει να κρατας το σκορ σε σχεση με τους αλλους που συναγωνιζεσαι. Δεν κανουν ιδιαιτερη διαφορα. Απλως εισαι πιο ηρεμος οτι αν προκυψει κατι μπορεις να ανταπεξελθεις ή αν θελησεις να κανεις κατι θα μπορεσεις. Αλλα συνηθως δεν εχεις το χρονο. Το σημαντικο ειναι οι ανθρωποι που εχεις διπλα σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom